blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 186 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Királypiton - Python regius

Királypiton - Python regius

(Serpentes) alrendje

Re: Királypiton - Python regius

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 júl. 27. vas., 11:43

Számít.
Az enyém a fehér jószágokat nem szerette pl. Meg más fajú zsákmánynak a szaga is más.
http://pygmydragons.eu/ Rhacodactylus spp., Repashy Superfoods
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: Aldhissla565 » 2014 júl. 26. szomb., 07:32

Sziasztok!

Ismét idióta kérdésem lesz: Az eleségállat faján belül mennyire számít a királypitonnál annak a színe, szaga? Mert patkányt eszik, de újabban csak az albínót, azt is akkor, ha a kereskedésből történő hazahozatal során becsinál, és ürülék szaga lesz ...., de akkor rárepül a belógatott (természetesen leütött) patkányra :D. Ha nem albínó, akkor nem is érdeklii. Újabban a Trionyxban saját szaporulatból vannak patkányok, szép mintásak, szaguk sincs (gondolom kiskedvencnek szánt patkányok szaporodtak). Nos ezeket nem eszi meg a királypitonom. De ha rusnya, büdös, albínó patkányt hozok neki arra rárepül... :)
Aldhissla565
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: kimi » 2014 júl. 14. hétf., 09:53

Kedves hozzászóló!

Ajánlom figyelmedbe a terraplaza.hu oldalát, llletve, ha itt nem vagy regisztrált tag, akkor az új oldalt, a http://terraplaza.org oldalt hirdetés céljára.

A fórumról minden hirdetést törlünk.

Köszönettel,
Predi
kimi
Újonc

HozzászólásSzerző: mrpoczokk » 2014 júl. 10. csüt., 17:57

Egy kicsit elírtam, 60 grammot vagy 6 dekát
mrpoczokk
Újonc

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri » 2014 júl. 08. kedd, 14:48

Tehát megduplázta a súlyát? Ezt azért kétlem, elég sci-fi-sen hangzik :D
HerpeTFeri
Tag

HozzászólásSzerző: mrpoczokk » 2014 jún. 25. szer., 15:57

Sziasztok, a legutóbbi terra plaza óta tulajdonosa vagyok egy 2011-es hím királypitonnak. Érkezése után kb 2 héttel megmértem 570 gramm volt. Azóta vedlett egyet szépen ügyesen (csak a farka végén volt 1 apró bőrdarabka ami nem jött le, azt most leszedtem) és újra megmértem. Megdöbbenve tapasztaltam hogy az elmúlt 1 hónapban 60 dekát hízott. Nem sok ez szerintetek? Előre is köszönöm a válaszokat.
mrpoczokk
Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2014 jún. 10. kedd, 11:14

Kossz!

Megprobalom reméljuk sikerul majd.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 jún. 10. kedd, 09:32

KingGecko írta:Szerintetek mikor érdemes úgy kivenni a kígyómat különösebb stressz nélkül(olvastam hogy evés után nem ajánlott kivenni és azt is hogy evés előtt,amikor éhes a kígyó mindenre ami mozog ráharap,ez a k.pitonoknál is
így van??vagy csak akkor ha nagyon éhesek??)Szóval ha tudtok légyszi írjátok meg mikor lehet kivenni!

Üdv!
Ha evés után és előtte sem szabad kivenni, akkor konkrétan soha... :) (?)
Nem olyanok a kígyók, hogy ha éhesek minden mozgó melegre ugranak (a méretek és szagok is fontosak). Ha esetleg megharap az legtöbbször védekezésből adódik, ill ha tényleg éhes és pl egérszagú a kezed.
Etetés után minimum 1 hétig ne vedd ki; ilyenkor visszahányhatja a táplálékot a stressz miatt, ill ha tele a gyomra nem egészséges ha kézbevételkor megnyomódik... kaja után bő egy héttel már kiveheted kis időre (persze ha megfelelő a hőmérséklet a helyén és az emésztése rendben zajlik).
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: davion » 2014 jún. 09. hétf., 21:36

Predi írta:1. Lehet, vedlés, lásd alább.
2. Ha ugyanaz a melegítő lámpa/fűtő megy nála, mint tavasszal, amikor csak 22 fok volt a lakásban, akkor lehet, hogy melege van.

