blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 182 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Szavanna varánusz - Varanus exanthematicus

Szavanna varánusz - Varanus exanthematicus

(Varianidae)

Re: Szavanna varánusz - Varanus exanthematicus

HozzászólásSzerző: meniko74 » 2017 aug. 09. szer., 07:00

Koszonom szepen :) igy fogok tenni.
meniko74
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 aug. 08. kedd, 22:05

Keresgélj neten, vannak hüllőkre szakosodott állatorvosok, elérhetőséggel, szerintem mindenképpen hívj fel legalább egyet, és mondd el neki, hogy mi a baj. Hátha tud valami okosat mondani.

Remélem meggyógyul. A későbbiekben meg inkább hanyagold a csigát, etesd inkább kishallal, azt könnyen lenyeli, és szereti is.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: meniko74 » 2017 aug. 08. kedd, 15:38

Sziasztok,
Sajnos Pocakos nagyon nincs jol, mintha meg a fejet sem tudna tartani, huzza el oldalra :( nem tudom mi lehet vele, szomoru vagyok es tanacstalan. Beszeltem egy allatorvossal de o azt mondta nem ert ezekhez az allatokhoz. Mit tegyek?
meniko74
Újonc

HozzászólásSzerző: meniko74 » 2017 aug. 08. kedd, 07:49

Koszonom a valaszodat, megtortenhet, hogy legutobb mikor csigat adtam neki
, (amit akvarisztikabol a halak kozul szedtek ki )ahogy megette utanna kezdet tatogtatni. Mit tehetnek , vigyem el allatorvoshoz?
meniko74
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 aug. 07. hétf., 22:12

Szia!
Először is mutatkozz be itt:
http://www.reptilia.hu/modules.php?name ... 759#111434

Így látatlanba nehéz megmondani mi lehet a baja, de hirtelen az jutott eszembe, hogy esetleg nagyon melege van, és a szája nyitogatásával próbálja kicsit hűteni magát.

Milyen kaját adsz neki? Nem volt valami olyan, amivel együtt lenyelt valamit?
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: meniko74 » 2017 aug. 07. hétf., 20:03

Sziasztok
Uj vagyok a forumon ezert elnezest kerek ha valamit nem kellokeppen csinalok. :)
Van egy szavanna varanuszom ami lassan egy eve van nalam. Mostaaig minden rendben volt vele de kb. egy hete nem olyan eleven mint eddig es tatogva veszi a levegot. Mi baja lehet? :( Ha valaki esetleg tanacsot tudna adni mit tegyek. Elore is koszonom.
meniko74
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 ápr. 17. hétf., 17:40

És továbbra sem eszik? UV lámpája van?
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: feketedavid21 » 2017 ápr. 17. hétf., 17:04

Hát terraplazan vettem, tenyésztőt nem sikerült elérnem, elvileg minden megfelelő neki, ami kell, ki szokott menni napozni, vagy a kis barlangjában hűsöl.
feketedavid21
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 ápr. 09. vas., 19:24

Halat próbáltál neki adni?Horgászboltokban sokszor lehet kapni élő csalihalat, vegyél egy kisebb küszt, vagy ami van, és vágd fel kisebb darabokra.
De ha elég kicsi, egészben is neki adhatod. A küsz hosszúkás hal, simán le tudja nyelni.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 ápr. 07. pén., 07:37

Akkor szerintem vidd el egy állatorvoshoz. pár nap, esetleg 1 hét még belefér, mikor új helyre kerül, de a 6 hét nagyon sok. Nálam már a 2. nap üldözte a tücsköket. Biztos hogy minden körülmény megfelelő?
Az enyémnél a talajfűtő kábeles részen 34-35 fok van. Nagy vizes tál.

