blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 164 vendég és 1 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Királypiton - Python regius

Királypiton - Python regius

(Serpentes) alrendje

HozzászólásSzerző: Davve » 2009 feb. 07. szomb., 23:24

Az attól függ!Pl. ha kiskoruktól van foglalkozva velük akkor szelidebbek lesznek, de még akkor is megharaphatnak! :wink: Ha rosszul mondom javitsatok ki! :wink:
Davve
Majdnem Tag

HozzászólásSzerző: tibi » 2009 feb. 07. szomb., 22:22

Sziasztok!Ezek az állatok szelidek vagy azér néha megharapják a gazdájukat???

üœdv:Tibi
tibi
Újonc

HozzászólásSzerző: georgio » 2009 feb. 06. pén., 20:48

A hely megvan, tercsi megvan, pénz megvan :arrow: a következő börzén benevezek 1re.
Természetesen én is a hagyományosra.
Annyit nekem sem ér, pláne hogy van 1-2 amit csak egy hajszál választ el a hagyományostól, mégis horribilis árú.
Te mekkora tercsiben tartod?
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: spidermoda » 2009 feb. 06. pén., 20:22

Hát igen :!: Gyönyörűek!
Nekünk a hagyományos van, de imádjuk...annyira szelíd,kezes, jó evő és nálunk nőtt fel 30 cm-ről mára 100-110 cm-re.
Ezek az árak is azért nem semmik, én irreálisnak is tartom őket...de amcsiban azért ez másképpen néz ki..bár ott is autót lehet venni jóval kevesebbért is :wink: :D
Különben tuti állatok Georgio!
spidermoda Only God can judge me!
www.gportal.hu/portal/moby
Kép
spidermoda
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: georgio » 2009 feb. 06. pén., 19:32

Készítettem a királypitonok rajongóinak egy kis nyálcsöpögtető összeállítást.
Sosem titkoltam ,hogy ők a szívem csücskei az állatvilágban.
És amint lesz lehetőségem rá, beszerzek egyet (ha nem is a legdrágábbak közül)
Ezeket a beautiful állatokat a SnakeBytesTV csapata tartja és tenyészti.
Gratulálok nekik, és irigylem őket a foglalkozásukért.

Kép 1.955.000-2.300.000 Ft
Kép 2.875.000 Ft
Kép 575.000-632.500 Ft
Kép 3.450.000 Ft
Kép FELBECSܜLHETETLEN
Kép FELBECSܜLHETETLEN
Kép FELBECSܜLHETETLEN
Kép FELBECSܜLHETETLEN
Kép FELBECSܜLHETETLEN
Kép FELBECSܜLHETETLEN
Kép FELBECSܜLHETETLEN
Kép FELBECSܜLHETETLEN
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: BAST » 2008 szept. 18. csüt., 16:33

Sziasztok!

Gondoltam felteszek egy lakmározós képet :D :P :wink: :

Kép

üœdv.: Balázs
BAST
Újonc

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 aug. 14. csüt., 20:09

A királypitonok a szeszélyes kígyók közé tartoznak.
Sok egyed csak egyfajta kaját fogad el, sok éhségsztrájkol, de aggódni nem kell.
És hát igen , a kiöklendezés sem ritka.
A sokszor kicsit híve vagyok, mint az egyszer nagyot.
Próbálj neki szopós patkányt adni, hátha hamarabb elfogadja.
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 aug. 14. csüt., 20:05

Én se vagyok a híve, és el akartam kerülni, amíg lehetett, de végül ráadatam a fejem. Tudom, hogy stresszes neki (elég ha az ember a helyébe képzeli magát), de inkább ez, mint hogy éhenhaljon. ͍gy utólag még egy kicsit szerencsésnek is érzem magam, mert olvastam, hogy vannak olyan példányok, amik akkor is megpróbálják kiköpni a kaját, miután szó szerint teljesen beléjuk tömik az egész egeret, és utána "lemasszírozzák". Úgy érzem innen már minden oké lesz. Reméljük a legjobbakat. :smt023
Kép
Zolee
Látogató

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 aug. 14. csüt., 19:54

֖rülök, hogy evett a kígyód, bár én nem vagyok a tömés híve.
Bár akkor te még nem tömtél turmixolt egeret fecskendővel kis kígyóba :smt078
Mindenesetre remélem innen már magától is eszik.
A napozónál legyen neki 35°C feletti hő, had emésszen az a szegény pára, meg fürcsizzen langyi vízben és tuti lesz. :smt023
Sok sikert !
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 aug. 14. csüt., 18:55

Sziasztok!
Én az enyémet a májusi bőrzén 7000-ért vettem, 7500-ről lealkudva (nevet nem mondok, mert ez nem a reklám helye, és amúgy sem emlékszem rá).

