blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 190 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Szakállas agáma - Pogona vitticeps

Szakállas agáma - Pogona vitticeps

(Agamidae) alrendje

Re: Szakállas agáma - Pogona vitticeps

HozzászólásSzerző: bertalan15 » 2017 szept. 25. hétf., 19:43

KingGecko írta:Jó lett :) !

Ne aggódj azt az izzót nem fogja elérni. :)
A két napozó kiálló sziklánál feljebb, az ennyire függőleges felületen már nem nagyon szoktak felmászni :) . Igen, jól lesz egy napozó fa, amin sütkérezhet a terrárium közepén mert láttam hogy a lámpa inkább a terrárium közepére van irányítva mint a kiálló napozó műsziklákra.

Rendben, köszi!
Remélem jó helye lesz. :)
bertalan15
Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 szept. 23. szomb., 23:00

Jó lett :) !

Ne aggódj azt az izzót nem fogja elérni. :)
A két napozó kiálló sziklánál feljebb, az ennyire függőleges felületen már nem nagyon szoktak felmászni :) . Igen, jól lesz egy napozó fa, amin sütkérezhet a terrárium közepén mert láttam hogy a lámpa inkább a terrárium közepére van irányítva mint a kiálló napozó műsziklákra.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: bertalan15 » 2017 szept. 23. szomb., 21:49

KingGecko írta:Igen, felszoktak mászni a háttérre és napozni nagyon szeretnek, már már csak azt csinálják :lol: .

Hát attól függ hogy naggyából hol helyezkedik el az izzó, esetleg tudsz a terráriumról egy képet küldeni? :)

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 221210.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 221247.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 221423.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 221539.jpg

Csak ilyen képem van jelenleg, még nincs kész sajnos.
A jobb felső sarokba van beépítve, igazából a terrárium középpontjába világít, oda lesz majd neki egy nagy napozó fa. :D
De félek, hogy meggondolja magát, és belemászik az izzóba, mert az nagyon forró tud lenni. :/
Mások szaki terkójában is láttam már, hogy be van építve nekik az izzó, azért mertem én is így csinál.
De időközben elbizonytalanodtam egy kicsit.
bertalan15
Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 szept. 23. szomb., 09:18

Igen, felszoktak mászni a háttérre és napozni nagyon szeretnek, már már csak azt csinálják :lol: .

Hát attól függ hogy naggyából hol helyezkedik el az izzó, esetleg tudsz a terráriumról egy képet küldeni? :)
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: bertalan15 » 2017 szept. 20. szer., 18:45

KingGecko írta:
bertalan15 írta:
KingGecko írta:Ellenkezőleg!!!:
Minden egyes etetésnél vitamin porozni kell! Kálcium elég hetente 3szor.

Tényleg? Mert olyat olvastam, hogy heti 2 nap vitamin, a többi napokon pedig kalcium.
De jó, akkor úgy csinálom, ahogyan írtad.
Zoomed Reptivite with D3, ezt a vitamint választottam, legtöbb helyen ezt ajánlották.

Én is ugyanezt használom, nagyon jó és a D3 vitaminon kívül más vitamint is tartalmaz (ez most tokre ugy hangzott mint egy reklam szoveg :lol: ). És igen minden etetésnél vitamin! :D

Rendben, értem. :D
Amugy mennyire szeretnek felmászni a háttérre? Mert beépítettem a felső sarokba a spot izzót, félek, hogy felmászik, és megégeti magát.:/
Vagy olyan közel azért nem mennek, csak simán napoznak maguknak? :D
bertalan15
Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 szept. 19. kedd, 18:35

bertalan15 írta:

Tényleg? Mert olyat olvastam, hogy heti 2 nap vitamin, a többi napokon pedig kalcium.
Zoomed Reptivite with D3, ezt a vitamint választottam, legtöbb helyen ezt ajánlották.

