blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 36 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Szivárványos boa - Epicrates cenchria

Szivárványos boa - Epicrates cenchria

(Serpentes) alrendje

Re: Szivárványos boa - Epicrates cenchria

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2017 máj. 18. csüt., 17:16

Sziasztok!
Ma délutánra elpusztult a kis kolumbiaim! :( Rajta sajnos már nem tudok segíteni, de szeretném megtudni, mi baja lehetett? Több, mint tíz éve vannak kígyóim (csak hobby szinten), de még soha, egyiknek sem volt baja eddig, így betegségekről személyes tapasztalatom nincs. Pont két hete van nálam, pontosan nem tudom mikori kelésű, de nagyon bébi volt még. Eddig evett, amióta nálam van viszont egyáltalán nem, de nem tűnt betegnek. Pár napja nem láttam már ugyan mert kuksolt a barlangjában, de nem gyanakodtam semmire. Ma reggelre már kint volt, összegömbölyödve, a bőre rászikkadva, váladékos buborékot szuszogott. Mire hazaértem a melóból már csomóban volt, elpusztult. Nem volt baj sem a párával, sem a hőfokkal. Nincs ötletetek, hogy mi történhetett? :(
HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: indi » 2015 jan. 18. vas., 15:19

Az én crassus nőstényem is kb 90 cm, 4 évesen. Tartási körülménye megfelelő. Kb 2 hetente eszik. Evéssel nincs baj mert szerintem 2 naponta is enne elég falánk jószág. Viszont próbáltam sűrübben is etetni de inkább csak hízott. Ezért maradtunk a 2 hete való etetésnél. Viszont vastagságra így is jóval hüvelykujj vastagság fölött van.
indi
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2015 jan. 17. szomb., 06:39

Mert meghirdettem őket facebookon, aztán jött pár okos kommentelő, hogy "húúúú, milyen kicsik..."
Aztán Kapás Gyurival tisztáztuk, hogy valószínüleg nem a tartási körülmények miatt ilyen kicsit. És így, hogy te is írod, hogy nem sokkal nagyobbak a tieid, így már (majdnem) megnyugodtam.
Viszont én is arra számítottam, hogy ennél azért gyorsabban és lényegesen nagyobbra nőnek. Bár, akkor tuti szétharapnápnak, mert így is támadnak mindenre, ami mozog. :D
"...Ebben a mesében részeg a herceg, és ronda a királylány, de néha a szemétdomb felett is felragyog a szivárvány..."
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Thrag » 2015 jan. 16. pén., 11:59

Szia!

Az én párom kb. a tieddel egyidős és ők sem valami nagyok. Kb. 90 centi körül lehetnek, a nőstény testesebb, de a hím nem. Igazából én sem értem a méretüket, mondjuk ez az alfaj amúgy sem nő túl nagyra, de azért ennél nagyobbra kéne :) Mindig is lassabban nőttek mondjuk egy Boa C.-vel összehasonlítva. Kéthetente esznek általában, ennél gyakrabban nem is akarnak. Hőmérséklet, pára, minden adott szóval nem egyedi eset a tied. :)
Thrag
Látogató

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2015 jan. 15. csüt., 07:39

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van 4 éve (NÉGY éve) egy paraguayi szivárványos boám, de kb hüvelykujj vastagságú és olyan 60-70 centis. Nem mondom, hogy halálra van etetve, de azt sem, hogy koplal. Változó mennyiségű kaját kap, van, hogy havi 4szer, van, hogy csak egyszer. Miért nem nő(tt) meg? :D Akinek esetleg van ilyen faj (crassus), az írjon már pár mondatot a koráról és a méreteiről. A kígyóéról. :D
Köszönöm!
"...Ebben a mesében részeg a herceg, és ronda a királylány, de néha a szemétdomb felett is felragyog a szivárvány..."
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 10. szomb., 19:21

Én látta bébit 6000ért a börzén
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 dec. 18. csüt., 19:59

Kifejlett kolumbiai párom van, soha sem volt harapás, nagyon kíváncsiak és olykor megindulnak a kezem felé -vízcsere, vagy takarítás alkalmával-, de nem szokott gond lenni... (természetesen egyedfüggő ez is, de általánosságban elég nyugodt faj).