Más: nem tudom, emlékeztek-e még, milyen evési problémáim voltak. Immár több mint 3 hónapja nem volt hajlandó enni... kezdett rosszul kinézni szegény. Ezért ma megpróbáltam azt, amit az angol "assist feeding"-nek hív (az az, hogy megfogod a kígyót, egy kis, vizes egérrel felnyitod a száját, és finomam beleteszed az egeret, majd elkezded lefele nyomni, és mikor kezd eltűnni a feje, akkor leteszed a kígyót, és jó esetben elkezdi lenyelni). Nos, sikerült a dolog, nagyon izgultam. Miután letettem, még kb 1-1.5 percig mozdulatlan volt (ami egyébként normális), aztán szépen lassan mozogni kezdett, és beindult a nyelés is. Elég sok ideig tartott, mert csálén volt az egér a szájában, de végül sikerült! :) Most nagyon örülök... innentől remélhetőleg jó irányban fordulnak a dolgok.
Kép
Zolee
Látogató

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 aug. 08. pén., 18:49

KoKoN írta:Most hirtelen az jutott az eszembe, hogy börzén nem lehetséges hogy lesznek kicsik? Valamint neten most olvastam épp olyat h engedélyköteles, hiszen védett faj! Ha ez igaz ebben az esetben hogyan tudok engedélyt szerezni? - a következő kérdésem lehet,h off de na :oops: nem nagyon tudok még a kígyókról sokmindent: szóval a kígyóknál is úgy van,mint a pókoknál, hogy a hímek élettartama kevesebb? Valamint, h piciként meg lehet e állapítani, hogy fiu vagy lány e, mert én egy fiúcskát szeretnék :oops: :) Az ár az nagyon szuper, csak nem tok fölmenni pestre, legközelebb talán börzén... de még sajnos az sem biztos :( :cry:

Nem engedélyköteles, bejelentés köteles !
Kapsz hozzá vagy tenyésztői bizonylatot (ha magyar) vagy CITES-t ha külföldről beszerzett állatról van szó.
Ezt kell bejelentened a Természetvédelmi Hivatalban. (ennek helyességéről nyiltan nem beszélek...)
Későbbiekben chip-pel kell ellátni az állatot.
Az állat nemét ú.n. szondázással már egészen pici korától meg lehet határozni.
A börzén is lesz valószínű, de hogy az ára mennyi lesz ??????
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: KoKoN » 2008 aug. 08. pén., 18:40

Most hirtelen az jutott az eszembe, hogy börzén nem lehetséges hogy lesznek kicsik? Valamint neten most olvastam épp olyat h engedélyköteles, hiszen védett faj! Ha ez igaz ebben az esetben hogyan tudok engedélyt szerezni? - a következő kérdésem lehet,h off de na :oops: nem nagyon tudok még a kígyókról sokmindent: szóval a kígyóknál is úgy van,mint a pókoknál, hogy a hímek élettartama kevesebb? Valamint, h piciként meg lehet e állapítani, hogy fiu vagy lány e, mert én egy fiúcskát szeretnék :oops: :) Az ár az nagyon szuper, csak nem tok fölmenni pestre, legközelebb talán börzén... de még sajnos az sem biztos :( :cry:
"Hajdanán-danában, szél, róna honában,
Élt egy vitéz, neve: Szépmező Szárnya.
Bölcs Puszta véréből, Arany Ős szívébőll
Tűz lelke hozta az Alsó Világra."

/Dalriada/
KoKoN
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 aug. 08. pén., 18:33

KoKoN írta:Úgy érzem beleszerettem ebbe az állatba! Lentebb olvastam h a hím mekkorára nő meg! De arra lennék kíváncsi h a nőstény mekkorára nő meg körülbelül? Az is érdekelne h merrefelé lehet hozzájutni ilyen szépséghez és körülbelül milyen árban mozog egy kisebb 35-45 cm körüli királypiton, ugyanis én szeretném fölnevelni! Segítségeteket előre is köszönöm!