Mozog egyébként? vagy csak fekszik egész nap? Mit csinál?
Hol vetted? beszélj a tenyésztővel, hogy ott nem volt-e valami baja?
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: feketedavid21 » 2017 ápr. 06. csüt., 20:18

Még mindig nem tudtam megetetni semmivel, 6 hete van nálam, de eddig egy kicsi főttojást evett csak, pedig mindent próbáltam minden féle képpen, nem tudom mi lehet a baj :/
feketedavid21
Újonc

HozzászólásSzerző: feketedavid21 » 2017 márc. 12. vas., 21:41

Szerencsére az enyém nyugodtabb állat, minden állatom hála istennek nyugodt, egyikkel sincs ilyen bajom, mindig maguktól jönnek ki. A varánusz is kedves, csak félénk még, de sosem fújt eddig a 2 hétben, mióta nálam van, nincsen nagyon "háborgatva", kb 3 naponta veszem ki, fürdettem is, jelenleg az evés az egyetlen problémám, Főttojást evett egy keveset, de a csipesztől is fél, most vettem neki ilyen konzerves varánusz kaját, eddig abból sem evett még, de remélem ami késik nem múlik :) Tücskök, gyászbogárlárvák nem nagyon keltik fel az érdeklődését.
feketedavid21
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 márc. 10. pén., 00:26

Én egeret eddig 1x adtam neki. Naposat. Azt rendszeres etetésre én nem ajánlanám. Könnyen elhízhat tőle. Néha nem árt, pl havonta 1-2 alkalommal. A változatos étrend miatt.
A kézhez szoktatásról én sok mindent olvastam, itt a forumot is végiglapoztam, mielőtt megvettem az állatot.
Nálam az elején állandóan sziszegett, csapott a farkával. Aztán néha kivettem megfürdettem, meg csipeszről etetgettem. Most már egész nyugodt. Ha olyan kedve van, akkor még néha fúj, de meg lehet simogatni a fejét. Pedig én nem vettem ki naponta a helyéről. Mondjuk lehet ez állatfüggő is.

viszont én minden állatommal úgy voltam(kaméleonok, gekkók) hogy feleslegesen nem vettem ki őket, minden nap, csak azért hogy szoktassam őket. Ha túlzásba viszik, az sem jó. Azért ez mégiscsak stressz az állatnak.
pl a kaméleonom állandóan tátogott, meg felfújta magát, aztán szépen mindig csipeszről etettem, nem vettem ki erővel, így szép lassan összekötött a kellemes dologgal(evés) a végén már ha kinyitottam a terkó ajtaját, mászott rá a kezemre.

szóval etetgesd csipesszel, meg kb hetente 1x fürdesd meg.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: feketedavid21 » 2017 márc. 09. csüt., 01:23

Köszönöm a segítséget :) Búvóhelye van több is, használja is őket előszeretettel. Vízestál is van bent a méretének megfelelő. Bizonylatot nem kaptam sajnos. Az eladó azt mondta, hogy hetente napos egeret adott neki, nemtudom megpróbáljam-e, vagy inkább az általad javasoltakat, de vsz. keverve lesz neki. Kézhezszoktatásban esetleg tudtok még hasznos tanácsokat adni? Vagy ő is csak olyan, hogy etessem csipesszel, meg vegyem ki, érezze a szagom stb, mint a többi hüllőnél?
feketedavid21
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 márc. 04. szomb., 15:09

Fél évesnél többre én sem saccolom. Kb ekkora lehetett az enyém is, mikor elhoztam.
Tenyésztői bizonylatot nem kaptál az állathoz? Azon rajta van a kikelés ideje, meg az állat neme is.
Én egy 100x40x40cm-es terráriumban tartom. Most már elég nagy, de még nyárig ebben marad, aztán megkapja a nagy terráriumot.

A hátán valószínű a régi bőr van, ilyenkor érdemes megfürdetni langyos vízben az állatot. De ne legyen túl meleg, mert azt nem szeretik. Legalábbis az enyém, már a langyosabb víztől is ficánkolt. óvatosan kézzel át is dörgölheted. akkor szépen felpuhul a bőr, és lejön majd. Ill tegyél be a terkójába olyan búvóhelyet, ami alá be tud bújni, meg pár követ, amihez hozzá tud dörgölőzni. Én fakérdet raktam be neki.

