blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 182 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Jacksoni kaméleon - Chamaeleo jacksonii

Jacksoni kaméleon - Chamaeleo jacksonii

(Chamaelonidae) alrendje

Re: Jacksoni kaméleon - Chamaeleo jacksonii

HozzászólásSzerző: Henx » 2017 feb. 19. vas., 11:06

Sziasztok!

Nagyon rég volt itt hozzászólás de talán tudna valaki érdemben segíteni.
Szeretném tartani illetve szaporítani a fajt, valakinek esetleg tapasztalata?
Van a neten több leírás , de saját tapasztalatokat tanácsokat szívesen meghallgatnék.
Előre is köszönöm!
Henx
Újonc

HozzászólásSzerző: dana0309 » 2015 ápr. 30. csüt., 14:25

szia, árba nem tudok beleszólni, nincs még tapasztalatom ennél a fajnál, de van egy ismerősöm, ő párban tarja őket.
dana0309
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2014 dec. 17. szer., 13:17

Sziasztok.Láttam az állatkereskedésben egy fiatal párt 40000forintért.Lehet,hogy megveszem őket.Szerintetek ez reáli ár?
A másik kérdésem,hogy mekkora hely kell nekik,és hogy lehet e őket párban tartani?
A válaszokat előre is köszönöm.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2014 dec. 11. csüt., 18:36

A faroktöve viszonylag vastag,és a szarva is kezd már kinőni,úgyhogy szerintem hím.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: laca » 2013 nov. 07. csüt., 12:37

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy most ö Hím vagy Nőstény? Amúgy 3-4 hónapos azt tudom biztosan.Ja és ő egy Jacksonii Willengensis.Válaszotokat előre is köszönöm.
http://a.yfrog.com/img208/1360/dsp9.jpg
http://a.yfrog.com/img854/9431/nlih.jpg
http://a.yfrog.com/img440/3412/yrs1.jpg
http://a.yfrog.com/img819/3246/alt3.jpg
http://a.yfrog.com/img513/8527/p16h.jpg
laca
Látogató

HozzászólásSzerző: Gekki » 2013 aug. 03. szomb., 08:27

Értem, akkor üzenetben megírom az elérhetőségeit.
Gekki
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: laca » 2013 aug. 02. pén., 17:52

Szia Írországban élek,és itt ritkán megy 25 fölé a hőmérséklet nyáron.Az átlag hőmérséklet olyan 10-15 közé tenném
északai lehülés az mindig van.Úgy hogy kaméleonoknak kedvez az időjárás.És nem vagy kioktató.Én is meg nézem milyen körülmények kellenek mielőtt veszek állatot.
laca
Látogató

HozzászólásSzerző: Gekki » 2013 aug. 01. csüt., 07:20

Én tudok! De mielőtt elmondanám egy kérdés van klímád???? (Már van egy hegyi kaméleonom klíma nélkül tarthatatlanok) Éjjel 20-24 fok, nappal 26-28 fok erre van szügségük. (Nem akarok kioktató lenni,de sokan úgy vesznek ilyen állatot hogy ne tudják mivel jár a tartása.)
Gekki
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: laca » 2013 júl. 31. szer., 21:40

Sziasztok tud valaki eladót,lehetőség szerint 1 hímet és 1 nőstényet.
A válaszokat előre is köszönöm.
laca
Látogató

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2012 szept. 19. szer., 19:03

Én úgy hallottam hogy nagyon kell, és szerintem az a harminc fok is sok.
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Gekki » 2012 szept. 19. szer., 15:47

Sziasztok! szertnék választ kapni egy kérdésemre. most keel a jacksonii-k nak a lehülés vagy sem? Nyár max 30 fok van a szobámban nappal éjelre olyan 26 fokra esne le. összel meg télen kicsit hüvösseb van. Ilyen körülmények között lehet tartani ezeket a kamikat?
Gekki
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Snikos » 2012 aug. 26. vas., 08:06

Egyed függő, de általában nyugodtabb természetűek.. én amikkel eddig "találkoztam" (bár teszem hozzá sosem tartottam mert nálam olyan meleg van, hogy egymásután potyognának lefele) se nem sziszegtek, se nem próbáltak támadni, harapni se semmi. De ez nem törvényszerű.. meg ugye egyébként is, ahogy te is írtad hüllők lévén nem kézbe valóak ők sem.
Snikos
Tag

HozzászólásSzerző: boom » 2012 aug. 25. szomb., 21:05

sziasztok
az lenne a kérdésem, hogy ezek a kaméleonokat mennyire lehet kézhez szoktatni?(tudom, hogy hüllők és nem simogatni meg semmi hasonlót nem szeretnék velük csinálni csak jobb szeretem ha kezesek az állataim ha van rá persze lehetőség,hogy azok legyenek)
boom
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: bizol » 2011 nov. 10. csüt., 16:23

Sziasztok tudna valaki eladó Jacksonii kamit?????
Szeretnék két picit (párba:)
bizol
Újonc

HozzászólásSzerző: PinkPanther » 2011 aug. 22. hétf., 20:43

Sziasztok!