Igazából nincs nagy különbség a hím és nőstény mérete között.
A különbség inkább testalkatuk és a farkuk vastagsága között van.
A nőstény farokrésze (kloákanyílás mögötti) hirtelen vékonyodik, míg a hímeké hosszabban.
És a nőstények tömzsibbek is.
Ha jól tudom a Trionix-ban vannak most baby-k, és elég jó akciós áron !!! 6500,-/db. Szinte ajándék !!!!!!
Ha tudsz vegyél kettőt :lol:
Egyébként én is gondolkozom rajta....

A másik pedig visszaolvasgatva.......az ürülékről....
A folyékony is megszilárdul, és fehér kemény állagú lesz.
A fehér színt pedig az eleségállatok csontjaitól (calcium) kapja. És egyébként az a kígyópisi.
A szilárd ürülék a meg nem emésztett eleségállatok szőrét-bőrét-fogakat , stb tartalmazza.
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: KoKoN » 2008 aug. 08. pén., 18:11

Úgy érzem beleszerettem ebbe az állatba! Lentebb olvastam h a hím mekkorára nő meg! De arra lennék kíváncsi h a nőstény mekkorára nő meg körülbelül? Az is érdekelne h merrefelé lehet hozzájutni ilyen szépséghez és körülbelül milyen árban mozog egy kisebb 35-45 cm körüli királypiton, ugyanis én szeretném fölnevelni! Segítségeteket előre is köszönöm!
"Hajdanán-danában, szél, róna honában,
Élt egy vitéz, neve: Szépmező Szárnya.
Bölcs Puszta véréből, Arany Ős szívébőll
Tűz lelke hozta az Alsó Világra."

/Dalriada/
KoKoN
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: -AtroX- » 2008 júl. 14. hétf., 15:03

Szilárd és folyékony formába is tudnak nállam is 2félét szokott engedni a tigrispitonom;) és az eddigi összes kígyóm is
Kép
-AtroX-
Újonc

HozzászólásSzerző: Bositomi » 2008 jún. 16. hétf., 14:21

Rendben, köszönöm a választ. Módosítok a lámpa magasságán:)

Hali! Azt olvastam, hogy a kígyók kizárólag szilárd formában ürítik a húgysavat -ilyen fehér cucc-. Nem tudom mi igaz ebből, de a pitonom szabályosan levizelt:) Utánna vissza raktam a terráriumába és nyomott ebből a fehér dologból is egyet. Ez akkor mi lehetett?? Ha valaki tudja, elégítse ki a kíváncsiságomat köszönöm.
Bositomi
Újonc

HozzászólásSzerző: spidermoda » 2008 jún. 16. hétf., 14:08

Bositomi írta:Sziasztok! Pár napja vettem egy királypitont (első hüllőm).
Az lenne a kérdésem, ha nem használja a búvóhelyét a kígyó az nagy baj-e?? A faágon alszik összetekeredve. A búvóhelyét még egyszer nem láttam, hogy hasznáta volna... Lehetséges, hogy ott túl hűvös van neki?
A talajon olyan 23, a relyteken gondolom pár fokkal kevesebb van. Ahol pihen ott kb26-27 fok van. Előre is köszönöm a válaszokat: Tomi

Hét sztem az a 23 azért nagyon karcsú a kigyódnak!Ha azon fekszik hűvösnek érzi, ezért inkább hanyagolja. A rejteke meg még hűvösebb??
Akkor ne is várd, hogy használja! Ha belegondolsz, Te sem szeretnél 20 egynéhány fokon heverészni. Օ pedig azért nem a mi égövünk szülötte! :wink:
spidermoda Only God can judge me!
www.gportal.hu/portal/moby
Kép
spidermoda
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Bositomi » 2008 jún. 16. hétf., 12:38

Sziasztok! Pár napja vettem egy királypitont (első hüllőm).
Az lenne a kérdésem, ha nem használja a búvóhelyét a kígyó az nagy baj-e?? A faágon alszik összetekeredve. A búvóhelyét még egyszer nem láttam, hogy hasznáta volna... Lehetséges, hogy ott túl hűvös van neki?
A talajon olyan 23, a relyteken gondolom pár fokkal kevesebb van. Ahol pihen ott kb26-27 fok van. Előre is köszönöm a válaszokat: Tomi
Bositomi
Újonc