Kaját meg tegyél neki egy kis tálba, és hagyd bent, ne zavard. Pl főzz egy tojást, vág össze kis kockákra, kevés vitamin por rá, és mehet is. Vagy csirkemáj, csirkehús, hal. esetleg próbáld meg azt, hogy dobálsz be neki tücsköket. Hátha a mozgás evésre ösztönzi majd.
Meg rakj be egy akkora tálat is, amibe belefér az állat, és öntsd fel vízzel. Szeretnek fürdeni is. És a vizestálba üríteni...
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: feketedavid21 » 2017 márc. 03. pén., 13:06

Köszönöm szépen a segítséget! :)
feketedavid21
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2017 márc. 02. csüt., 09:42

A hátán vedlés van, rakj be egy dobozt nedves tőzeggel hogy fel tudja puhítani a bőrét és könnyebb legyen a vedlés. Nem tudok biztosat mondani de szerintem 5-6 hónapos. A terrárium nagyon nagy még neki, lehet hogy ezért félénk. Túl nagy helyen félénk lesz az állat, úgymond visszavadul. A leghidegebb pont lehetne hidegebb, mondjuk 22-25 fok. Én új állatnál minimum 2 hétig nem adok kaját nekik, de ha szeretnéd megpróbálhatod csak figyelj rá hogy ne erőltesd mert el kezdhet koplalni.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: feketedavid21 » 2017 márc. 01. szer., 21:26

És szerintetek a méretéből ítélve mennyi idős lehet kb?
feketedavid21
Újonc

HozzászólásSzerző: feketedavid21 » 2017 márc. 01. szer., 19:14

Legmelegebb pont 32 fok, leghidegebb 27, méretei : 120 széles, 100 magas és 60 mély. És akkor az az 1-2 hét kaja szempontjából is úgy nézzen ki, hogy semmi, vagy néha próbáljam meg, és ha nem, nem? És még egy kérdés, hogy a hátán az vedlés lehet, vagy valami egyéb dolog? Mert ezek általában pöttyösek, de az enyémen egy darab sincsen :/
feketedavid21
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2017 márc. 01. szer., 10:19

Szia.
Szerintem csak stresszel az új hely miatt. Ha teheted rakd át a legnyugisabb szoba legnyugisabb szegletébe és hagyd békén. Általában 1-2 hét amíg megszokják az új helyet, ezen csak segít hogyha olyan szobában van ahol nem mászkálsz sokat. Az is jót tesz ha nem csak egy, hanem 2-3 búvóhelye van, még jobb ha több de ehhez már egy jó nagy terrárium kell. Az talán még segítene ha leírnád a terrárium méretét és a hőmérsékletet a legmelegebb illetve a leghidegebb ponton.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: feketedavid21 » 2017 feb. 28. kedd, 19:27

Sziasztok! Kb 4 éve tartok hüllőket és a mostani TerraPláza alkalmával érkeztem el oda, hogy vegyek magamnak egy szavanna varánuszt, amit régóta szerettem volna, meg is vettem, kb 25 centiméteres példányról van szó, az eladó szerint nőstény. Elég nagy terráriumot csináltam neki, minden van neki, ami kellhet, hőfok jó, UVB, stb, 3. napja van nálam és ahogy beraktam a terráriumába, ment egyből a búvóhelyére és azóta ki sem jött onnan, próbáltam etetni is, de semmi. Szerintetek ez minek tudható be? Új neki nagyon a környezet és szoknia kell? Mert eddig nem is járkálta vagy szaglászta körbe, csak bement a kis barlangjába. Ha valakinek van hasznos tanácsa, azt szívesen elfogadnám. :) Örülnék neki, ha a várva várt kis varim örülne a helyének, aktívabb lenne, ahogy sok videóban láttam, és ha enne. Segítségeteket köszönöm :)
16996114_1584269698254217_1946217730140929740_n.jpg
feketedavid21
Újonc

HozzászólásSzerző: Brian » 2016 okt. 23. vas., 21:34

Köszönöm !
Akkor majd lövök fel később is képet :)
Brian
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 okt. 23. vas., 17:58

Hát ezt így megmondani kb lehetetlen.
Ha kicsit nagyobb lesz, akkor meg lehet már állapítani. De pontosan én sem tudom milyen módszer van erre.
Az én példányom jóval nagyobb, kaptam hozzá tenyésztői papírt, amin fel volt tüntetve a neme.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Brian » 2016 okt. 23. vas., 14:25

Sziasztok !
Két hete vásároltam, most 22 cm ..
A tapasztaltabb Tagoktól kérdezném, hogy a nemére vonatkozóan mit tippelnek ?
Köszönettel Tamás

Vari.jpg
Vari.jpg (222.15 KiB) Megtekintve 10252 alkalommal.

vari2.jpg
vari2.jpg (214.74 KiB) Megtekintve 10252 alkalommal.

vari3.jpg
vari3.jpg (218.49 KiB) Megtekintve 10252 alkalommal.
Brian
Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 júl. 16. csüt., 20:12

rasta7 írta:Sziasztok!