Vad befogottal nem hiszem, hogy összefutnál, jó pár éve részei a terrarisztikának és a szaporításuk se jelent problémát... árakról nem tudok nyilatkozni, persze jóval drágábbak a braziliaiak mint a többi (pl egy kolumbiai).
Próbáld meg it: https://terraplaza.org/
(akár kiírni hirdetésben mit keresel)
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: KITGI » 2014 dec. 18. csüt., 14:46

Köszönöm a választ! :) :D
Továbbá kíváncsi lennék a kézhez szoktathatóságáról, nem mintha minden nap kézbe akarnám fogni, de ha pl:megmutatnám valakinek vagy orvoshoz kell vinni,akkor jól jönne.A brazíliai szivárványos boának az árára is kíváncsi lennék, ami természetesen tenyésztett nem vadbefogott, a fiatal és az idősebb példányok ára is érdekel.
Köszönöm előre is a válaszokat.
KITGI
Látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 dec. 17. szer., 21:55

Üdv!
Jó választás! Egyáltalán nem problémás a tartása, kezdő fajnak kiváló.
KITGI írta:jobban elfogadja a kaját mint más kígyók

Ezt nem tudom hol hallottad vagy olvastad, persze jó evők -pláne fiatal korban-, de szinte minden fajnál akadnak olyan egyedek amikkel gond adódhat.
KITGI írta:Mennyit és mennyi időnként kell neki kaját adni?

Ezekről a dolgokról olvass sokat, akár ezt a topicot is A-Z-ig és a neten is elég sok infó van róluk... Ha baby boát veszel, akkor hetente 1-2 alkalommal lehet etetni 2-3 napos egérrel, aztán persze ahogy nő lehet növelni az eleség mennyiségét/méretét, igazítva az állat egyéni igényeihez.
KITGI írta:rendelkezem-e szerintetek elegendő szaktudással a kígyó tartásához?(mert nem akarom, hogy nálam ne érezze jól magát)

Ha biztosítod a megfelelő helyet, hőmérsékletet, táplálékot akkor sok gondod nem lesz vele... Első körben szerintem olvass el mindent amit csak találsz róluk, ha valami nem tiszta vagy nem találtál választ egy-két kérdésedre itt felteheted.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: KITGI » 2014 dec. 17. szer., 20:30

Sziasztok, egy jó ideje kígyókban gondolkodom és nemrég rátaláltam erre az oldalra és gondoltam ti tudtok segíteni.
Brazíliai szivárványos boát szeretnék tartani, mivel gyönyörűnek tartom,jobban elfogadja a kaját mint más kígyók ezért nem kell mesterségesen lenyomni a torkán a táplálékot és se nem kicsi, se nem nagy. Eddig volt egy aranyporos nappali gekkóm és most egy leopárdgekkóm ,rendelkezem-e szerintetek elegendő szaktudással a kígyó tartásához?(mert nem akarom, hogy nálam ne érezze jól magát)A helyet tudom neki biztosítani, ezzel nincs gond. Mennyit és mennyi időnként kell neki kaját adni? Börzén venném és nem tudom, hogy mozognak az árai, természetesen tenyésztettet szeretnék venni ennek az árára lennék kíváncsi.Akik eddig tartottak vagy tartanak milyen nehéznek tartják a gondozását?
Válaszokat előre is köszönöm. :D
KITGI
Látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 aug. 29. pén., 15:32

