blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 159 vendég és 1 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Királypiton - Python regius

Királypiton - Python regius

(Serpentes) alrendje

Re: Királypiton - Python regius

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 08. csüt., 22:42

Csak, hogy ne kelljen messzire menned és százezreket költened.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.796010863786806.1073741827.218841478170417&type=1
Vegyél két nőstit és ha azok már minimum 1500g környékén járnak, jöhet hozzájuk egy komolyabb hím. A lemon még szabad, és jól néz ki.
Itt ki tudod kalkuláltatni, hogy milyen kicsikre vagy esélyes : http://www.worldofballpythons.com/wizard/
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 08. csüt., 19:38

Hát.. A spotnose egy relatíve ritka base morp, de ha találsz pastel spotnose-t, akkor nem hetero babákat kapsz annyiért. Az enyém egy kb 750 grammos '13 as nőstény. Szerintem ha ballozásba fognál inkább nézz olcsóbb alap morphokat elsőre. Incomplete dominant (co-dom)Mojave, lesser, yellow belly, pastel, Dominant: spider, pinstripe. Ezekből már ki tudsz főzni valamit. Ha hosszabb távú projektben gondolkozol, akkor recessiveket : olcsó az albino és a ghost, de ott van még a genetic stripe, axanthic, stb... Ha rögtön komolyabbat szeretnél, akkor pied vagy clown. Egy homo hímhez vehetsz olcsóbb normál hetero nőstiket.
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 08. csüt., 19:21

Akkor gondolom 200000ért nem tudok szerezni egy pár ilyet.Még babát se.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 08. csüt., 18:53

Szerintem börzén kapsz tenyésztett normált 7-8 ért.

Amit belinkeltél az nekem pastelnek tűnik. Mrs.X egyébként Spotnose Pastel hetero G.Stripe . kb. 180 pénz volt forintban. (mondtam már, hogy fogyózom?) Gyönyörű, nagyon jól evő jószág. Nagy reményeket fűzök hozzá.

Kép
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 08. csüt., 18:14

Egyébként egy normal baby mennyi?
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 08. csüt., 18:12

http://www.snakings.nl/wmimage.php?img= ... 3-03_large
ilyesmit (Igazából a lentebi mrs x re gondolta vagy olyasmire)
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 08. csüt., 18:08

Ha meglesznek a kiskaméleonok(ami még kb. egy év sajna)150-200 ezerért simán vennék tőled egy olyan aranybarna alapú vékony mintás párt ha az neked megéri.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 08. csüt., 17:43

Nem vagyok profi, csak kiművelődtem ball téren, mert érdekel. (Profi az Mike Wilbanks és Justin Kobylka például) Könnyű szaporítani, de nem úgy, ha együtt tartod őket. Sikerülhet úgy is persze, de akkor nem tudsz tervezni és nagyon kell figyelni a nőstény súlyára. Mo.-n nincs sok választék a morphokból sajna. Fekusz talán tudna neked segíteni. Ha lenne rá igény, akkor én is vihetnék haza pár babát egy idei börzére, de nem sok reményt látok benne, hogy a magyar átlagfizetésből pont az én bestiáimra tellene :? Amit tudok ajánlani az hamm és houten. Nézd meg itt is, ha gondolod. http://www.snakings.nl . Neki korrekt állománya van és rugalmas a szállításban is.
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 08. csüt., 17:20

Szia.Gondolom te nagyon profi vagy.Tudsz ajánlani tenyésztőt? Ha csinálok neki egy 150×80×90es terráriumot az jó egy párnak(esetleg triónak)?Könnyű szaporítani?
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 08. csüt., 16:52

Hát... Picit már így is túlléptem a keretet az előző kettővel decemberben.. :| '13-as és 600 juró lenne. Nem olcsó, de ettől a tenyésztőtől eddig csak kiváló minőségű állatot vettem és tudom, hogy hamar visszahozná az árát, de mostmár csak a 15/16-os szezonban tudna akcióba lépni.
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 08. csüt., 16:32

Szerintem(bár nem értek a ballokhoz) nagyon szép állat és ha korrekt az ára vedd meg.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 08. csüt., 16:15

Ha már itt lopom a napot a fórumon..
Szerintetek érdemes lenne őt megvennem? Nuclear bee projecten gondolkodom, és egy spinner blast, egy spider és egy spider phantom nőstivel raknám össze.
Butter fly (butter fire pastel)
Kép
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 08. csüt., 15:36