Én is ugyanezt használom, nagyon jó és a D3 vitaminon kívül más vitamint is tartalmaz (ez most tokre ugy hangzott mint egy reklam szoveg :lol: ). És igen minden etetésnél vitamin! :D
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: bertalan15 » 2017 szept. 19. kedd, 17:27

bertalan15 írta:

Illetve külön a kalcium is tartalmaz D3 vitamint.
bertalan15
Újonc

HozzászólásSzerző: bertalan15 » 2017 szept. 19. kedd, 16:04

bertalan15
Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 szept. 19. kedd, 10:16

Ellenkezőleg!!!:
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: bertalan15 » 2017 szept. 18. hétf., 21:23

Üdv, ki szeretném próbálni a hüllőket, szakállas agámára esett a választásom, amit az októberi terraplázán fogok megvenni. Tudnátok ajánlani megbízható, korrekt eladókat, akiknél szokott lenni nagyon szép, nagyon piros red színváltozatú szaki? Esetleg még citrus (sárga) is szóba jöhet. Illetve érdekelne az ára is, ezek a színváltozatok milyen árban mozognak? ( Nem sajnálom rá a pénzt, nem arról van szó, csak akkor úgy készülök )
Mindenképpen nőstény szeretnék, nagyjából 5-6 hónaposat.
Végigolvastam a fórumot, ezzal az állattal kapcsolatban, viszont lenne egy kérdésem, a vitaminozással kapcsolatban, heti hányszor kapjon vitamint a kajára? Mondjuk heti 2 vitaminozás megfelel, a többi napokon pedig csak kalcium?
Mert gondolom vitaminból sem jó a túl sok.
bertalan15
Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 szept. 13. szer., 08:40

Hogy ha tenyészteni akarod őket mármint ha kis agámákat akarsz akkor ugye vegyél mellé egy nőstényt. De viszont ha nem akarsz tojásokat akkor inkább tartsad egyedül a hímet.
Igen, egy ekkor terráriumban tökéletesen meglesz/nek :D
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: densense » 2017 szept. 11. hétf., 11:18

Üdv! Nekem is lenne egy kérdésem. Van egy kb. 2 éves szakállasom, valószínűleg hím. Már gondolkodtam, hogy veszek neki egy párt, de a TerraPlaza-n lebeszéltek róla, mondván, hogy halálra fogja d*gni (bocs az alpáriságért :) ) Mennyire lehet ez igaz, szükséges-e párosodás után különvenni? Most készül az új bútorterkó, 120x60x60cm, ott azért elférnének ketten.
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 szept. 10. vas., 20:57

Szia,

Ez érdekes kérdés mivel én még sose hallottam sehol se a szakállas agámák együtt tartásának kétségéről se Magyar, se külföldi oldalakon, terrarisztikai közösségben.. sőt!:

2 nőstény szakállas agáma, tökéletesen megvan együtt, főleg hogy ha ilyen kicsi koruktól vannak egy terráriumban, amit viszont nem kell szétválasztani.

Agámákat szoktak csoportosan is tartani ahol nem 2 vagy 3 hanem 4 vagy több példány is együtt van. Nagyon jól meglesznek együtt :)
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: sibe » 2017 szept. 10. vas., 08:02

Sziasztok!
Nagy dilemmába vagyok, mindenhol mást írnak arról, hogy lehet-e 2 nőstèny szakállas agámát együtt tartani. 120*40*50es terráriumban elfèrnènek de nem igazán tudom szètválasztani a lámpák elosztása miatt. 3 hónapos tesók, tènyleg vehetek 2őt, vagy ellenkező esetben 1 nem fog unatkozni?
sibe
Újonc

HozzászólásSzerző: Bej89 » 2017 aug. 29. kedd, 14:01

Köszi a választ. Azóta változott a helyzet. Már nem csinálja ezt, evett is rendesen. Nem tűnik amúgy betegnek mert ha kint van, akkor jön-megy.
Most a héten kap egy párt magának, remèlem csak az a baja hogy unatkozik. Hozzáteszem sokat foglalkozunk vele.
Egyszer már vittük itt állatorvoshoz (Szombathely) , akkor is ezt csinálta de ugye télen, és nem tudtam hogy ez normális, mert előtte gekkóm volt 14 évig, neki sose volt téli depije :D
De a doki is azt mondta akkor, hogy annyira nem ért hozzá, csak beadott neki egy vitamin injekciót (mindent vitaminozok neki)
Ha valaki tud a környéken jó dokit, aki ért is a hüllőkhöz, megoszthátná velem.
Bej89
Újonc