Üdv!
Atkás állat esetében a következőt szoktam csinálni:
Karantén; amire jó egy műanyag doboz (szellőzéssel!) papírtörlő alá, amit lehet naponta cserélni. Az Insecticide 2000-et használom, de jó a Frontline is (kinek mi, aki az egyiket használja a másikat ellenzi, de szerintem megfelelő mindkettő), ráfújom papírtörlőre és átdörzsölöm vele az állatot vigyázva, hogy szemre, szájra ne kerüljön. A műanyag dobozt is 1-2 naponta át lehet törölgetni vele. 2-3 naponta megismételhető a kezelés. Fontos, hogy a karantén terkóban ne legyen vizes edény, pláne ne akkora amekkorába belefér az állat, mert ilyenkor kényszeresen fürdenek, ami leáztatja róla a szert, megoldás, hogy ha naponta megkínálod vízzel; kis edényben odanyújtod neki, ha szomjas, majd iszik.
Ha most terráriumban van, akkor mindenképp javaslom a műanyag karantén dobozt a terráriumot pedig átmosni alaposan a szerrel az ajzat pedig kuka, mert tele lehet atka petékkel, illetve a mászófák, növény is ha van benne.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: ancsirigo » 2014 aug. 25. hétf., 17:25

Sziasztok!
Most regisztráltam, a Bemutatkozós részben leírtam, hogy van egy 5, 5 és fél hónapos kolumbiai szivárványosunk!
Nos, eléggé megijedve tapasztaltuk a párommal, hogy atkás....
Mint utólag kiderült, egy elég barbár pasitól vettük, már ott is atkás volt, de nekünk erről nem szólt, mi, meg, ugye.... Hát fogalmunk sem volt még akkor az atkásságról...
Annyi mindent írkálnak neten.... Mit lehet tenni az állattal?
Előre is köszönjük!
-Pedro nevében is! :D
ancsirigo
Újonc

HozzászólásSzerző: Pinkipocok » 2014 aug. 22. pén., 11:22

Sziasztok, szeretnék egy brazíliait, ebben kérném a segítségeteket. Tudtok tenyésztőt akinek van, vagy várható csöpség?
Pinkipocok
Újonc

Szivárványos boa - Epicrates cenchria

HozzászólásSzerző: pokerarc » 2014 jún. 15. vas., 08:18

Nagyon régen jártunk nálatok...

Kép

Amúgy nálunk is változott az útóbbi egy évben az etetés. Valaki írta itt, hogy csak 4-5 hetente etet és viszonylag nagyobb mennyiséggel. Nálam is így alakult át. Addig míg nem látom, hogy éhes, vagyis nem keresi az ételt addig szó sem lehet róla. ez kb. 4-5 hét de ekkor is csak abban az esetben adok neki ha már legalább egy hete megtörtént a vedlés...Nyaranta [jelenleg] kb. 4-5 hetente 2 kifejlett patesz, télen sem pihentettem ezért akkor is evett 5-6 hetente egy pateszt. A pihentetést azért is hanyagolom mert nem szándékoztam pároztatni. Röviden ennyi. Amúgy szépen "iperedik"
pokerarc
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: shiro » 2014 feb. 19. szer., 23:08

Nevadakid írtam pü.-t,de nekem nem jelzi ,hogy megkaptad volna..
Ha nem kaptad volna meg írj rám...
Kérlek istenem adj türelmet a hülyékhez,mert ha erőt adsz megölöm őket....
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: nagy-pe » 2014 feb. 18. kedd, 22:26

Megkérnék mindenkit,hogy a kereskedelmi részt privátban tárgyaljátok meg!
Köszönöm!
nagy-pe
Moderátor

HozzászólásSzerző: shiro » 2014 feb. 18. kedd, 17:47

Nevadakid írta:Köszönöm! Nem vagy elkésve, nincs még hímem hozzá... Tudom, nem kannibálok; a szaporítás miatt érdekelne a dolog, mert eddig siklóim voltak és vannak és volt úgy, hogy a pár nem akart szaporodni, mert együtt voltak tartva, majd fél év külön tartás után már összejött a dolog. A boáknál nem tudom előfordul e ilyesmi, bár az is lehet, hogy ez egyedfüggő. (Nagy valószínűséggel az.)