1. Azt gondolnám ha vedlik akkor, mivel ahogy írtam az állat már két hete produkálja ezt a viselkedést, ha vedleni készülne akkor beszürkült volna, illetve lett volna egy olyan időszaka amikor a szeme elopálosodik. Az aktivitása a minimumra csökkenne és nem fogadna el táplálékot. Őszintén nem tudom mit lássak alább.

2. Nyilván nem ugyanazt a melegítést használom 22 fokban mint 26 fokban. Tíz éve foglalkozom terrarisztlikával lásd alább.
davion
Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2014 jún. 09. hétf., 17:33

Szerintetek mikor érdemes úgy kivenni a kígyómat különösebb stressz nélkül(olvastam hogy evés után nem ajánlott kivenni és azt is hogy evés előtt,amikor éhes a kígyó mindenre ami mozog ráharap,ez a k.pitonoknál is
így van??vagy csak akkor ha nagyon éhesek??)Szóval ha tudtok légyszi írjátok meg mikor lehet kivenni!

Válaszotokat előre is köszönöm! :)
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 jún. 09. hétf., 16:10

1. Lehet, vedlés, lásd alább.
2. Ha ugyanaz a melegítő lámpa/fűtő megy nála, mint tavasszal, amikor csak 22 fok volt a lakásban, akkor lehet, hogy melege van.
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: davion » 2014 jún. 08. vas., 15:06

Sziasztok!

A királypiton körülbelül két hete úgy döntött, hogy a bujkálóját felcseréli a vizesedénnyel. A passzív idejét folyamatosan összegömbölyödve a vizesedényben tölti. Egyébként elég aktív és eszik is, szóval nem gondolnám, hogy vedleni készül. Atkát folyamatosan nézem rajta, de én nem látok rajta semmit.

Lehetnek annyira kicsi atkák amiket nem látok? Vagy egyszerűen a "beach" időszakát éli?
davion
Újonc

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 jún. 01. vas., 23:02

Kedves KingGecko!

Ha megnézed, csak ezen a fórumon 50 oldalnyi hozzászólás van, mely mind az általad feltett kérdéskörben íródott! :) Garantálom, hogy bárki is ír, sok újat nem fog mondani!
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2014 jún. 01. vas., 15:17

Tudnátok küldeni egy kisebb leírást a királypiton tartásáról,terrárium méretről,berendezésről,stb.
a neten nem néztem meg mert szerintem több tapasztalatuk van azoknak akik már régóta tartanak királyt
(mint ti,gondolom) és a saját tapasztalatikat írják le.

Légysz tudnátok saját tapasztalatokat is írni?,Pl.:mit hogyan,mi nem jó stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 máj. 31. szomb., 19:44

Irány a doki!
Pl exopet.hu
Legalább egy telefont érdemes megpróbálni.
Predi
Moderátor

Királypiton - Python regius

HozzászólásSzerző: Tranks » 2014 máj. 30. pén., 10:31

Sziasztok! Fél éves királypitonom valószinűleg megfázott, szájából nyálkás folyadék jön ki kis buborékokkal. Tanácsot szeretnék kérni hogy mit tegyek?
Tranks
Újonc

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 máj. 27. kedd, 08:03

Kedves kendi18!

A kígyód szinte biztosan vedleni készül. Ilyenkor a bőre beszürkül, a szeme opálos, kékesszürke lesz a vedlési nyirok miatt. Ez nem hamarosan eltűnik, majd pár nap múlva le fog vedleni. Ilyenkor nem árt, ha fel tudja puhítani, áztatni a régi bőrét a vizestálban, párásítani is lehet neki.
Olvass sokat, mind itt, mind az angol nyelvű hüllős fórumokon, vannak még komoly hiányosságok!