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 jún. 08. vas., 19:16

Az az igazság, hogy látnom kellene a terkódat, csak azután tudnék tanácsot adni.
Egy kis terkóban elég a legkisebb spot izzó is, ami kb 25 W-os.
Amúgy pedig a búvóhelyét nem szabad fűteni, az nem arra való.
Az hűsölni való.
Neki a fő szempont napközben a bújkálás. Akár meleg akár nem.
A legjobb lenne nem.
A spot izzóba meg vehetsz sárgát is, én is használtam egy időben, nem bántja úgy a kígyó szemét, és szerintem a szineket is szépen hihozza.
Csak asszem abban csak 40 W-os a legkisebb, de legfejjebb messzebb teszed.
Egyébként is be kell lőni a hőmérsékletet , hogy alatta olyan 30 °C -nál ne nagyon legyen melegebb, max.32.
A szabályozót meg felejtsd el ,felesleges pénzkidobás.
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 jún. 08. vas., 18:54

Hát jelenleg akkor azt gondolom, hogy túl meleg a fűtőcucc... Amúgy napközben végig a búvóhelyen van, azon a részen, amit fűt alulról a talajfűtő. A búvóhely pont optimális neki szerintem, nem kicsi, nem is nagy. Itatót pedig direkt akkorát tettem be neki, amiben bele tud tekeredni, ha úgy tartja kedve (igazából fürdőtál lenne a helyes kifejezés). A gabonasikló is szeret néha egy fürdőt venni, főleg vedlések előtt. Pont akartam egyébként kérdezni, hogy milyen izzót javasolsz. 40-60W-os jó? Hőmérséklet különbségek amúgy talajfűtővel is vannak, mert nem fedtem be a terkó aljának egész felületét vele, csak a felét, így a fűtetlen oldalon jóval kisebb a hőmérséklet. Hallottam ilyen termosztátról vagy hőszabályozóról, amivel kordában lehet tartani a talajfűtőket vagy izzókat. Ezekről mi a véleményetek? Hol lehet ilyeneket kapni?
Zolee
Látogató

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 jún. 08. vas., 18:32

Zolee írta:Eszembe jutott most valami... az nem lehet, hogy a talajfűtő túlmelegíti a talajt..

De bizony lehet.
Nem tudom milyen fűtőd van, de álltalában ezek 40 °C felett nyomják rendesen.
Az pedig sok.
De te látod, hogy a kígyód használja-e, és ha igen mennyi ideig.
Ha rövid ideig, akkor kívánja a meleget, de már sok neki.
Ha hosszú ideig, akkor pont jó.
Ha elkerüli, akkor már messziről érzi , hogy gáz van.
Általában mindenki lámpát használ, és tök felesleges ilyen-olyan UVA, meg UVB lámpákra költened, nem igénylik igazán.
A spot-ot azért használják sokan, mert koncentráltan fűt, nem fűti be az egész tercsit, így hőmérséklet különbségek érhetők el.
A talajfűtésnél pedig az egész felmelegedhet. A hő ugyanis lenntről felfelé terjed. Szegény nem tud hűsölni.
Remélem nem csak itatót raktál be neki, hanem egy olyan tálat amiben fürödni is tud.
A kígyóknál egyébként alapszabály, hogy olyan méretű búvóhely, fürdő kell nekik, amibe be tudják feszíteni magukat, tehát se nem túl kicsik, se nem nagyok.
Így érzik magukat biztonságban !
Az üveg tercsiket is ezért törik el rendszerint a nagyobb példányok.
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: T-boy » 2008 jún. 08. vas., 17:57

Zolee írta:Eszembe jutott most valami... az nem lehet, hogy a talajfűtő túlmelegíti a talajt, és így még a legkisebb nedvességre is "bedurran" és így melegágya az atkáknak?
T-boy amúgy köszi, hogy így nyomozol, a pitonom nevében is.. :)

Nagyon szívesen! Bár én nem vagyok nagy "kígyós" de a talajfűtőt sztem is felejtsd el! Sokkal jobb és megbízhatóbb módszer a lámpás fűtés és világítás! Mára már annyi jó minőségű, különböző célú égőket gyártanak hogy szinte biztos hogy találsz olyat amit az állat igényel! Én amit láttam kígyót és beszéltem a tulajjal( kivételek egyes állatkereskedések ahol minden jó csak vigyed...), mindenki azt mondta hogy lámpa ilyen meg olyan kell ezért és azért stb... A talajfűtőt senki nem javasolta! A jó szellőzés pedig alap minden terkóban, ezzel igen sok problémát kiküszöbölhetsz! Ha van vmi fejlemény írj mert ngem is érdekel!
T-boy
Látogató