Hello ha érdekel van hozzá egy hímem papirokkal
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: gergoo » 2014 feb. 09. vas., 06:14

A nagyobb tenyésztők is általában külön tartják a párokat,mert elvileg ha külön vannak és csak a párzási időszakban tartod őket együtt nagyobb érdeklődést mutatnak egymás iránt.
gergoo
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 feb. 05. szer., 10:48

Köszönöm! Nem vagy elkésve, nincs még hímem hozzá... Tudom, nem kannibálok; a szaporítás miatt érdekelne a dolog, mert eddig siklóim voltak és vannak és volt úgy, hogy a pár nem akart szaporodni, mert együtt voltak tartva, majd fél év külön tartás után már összejött a dolog. A boáknál nem tudom előfordul e ilyesmi, bár az is lehet, hogy ez egyedfüggő. (Nagy valószínűséggel az.)
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: gergoo » 2014 feb. 04. kedd, 22:42

Szia!
Szép állat:)
Válaszolnék az előző kérdésedre...bár kicsit megkésve:)
Nyugodtan tarthatod együtt hímmel,semmi probléma nem lesz.Nem kannibál hajlamú faj.Etetésnél figyelj oda...de ezt szerintem Neked nem kell mondani,mert tudod :)
gergoo
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 feb. 04. kedd, 21:18

Szépen cseperedik a kislány...
P1130106.JPG
P1130106.JPG (209.28 KiB) Megtekintve 12541 alkalommal.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 dec. 08. vas., 16:10

Növendék nőstényem. Annyit tennék hozzá, hogy ha veszek egy hímet majd mellé, elvannak együtt? (Boám még nem volt, ő az első.)
P1120095.JPG
P1120095.JPG (286.9 KiB) Megtekintve 12880 alkalommal.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: MaD4 » 2013 júl. 23. kedd, 17:10

írtam mail-t...
MaD4
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Ronej » 2013 júl. 23. kedd, 15:45

franko.roni@gmail.com tudok küldeni még képeket róla! jaj de jó lenne jó helyet találni neki... köszönöm!
Ronej
Újonc

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2013 júl. 21. vas., 14:49

Ő egy Kolumbiai szivárványos boa (Epicrates maurus). Nekem a paraguayi van, crassus.
Nekem helyem lenne, de nem szeretném az alfajokat keverni. Szólok az egyik cimborámnak, neki is van egy 2 méter feletti uilyen boája. Adnál egy email címet vagy telefonszámot?
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Ronej » 2013 júl. 21. vas., 12:33

ja és egyébként az is a problémám az etetésével, hogy 3 éve elköltöztem bp-ről és itt a környéken nem árulnak sehol rágcsálókat és elég macerás így az egér/patkány beszerzése.

esetleg nincs köztetek valaki, aki befogadná hatalmas terráriumába már meglévő boái közé?
Ronej
Újonc

HozzászólásSzerző: Ronej » 2013 júl. 21. vas., 12:31

Helló!
Szeretnék érdeklődni, ugyanis van egy szivárványos boám, de fogalmam sincs, hogy ezen belül milyen... 8 éve van meg, legalább 2-3 éves volt, amikor vettem, állítólag nőstény (Emőke), és meglepődve olvasom, hogy itt 2 hetente adnak 1 egeret a boáknak, én 8 éve tök máshogy etetem... inkább 3-4, vagy akár 5 hetente adok 5 egeret, vagy 2 patkányt, szóval sokat. Ez baj?

Valójában azért regisztráltam, mert mostanra telt be a pohár, érzelmileg kezd nagyon megterhelni a kígyó tartás (nyilván nem a tartása, hanem az etetése) és szeretnék neki új gazdát találni, csak mindenhol olyan pici helyen tartják, hogy azt én nem tartom megfelelőnek. nálam 45x125-ös terráriumban van, ami 60 magas, ennél kisebb helyre nem lenne szívem odaadni...