HozzászólásSzerző: Dida013 » 2017 aug. 29. kedd, 12:01

Szia! Télen valóban normális ez a viselkedés, de így nyáron kicsit furcsállom. Az időváltozás persze okozhat hasonlót, de nem ilyen hosszú időn - heteken - keresztül folyamatosan. Én a helyedben a biztonság kedvéért elvinném orvoshoz.
Dida013
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Bej89 » 2017 aug. 19. szomb., 15:44

Még pluszba annyi, hogy most már a barlangból előjött, van egy nagy farönk a terráriumban. Az alá bújt be, és az összes homokot kikaparta maga alól. Kis gödröt ásott, és kapar folyamatosan.
Bej89
Újonc

HozzászólásSzerző: Bej89 » 2017 aug. 19. szomb., 15:35

Sziasztok.
A szakállas agámánk (Bekka :)) november óta van nálunk. Akkor volt fél éves. Egyszer télen volt már egy "depis" időszaka a rossz idő miatt - akkor orvoshoz is vittük, mert nem evett, és egész nap aludt - de minden rendben volt vele, hamar jobb kedve lett.
Most kb másfél hete alig eszik valamit. Ha kivesszük jó kedve van, jön megy.
Sajnos zöldséget eddig is hiába erőltettük, nem hajlandó megenni. Most azonban a tücsköt is elutasítja, lisztkukacot egyet-egyet hajlandó megenni. Minden vitaminozva van. Van uvb lámpa és melegítő is.
Ma egész nap a kis barlangjában van és kaparja a falat. Megfürdettem, volt széklete, viszont a pár megevett kukac szinte egészben távozott belőle. Nem volt hasmenése.
Utàna úgy tűnt, jobban van, de most megint a falat kaparja a barlangjában.
Most a nagy melegekben sokszor neki is melege volt. Ha kivittük, fél perc után árnyékot keresett.
Amúgy nem fogyott, kedve se tűnik alapvetően rossznak.
Lehet, hogy az időjárás miatt nem hajlandó enni? Nekem furcsa volt az is, hogy a kukacokat nem tudta megemészteni. Eddig nem volt ilyen problémája.
Tapasztalt valaki hasonlót?
Bej89
Újonc

HozzászólásSzerző: densense » 2017 aug. 13. vas., 18:34

Köszönöm a segítséget :) Próbálom átszoktatni :)
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: Dida013 » 2017 aug. 08. kedd, 07:45

Szia! Hetente 4-5x sáska, stb., az egy ennyi idős állatnak sok. Nem tesz jót a májának, elzsírosodhat tőle. El tudom képzelni, hogy a növényi táplálékot is azért nem eszi, mert egyszerűen nem éhes ennyi rovareleség után. Én az enyémeknek felnőtt korban hetente egyszer adok rovareleséget, sáskát, tücsköt, gyászbogár lárvát felváltva, kb. fejenként 10-15 darabot. Hogy növényből mit szeretnek, azt ki kell tapasztalni. Ők is mind kis egyéniségek, más az ízlésük. Nálunk az alma és a zöldborsó a legnagyobb sláger, de próbálkozhatsz spenóttal, pitypanggal, paprikával, sok mindennel. A neten többfelé találni erről listákat, keress rá kicsit!
Dida013
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: densense » 2017 aug. 07. hétf., 15:05

Üdv. Van egy szakállasom, aki nem igazán eszi a zöldségféléket, leginkább csak a rukkolát és a salátát fogyasztja. Viszont hetente 4-5 x kap sáskát, lisztkukacot és gyászbogárlárvát vegyesen/felváltva, régebben csótányt is. 2015 decemberében került hozzám, akkor állítólag fél éves volt és kb. 20-22cm, szépen megnőtt azóta, olyan 46-47cm körül van. Kérdés, milyen zöldséggel próbálkozzak, vagy lesz-e hátránya a túlzott állati eredetű eledel miatt. Elég aktív, jó időben napon is el van, elrohangál, csak kissé aggódok... köszi előre is.
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: Dida013 » 2017 júl. 31. hétf., 06:50