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 jún. 08. vas., 17:17

Eszembe jutott most valami... az nem lehet, hogy a talajfűtő túlmelegíti a talajt, és így még a legkisebb nedvességre is "bedurran" és így melegágya az atkáknak?
T-boy amúgy köszi, hogy így nyomozol, a pitonom nevében is.. :)
Zolee
Látogató

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 jún. 08. vas., 17:13

Elvileg segíthet...bár ez inkább gyilkolásra született , brutál óriáskígyóknál működik. A királypitonok eléggé finnyás, válogatós,félénk kis kígyók.
Bár én nem "neveltem" soha gyilkolásra a kígyóimat.
Sokszor csipeszből, folytás nélkül is elfogadták az egeret.
De volt olyan is, hogy többszöri bábozásra, többszöri folytással válaszolt , mégsem ette meg az egeret.
Nem kell ezeket erőltetni, eszi-nem eszi , nem kap mást.
Sokszor csak a gazdik görcsölnek, miközben a kígyó vígan éli életét.
Nálam volt olyan, hogy kivertem a balhét az állatkereskedésben , ha nem érkezett meg időben az egér szállítmány. Mintha egy nap ide vagy oda számított volna..............
Most Zolee-nál a legkevesebb gond az eleség.
Ja és örülök Zolee, hogy nem vetted a szivedre. Nem is leb...szásképpen mondtam.
A pitonok nagy tudora egyébként Roland, pokok néven fut itt, de sajnos rég nem láttam az oldalon. A terrarium.hu-n megtalálod. Sok hasznos infót kaphatsz tőle.
Olvasgass ott is, rengeteg az információ, és a segítség. Van külön királypiton topic.
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: T-boy » 2008 jún. 08. vas., 16:51

Szia Zolee! Megint találtam neked vmit hofy kajára bírjuk a picikét!

""Előfordul, hogy valami oknál fogva kígyóink hosszabb ideig koplalnak. Ilyenkor a következő módszert alkalmazhatjuk, többnyire sikerrel. A rétesben fekvő állat gyűrűi közé élő zsákmányt (olyat, ami nem tud ártani a kígyónak) teszünk. A préda vonaglása rendszerint beindítja a fojtási reflexet anélkül, hogy a hüllő az áldozatba harapna. Egyre erősebben, a kimúlásig szorítja az izmai közé csempészett nyulat vagy csirkét és ezután legtöbbször el is nyeli a sokáig visszautasított takarmányt.""

Ez idézet egy írásból a forrást már nem tudom, és sajnos a szerzőt sem!
T-boy
Látogató

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 jún. 08. vas., 16:41

Nem bántasz meg egyáltalán, sőt, értékelem, hogy segíteni próbálsz. Bár kígyók tartásával kapcsolatban nincs sok tapasztalatom, terrarisztikával foglalkozok már pár éve. Amiket felsoroltál, azokkal tisztában vagyok, és szerintem biztosítottam is az állat számára, szerintem a szellőzéssel sincs baj, mert nincs dohos szag a terráriumban, de ettől függetlenül persze lehet, hogy több szellőzés kéne, talán ez a baj. Biztos én csinálok valamit rosszul, ezt próbálom kideríteni. (A fűtési módszerről én nem akarok ítélkezni, amint mondtam, mindkét módszer mellett és ellen is olvastam dolgokat.)
Zolee
Látogató