így néz ki:
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 1960_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 5952_n.jpg
Ronej
Újonc

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 jún. 03. hétf., 19:59

Ha megfelelő méretű a terráriumod akkor elvileg tarthatsz hisz a két állat tartási körülményei megegyeznek ,de gondoskodj elég búvóhelyről mindkét állat számára és vedd figyelembe,hogy a törzsalakos kissé idegesebb stresszesebb állat állítólag
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: Shievez » 2013 jún. 02. vas., 09:51

kolumbiait és brazilt nem lehet együtt tartani semmiféleképpen ugyi'? ha azonos méretüek akkor se?
Shievez
Újonc

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2013 máj. 06. hétf., 07:16

Akkor egy jó 20 centivel le vagyunk maradva. De már a nagy helyen van, úgyhogy tud nőni. Összeraktam őket, láttad a képeket? Sikerült szereznem az elvileg nőstényem mellé egy elvileg hímet, a következő börzén megszondáztatom őket. (ha eljutok...)
Most itt tengetik mindennapjaikat:
Kép
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: pokerarc » 2013 máj. 05. vas., 17:13

kicsivel több mint 2 évesen olyan 1,20-1,25 körül vagyunk

Kép

Kép
pokerarc
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2013 ápr. 21. vas., 18:51

Szerintem is kevés. Illene 50 centi körül lennie, de hogy ne mondjak hülyeséget, keress vissza az én vagy 'pokerarc' hsz-ei között, anno tárgyaltuk.
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Shievez » 2013 ápr. 20. szomb., 06:09

Olyan kérdésem lenne, hogy a napokban vettem egy maurát, és azt mondta a tenyésztő h tavalyi születésű, és 35 centi körül lehet, vajon milyen idős lehet pontosan? több mint 4 hónaposan csupán 35cm... szerintem kevés, please help! :|
Shievez
Újonc

HozzászólásSzerző: rocker11 » 2013 márc. 07. csüt., 07:50

Régebben fent volt az oldalukon, hogy várható szaporulat, de már levették.
rocker11
Látogató

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2013 márc. 06. szer., 11:11

finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: rocker11 » 2013 márc. 06. szer., 10:49

Sziasztok! Nem tudtok tenyésztőt akinek várható Epicrates cenchria cenchria szaporulata?
rocker11
Látogató

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2013 márc. 02. szomb., 01:48

Felhívták a figyelmemet arra, hogy egy óriási butaságot írtam. A boa nem tojást rak, hanem, hogy pontosan idézzem: "[Elevenszülő, ivadékai magzatburkon belül fejlődnek az anya testében, és
születésük pillanatában bújnak ki a burokból.]"
Szóval tojásfelezésre ne adjatok nekem boát! :lol:
finucchiHUN
Fanatikus Tag

Re: Királypiton - Python regius

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 10. vas., 07:15

Kíváncsi lennék arra a szivárványosra megtennéd,hogy a szivárványos topicba dobsz fel róla képet meg a terráriumáról is
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: Punkrocksuperstar » 2013 feb. 09. szomb., 21:46

finucchiHUN írta:Tök egyszerű. Akkora doboz kell, amibe belefér a kígyó meg az egér. Ha megette, lenyelte teljesen, úgyis elkezd mozgolódni, mászni. Na, akkor kell határozott mozdulattal megfogni, és egy lendülettel betenni a terráriumába. Ennyi. Én így etetek évek óta, soha nem volt visszahányás pitonéknál.