Szia,
Persze, szívesen.
A természetes táplálékuk a sokcsecsű egér(patkány). A ballok az idő nagyrészét rágcsálók üregeiben töltik (ezért is stresszelnek búvóhely nélküli, nagy, nyílt terráriumokban) az arra tévedt csöcsikre várva. Ezekben az üregekben 28-30 fok körüli a hőmérséklet, mivel közel vannak a felszínhez. Az emésztés így 48-72 órát vesz igénybe, ezután a hami bekerül a bélrendszerbe, ahol folytatja az útját mint végtermék. Ha a labda ürít, el kell hagynia a búvóhelyét új lak után nézve, mivel a rágcsák messziről megéreznék a "kígyószagot". A vedlés "szagával" ugyanez a helyzet. Ezért van az elég gyakran, hogy akkor ürít, amikor vedlik és csak ezután kel vándorútra, új helyet keresve. Eléggé egyedfüggő a ritmusuk, de szinte mindíg úgy van, hogy már régen enne szerencsétlen mire ürít és megkapja.

Azt fontos még tudni, hogy nem szabad őket nagyobb táplálékkal mozgásképtelenné tenni. Az egészséges fejlődésükhöz a kicsiknek hetente egyszer, az adultaknak 7-10 naponta a szaporodástól függően kell megfelelő méretű táplálék. Nagyon megoszlanak a vélemények, de én úgy etetek, ahogy az elismert tenyésztők javasolják. Nekem bevált. Ha már elérte a 2000 grammot (2-3 év, ha normálisan eszik), lehet picit ritkítani az etetéseket. Az adult nőstiket hetente, az adult hímeket 10 naponta etetem. A hímeknél gyakoribb a kajavisszautasítás egyébként. Nagyon jót tesz az emésztésüknek a talajfűtéssel elért lokális 30-32C.

Nálam ez így néz ki:
Kígyó súlya/patkány súlya
150-300g / 20-40g
350-500g. / 40-60g
550-700g / 60-80g
750-1000g / 80-110g
1100-1700g / 110-160g
1800-2500g / 170-200g
2600-3000+ g / maximum 200-230g

A nőstények a szaporodási időszak elején falánkabbak, hogy felkészüljenek a tojások "megteremtésére". Ha a peték elértek egy bizonyos méretet (25-35mm) csak kisebb táplálékot fogadnak el "helyhiány" miatt. Az ovuláció után 90%-uk beszünteti a táplálkozást.

A hímek általában áramvonalasabbak, és a szaporodási időszakban nagy eséllyel csak ritkán táplálkoznak, így képesek mindíg tettrekészek maradni.

Néha előfordul, hogy az elért 900-1000g súlyú állatok pár hónapig rosszul esznek.

Hirtelen fejből ennyi.. Remélem érthető volt és segíteni is tudtam :wink:
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 08. csüt., 13:56

Az ismerősöm is így eteti a balljait már 16 éve és semmi bajuk nincs.Egyébként együt vannak
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Aldhissla565 » 2015 jan. 08. csüt., 12:20

Erről még nem hallottam, hogy ürítéstől függetlenül lehet őket etetni 7-10 naponta. Erről tudnál kicsit részletesen mesélni, miért van így (a félreértések elkerülése végett nem kukacoskodni akarok, pusztán szeretném a ballomat a lehető legoptimálisabb körülmények között tartani)? Az enyém mostanában kb két hétig emészt a korábbi 7-8 nappal szemben, azonos hőfokon, ezért érdekelne a dolog.

Más dolog, hogy mostanság voltak koplalós időszakai, az a megoldás vált be, hogy kis dobozba kerül éjszakára a frissen leölt patesszal, ami reggelre eltűnik (a doboz a hőmérséklet biztosítása végett a terkón belül kerül elhelyezésre)
Aldhissla565
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 07. szer., 14:31

Elvannak. De azért pár dolgot jó tudni :wink: Leírom és dönts szíved szerint.

Az állatokat szeparálni kell etetésnél és ez eleve stresszes nekik ami miatt visszautasíthatják a táplálékot. Van amelyik csak úgy eszik, ha a leölt patkányt bennhagyod éjjszakára a búvóhelyet előtt. Ez két jószággal nehézkes.