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 jún. 08. vas., 16:21

A fűtőlap kizárólag száraz-sivatagi élőlényekhez javasolt, ahol nincs pára.(sivatagi gyíkok, stb)
Ellenkező esetben az azalatt lévő meleg párás környezet ideális táptalaja lesz baktériumoknak, gombáknak, atkáknak.
Az, hogy most te nem ott találtad meg a dögöket, az nem azt jelenti, hogy nem származhatnak onnan, vagy nem abból a környezetből merítik az életükhöz szükséges klímát.
Ha már mindenképpen a talajt akarod fűteni akkor már jobb módszer a fűtőkábel, ami jobb szellőzést biztosít a talajnak. De én ez ellen is vagyok.
Én még egyetlen (!!!!) kígyótartót sem láttam , aki fűtőlapot használt volna.
Talán nem véletlenül.....
Használhatsz fűtősziklát is, de értelme kb. ugyanannyi lesz, SEMMI.
Minden terráriumi állat tartásánál , az alapvető szabályok érvényesek:
-Jó szellőzés !!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Hőmérséklet különbség a tercsi különböző pontjain !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Búvóhely !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Itató , mindíg friss vízzel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha ezeket az emberek betartanák, nem lenne ennyi állatlehullás.
Az , hogy alájuk újságpapírt raksz, vagy mást, hogy virággal díszíted a tercsit, vagy sem, hogy műanyag vizestálat raksz be , vagy kerámiát, olyan tök mindegy , hogy nem érdemes szót sem pocsékolni rá.
Én nem akarlak megbántani, csak a kígyót féltem, mert látom, ha így megy tovább, holnap arról írsz, hogy a piton tele van atkákkal és a vérét szívják, mit csináljak...
Én megpróbáltam tanácsot adni, ha te nem fogadod meg , azt nem te, hanem az állatod bánja.
Megkérdezhetsz más kígyótartókat is, de én 6 óriáskígyót neveltem több mint egy évtizedig, és nem volt ennyi idő alatt annyi problémám, mint neked 2-3 nap alatt.
Egyébként a képeiden nagyon szép a kígyód, maradjon is meg ebben az állpotában. És sok egészséget kívánok neki :smt023
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 jún. 08. vas., 15:53

Most egy kicsi terráriumban van, mivel még ő is elég kicsi. A szellőzés a felső lapnak kb. 1/3-a / majdnem a fele. A fűtőegység csak az egyik fele alatt van, ott jó meleg is van, de a másik felét nem fűtöm, és az itató is azon a részen van, amelyik nincs fűtve (ott kb 25 fok lehet), és először ott leltem rájuk. A páratartalmat két napja mértem az itató mellett és kb 70-75% volt, az elvileg nem sok. Amúgy gabonasiklót is ekkora méretű terráriumban tartottam de nála nem voltak ilyen problémák. Most rögtön - mivel hétvége van - az a legjobb, amit tudok tenni, hogy kidobom a kérget, és rakok alá egy törölközőt. Amúgy a talajfűtőkről annyit, hogy elég változatos véleményeket lehet olvasni róluk, az izzóval egyetemben. Valaki egyiket használja, valaki a másikat, valaki mind a kettőt. Azért választottam a talajfűtőt, mert a királypitonok jobban kedvelik a félhomályt, mint az éles fényt.
Zolee
Látogató

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 jún. 08. vas., 15:37

Igen, az egyrészt nagyon fontos dolog, másrészt pedig ha ilyen sűrű lakók nálatok az atkák, akkor valami gond lehet a tercsivel.
Én nem vagyok híve az aljzatfűtőknek,kígyóknál pláne !!! és szerintem az lehet itt a probléma, a rossz szellőzéssel egyetemben.
Az egész tercsi egy dohos-páragyár lehet.
Alakíts ki egy szellősebb tercsit, és felülről világíts neki egy spot-izzóval.
Az aljzatnak ehhez nem sok köze van, az itatónak meg pláne.
Ha megnézed a volt tercsimet, így kell kinéznie egy rendesen berendezett kígyó-tercsinek (csak kicsiben, ugyanis ez 2 méter x 1 méter x 1 méteres :lol: )

halott linkdaddy

Itt láthatod, hogy be van dobva egy molyirtó kazetta, van benn búvóhely, mászófa, vizes medence, napozó, kövek a vedlés ledörzsöléséhez, és ami nem látszik, hogy szellős, tele van furatozva a teteje, az oldala, mindenhol.
Szóval próbáld meg kicsit helyrehozni az életterét.
És az atkák végett szerezz be betadine oldatot, végszükség esetén ennek a szernek egy jó vizes oldatával kell lefürdetni a kígyót ha átterjednek rá a dögök.