HerpeTFeri:
Igen. Előfordulhat, persze, hogy tönkreteszi, kitúrja, letöri, d simán lehet tenni bármilyen növényt, ami bírja a meleget.
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: dliz » 2014 máj. 26. hétf., 14:26

kendi18 írta:helló szeretnék segítséget kérni tegnap óta a kigyóm szeme kéklett és majdnem mindig a vízess edényben van és nem tudom hogy miért :( ,esetleg beteg és kezdjek aggódni vagy meg fog gyógyulni magától.

Ezt most komolyan kerdezted ? 8O #-o #-o
dliz
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri » 2014 máj. 25. vas., 22:16

Helo!

Királypiton mellé Epipremnum aureum betehető? Vagy valami más növény? Válaszokat előre is kösz :)
HerpeTFeri
Tag

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri » 2014 máj. 25. vas., 17:57

Igen, nagyon beteg, de amint levedlik, sokkal jobban lesz. Pár nap, és vége.
HerpeTFeri
Tag

HozzászólásSzerző: kendi18 » 2014 máj. 25. vas., 17:13

helló szeretnék segítséget kérni tegnap óta a kigyóm szeme kéklett és majdnem mindig a vízess edényben van és nem tudom hogy miért :( ,esetleg beteg és kezdjek aggódni vagy meg fog gyógyulni magától.
kendi18
Újonc

HozzászólásSzerző: davion » 2014 máj. 23. pén., 19:40

Mire ma hazaértem melóból várt a "barna csomag". Kapott két kisebb pattogósat élve. Mindkét esetben pár másodperc alatt technikásan elkapta (most kivettem a vizestálat) és aránylag ügyesen le is nyomta őket. Köszönöm a segítséget!

(Mondjuk ma ahogy arrébb raktam kicsit "fújt" rám, pedig eddig hagyta, hogy rakosgassam. De biztos csak rossz napja van.)
davion
Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 máj. 23. pén., 14:13

Érdekességként: Régebben amikor hozzám került egy regius szokásomhoz híven vártam az ürítést, de semmi... aztán gondoltam valahol a talajban lehet (a széklet) és megetettem, majd pár órával később kitolt magából egy szép adagot... aztán észrevettem, hogy ezt rendre így csinálja; pár hetes koplalás után is... egy ismerősöm pitonja is hasonlóan emészt... ő mondta, hogy táplálkozás után a megnövekedett nyomás hatására beindul az ürítés. Persze nem azt mondom, hogy minden egyed ilyen, ahhoz több állatot kéne megfigyelni.
Egyébként ha egy jó ideje nem akar üríteni, akkor próbáld meg langyos vízben megfürdetni, attól kitolja magából... persze nem kell erőltetni ez a dolgot (sem)!!!
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri » 2014 máj. 23. pén., 09:49

Várd meg hogy kakkantson, mert így felhalmozódhat benne a cucc, és emésztési problémákat okozhat.
HerpeTFeri
Tag

HozzászólásSzerző: davion » 2014 máj. 22. csüt., 22:31

Köszönöm a válaszokat! Bár igazából nem a vadászattal volt a nagyobb gond (és ott sem a vérmérséklettel inkább a technikával :) ) hanem a már leölt egér elfogyasztásával. Amin önmagában nem biztos hogy segít, hogy nem ő, hanem én ölöm le. De akkor eszerint cselekszem.

A másik kérdésre, még reagál valaki? Tehát a székeltet várjam meg a következő etetéssel vagy nem szükséges?
davion
Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 máj. 22. csüt., 14:00

Üdv!
Királypitonok esetében nekem is a leölt egér/patkány vált be és csatlakozok az előttem szólóhoz; lámpaoltás után.
A tőzegtől semmi baja sem lesz, persze ha nincs benne valami vegyszer, ill. ne maradjon a szájában, mert ott begyulladhat, de általában nem szokott ezzel gond lenni.

A királysiklókat és a királypitonokat ne hasonlítsuk össze! Pláne ne vadászati vérmérséklet alapján, illetve semmilyen téren; két külön faj, különböző tulajdonságokkal.

A több, kisebb egér jó ötlet! ;)
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri » 2014 máj. 21. szer., 23:54

Helo!