Nem látod melyik állat ürített, ezért ha valamelyiknél előfordul obscipatio, nem veszed észre időben ( itt jegyzem meg csendben, hogy a ballokat NEM úgy kell etetni, mint a reticeket vagy burmokat, hogy megvárjuk az ürítést... 7-10 naponta ürítéstől függetlenül. Ezt nem neked írom konkrétan, hanem az összes félretájékoztatott labdatartónak.)

Ha pár, és még kicsi a nőstény, attól még ovulálhat. Lerak neked 3 tojást, majd nagy eséllyel nem tudja összeszedni a súlyát a következő szaporodáshoz és ez vezethet komplikációkhoz. Ráadásul megfigyelték, hogy a túl kicsi nőstény az első sikeres párzásnál, lerak 2-3 tojást, és 3 év múlva, 3 kilósan is csak 3 tojást rak a várható 8-12-vel szemben.

A hímed nem fog enni egész télen ( vagy a magasabb légnyomásos időszakban), mert csak a párzásra koncentrál a nőstény jelenlétében.

Ha valamelyik aktívabb, akkor zavarhatja a másikat, ami szintén kajavisszautasításhoz vezet. Egy ekkora terráriumban nem kerülhető el.
Mindegy mennyi búvóhely van, 99%, hogy mindkettőnek ugyanaz kellene.

Ha az egyik lebetegszik, esélyes, hogy a másik is elkapja.

Szóval én egy ekkora terráriumban csak egyet tartanék, de ha szerencséd van, akkor meglesznek problémamentesen amíg ki nem növik.

Szerk* Barca: simán semmiképp. És nem napoznak, éjjszaka aktívak.
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 07. szer., 14:05

Szerintem simán lehet együt tartani 2-3 állatot de többet ne nagyon.Az etetésnél figyelni kell mert összekapnak és háromszor annyi búvó és napozó hely kell. És három állatnak kicsit nagyobb hely kell (120×80×80 minium)
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri » 2015 jan. 07. szer., 10:15

Helo!

Szerinted egy pár megvan együtt? 90*40*40-es hely van szépen berendezve, több búvóhellyel meg virággal.
HerpeTFeri
Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 06. kedd, 15:35

Ha jót akarsz, akkor nem tartod őket együtt, mert ha nincs szerencséd háromból kettő éhségsztrájkba kezd. Egyébként egy kifejlettnek 120x60x60 az ajánlott, de gyönyörűen elvan kisebb-ben is (pl 90x50x50). Vagy rack...
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 01. csüt., 10:55

Sziasztok.két-három állatna mekkora hely kell?
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2014 dec. 15. hétf., 18:56

Na.. Úgylátom ezt a topikot beuraltam...
Két új ballom még a tenyésztőnél, vasárnap kapom őket kézhez. (Idén a karácsonyt lefújtam és azt hiszem drasztikus fogyókúrát vagyok kénytelen folytatni hóvégéig...)
Piros pontért találjátok ki a morphokat :) Abban segítek, hogy egy single és egy double, és mindkettő hetero valamire, bár az nem látszik..

Mr X.
Kép

Mrs X.
Kép
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2014 dec. 07. vas., 23:59

Lehetett ez is az oka, de nehogy félremagyarázzam és rontsak a helyzeten :) . A lényeg az, hogy vedlésnél tényleg valamivel magasabb páratartalom kell nekik mint egyébként, de nem szabad túlzásba vinni akkor sem, a jószágot direktben semmiképp, max a környezetét. A bőrük az én tapasztalatom szerint túlságosan "felázik" és könnyebben szakad ha sok a spricni.

Valószínű én máshogy tartom őket, mint a legtöbben, de neked kell látnod az állat egyedi igényeit és a terráriumod lehetőségeihez képest biztosítanod a legjobbat neki :wink:

A tenyésztésre meg látom senki nem kapkod, ráadásul a fórumot visszaolvasva nem kevés adult pár (esetleg trió) lehet nálatok. Gyerünk már... Nem csak a siklóké a világ :lol:
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: jamya » 2014 dec. 07. vas., 22:04

Ok! Akkor ez volt az oka a legutóbbi darabos vedlésnek. Én hülye, meg még többször befújtam neki, még a hátára is, ahonnan nehezen jöttek le a bőrdarabkák #-o Azt hittem, ez csak akkor van, ha száraz a levegő. Köszi még egyszer!
jamya
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Felidae » 2014 dec. 06. szomb., 23:37