Nekem van egy fél éves Merumontanus-om, ha valakit érdekel, írjatok privátban. Nagyon jó fej és zabál folyamatosan.
PinkPanther
Újonc

HozzászólásSzerző: kophiphi » 2010 dec. 02. csüt., 14:09

Szia KD12!

Te mióta tartod a jacksonikat? Már hosszabb ideje? Csak azért, mert az o.k, hogy 1-2 hónapot elviselik, hogy éjszakára nincs hűlés, de ez akár évekig is viselhető számukra?
kophiphi
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: KD12 » 2010 okt. 31. vas., 17:34

Keve írta:Hello!

Nagyon szép állat :D
Engem is a lehülés riasztott el, de most megnyugtattál...
Én is remélem, hogy még sok ideig meglesznek :D
Majd írsz pár sort, hogy hogyan tartod őket (terrárium méret, együtt vagy külön, stb...)?

Ha ma már felnéztem akkor erre is válaszolok! :)
Röviden: A terráriumból a nagyobb jobb, a meruk 15cm körüliek a willegensis-ek 25centi körüliek a xantholophus pedig kb. 35 centire nőnek.Úgyhogy pl.: 1 merumontanumak nem kell a köbméteres terkó (nálam ez 40x40x80asba van, de kisebb is elmenne szerintem, meg nagyobb is persze :)). Elég nyugodt állatok ,kevésbé territoriálisak , de ennek ellenére én csak úgy nem dobnék össze még két különböző neműt sem, aki megteszi figyeljen oda nagyon.
Nálam elég mozgékonyak, bejárják a terkót, jó és aktív vadászok, még az adult állat is naponta eszik, itatással soha semmi gond nem volt(spriccelés naponta), nem stresszesek, harapni nem is próbálnak, szuszogás-fújás sincs nagyon, simán kézbe vehetőek(pedig nem nyúlkálok hozzájuk naponta). Elég gyorsan nőnek, a merum nagyon fiatal volt mikor vettem 5-6 hónap alatt "készen" volt, túletetni nem kell. Telente gyengébb spot izzót használok (30as vagy 40es nem is tudom milyen van bent), nyáron energiatakarékost ami kevés hőt ad le. Talaj tökmindegy, úgyse megy le, én föld-tőzeg keveréket használok,és kicsit ledöngölöm, hogy a tücskök ne tudjanak "elbújni benne". Növényekből sokat, mászóágból szintén, háttér nem kell, bár nem rossz dolog egy-két kiugró teraszocska (pl.: a tetejéhez közel a lámpához hogy tudjon fetrengve melegedni).
Igazából nekem semmi gondom nem volt , az egyedüli extra a tartásban hogy vigyázni kell arra hogy nyáron nem kell nekik extra hőforrás, ennyi.
KD12
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: kophiphi » 2010 okt. 31. vas., 16:37

Szia!

Köszönöm válaszodat!
Hát, elég húzós az ára! A sisakos már meg is van!
kophiphi
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: KD12 » 2010 okt. 31. vas., 15:45

kophiphi írta:Szia KD12!

Gratulálok, a szép állataidhoz! =D>

Nagyon gondolkodom egy kaméleon tartásán. Ezen fajta tartása bonyolultabb, mint pl egy sisakosé?
És az árkülönbség mekkora a két faj között?

Hy!

Tartásra bonyolultabbnak mondják, valójában ha valaki tartott már kamit nem lesz nehéz dolga. Írtam már hogy a lehűtéses mítosz nem igaz(bár ez lehet állat-függő...nálam nincs gond ezzel) inkább arra kell figyelni hogy túl ne melegedjen ergo sisakossal ellentétben ennek nyáron melegítésre izzót tilos betenni.
a 3 jacksonii ára eléggé együtt mozog 100eurónál kezdődnek, itthon a beszerzés kicsit nehézkes, vadászni kell rá, legutóbb xantholophus-ból láttam a szeptemberi börzén 37-38 ezer körül, illetve a Leguánba szoktak willegensis-t írni 40 körül (üzletbe voltam is megnézni, de valahogy épp soha nem volt ott akkor egy állat sem mert "elfogyott"...egyébként se vettem volna leguán nekem tiltólistán van). willegensis-t láttam szeptemberben is árulva valahol a neten 30 feletti árra emlékszem kicsivel. Ezek mind nagyon fiatal állatok voltak. Merut (a képemen lent) itthon még az életben nem láttam hogy árulták volna. Vagyis jóval drágábbak és nehezebben beszerezhetőek mint egy sisakos. Én kezdő kaminak inkább az ajánlom.
KD12
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: kophiphi » 2010 okt. 26. kedd, 15:49

Szia KD12!