Szeretnék csinálni a varánuszomnak egy 2 vagy 3 szintes OSB terráriumot. A szellőzők elhelyezésével vagyok gondba. Hova kellene rakni azokat.
Ha tudtok, rakjatok már fel képeket a tieitek elhelyezéséről, akár teljes terráriumokról.
Köszi.

Üdv!
A lényeg, hogy a levegő átjárja a terráriumot; szóval célszerű a két végébe rakni a szellőzőt. Ha több szintes terkót akarsz akkor szerintem úgy megfelelő -ha 3 szintről beszélünk-, hogy a felső szint bal és az alsó szint jobb oldalára rakod.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: sakim » 2015 júl. 13. hétf., 16:07

Üdv Mindenkinek!

Sajnos csak most jutottam le ide de gondoltam meg osztom veletek hogy bővült a család egy picurral :)
Még elég szeleburdi remélem kinövi, esetenként puffog harap, de ha kint van nyugis
Csatolmányok
kepatmeretezes_hu_20150420_111012 (1).jpg
kepatmeretezes_hu_024.JPG
kepatmeretezes_hu_024.JPG (94.28 KiB) Megtekintve 15365 alkalommal.
sakim
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: rasta7 » 2015 júl. 09. csüt., 13:37

Sziasztok!

Szeretnék csinálni a varánuszomnak egy 2 vagy 3 szintes OSB terráriumot. A szellőzők elhelyezésével vagyok gondba. Hova kellene rakni azokat.
Ha tudtok, rakjatok már fel képeket a tieitek elhelyezéséről, akár teljes terráriumokról.
Köszi.
rasta7
Látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 ápr. 13. hétf., 13:21

Peruival etet.
Egyébként nem az a fő, inkább olyan, mint a kisebb hüllőknél a viaszmolylárva.
Egyébként hallal és hússal etet.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 ápr. 12. vas., 21:33

barca007 írta:Egy alkalommal 10-12 csótánnyal etet az ismerősöm, bár most már 1,3 méteres mind a kettő, lehet, hogy sok.

Attól függ milyen csótány, de ha tényleg ekkorák (1,3 m), akkor 10-12 csótány, még dubiából is karcsú, 10db után jön meg az étvágyuk.
Egyébként valaki többször ad kevesebbet (mint én is), más inkább többet ritkábban.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: sakim » 2015 ápr. 12. vas., 19:39

Az enyém 20 at nevetve befal 2 naponta sőőt, ezért is tenyésztem neki a csótányt, így kölcséghatékonyabb és nem kell járkálni érte és persze az ár se mind1.
sakim
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 ápr. 09. csüt., 12:37

Ismerősöm tart.
Nemtom mekkora volt amikor ennyit etetett, akkor kezdtem az egészet, nagynak tűnt a leopárd gekkóimhoz képest. #-o
Egy alkalommal 10-12 csótánnyal etet az ismerősöm, bár most már 1,3 méteres mind a kettő, lehet, hogy sok. Lehet azért, mer nyáron szoktak sétálni.
Én is szeretnék, de az agáma és a szkink terráriuma elvette a helyet.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: rasta7 » 2015 ápr. 09. csüt., 12:26

Hetente kétszer etetem.
Az szerintem nagyon sok, amit írtál. Ekkora állatot nem is etetnünk ilyen sűrűn.

Ui: Valaki olyan válaszát várom, aki tart is ilyet.
rasta7
Látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 ápr. 09. csüt., 12:16

Ha naponta eteted kb.8-9, ha kétnaponta 15-20 darab.
Egyébként nagyban függ attól, hogy ezen kívül mivel eteted. Mindegyik hüllőnek jót tesz ha legalább három minél különbözőbb állattal eteted, varánuszoknál a hús is beleszámít, Pl.:sáska, gyász lárva, egér/patkány V. selyemhernyó, csótány, csirke máj.
Kicsiknél a tücsök a leg jobb az ár/tápérték arányban.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: rasta7 » 2015 ápr. 09. csüt., 10:19

Sziasztok!