Etess inkább előre leölt egérrel. Az enyém elég szégyenlős, az agyon csapott egeret berakom a terráriumába éjszakára, és úgy kajálja meg teljes sötétségben. Ez jobb mindenkinek, a kígyónak meg az egérnek is. Az élővel való etetést felejtsd el.
HerpeTFeri
Tag

HozzászólásSzerző: davion » 2014 máj. 21. szer., 18:55

Sziasztok, körülbelül tíz éve foglalkozom madárpókok tartásával, és egy éve szereztem be egy kalifoniai királysiklót. Most pedig egy királypitont. Nem tudom pontosan menni idő. „Tavalyi” Szerintem úgy fél éves lehet, nincs még egészen fél méter. Méretéből adódóan akár egy kisebb kifejlett egérrel is meg kéne birkóznia. De gondoltam előbb inkább megnézem egy nagyobb pattogóssal. Beraktam neki. (Élő állattal etetek.) Elég sokáig tartott mire rákapott. És utána is nem tekeredett rá, hanem belefojtotta az itatótálkájába. Aztán elengedte és csak utána kicsit később próbálta megenni, de az egér folyton elúszott a vízen ahogy próbálta megenni. Negyed óra után meguntam és kivettem neki. Ezután körülbelül háromnegyed órán keresztül próbálkozott a különböző szögekből és irányokból megenni az egeret, mire végül sikerült neki, de ezután is mintha kissé nehezen tudta volna lenyomni. Pedig a királysiklót, aki töredéke súlyban majdnem ugyanekkora egérrel etetem és pár perc alatt lenyomja. Másrészről mivel az egér vizes volt így ráragadt egy adag tőzeg ami biztos nem tesz jót neki, remélem nem lesz baja. (Amíg csak huszon-egy-két fok van a szobámban nem szoktam kivenni etetni a kígyót, de eddig nem is számítottam rá, hogy a tőzeget meg lehet enni. Faháncsot direkt nem használok.)

Első kérdés: Adjak akkor inkább kis pattogósat? Abból esetleg kettőt?
Második kérdés: Olvasás közben kissé összekavarodtam. Meg kell várni a székletet az új etetéssel vagy etessem nyugodtan egyelőre hetente és majd sz@rik ha akar?
davion
Újonc

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri » 2014 máj. 11. vas., 23:40

Helo!

70-80 cm-es királypitonom jelenleg egy 50*30*60-as műanyag dobozban van elszállásolva. Nagyjából egy hónap múlva lenne kész az új helye, a végleges terkó. Ennyi ideig elvan ekkora helyen? Nőstény állat, búvóhely meg itató van bent neki.
HerpeTFeri
Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 máj. 11. vas., 22:50

Aldhissla565 írta:Köszi!

Még egy kérdésem lenne hozzád: A király egy 55X35X20 műanyag dobozban lakik, a gabona pedig egy 45X30X20 dobozban. Most kapják meg a végleges (illetve, ha nagyobbra nőnek, akkor pedig hosszú ideig elegendő, majdnem végleges helyüket). Jó áron hozzájutottam két bútorlap terkóhoz, az egyik 72 cm széles, 64 hosszú, 50 magas, a másik 130X32X40. Úgy gondoltam, hogy a király kerül a 72X64X50-be, a terkót átalakítom, kap párkányokat, ágakat.. A gabona pedig 130X32X40-esbe kerül, (természetesen mászóágak stb) hisz ők hosszabbak, de jóval vékonyabbak, mint a királyok. Szerinted ez így jó lesz, vagy pont fordítva kéne csinálnom

Előre is köszi a választ!