Gratulálok, a szép állataidhoz! =D>

Nagyon gondolkodom egy kaméleon tartásán. Ezen fajta tartása bonyolultabb, mint pl egy sisakosé?
És az árkülönbség mekkora a két faj között?
kophiphi
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Keve » 2010 okt. 17. vas., 20:35

Hello!

Nagyon szép állat :D
Engem is a lehülés riasztott el, de most megnyugtattál...
Én is remélem, hogy még sok ideig meglesznek :D
Majd írsz pár sort, hogy hogyan tartod őket (terrárium méret, együtt vagy külön, stb...)?
Keve
Látogató

HozzászólásSzerző: KD12 » 2010 okt. 17. vas., 19:06

Legyen úgy éljenek 10 évig, annál jobb, örülnék neki, majd 8 év múlva írok hogy megvannak e még! :)
Az eredeti élőhelyükön biztos, csak azért írtam hogy azért ez nem létszükséglet mert sok leírásban erre külön felhívják a figyelmet, és ez sokakat elriaszthat a tartásuktól,mert elég nehéz 10-20 fokos lehűléseket produkálni éjszakára, pedig emiatt tényleg nem kell aggódni annyira.
Képet szúrok ez egy merumonatum hím.
Kép

Átnéztem pár külföldi oldalt és azokon is 5-10 évet írnak...
Lehet, hogy nem muszáj lemenjen a hőmérséklet, de az eredeti élőhelyén leszokott...
De örülök, h van aki tart ilyen gyönyörűségeket...:)
Majd ha tudsz rakj képeket...:wink:
KD12
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Keve » 2010 okt. 17. vas., 14:54

Hello!

Átnéztem pár külföldi oldalt és azokon is 5-10 évet írnak...
Lehet, hogy nem muszáj lemenjen a hőmérséklet, de az eredeti élőhelyén leszokott...
De örülök, h van aki tart ilyen gyönyörűségeket...:)
Majd ha tudsz rakj képeket...:wink:
Keve
Látogató

HozzászólásSzerző: KD12 » 2010 okt. 17. vas., 13:02

Fogságban kb. 10 évig...

Forrás:
http://kameleon.oldal.biz/

Azért én erre nem vennék mérget, itthoni tapasztalt erről kb 0 (én először 2 éve láttam itthon egy akkor már 3 éves xantholophus hímet, az azóta úgy tudom már elpusztut), nemzetközi forumokon meg össze-vissza írnak mindent. Én csodélkoznék ha a xantholophus max. 5-6 évnél tovább élne a merumontanum meg 3-4nél.
A másik tévképzet ami a lenti leírásban is van, hogy kell nekik az nagymértékű éjszakai lehúlés. Nem, nem kell. Ne feledjük a jacksoniik megtelepdtek Hawai több szigetén , ahol nem megy a hőmérséklet még februárban sem 17-18 fok alá este sem,melegebb hónapokban pedig ennél jóval melegebb van éjszakai lehülések nélkül.
Hazai körülmények között nyáron nem lehülést kell nekik biztosítani , hanem azt, hogy ne fűtsünk 100as spot izókkal napközben, elég a sima, minimális hőt keadó energiatakarékos izzó, mert ha túl magas a hőmérséklet akkor bizony lefordulnak(mint minden hegyvidékről származó kami). Ezt onnan is tudom hogy nekem is van merum és willigensisem, nyáron semmi hűtés nem volt csak a spot izzókat sima energia takarékosra cseréltem, 25-27fokos szobábban este 1-2 fokot hűlt a levegő és egy se eset le. Más hegyi kaméleonokat is tartottam már és azolknál is bevált ez, úgyhogy ez már több nyár tapasztalata.
KD12
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Keve » 2010 szept. 24. pén., 20:04

szilard írta:tudja valaki h meddig élnek :?:

Hello!
Fogságban kb. 10 évig...