Na, örülök, hogy rendben van és Ti is megnyugodtatok! :-) Ilyenek ők, csinálnak néha csuda dolgokat, de alapvetően nagyon szívós kis sárkányok. :-)
Dida013
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 28. pén., 12:44

Nno, igazad volt. Tegnap előmászott kicsit evet, visszament. Ma már ott rohangál fel-alá, megevett mindent. Mekkora egy troll! A frászt hozza ránk. Hihetetlen egy alak :))))) Le fogom mretn i a fiammal milyen hosszú. Mindig ott van előtte a zöldség, gyümölcs. Igaz is, menjek, vegyek neki rukkolát :) Noh. Mekkora troll :)))))
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Dida013 » 2017 júl. 27. csüt., 09:18

Szerintem ne aggódj! Vacak az idő, ezt ők is nagyon érzik. Ilyenkor lelassulnak, elbújnak, "nyűgösködnek". Amíg eszik, addig valóban nincs gond. Jövő héten visszajön a jobb idő és az ő kedve is jobb lesz, meglátod! Az enyém is "barlangászik" már napok óta.
Egyébként szerintem a napi kétszer 10-15 csótány az elég sok neki. Ebben a korban már jobban a növényi eleségre kellene átállítani és sáskát, tücsköt, csótányt, bármi ilyet csak hetente egyszer, max. kétszer adni neki.
Dida013
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 27. csüt., 08:43

A napozóhelyen 35 - 36 fok van. A kuckóba 24-25. A terráriuma maga a földi paradicsom egy agáma számára. Aggasztó. Nem normális dolog.
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 27. csüt., 08:15

Mivel velem ilyen még nem fordult elő ezért csak "találgatnék"; utána olvastam hogy mi van akkor ha és miért nem jönnek ki a búvóhelyükről. Szóval a napozó lámpa közelsége, fényviszonyai (túl erős fény) miatt lehet hogy ilyen sokáig elbújik (ezt egy amerikai agámás fórumon írták). Kb milyen a hőmérséklet a meleg "napozó" oldalon? És a hűvös oldalon ahol a búvóhely van?

De hogy ha eszik 10-15 csótányt plusz gyümölcsöt, zöldséget szerintem nem lehet nagy baj. Lehet hogy valamilyen terráriumi viszony miatt vagy csak mert úgy kedve tartja.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 27. csüt., 06:40

Ez a harmadik nap reggele... Nem jött elő a kuckójából. Szerintem baj van. Csak itt nincs állatorvos.... :(
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 25. kedd, 18:04

Sziasztok!

Az normális, hogy ma nem jött elő a kuckójából? Alszik egész nap. Nagyon aggódunk..... Állítólag 8 hónapos. Ha naponta kétszer adok neki csótányt nem nagyon eszik. Ha egyszer adok (délután) akkor eszik nagyon jól, 10-15 csótányt megeszik meg néha egy kis zöldséget gyümölcsöt. Eddig is 12-13 óra tájt szokott ellőjönni, reggel nagyokat lustizik. De most a frászt hozza ránk.
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 19. szer., 12:57

Igen, ma reggel kapott kalciumot. Holnap vitamint. Ma megpróbáljuk megförüszteni.
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 19. szer., 08:50

Örülök hogy így megjött az étvágya! :D
Nagyon szép kis lurkó =D>

Megpróbálkozhatsz a csontival, bár a "top eleség listán" sose említik. Majd tücsköt is adjatakok neki :)
Szóval próbáld meg a csontit ha pedig nem kéri akkor marad a szokásos : tücsök, csótány, lisztkukac, viszmolylárva és a nagyobbaknak gyászbogárlárva.
És ugye a mindennapos növényi táplálék.