Köszönöm a segítséget. Következő etetésnél már ki is próbálom.
Punkrocksuperstar
Újonc

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2013 feb. 09. szomb., 21:35

Tök egyszerű. Akkora doboz kell, amibe belefér a kígyó meg az egér. Ha megette, lenyelte teljesen, úgyis elkezd mozgolódni, mászni. Na, akkor kell határozott mozdulattal megfogni, és egy lendülettel betenni a terráriumába. Ennyi. Én így etetek évek óta, soha nem volt visszahányás pitonéknál.
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: anolis2 » 2013 feb. 09. szomb., 19:13

Szerintem itt hamarabb kapsz választ
:arrow: http://www.reptilia.hu/modules.php?name ... 59879279c7
anolis2
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Punkrocksuperstar » 2013 feb. 09. szomb., 17:39

Édesanyámnak van egy lassan 7 éves nőstény kolumbiai szivárványos boa, de nem túl barátságos jószág. Szinte mindig fújtat mikor valaki hozzáér.
A pitonnál szeretném elérni, h teljesen kezes legyen. Ezért is gondoltam, h nem a saját helyén kapna enni. Az eleje egyértelmű, h kiveszem és berakom valamilyen dobozba. De nem tudom, h milyen paraméterekkel rendelkező dobozra lenne szükség és azt sem, h kajálás után mikor és hogyan kerül vissza a helyére, h ne hányja vissza.
Ebben a témában szeretnék segítséget kérni. Előre is köszönöm.
A hozzászólásokat áthelyezem! Mindent a maga helyén!
Előre is köszi,
Predi
Punkrocksuperstar
Újonc

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 08. pén., 19:48

Nahh a mai napi etetés megvolt alig 8 perc alatt 3 kis pattogós egérke elveszett az állatban:)))
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2013 feb. 08. pén., 16:46

Ide kell forduljak segítségért, mert egyéb oldalakon nem szól senki.
Írjon rám légyszi az, akinek van paraguayi (crassus) boája. Elvileg hím kellene, akár tojásfelezésre is. :)
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 08. pén., 14:13

Esetleg tehetnél fel a terráriumról is képet ,hátha többre jutunk bár azt írtad a terráriumod 140 hosszú a magasságát nem tudom,hogy 50-60 e ,mert általában hosszúság szélesség magasság sorrendben szokták leírni,de ez most nem is annyira lényeges.
azt mondtad a talajfűtő a terrárium 1/3-át foglalja el.
Én ezt úgy csinálnám a helyedben,hogy elosztanám a terráriumot 3 részre egy papíron .
Első harmad 50 cm ennek a közepére raknék egy lámpát amihez nem férhet hozzá ezt szépen elrejtve egy cserép foglalatba
ez koncentrált hőt ad le alá valami napozófélét és csak a terrárium első felét világítja meg a következő harmadba betenném a talajfűtést ha mindenáron ragaszkodsz hozzá ide már tehetsz egy bujkálót neki és a harmadik részt üresen hagyni illetve azért oda is tenni egy bujkálót.
Így a terrárium hőfoka már valószínű,hogy megfelelő lesz neki és 3 különböző hőfokot is ki tudsz neki alakítani ahol kedvére megtalálja a neki megfelelő helyet.
Ami még engem érdekelne az az,hogy a terrárium szellőzése jelenleg hogy néz ki.
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2013 feb. 08. pén., 08:21

Kedves Evan!

Ha a fűtőszálon 28 fok van, akkor az édeskevés. Rakj a terrárium felé egy lámpát, ami megfelelő hőt ad le. Közvetlenül a lámpa alatt nyugodtan lehet 32-35 fok is. Akkor a terkó többi részében is jó eséllyel elég lesz a hőmérséklet. Világításra egyébként is szüksége lenne minden állatnak (még az éjszakaiaknak is) ahhoz, hogy a napi ciklus meg legyen. Az nem baj, ha nem fekszik állandóan a lámpa alatt. Alapból éjszakai életmódú állat.
Nyomorult állat keresi a legmelegebb területét a terráriumnak, azért fekszik a fűtőszálon.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 07. csüt., 23:08