És aztán majd ilyen klasszul fogja magát érezni :lol:

halott link
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 jún. 08. vas., 14:05

Igazából most van egy másik problémám is. :( Mégpedig atkák. Pénteken, ahogy vizet cseréltem neki, észrevettem, hogy az itató alatti kéregdarabok (fenyőkéreg az aljzat) eléggé vizesek. Gondolom, hogy ahogy este/éjszaka jár-kel a kígyó, kilöttyint néha egy kis vizet, és az itató alá bekerülve nemigen tud szellőzni. Ahogy jobban megnéztem őket, láttam egy pár nagyon pici, fehér pici kis mozgó valamiket rajtuk, amiket atkáknak tippeltem. Ezért rögtön ki is vettem a kígyót, megnéztem alaposan a bőrét, de rajta nincsenek. Kidobtam az aljzatot, a terráriumot és a berendezéseket lemostam és fertőtlenítettem is, majd új fakéreget használva visszarendeztem mindent, még a kerámia itatót és lecseréltem műanyagra. Ez volt két napja. Tegnap észrevettem, hogy a terráium oldalain lent kis vízcseppek vannak. Természetesen nem locsoltam meg semmi ilyesmi, gondolom a fakéregnek volt egy kis nedvességtartalma, és a fűtőberendezés előhozta. Ma viszont, ahogy ismét vizet akartam cserélni, az itató alatt megint láttam egy fehér kis dögöt, de nem voltam benne biztos. Aztán jobban szemügyre vettem a terrárium hátulján alul a vízcseppeket, és körülötte határozottan láttam mozgó kis atkákat megint. :( Két nap alatt ilyen gyorsan újra megjelenhetnek? Vagy sz@rul fertőtlenítettem volna? A terrárium még csak nincs is eláztatva. Valami megoldást tudtak javasolni ill. ötletet adni? Most azon gondolkozom, hogy megint kiveszem a kígyót (bár elég szomorú vagyok most, mert ez a huza-vona megint csak stressz), letisztítok újra mindent, és nem kérget rakok be talajnak, hanem újságpapírt vagy törölközőt. A neten olvastam ezekről, és bár esztétikailag nem kielégítőek, de nagyon bevált aljazatok.

Az biztos, hogy be fogok szerezni egyet a Georgio által javasolt molyirtó cuccból...
Zolee
Látogató

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 jún. 08. vas., 10:36

Tulajdonképpen ő se igazán nagy kígyó, legalábbis hossz tekintetében. Rendszertanilag az óriáskígyókhoz tartozik, de mérete kb 130-150 cm (a nőstények hosszabbak), de nyilván nem egy kis cérna, hanem szép vastag kígyó. A kb. egy méteres (kicsit hosszabb) gabonsiklóm nagyon kicsivel vastagabb csak, mint ez a ~45 centis kis fiúcska.
Kép
Kép
Zolee
Látogató

HozzászólásSzerző: T-boy » 2008 jún. 08. vas., 09:39

Zolee írta:Próbáltam neki olyat is adni, amit előtte felmelegítettem, de az se jött be. Sőt, az egyiknek még véres is volt az orra, szóval az még plusz inger lehetett. Szerintem akkor megpróbálkozok egy élővel hétfőn.

Szia! Bár nekem sajnos soha nem volt ilyan nagy kígyóm de egyik ismerősöm tart belőlük. Օ azt mondta próbáld meg élő eleséggel ami kis méretű. Ha tudod végy egy kis darab húscafatot és azzal dörzsöld be az eleségállatot. Szerinte ez egy jó módszer arra hogy meghozzuk az étvágyát! Lehet benne vmi, nála bevált! Képed nincs róla?? Jó lenne látni is, biztos szép állat!
T-boy
Látogató

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 jún. 08. vas., 06:59

Végülis nem a döglött eleségállattal van gond, hanem, hogy fagyasztott, hideg, meg vizes , meg merev, meg ilyenek.
Én ha féltettem a kígyóimat az egér-patkány okozta sérülésektől, akkor frissen öltem le őket, és egy hosszú csipesszel báboztam nekik.
Tudod a pitonoknál vannak ú.n. hőérzékelő gödröcskék, a szájnyílás mentén, két oldalt végig alul.
Ezekkel érzékelik a zsákmányállatok testhőmérsékletét, akár a celsius-fok töredékének a változását is.
Tehát ha te adsz neki egy fagyasztott eleséget (még ha fel is van melegítve) pláne hozzátársul az az ázott büdös szag, neki nem sokban hasonlít egy eleségállatra, inkább egy vizes kődarabra, vagy bármi másra. (Persze ez inkább csak a finnyás királypitonokra jellemző.
Más kígyófajok szivesebben elfogyasztják a "mirelit" kaját is. Pl. a siklók, vagy nagyobb, dögöket is elfogyasztó óriáskígyók)
Ha egy élő egeret frissen leölsz neki, attól a szaga-testhőmérséklete nem változik, és ha még bábozol is vele egy kicsit , a mozgása is meglesz, tehát minden esély megvan rá, hogy elfogadja.
Tehát vagy élő szopós patkányt (ami nem tesz kárt a kígyóban) vagy frissen leölt nagyobb eleségállatot javaslok, bábozással egybekötve.
Sok sikert, várom a fejleményeket.
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 jún. 07. szomb., 21:14