Ranctalpas írta:Amúgy érdekes, hogy tálból szokta meg az evést, és most is úgy eszik. Ami azért jó, mert elkerülhető a bélelzáródás a homok lenyelésével.

Pontosan :) , de azért figyeljetek az etetéseknél oda, és ne felejtsétek el vitamin és kálcium porozni a kaját.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 18. kedd, 20:45

Amúgy érdekes, hogy tálból szokta meg az evést, és most is úgy eszik. Ami azért jó, mert elkerülhető a bélelzáródás a homok lenyelésével.
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 18. kedd, 20:45

Nokéremszépen, úgy eszik mintegy éhenkórász. Villámgyorsan falja be a csokicsótányokat. 16-ot egy fél nap alatt. Közbe rukkola, édespaprika. Van egy olyan jellegű kérdésem, hogy csontkukacot (amit a halászok használnak) lehet-e adni neki? Valaki azt mondta, hogy az agámája nem ette. Csak mert az mindig van, helyi, és néha két futár szolgálatos csótány csomag közé bejöhetnének azok... féleg télen...
Csatolmányok
pg1.jpg
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 18. kedd, 20:37

Szia!,

Új állatoknál normális szokott lenni hogy eleinte nem esznek. Hogy ha szombaton érkezett és ma ugye kedd van akkor mondjuk hogy 3 napig nem evett, ami még belefér.

:D Örülök hogy még is megjött az étvágya :)

Érdekes hogy inkább a salira bukott mert amikor még kicsik akkor még főként lisztkukacot, tücsköt, csoki csótányt burkolnak. :)

Majd próbálkozzatok tücsökkel is, azt mindig megszokták enni. A csoki csótányra is rákap majd.
Aztán később mikor már nagyobb kaphat gyászbogárlárvát is. A lisztkukacot is elfogadják de az nem tápláló. Viaszmolylárvával is lehet etetni de ne sokat mert hízlal :D

És ugye a növényi táplálékok legtöbbje mehet, attól függ mit kedvel/fogad el közülük.

Majd küldj róla képet :)
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 18. kedd, 13:56

Aaaaah, azt hiszem megtört a jég :) Nem tudom, a bogarakat kiborította-e a tálból (csoki csótány) de a saláták eltüntek. Kínai salátát adtam neki, mert eddig mást nem evett, rukkolát nem találtam a boltokban. A tenyésztő azt modnta, a rukolát és a valeriána salátát szerették nagyon. Nnah, azt hiszem ez már a jó út. Hú, de idegesek voltunk.. voltm. Peddig nem is az én állatom, hanem a fiamé....csakhát annyira aranyos a kis dögóca....
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 18. kedd, 13:53

Sziasztok!

A kis drága megérkezett szombaton délután. Ma ugye kedd délután van, és még nem evett semmit. A simogatást jól túri, kéabe is lehet venni. Ha símogatjuk behunyja a szemét. Remélem ez jó jel. Nem mozgott eddig semmit, elbújt és nem akart előjönni. Most végre elkezdte felfedezni a terráriumot. De még nem eszik.Ez normális? Ilyen hosszan tartó inaktivitás?
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 11. kedd, 12:59

Köszönöm!
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 07. pén., 19:11

Jó választás a közepes hiszen így tényleg kevesebb veszély áll fenn a tartása elkezdésében mint egy kis/bébi példánnyal. És jobb nem egyből a kifejlett agámát (pl. egy ilyen felnőtt párt) venni mivel így a közepes/kicsi állatot jobban magunkhoz szoktathatjuk, bár ez ugye attól is függ hogy az adott akár felnőtt akár kicsi hüllővel mennyit foglalkoztak előtte (marmint mennyire kezes, már akkor amikor megveszed). Nincs mit, tényleg nyugodtan használj homokot, és igen, nagyon jól teszed ha sterilizálod a sütőben hogy ha az építkezésről hoztad :) . Aztán a legközelebbi takarításnál már vehetsz homokot hüllő kereskedésben is, ha van a közelben. Biztos jól fogja magát érezni a terráriumban, jó méretű. :D
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 07. pén., 18:55