A gabonák aktívabbak, mozgékonyabbak; pl nálam nappal és éjjel is aktívak, a királypitonok kicsit "tunyák" (ha szabad így fogalmaznom), nálam szinte kizárólag éjszaka mozogtak, bár akkor elég sokat... A nagyobba jó a gabona, a másikba pedig a királypiton. Szóval szerintem jó az elképzelésed ;) . Idővel persze a regius-nak kellhet egy nagyobb terkó.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Billabong » 2014 máj. 10. szomb., 23:55

Az altató után....:)
Csatolmányok
P4170025.jpg
.........Tente egér, tente..........:)
Billabong
Látogató

HozzászólásSzerző: Billabong » 2014 máj. 10. szomb., 23:48

Még annyi, hogy én is félek az élő Mikitől, az elején egyszer meg is harapta egy picit, de levedlette a nyomát. Én élve adom az egeret, de mielőtt belógatom neki kap egy erős pöccintést a tarkójára a sajtevő. Szegénykém attól bekómál de harapni nem tud, és mire magához tér-már felesleges....
Billabong
Látogató

HozzászólásSzerző: Billabong » 2014 máj. 10. szomb., 23:43

Én a hasonló korú királyomnak 7-11-naponta szoktam enni adni. Most volt az első kajálása, hogy benyomott 2 nagy egérkét 1-órás különbséggel. Általában megvárom a székletet és utána adok enni neki, de nem mindig....Most kedden nyomta be a két Mikit, de ma már vadul keresgél ...:)
Billabong
Látogató

HozzászólásSzerző: Aldhissla565 » 2014 máj. 10. szomb., 15:09

Köszi!

Még egy kérdésem lenne hozzád: A király egy 55X35X20 műanyag dobozban lakik, a gabona pedig egy 45X30X20 dobozban. Most kapják meg a végleges (illetve, ha nagyobbra nőnek, akkor pedig hosszú ideig elegendő, majdnem végleges helyüket). Jó áron hozzájutottam két bútorlap terkóhoz, az egyik 72 cm széles, 64 hosszú, 50 magas, a másik 130X32X40. Úgy gondoltam, hogy a király kerül a 72X64X50-be, a terkót átalakítom, kap párkányokat, ágakat.. A gabona pedig 130X32X40-esbe kerül, (természetesen mászóágak stb) hisz ők hosszabbak, de jóval vékonyabbak, mint a királyok. Szerinted ez így jó lesz, vagy pont fordítva kéne csinálnom

Előre is köszi a választ!
Aldhissla565
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 máj. 07. szer., 16:33

Üdv!

Szerintem teljesen normálisan táplálkozik, nem kell erőltetni, hogy többet egyen; általában többet ártasz vele, mint amit használ. A másik, pedig, hogy egy pitont és egy gabonát ne hasonlítsunk össze; pláne ne táplálkozás ügyileg...
Nálam úgy fogadta el a leölt patkányt, hogy lámpaoltás után beraktam neki és kész; a bábozástól csak megijedt.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Aldhissla565 » 2014 máj. 07. szer., 07:33

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy kb 70-75 cm hosszú királypitonnak, ami 11 hónapos, mennyi lenne a reális fogyasztása? Két hetente eszik meg két kifejlett egeret (a harmadikat nem akarja elfogadni, és azért két hetente kap enni, mert, ha sűrűbben etetem a második egér se kell neki). Hörcsög méretű patkányt nem merek neki adni, mert sokszor nem fogadja el a frissen leölt egeret sem, hiába bábozok neki, így sok esetben kénytelen vagyok élve odaadni neki az egeret.

Lehetséges, hogy normálisan kajál, azért merült fel bennem a kérdés, mert a 80 centis gabonám másfél hetente megeszik egy kifejlett egeret+ egy pattogósat.. súlyra, vastagságra pedig csupán a töredéke a királypitonomnak.

Előre is köszönöm a választ, illetve várnék még tippeket is, arra nézve, hogy hogyan tudnám elérni, hogy rendesen egye a leölt egeret is.