Próbáltam neki olyat is adni, amit előtte felmelegítettem, de az se jött be. Sőt, az egyiknek még véres is volt az orra, szóval az még plusz inger lehetett. Szerintem akkor megpróbálkozok egy élővel hétfőn.
Zolee
Látogató

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 jún. 07. szomb., 21:09

A fagyasztott sz..ra se való. A vizeset sem eszik, nemhogy a kiolvasztott merev , hideget. Nagyon kényesek, válogatósak.
Az enyémek ha megfojtották az egeret, és véletlenül beleért a vízbe, ott is hagyták rögtön.
Próbálj élőt, az biztos bejön neki, csak kicsi legyen.
Ha nagy, és megijed tőle, számíthatsz rá, hogy újabb hetekig nem eszik...
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 jún. 07. szomb., 20:52

Szerintem teljesen fitt a kicsi, mert a bőre nem atkás, szájából nem folyik semmi (légúti fertőzés jele), a kloákája is tiszta. Teljesen virgonc egyébként, azon kívül, hogy nem eszik. Első nap meg is harapott. :D A terrárium nyitása után fél perccel már kint kúszik a karomon, magától. Eddig pattogós egeret próbáltam nála (fehéret és szürkét), meg előtte szopósat, de nem élőt, fagyasztottat. A tenyésztő, akitől vettem, azt mondta, pattogósat eszik, de azt nem kérdeztem ill. nem mondta, hogy élő vagy fagyasztott kell-e neki.
Zolee
Látogató

HozzászólásSzerző: georgio » 2008 jún. 07. szomb., 20:46

Nekem 4 db volt olyan 4-5 évig.
Az ,hogy nem eszik, hétköznapi dolog. Mondjuk 3-4 hónap múlva aggódj. Mert nekem is volt , hogy eddig nem evett. Ezeknek ennyi idő semmi.
Legyen neki melegedő, fürdővíz (nagyon fontos) búvóhely.
Nézd meg nem atkás-e. Nézd meg a száját, szemét, pikkelyeit, kloákáját.
Ha nincs velük gond, akkor elvileg egészséges.
Adj neki kisebb eleségeket, hátha a nagy méretű kajával volt a gond.
Vagy szopós patkányt, vagy pattogós egeret. Ha nem eszik vedd ki, nehogy kárt tegyen benne.
Időről időre irogass, hogy mi van vele.
Amúgy amiket leírtál, mind jó.

Ja és egy ilyet rakj be a tercsibe :smt023

Kép

Ez jó az atkák, meg egyéb élősködők ellen, amiket esteleg az eleségállat, vagy aljzat hordoz. Ne lepődj meg , hogy ez molyirtó kazetta, tuti tipp-bevált. Nem tesz kárt a kelgyóban!!! Egy fél elég ~6hónap-1 évig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára georgio 2008 jún. 07. szomb., 20:57-kor.
georgio
Öreg Tag

Királypiton - Python regius

HozzászólásSzerző: Zolee » 2008 jún. 07. szomb., 20:33

Nos, meglepődtem, mikor észrevettem, hogy nincs topicja ennek a fajnak. Gondoltam nyitok egyet.
Nagyon tetszik nekem ez a kígyó, nemrég szereztem be egyet magam is. A gond csak az, hogy egyelőre nem akar a kis srác enni. Valaki, akinek van tapasztalata a faj tartásával kapcsolatban, tudni adni valami tippet? Olvasgattam a témában a neten, elég sok minden miatt kialakulhat az "étvágytalanság" elvileg, én is próbálom kideríteni, hogy nálam miért lehet. A kígyó egyébként elég kicsi, kb. 45 cm hosszú. Szerintem a fizikai körülményekkel nincs gond, egy fűtőlappal melegítem alulról a terrárium egyik felét (Exo terra, sivatagi verzió), ivóvíz van, a kígyó egyébként szerintem egészséges, normálisan viselkedik, nappal csücsül a búvóhelyen, éjszaka meg kószál a terráriumban.
Zolee
Látogató

Előző

Vissza: Kígyók