Köszönöm a választ. A jövő hétwen fogom megvenni. LEhet választani kicsi (20cm) közepes és felnőtt között. Mivel felnőttből csak egy pár van, és egybe adja, ezért egy közepes méretet választok. Kevesebb veszély áll fenn mint egy fiatalabb egyed esetében.
Én is úgy gondolom, hogy ami a természetes környezetét utánozza, azzal nem lehet baj. Köszönöm a biztató választ. Akkor a homokot sterilizálom sütőben, ugyanis csak úgy építkezésről hoztam.
Itt egy kép a terráriumáról. 110 hosszú, 70 magas és 45 széles.
Csatolmányok
19576076_10209979899310122_519969787_n.jpg
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 07. pén., 15:38

A homok teljesen jó. A természetben is homokon él és én eddig az összes szakállas agámát amiket eddig láttam MINDET kivétel nélkül homokon tartották és teljesen egészségesek. Nekem is volt szakállas agámám, homokon tartottam; semmi gond nem lett belőle. A tenyésztő azért mondhatta hogy bélelzáródást okozhat mert pl. én is hallottam már olyat hogy a még kicsi és tapasztalatlan állatok vadászat közben lenyelhetik a homokot ami bélzáródást okozhat és a kis hüllőt papírtőrlőn kell e-miatt tartani, ami viszont nem dekoratív és hát nem is természetes. Szóval nyugodtan tartsad homokon, és amíg kicsi és "tapasztalatlan" etesd csipesszel így fel se léphet a homok okozta bélelzáródás, és tarthatod a természetes és plusz dekoratív homokon. Amúgy mennyi idős a kicsi? :)
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: Ranctalpas » 2017 júl. 07. pén., 13:48

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem. Kész a terrárium (jó nagy), elolvastam amit tudtam róla, de egy utolsó dolog nem hagy nyugodni. Az aljzat. Homokot akarok tenni, de a tenyésztő nem javasolja, mert bélelzáródást okozhat. Én abból indulok ki, hogy a természetben is homokon él..... Mást nem akarok tenni, vagy a homok, vagy a hungarocelből kialakított szikás aljzat. Kérlek benneteket adjatok tanácsot. Pár nap és érkezik a kis lény.
Köszönöm előre is a válaszokat.
Ranctalpas
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 06. csüt., 00:03

E miatt ne aggódj, nyugodtan etesd tücsökkel vagy liszkukaccal és még ha most nem is fogadja el a gyümölcsöt, zöldséget, ahogy nő meg fogja kedvelni.

Egy pár hónapos Szakállas agámánal teljesen normális hogy főként rovarokat fogyaszt majd inkább felnőtt korukban fogyasztanak főként növényi eredetű táplálékot, addig meg nem kell nagyon erőltetni, néha kínáld meg salátával, stb..hogy időközben rászokjon. :)

U.i.: Azért érdekes h máj.11.-óta SENKI nem válaszolt erre a kérdésre..ahogy elnézem sajnos szinte teljesen kihalt a Reptilia.(nem tudom miért...) :(
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: Regi7 » 2017 máj. 11. csüt., 22:14

Sziasztok!
Nagyjából két hete került hozzám egy 2-2,5 hónapos szakállas agáma. Sokat olvastam előtte róluk, de gyakorlat közben sok minden felmerült, amire nem tudom a választ.
Az első napokban szépen evett, most viszont eléggé lecsappant nagyjából 10 nagyobb tücsit eszik, és néha kap egy kis lisztkukacot. Mi lehet az oka a visszaesésnek? ( széklete naponta-max 2 naponta van)
Illetve az zöldség és a gyümölcs nem nagyon érdekli. Eddig próbáltam uborkát, paradicsomot, banánt, répát adni neki, egyik se kellett, csak a szőlőből evett egy kicsit. Hogyan szoktassam rá? (próbáltam kukac alá dugni, hátha nem jön rá, de lebuktam :D )
Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm szépen :)
Regi7
Újonc