Egy 90cm körüli állat számára szerintetek milyen mennyíségű argentín csótány kell egy etetésre?
Előre is köszi a választ!
rasta7
Látogató

HozzászólásSzerző: sakim » 2015 márc. 16. hétf., 22:19

Hám lenne az ideális de még nem találtam meg a megfelelőt. Így most egy kisebb nyakörv van mint az alsó képen is látni ez kutya nyakörv, de csak ez fér rá.
Az első alkalommal mikor rá raktam úgy forgott vele mint a krokodilok h leszedje, aztán 1 óra múlva már sétáltunk. Annyi hogy elég konok, de ki szoktam vinni mezőre ahol se bokor se semmi és ott jár-kel. Egy két óra után megunja és alszik már haza fele jövet.
https://www.youtube.com/watch?v=Eh6Dl9Oz9s4
sakim
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 márc. 16. hétf., 20:12

Eddig egyszer kapott főtt tojásfehérjét, de nem csináltunk belőle rendszert... maradunk a rovaroknál és a sovány húsnál...

Érdekelne a sétáltatás; mivel történik? hámmal? Láttam amcsi csoportokban, elég népszerű, de nem tudom elsőre hogy reagál rá az állat.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: sakim » 2015 márc. 16. hétf., 00:41

Milyen jó fej :)
tényleg nagyon kis okosak amúgy nálam a lakásba felfekszik a kanapéra a napra és követi a napot ahogy süt és odébb fekszik :)
Én meguntam h horror árba kerül az eleség így elkezdtem argentin csótányt tenyészteni, mostanra több ezren lettek :D a Hami szereti is 30 asával , illetve csirke szívet szoktam neki adni. Sokan adnak tojást, de ő gyűlöli minden formáját.
Üríteni már csak külön almosba jár mikor kisebb volt akkor a vizesbe de leszokott róla , jobban szereti a friss vizet :)
sakim
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 márc. 15. vas., 19:31

2013.04.14-én kelt, legalább is ez áll a tenyésztői lapján.
Elég változatosan etetem; tücsök, csótány, sáska, alkalmanként kap egy egeret frissen leölve, emellett, csirkemellet, csirkemájat, szívet. Nagyon falánk.
A lakásba még nem engedem ki, szóval a szobatisztaságról annyit, hogy a terráriumában egy helyre ürít; a vizes edénybe... :?

P1170223.jpg
P1170223.jpg (125.09 KiB) Megtekintve 16465 alkalommal.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: sakim » 2015 márc. 15. vas., 19:02

barca007: A második képen a varánusz mellett egy fém gyík szobor van. Ős régi és nem tudtam mire lehetne használni, így beraktam neki dekornak és szeret mellette feküdni :D:D

Nevadakid: nem tudom mitől alakult ki az hogy nem bántja a macskákat de sokan csodájára járnak. Van egy 1,5 x 70 x 50 es ketrecünk még a görényeké volt, abba raktam ki és imádta már csak a közvetlen nap miatt is. Az elején nyugtalan volt de utána megszokta a hangokat, szelet vagy a nyüzsgést és lenyugodott. Szeretnek ásni kapirgálni :)
A tiéd mennyire szoba tiszta??? Mivel eteted ? Mennyi idős a tiéd ?
sakim
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 márc. 14. szomb., 20:24

Szia Sakim.
A 2. képen a másik állat az mi?
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 márc. 14. szomb., 20:07

Én csak remélem, hogy az én hímem is ilyen lesz, pedig nincs oka panaszra, a macskát kb atomjaira szedné...

A nyári kifutón én is gondolkoztam, jó lenne, bár elgondolkodtató, hogy az év csak egy rövid szakaszában használható; kérdés megéri e megépíteni. Egy régi ismerősöm nyáron kint tartotta őket és azt tapasztalta, hogy a kinti ingerek miatt iszonyat elvadultak...
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: sakim » 2015 márc. 13. pén., 22:50

Igen hím. egy igazi kis házi sárkány. A lakás őre :D:D A macskánk a barátja van hogy együtt alszanak az uv lámpa alatt :D furák, pedig kb fél évesen került már hozzánk de gyorsan alkalmazkodott.
Van neki egy 120x 50 es terkója de már nem zárjuk be mert szeret a lakásba járni kelni majd vissza menni a helyére, a kedvence az ablakban való napozás. Nyárra csinálok neki egy kifutót is had élvezze a jó időt.
Csatolmányok
10959667_10153039981889556_2715200578717982011_n.jpg
10731020_741989162553709_1566691250828690884_n.jpg
10801527_741988255887133_3187541961592247100_n.jpg
10269419_10152623187579556_7823428964951894849_n.jpg
Amikor sétálni megyünk, imádja
sakim
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 márc. 13. pén., 22:31

Üdv sakim!