Ricsi
Aldhissla565
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: benkovics » 2014 máj. 01. csüt., 16:59

3 éves nőstény :)
Csatolmányok
DSC01248 másolata.JPG
DSC01248 másolata.JPG (281.25 KiB) Megtekintve 11444 alkalommal.
benkovics
Újonc

HozzászólásSzerző: vorosritty » 2014 ápr. 28. hétf., 13:22

Sziasztok!
Párom úgy döntött, hogy a sok évi ízeltlábúzás után belekóstol a kígyózásba és a királypitont ideálisnak találta a lehetőségeinkhez képest. Tudnátok olyan tenyésztőt ajánlani, akitől beszerezhetnénk egy király porontyot? (ő a helyi kereskedésből is hozna, csak én erőltetem a tenyésztőtől való beszerzést, nekem biztosabbnak tűnik)
Előre is köszönöm!
vorosritty
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: benkovics » 2014 ápr. 15. kedd, 17:46

A vasárnapi börzén egész nap kerülgettem, aztán mégiscsak hazahoztam (spinner fiú) :D :D
Csatolmányok
DSC01231.JPG
DSC01231.JPG (138.27 KiB) Megtekintve 11725 alkalommal.
DSC01226.JPG
DSC01226.JPG (136.72 KiB) Megtekintve 11725 alkalommal.
benkovics
Újonc

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2014 ápr. 14. hétf., 11:16

Ilyenről még nem hallottam, és annál is inkább valószínűtlen, hogy megharapják egymást (hacsak nem véletlenül), mert az egyik legjámborabb kígyófaj a világon. Évek óta együtt tartok belőlük több állatot, és még kajánál sem volt soha semmi probléma. Egyszerű szélhámosságnak tűnik.... Csak név nélkül: nem Baján éltek véletlenül? :)
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: beartg » 2014 ápr. 14. hétf., 10:18

Az említett királypiton milyen színváltozat?Mert egyes változataiknál vannak genetikai bajok.

Nekem is lenne egy kérdésem.Lehet kicsit hosszú lesz,de úgy kerek ha leírom az egész sztorit.
Tavaly május környékén kinéztünk a férjemmel egy kis királypitont,meg is egyeztünk róla,és úgy volt augusztusban hozzák be Németországból,mert a kígyó egy ottani tenyésztőnél volt,akik hozták,ők meg németek voltak akik itt laktak Magyarországon.Mikor eljött az időpont írt nekik a férjem,hogy mi a helyzet,persze volt rá kifogás.Az utolsó levél december környékén érkezett,hogy majd ebben az évben megkapjuk a kígyót.Mondtuk,jól van.Ha már kiválasztottuk,akkor kivárjuk.Közben kértünk képet róla,hogy lássuk mennyit változott.Erre egy teljesen más kígyóról küldtek képet,mint amit mi választottunk.Írtunk nekik januárban,és azóta síri csend volt,nem jött válasz.Közben láttuk,hogy a honlapjukon fent van még az a kis kígyó,amit kinéztünk,erre gondoltuk írunk nekik az én email címemről,és meglátjuk mi lesz.Arra sem érkezett válasz.Tegnap este viszont mind a kettőnknek jött.Nekem az a válasz jött,hogy gondok akadtak a tenyésztőnél,és majd frissítik a honlapjukat,és azon lévő kígyók lesznek megvásárolhatók.A férjemnek meg azt írták,hogy megvadultak a királypitonok,megharapták egymást,annyira,hogy több példány is elpusztult,közte a miénk is.Szerintetek lehetséges ez?Mert amennyire tudom,a királyok nem támadnak egymásra,ráadásul ezek nem kis bébik voltak már.
beartg
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: ventrilo » 2014 márc. 18. kedd, 19:29

Sziasztok!

Egy "kérdéssel" vagy inkább problémával kapcsolatban szeretnék kérdezni:

Mostanában, főleg etetés után előfordul, hogy a pitonom furcsa, görcsös remegést produkál. Ilyenkor tátog, valamint szörnyű hangokat is kiad. Ez éjszakai dolog, nappal semmi...
Több pitonom is van, de csak egynél áll fenn az említett probléma.

A terrárium hőmérséklete nappal 32 este pedig 29 fok.