Ha helyre szeretnéd rakni, akkor egyáltalán ne párásíts. Én csak vedlésnél a szem letisztulása után spricnizek esténként, és akkor is nagyon keveset. Ha túl nagy a páratartalom darabokban vedli le a bőrét (pont az ellentéte a nagyobb páraigényű fajoknak) és hajlamosabb bakteriális és gombás fertőzésekre is.(tüdőgyulladás, pikkelyrothadás, stb..) A természetben is száraz, cserjés területeken és az erdők szélén élnek.
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: jamya » 2014 dec. 06. szomb., 15:45

Köszönöm a tanácsokat! Szerencsére nem váladékozik és nem szörcsög, csak néha sípol... kevesebbet fogok párásítani. Azért kértem itt segítséget, mert ahol vettem, azt mondták, hogy amíg nem taknyos és eszik, addig nincs baj.
jamya
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Felidae » 2014 dec. 05. pén., 22:34

Ùj csaj..
Valaki van itt, aki tenyészt ballokat? Jó lenne az anyanyelvemen is társalogni a hobbimról :(
Kép
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2014 dec. 01. hétf., 16:45

Bár megfogadtam, hogy nem okoskodok a fórumon, mert vannak elegen, akik segítenek, de most egy picit mégis...

Aldhissla565: karantén 40 nap. Bárhonnan származik az állat. Vannak például lassabb fejlődéssel belső paraziták, amelyeknél tünetmentes lehet a jószág akár egy hónapig is.

Jamya: felsőlégúti fertőzés aminél azonnal csökkenteni kell a páratartalmat emelni a hőmérsékletet és parírtörölközős aljzatra helyezni az állatot, ami nem porol, mert tőzeg, kókuszrost és tsai. szárazon irritálhatnak a belégzéssel. Ha "taknyol" a jószág, azaz váladékozik a szája/orra, akkor jórészt csak az antibiotikum kezelés segíthet. Ha súlyos, akkor könnyen elhulláshoz vezethet.

Shiro: mindhárom morph kicsinyei 25-35 ezer körül mennek átszámolva forintra, attól függően, hogy hím vagy nőstény. A tenyészállatok drágábbak. Nekem a 3250 grammos mojave nőstényem kb. 102000ft volt. Bel-re pályázol? ;)
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2014 nov. 30. vas., 21:44

Kezdődik a szezon!! :D =D>

Kép
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 nov. 30. vas., 18:46

Lehet megfázás (szörcsögő hanggal is társul). Irány a doki, vagy legalábbis egy telefont megérne.
http://pygmydragons.eu/ Rhacodactylus spp., Repashy Superfoods
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: jamya » 2014 nov. 30. vas., 17:50

Sziasztok!
Tapasztalt már valaki olyat, hogy a kígyója éjszakánként furcsa hangokat ad ki? Nem tudnám megmondani, mihez hasonlít, de néha erre ébredek fel. Amikor felkapcsolom a villanyt, hogy megnézzem, valami baja van-e, csendben marad és látszólag nem történik semmi. Tehát csak lámpaoltás után, korom sötétben jellemző. Ezen kívül időszakosan enyhe, néha hangosabb sípoló hangot is kiad, amikor kiveszem. Arra gondoltam, hogy megfázhatott, de nem tűnik amúgy betegnek. Elnézést, ha erről már volt szó.
jamya
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 okt. 21. kedd, 14:08

Aldhissla565 írta:Mennyi ideig célszerű karanténban tartani, mielőtt összeteszem a régivel?

Szerintem 2-3 hét elegendő, ez alatt egyen és ürítsen...
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Aldhissla565 » 2014 okt. 20. hétf., 07:19

Sziasztok!

Előző kérdésem tárgytalan, szombaton rögtön elfogadta a kispatkányt :).
Más kérdésem is felmerült: Venni szeretnék a hímem mellé egy nőstényt (kicsit). Mennyi ideig célszerű karanténban tartani, mielőtt összeteszem a régivel?
Természetesen fogságban születettet vennék (amit tenyésztői bizonylattal tudnak is igazolni).
Aldhissla565
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Aldhissla565 » 2014 okt. 14. kedd, 07:57

Sziasztok!