Forrás:
http://kameleon.oldal.biz/
Keve
Látogató

HozzászólásSzerző: szilard » 2010 aug. 18. szer., 18:12

sziasztok!
tényleg szép kaméleonfaj :mrgreen: :D
tudja valaki h meddig élnek :?:
Egy tábla a medencénél: Ne pisilj a medencénkbe, mi sem úszunk a vécé'tekbe!
szilard
Majdnem Tag

HozzászólásSzerző: Slider » 2009 dec. 07. hétf., 11:12

Chamaeleo jacksonii

Kép

A jacksoni kaméleon

A jacksoni az egyik legkülönlegesebb külsővel rendelkező, elevenszülő faj. A hímek három szarva valóságos mini dinoszaurusz külsőt kölcsönöznek az állatnak. Számos más fajnak is vannak szarvai (Ch. johnstoni, Ch. oweni). Gyakorlott szem kell, hogy megkülönböztessük a szarvval rendelkező fajok nőstényét. A faj zöld-sárgásbarna alapszinű fehér vagy sárga pettyekkel. Három alfaja létezik:

.- Ch. j. jacksonii
Kép
wikimedia.org

- Ch. j. merumontanus
http://farm5.static.flickr.com/4082/495 ... 1d26_o.jpg
forrás: internet

- Ch. j. xantholophus
Kép
californiaherps.com

A kifejlett állatok 32 cm-es nagyságúra nőnek. A nőstényeknek vagy három kis szarvuk van vagy egy sem. Eredeti élőhelye Kenya, Tanzánia, Uganda hegyei 2000m-es magasságig. Fontos tudni, hogy eredeti élőhelyén az éjszakák meglehetősen hűvösek. A nagymértékű amerikai behozatal folytán vad populációk élnek Hawaii és Maui szigeteken. A jacksonii az egyike azon ritka fajoknak, amelyeknél a pár együtt is tartható. Ennek érdekében a terráriumot nagyra és jól beültetettre kell kialakítani.

A TERRÁRIUM

A minimális terrárium méret 60cm x 50cm x 80cm egy kifejlett állatnak. A pár egy 1,8- szor ekkora helyen elfér. A lámpa nappalra 28°C-ot éjszakára 15°C-os hőmérsékletet biztosítson. Nagyon fontos az éjszakai lehűlés. Ez teszi viszonylag nehézzé a faj tartását. A páratartalom 50-80%os legyen nappal, ami éjszakára 80-100%ra emelkedjen.

VÍZELLÁTÁS

A jacksonii kaméleon is leginkább a növények leveleire eső vízből elégíti ki ivóvízigényét. Hetente kétszer itathatjuk őket pipettából is. Itathatjuk őket vizesedényből is, ha hajlandó inni belőle. A belső szökőkút is jó szolgálatot tehet, de vigyázzunk arra, hogy ez viszont a baktériumok melegágyává válhat és így az ivóvíz könnyen szennyeződhet.

ETETÉS, VITAMINELLÁTÁS

Az etetés az előző fajoknál és az általános részben leírtakkal megegyezően történik.

TENYÉSZTÉS

A jacksoniik ivarérettségüket 5-6 hónapos korukban érik el. A párzásra kész nőstény nem menekül el a hímtől. A hím udvarlás után rámászik a nőstényre. A párzás 10-13 percig tart. További párzások lehetnek a következő napon. A jacksonii elevenszülő, vagyis a párosodott nőstény a sikeres párzást követően 3,5-6 hónap múlva 7-38 kis kaméleonnak ad életet, szétszórtan a terráriumban, melyek születéskor még vékony burokban vannak. a burokból kibújva már önállóak és kb.5 cm nagyságúak, 5,6 g súlyúak. A kicsiket eleinte tarthatjuk csoportosan is, de célszerű őket külön-külön felnevelni. Az anyától mindenképpen azonnal különítsük el. A kicsik terráriumában a maximum hőmérséklet 24°C lehet!!! A kicsiket egyébként az előzőekben ismertetett módon kell felnevelni.

Forrás:
chameleon.hu
Slider
Moderátor

Jacksoni kaméleon (Chamaeleo jacksonii)

HozzászólásSzerző: B-Daddy-C » 2009 nov. 13. pén., 01:35

Sziasztok! Itt lehet diskurálni, kérdezni, informálni másokat a Jacksoni kaméleon (Chamaeleo jacksonii) -al kapcsolatban.
B-Daddy-C
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Toto » 2008 júl. 04. pén., 15:38

Nekem ez a kis fickó is nagyon bejön :D :D :D :D
Chamaeleo jacksonii :

Kép

Olyan, mint egy miniatűr Triceratops :lol: :lol: :lol:
Toto
Újonc

Vissza: Kaméleonfélék