Köszönöm a segítséget!
ventrilo
Újonc

HozzászólásSzerző: Billabong » 2014 márc. 16. vas., 20:57

Ha lekezelted -abból baj nem lehet! Nálam az evéssel nincs gond. Az egereimnél van nagy demográfiai robbanás! Ma bevezettem a születésszabályozást. Elég az a 40-egér, ha a kígyóm 10-naponta 1-et eszik? .... :))
Billabong
Látogató

HozzászólásSzerző: jamya » 2014 márc. 16. vas., 20:47

Szia! Ehhez sajnos nem tudok hozzászólni, mert még csak egy vedlést láttam idáig, és az csak több részletben sikerült. Azóta viszont sajnos egyre több a probléma. Most 8 és fél hónapos, másfél hónapja vedlett, 1 hónapja nem eszik és elég furcsán viselkedik. Legalábbis nekem furcsa. Egyre többször leesik szegénykém, mintha nem tudna egyensúlyozni és sokszor nézeget felemelkedve. Pár napja lekezeltem az Insecticide 2000-rel őt és a terráriumot is, mert atka gyanús volt (olyan volt az egész teste, főleg a feje, mintha lisztes lenne és állandóan áztatta magát), egyébként magát az élősködőket nem lehetett látni sehol. Annyira félek, hogy valami komoly baja van! :(
jamya
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Billabong » 2014 márc. 13. csüt., 08:10

Sziasztok!

Egy hete vedlett le a kicsikém, szépen egyben lejött a bőre. Most viszont pár napja látom, hogy néhány pikkelyén még rajta van az elhalt bőr. Inkább az zavar, hogy a szeme is homályos-mintha megkopott volna. A levedlett bőrön láttam, hogy a szeméről is szépen egyben lejött a bőr.
Mi lehet a baj?
Csatolmányok
kkk.jpg
20140312_213754 m.jpg
Billabong
Látogató

HozzászólásSzerző: jamya » 2014 márc. 09. vas., 14:14

Köszi a tippet Brachypelma! Ma este újra próbálkozok, remélem ezúttal sikerrel :)
jamya
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: gabesz87 » 2014 márc. 06. csüt., 21:58

Mármint ha van eladásra! :)
gabesz87
Újonc

HozzászólásSzerző: gabesz87 » 2014 márc. 06. csüt., 21:56

ball_piedbald2.jpg
ball_piedbald2.jpg (119.67 KiB) Megtekintve 11464 alkalommal.
ball_piedbald2.jpg
ball_piedbald2.jpg (119.67 KiB) Megtekintve 11464 alkalommal.
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy valaki rendelkezik-e ilyen vagy ehhez hasonló szépségekkel kölyök méretben? És ha igen, milyen árban?
gabesz87
Újonc

HozzászólásSzerző: Brachypelma » 2014 márc. 06. csüt., 16:23

jamya írta:Sziasztok!
Azoknak a tanácsát szeretném kérni, akik fagyasztott egérrel etetnek: ki hogyan melegíti fel és mennyi ideig? Eddig az egeret (zacskóban) forró vízben áztattam, majd betettem pár másodpercre a mikróba, persze műanyag dobozban. Jó lenne tudni hány W, és perc az ideális, mert így csak találgatok. Volt amikor működött a dolog, de az utóbbi hetekben hiába a sok cécó, a drágám rá se hederít, mint ha észre sem venné.

Szia!
Szerintem nem kell megmikrózni ( olvasztón se ) elég ha csak berakod a egy majd' forró vizes edénybe úszkálni.
Én egyszer mikróztam meg... Soha többet azt a látványt.. :D #-o :-&
Ha meg nem érdekli próbáld meg az élőt, vagy a frissen leöltet bábozva. Remélem tudtam segíteni.

Üdv!
Brachypelma
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: jamya » 2014 márc. 06. csüt., 16:08

Sziasztok!
Azoknak a tanácsát szeretném kérni, akik fagyasztott egérrel etetnek: ki hogyan melegíti fel és mennyi ideig? Eddig az egeret (zacskóban) forró vízben áztattam, majd betettem pár másodpercre a mikróba, persze műanyag dobozban. Jó lenne tudni hány W, és perc az ideális, mert így csak találgatok. Volt amikor működött a dolog, de az utóbbi hetekben hiába a sok cécó, a drágám rá se hederít, mint ha észre sem venné.
jamya
Lelkes Újonc

ElőzőKövetkező

Vissza: Kígyók