Igen, sajnos nem valami aktív a topic, bár elég népszerű állatról szól.
Szép kis jószágod van! hím?

Rakok fel én is a sajátomról:

177.JPG
177.JPG (270.1 KiB) Megtekintve 16503 alkalommal.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: sakim » 2015 márc. 13. pén., 19:55

Kár hogy nem valami aktív a fórum , de dobok fel 1-2 képet hátha érdekel valaki :)
Csatolmányok
e41405b65c5b1a7c21cc86f3996df2d54aac93d4_9a4cf63ff9acfd2707604fd6a8b688c4e43c3c70.jpg
e41405b65c5b1a7c21cc86f3996df2d54aac93d4_9a4cf63ff9acfd2707604fd6a8b688c4e43c3c70.jpg (49.18 KiB) Megtekintve 16512 alkalommal.
10915162_10152984466179556_8646238708874545356_n.jpg
sakim
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri » 2014 szept. 26. pén., 11:32

Szia!

Betadinozd le, abból baj nem lehet.
HerpeTFeri
Tag

HozzászólásSzerző: geppapir » 2014 szept. 25. csüt., 13:22

Sziasztok!
Teljesen új vagyok a fórumon de nem új a varánuszomnál.
Van egy varim, egészséges nagyfiú kb. 90 cm és erős .
Kb 2 hete megsérült a terkóm sarka (a kislányom megütötte) És belülről befoltoztam egy "papucsot" ragasztottam az üvegre. Felelőtlenül mint kiderült mert a Kipling(a varim) megvágta magát. Már gyógyul csak az lenne a kérdésem kell esetleg valamivel kezelni? Valamint vedlésnél hiába párásítok meg ott a vize néhol elreped a bőre mit tegyek?
Az etetéshez hozzáfűzném, Nekem hetente eszik 2 egeret meg mellé még ezt azt. Napi szinten igényli a kaját ha nem etetem kaparja az ajtót jelzi is ha kaja van. Nyers húst, tojást zöldségeket és gyümit eszik az élőn kívül. Bogarakat és halat nem hajlandó fogyasztani viszont lehet, hogy hülyén hangzik a kedvence a Brunos zacsis kutyakaja. Csak az azon nincs szaft.
geppapir
Újonc

HozzászólásSzerző: MaxSchnitz » 2014 júl. 26. szomb., 19:10

Sziasztok!
Exanthematicusnak mit lehet adni a fagyasztott halon, fürj tojáson, főtt tyúktojáson, sáskán és tücskön kívül? Köszi!
MaxSchnitz
Újonc

HozzászólásSzerző: MaxSchnitz » 2014 júl. 20. vas., 12:47

Még egy hülye kérdés, de azért megkérdezem! Túl lehet adagolni Exanthematicusnak a vitaminport?? Mert már szerencsére eszik rendületlenül, én pedig porozom neki! Köszi!
MaxSchnitz
Újonc

HozzászólásSzerző: Tiga » 2014 júl. 16. szer., 06:07

Általánosságban elmondható, hogy az utazás és az új környezet stresszel jár a hüllőknél. Ilyenkor előfordul, hogy pár napig nem esznek, egy hét egy hüllőnél kaja nélkül még nem okoz általában problémát, főleg ha nem "csöppségről" van szó, valószínű fog enni (feltéve ha nem betegen került hozzád).
Tiga
Tag

HozzászólásSzerző: MaxSchnitz » 2014 júl. 15. kedd, 06:13

Sziasztok! Korábban volt már dolgom kis sztyeppi varánusszal, és minden gond nélkül evett, aktív volt! Most azonban egy hete hozzám került egy kb. 40 cm-es Exanthematicus, és nem hajlandó enni semmit!!! Mi lehet a gond? Köszi!
MaxSchnitz
Újonc

Következő

Vissza: Varánuszfélék