Mióta megette a nagy patkányt, azóta nem eszik (szépen ki is kerekedett) a hím királyom (másfél hónapja). Baja nincs, minden kijött belőle, beleszorult ürüléket sem lehet kitapintani. Hőfok, és a pára továbbra is megfelelő (nappal:30-35 fok (helytől függően), éjjelre talajfűtő: 28-30 fok, pára 50-60%). Kicsit félénkebb mostanság (csak éjjel császkál, tök sötétben), de más viselkedésbéli változást nem vettem rajta észre. Tavaly júniusi születésű, szóval lehet alapból koplalós időszaka lenne. Annyi kérdésem lenne, hogy ti, amikor koplal milyen időközönként próbáljátok etetni? Én eddig heti egyszer hoztam neki 1 db kölyökpatkányt, egyre kisebbet, hátha megeszi.
Aldhissla565
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: shiro » 2014 szept. 22. hétf., 00:01

Tudja valaki mibe kerul mostanaban butter,lasser,vagy mojave morph?
Kérlek istenem adj türelmet a hülyékhez,mert ha erőt adsz megölöm őket....
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: Aldhissla565 » 2014 szept. 11. csüt., 10:46

Emészti szépen, nincs baja. De azért ez részemről nem a szokásos "jajj nagy kaját kapott mi lesz vele" kígyós pánik volt, hanem tényleg rohadt nagyot kapott.. A piton max 50-60 dkg lehet, a pateszre meg azt mondom kb 15-20 dkg lehetett, minden esetre most jó dagadt szegény, de baja az nincs :)
Aldhissla565
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: corallusc » 2014 szept. 11. csüt., 10:12

Helló
Az sem olyan nagy probléma ha vissza kiköpi egy két hét múlva valószínű újra enni fog . Csak akkor kisebbet és kevesebbet adj neki . Nálam is fordult elő ilyen , utána nem volt belőle gond .
corallusc
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 szept. 10. szer., 21:07

Elvileg nem. De ne pánikolj ;)
Eleségállat méreténél egyébként jó támpont, hogy ha valamiből már 3at le bír gyűrni, akkor mehet eggyel nagyobb.
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: Aldhissla565 » 2014 szept. 09. kedd, 14:46

Sziasztok!

Túletetés kapcsán mit csináljak? A királypitonom megevett egy kifejlett patkányt, (kb 15-17 cm farok nélkül), a királypiton 2013. júniusi 90-100 cm közötti. Negyed óra alatt (miután meglelte a fejét, lement neki az előre leölt patesz), a baj az, hogy úgy nézett ki utána, mint a nagyobb rokonfajokról készült képek, amin "bezabált a nagy óriáskígyó". Sajnos nem volt kisebb méretű patesz a boltban, (eddig hörcsög méretűt evett, 1 darabot) azt se tudták mikor fognak újból kapni, elég válogatós, a más helyről hozott patkány nem is kell neki.. Aggódom a visszahányás miatt. Ha a hőfok oké, (nappal 30-35 fok között, éjjel a talajon 30), nincs stressz, akkor nem lesz gáz, nem? Úgy tudom, hogy a visszahányás fő oka a stressz, amikor el akarna inalni a kígyó, de a nagyméretű kaja miatt nehezen tud mozogni, akkor hány vissza (persze van olyan is, ami az alacsony hő miatt van, de, mint írtam, a hővel nincs baj), szóval ha elkerülöm a terrárium nyitogatását, most a vizét se cserélem pár napig (jó nagy az itatója), akkor nem kéne visszahánynia ugye?
Aldhissla565
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 aug. 02. szomb., 08:22

Előfordul... (más fajoknál is).
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: mrpoczokk » 2014 júl. 31. csüt., 14:19

Egy kb 4 éves királypitonnál mennyire normális az hogy nagyjából 2 hónap alatt most vedlik másodjára?
mrpoczokk
Újonc

HozzászólásSzerző: Aldhissla565 » 2014 júl. 29. kedd, 08:27

Azt tudom, hogy válogatósak, de nem gondoltam volna, hogy ennyit számíthatnak az egy fajon belüli dolgok is.
Az utolsó albínót ráadásul a vedlési időszak előtt egy nappal ette meg, és olyan nagy hévvel, hogy csak na, erre másnap estére már elkezdett fakulni a bőre színe...
Aldhissla565
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 júl. 27. vas., 11:43

Számít.
Az enyém a fehér jószágokat nem szerette pl. Meg más fajú zsákmánynak a szaga is más.
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: Aldhissla565 » 2014 júl. 26. szomb., 07:32

Sziasztok!