Gondolom azért ,megy rá,mert fázik(bár ha maga a fűtőszál menet közben 28 fokos akkor az a terráriumot nemigen fogja felfűteni. mint említetted a szoba is 20-22 fokos sose volt fűtőszálam mindig csak fentről lámpáztam őket egyszer körbehőmérőzhetnéd a terráriumot ,hol hány fok van....
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: evan » 2013 feb. 07. csüt., 22:48

Köszi a javaslatokat, a segítséget!
Bár hogy egészséges-e neki a fűtőszál? Ahogy írtam, ő választotta azt a zugot és háromszor is permeteztem (langyos vízzel) közvetlenül a vedlés előtti héten. Napozni ill. a napot nem szereti, menekül előle, próbáltam már. A mesterséges fényt sem szereti, amíg közvetlenül világítom meg a terráriumot, nem jön elő az árnyékos rejtekéből.
Hagytam, hogy úgy éljen, ahogy szeretné, beletettem a terráriumába többféle lehetőséget is, kiválaszthatta, hogy melyiket kedveli. Eddig minden simán ment, csak most ez a vedlés…
Na jó, meglátom, hogy legközelebb mi lesz, lehet, hogy minden rendbejön. Persze aggódom érte.
evan
Újonc

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 07. csüt., 21:11

Nem tudom ,mennyire egészséges a kígyónak a fűtőszálon való pihenés én a helyedben fentről világítanám meg az állat napozóhelyét esetleg amikor látod ,hogy vedléshez készül (opálos szem vörös has fakó bőr) esetleg napi kétszeri langyosvizes permetezéssel próbálkoznék mind az állatot mind a környezetét hátha ez esetleg segít
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: evan » 2013 feb. 07. csüt., 15:52

Elég nagy a terrárium, 55×140×60 cm. A harmada alatt van egy 25 W-os a fűtőszál, erre tettem a fürdetőjét is, ne legyen túl hideg. A szoba hőmérséklete 20-22°C ilyenkor télen, a fűtőszálon 28°C van. Több fűtést nem kap. Lakóhelyül kiválasztotta magának az egyik, kövekkel elbarikádozott sarkot, itt szokott pihenni, aludni, emészteni, vedléshez készülni. A talajt (tőzeg) félretolta, közvetlenül a fűtőszálon fekszik. Finom meleg a teste egész nap. Ha vadászni megy (3 nap alatt ürít és máris éhes, de csak hetente etetem), átmegy a fűtőszállal nem rendelkező részbe. Akkor megy fel a faágra is, tehát tudja, hogy ilyenje is van.
A páratartalom 55-80 %. A tenyésztő, akitől vettem, azt mondta, elég, ha bespriccelek, nem kell több. Tulajdonképpen a fürdetője is rendesen párolog. Én is a kevés párára gyanakodtam az előző rosszul sikerült vedlés miatt, naponta 3× spricceltem ezért utána.
Korábban volt olyan többször is (3-4×), hogy vedlés előtt beköltözött a fürdetőbe több napra is, vedlésig. De ez teljesen kiszámíthatatlan időközökben volt nála, nem tudtam rendszert megfigyelni. Gondolom, ha kevés lenne a páratartalom, minden vedlés előtt ezt csinálná, de nem teszi.
Az utolsónál (most vasárnap) végig meg tudtam figyelni, itthon voltam. Előjött a helyéről, sokat ivott, tudtam, hogy készen áll. Kivettem, langyos fürdőt csináltam neki, de nem akarta igénybe venni. Visszatettem. Nekiállt vedleni, kereste a megfelelő helyet, de pont azokhoz a tárgyakhoz nem ment oda, amik ezt a célt szolgálnák szerintem. Tehát elég tanácstalan vagyok.
Amúgy pedig nagyon édes, amikor kéri, hogy segítsek neki. :) Békésen, hálásan tűri, hogy a szája mellől ill. a szeméről segítem levenni a bőrét. Intim pillanatok ezek, de jobb lenne, ha nem lenne rá szükség.
evan
Újonc

Következő

Vissza: Kígyók