HozzászólásSzerző: Rolandka » 2017 márc. 21. kedd, 18:35

Nekem is szakállas agámám van .
Hibernálódik mindig kevesebb ideig kell,hogy égjen a lámpája,majd négy hétig "alszik" de elötte kikell
Kakilnia mindent mindig kell neki friss víz
Rolandka
Újonc

HozzászólásSzerző: 100emma100 » 2017 feb. 17. pén., 12:11

Sziasztok. Azt szeretnem kerdezni,hogy egy Szakallas agama hany eves koraig nol ?
Az enyém 7 honapos, nagyon sokat evett,vitaminozva van, Uv fény és melegitoje is van napozohelyen 40 C...de mostanába igy télre nagyon keveset eszik,volt h egy hétig semmit alig uritett, most naponta csak 5tucskot eszik meg reggel,de nem naponta urit, valami baja lehet? van kis bunkerja is abban alszik allandian,kaparja a homokot magara,,neha rá jon a megbolondulas hogy ki akar jonni a terrariumbol futkos ossze vissza,,,erzi esetleg hogy tél van és le van lassulva vagy mi lehet vele??..valaszokat elore is koszonom.
Es bocsi a uj szakállas agáma letrehozásának uj vagyok és csak utolag jottel ra hogy egy van mindegyik fajra es oda kell irni,es kitorolni nem jottem ra hogyan kell :D
100emma100
Újonc

HozzászólásSzerző: Kozelkam » 2016 dec. 29. csüt., 15:13

Sziasztok!
A Tegnapi napon Darkónak (ő az agámám) tortént valami a jobb első lábával és azóta nem nagyon használja, csak 3 lábon bűvészkedik szegény. Ijedtemben leszaladtam a sráchoz akinél a tápállatokat veszem neki terrarisztlika boltja van jó-pár különböző jószága van és azt mondta h csak ne piszkáljam és magától meggyógyul.
Tegnap nem látszott a lábán semmi de ma mint ha egy picit ducibb lenne.
Szerintetek mitévő legyek? Láttam hasonló problémát itt a fórumon hátsó lábbal... Neki hogy alakult illetve mit csináltál? Köszönöm a segítségeteket és mindenkinek boldog újévet!
Kozelkam
Újonc

HozzászólásSzerző: solchdaniel » 2016 júl. 19. kedd, 07:11

Köszönöm a választ!
solchdaniel
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 júl. 19. kedd, 03:52

Ha nem akkora a külömbség akkor mehet, végülis nagy hím és kis nőstény (kifejlett) között lehet akár 15-20 centi is, mégis egy csoportba voltak pl nálam is. Egyébként társas állatok, úgyhogy jót is tesz nekik.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: solchdaniel » 2016 júl. 18. hétf., 16:37

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy be lehet e tenni egy valamivel kisebb agámát egy másik mellé? Anno vettem egy szakit és a tesóját otthagytam a boltban de nem rég láttam és megesett rajta a szívem mert eléggé le van gatyásodva...gondoltam megveszem és hazahozom és beteszem az enyém mellé...elvileg az enyém nőstény ez meg hím...ugyanannyi idősek csak méretben van egy kis különbség...lehet belőle baj és inkább ne tegyek be társat mellé? Köszönöm!
solchdaniel
Újonc

HozzászólásSzerző: Timike » 2016 ápr. 02. szomb., 10:10

Kedves felhasználó!

A fórumon tilos bárminemű hirdetés elhelyezése!
Kérlek, használd a http://terraplaza.org/ oldalt!

Üdv,
Predi
Timike
Újonc

HozzászólásSzerző: YRDNNGG » 2016 feb. 25. csüt., 19:35

Szevasztok !

A szakállas agámám mikor sétál/szaladgál olyan mintha a jobb hátsó lábát húzná maga után. Nagyon aggódok érte :( azon a lábán a térde be is van dagadva. Nem ismer valaki olyan állatorvost aki ért a hüllőkhöz Eger/Heves Megye környékén ?
Csatolmányok
20160225_193336.jpg
20160225_193336.jpg (102.84 KiB) Megtekintve 14933 alkalommal.
YRDNNGG
Újonc

Következő

Vissza: Agámafélék