Ismét idióta kérdésem lesz: Az eleségállat faján belül mennyire számít a királypitonnál annak a színe, szaga? Mert patkányt eszik, de újabban csak az albínót, azt is akkor, ha a kereskedésből történő hazahozatal során becsinál, és ürülék szaga lesz ...., de akkor rárepül a belógatott (természetesen leütött) patkányra :D. Ha nem albínó, akkor nem is érdeklii. Újabban a Trionyxban saját szaporulatból vannak patkányok, szép mintásak, szaguk sincs (gondolom kiskedvencnek szánt patkányok szaporodtak). Nos ezeket nem eszi meg a királypitonom. De ha rusnya, büdös, albínó patkányt hozok neki arra rárepül... :)
Aldhissla565
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: kimi » 2014 júl. 14. hétf., 09:53

Kedves hozzászóló!

Ajánlom figyelmedbe a terraplaza.hu oldalát, llletve, ha itt nem vagy regisztrált tag, akkor az új oldalt, a http://terraplaza.org oldalt hirdetés céljára.

A fórumról minden hirdetést törlünk.

Köszönettel,
Predi
kimi
Újonc

HozzászólásSzerző: mrpoczokk » 2014 júl. 10. csüt., 17:57

Egy kicsit elírtam, 60 grammot vagy 6 dekát
mrpoczokk
Újonc

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri » 2014 júl. 08. kedd, 14:48

Tehát megduplázta a súlyát? Ezt azért kétlem, elég sci-fi-sen hangzik :D
HerpeTFeri
Tag

HozzászólásSzerző: mrpoczokk » 2014 jún. 25. szer., 15:57

Sziasztok, a legutóbbi terra plaza óta tulajdonosa vagyok egy 2011-es hím királypitonnak. Érkezése után kb 2 héttel megmértem 570 gramm volt. Azóta vedlett egyet szépen ügyesen (csak a farka végén volt 1 apró bőrdarabka ami nem jött le, azt most leszedtem) és újra megmértem. Megdöbbenve tapasztaltam hogy az elmúlt 1 hónapban 60 dekát hízott. Nem sok ez szerintetek? Előre is köszönöm a válaszokat.
mrpoczokk
Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2014 jún. 10. kedd, 11:14

Kossz!

Megprobalom reméljuk sikerul majd.
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Honlapom a Leopárdgekkókról : http://aleopardgekko.iwk.hu/ |
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
KingGecko
Majdnem Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 jún. 10. kedd, 09:32

KingGecko írta:Szerintetek mikor érdemes úgy kivenni a kígyómat különösebb stressz nélkül(olvastam hogy evés után nem ajánlott kivenni és azt is hogy evés előtt,amikor éhes a kígyó mindenre ami mozog ráharap,ez a k.pitonoknál is
így van??vagy csak akkor ha nagyon éhesek??)Szóval ha tudtok légyszi írjátok meg mikor lehet kivenni!

Üdv!
Ha evés után és előtte sem szabad kivenni, akkor konkrétan soha... :) (?)
Nem olyanok a kígyók, hogy ha éhesek minden mozgó melegre ugranak (a méretek és szagok is fontosak). Ha esetleg megharap az legtöbbször védekezésből adódik, ill ha tényleg éhes és pl egérszagú a kezed.
Etetés után minimum 1 hétig ne vedd ki; ilyenkor visszahányhatja a táplálékot a stressz miatt, ill ha tele a gyomra nem egészséges ha kézbevételkor megnyomódik... kaja után bő egy héttel már kiveheted kis időre (persze ha megfelelő a hőmérséklet a helyén és az emésztése rendben zajlik).
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: davion » 2014 jún. 09. hétf., 21:36

Predi írta:1. Lehet, vedlés, lásd alább.
2. Ha ugyanaz a melegítő lámpa/fűtő megy nála, mint tavasszal, amikor csak 22 fok volt a lakásban, akkor lehet, hogy melege van.

1. Azt gondolnám ha vedlik akkor, mivel ahogy írtam az állat már két hete produkálja ezt a viselkedést, ha vedleni készülne akkor beszürkült volna, illetve lett volna egy olyan időszaka amikor a szeme elopálosodik. Az aktivitása a minimumra csökkenne és nem fogadna el táplálékot. Őszintén nem tudom mit lássak alább.

2. Nyilván nem ugyanazt a melegítést használom 22 fokban mint 26 fokban. Tíz éve foglalkozom terrarisztlikával lásd alább.
davion
Újonc

ElőzőKövetkező

Vissza: Kígyók