blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 121 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Terrárium készítése házilag

Terrárium készítése házilag

Re: Terrárium készítése házilag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2017 dec. 02. szomb., 12:57

Sziasztok!
Nyílméreg békáknak parafa háttér van a terráriumban és az egyik sarokba szeretnék vízesést csinálni, azt szeretném kérdezni, hogy nem e fog ártani a parafának, ha azon fog folyni mindig a víz?
Köszi!
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: natque » 2017 nov. 17. pén., 18:56

Sziasztok! Valaki tud esetleg privátban olyan üvegest ajánlani Budapesten, aki nem dolgozik aranyárban? Nagyon hálás lennék
natque
Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 okt. 05. csüt., 20:54

Szia!,

10cm tökéletes, nálam ennél is szélesebb.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: natque » 2017 okt. 05. csüt., 20:34

Sziasztok!

Királypitonnak fog készülni egy 100x50x50-es terrárium, a kérdésem az lenne, hogy elég/nem sok, ha a tetején egy 10 cm széles (és 100 cm hosszú) sávot hagyok meg szellőzőnek? Nem vagyok túl jártas a témában, olvasgattam, hogy a tetején sok hő tud elveszni, viszont például a Kis Tekiben az egész terrárium teteje szellőzős volt.

Előre is köszönom a segítséget! :)
natque
Újonc

HozzászólásSzerző: Adamd666 » 2016 dec. 27. kedd, 02:07

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy építek egy OSB terráriumot 2 gabonasikló számára (de olyat szeretnék, ami esetlegesen más hüllő részére is alkalmas lenne). Mivel ez lesz az első általam épített terrárium, kíváncsi lennék a tapasztaltabbak véleményére, esetleg hogy min kéne változtatni. :)

-Tehát az eddigi tervek: 120x40x60 cm (hosszúság x szélesség x magasság) méretekben gondolkodok (egy már meglévő szekrénykén lesz a helye, ezért magasabb, mint szélesebb). 18 mm-es OSB-ből tervezem a kivitelezést, eleje full üveg (tehát nem csak a tolóajtók, de az alatta lévő rész is a szellőzőt leszámítva). Ha a számításaim nem csaltak, 2500x1250-es táblából bőven kijön, és még mászókákra is marad anyag. Természetesen csavarokkal tervezem az összerakást.
-Két darab szellőző ráccsal tervezem, ami perforált lemezből lesz elöl és a tetején egész hosszúságban (tehát 120 cm), 5 cm szélességben.
-Tehát az eleje úgy nézne ki, hogy lentről indulva egy kb. 10- 15 cm magas üveg rész, rajta 5 cm szellőző és végül 40-45 cm magas, 62-64 cm széles tolóajtók. Az üveg 5 mm-es lenne.
-Az érdekessége az lenne, hogy középen el akarom választani egy felülről kivehető üveglappal (szintén 5 mm), hogy külön tudjam őket választani, ha szükséges. Gondolom ehhez a megoldáshoz elég bentre is előre és hátulra üvegsínt ragasztani és a tetején kivágni a kellő rést.
-A belseje: Tartósítás és esztétika szempontjából lakkozás helyett CHS epoxy 324-es gyantával kevert apró kaviccsal tervezem. Azaz a kavicsos megoldás menne a hátuljára, oldalára és tetejére, sima gyanta pedig az aljára és az oldalainak az alján néhány cm magasságban a könnyebb takarítás miatt. Legjobb tudomásom szerint ez a gyanta száradás után teljesen biztonságos, élelmiszerrel is érintkezhet és vízhatlan. Vannak, akik akváriumi hátterek lekezelésére használják. Ez a gyanta nem mellesleg ragasztásra is tökéletes, üvegre, fára és fémre egyaránt. Csak a műanyaggal/gumival lennének problémák, de arra meg ott a szilikon. :D A kavicsos megoldás így nézne ki: http://hlohovecko.sk/Foto_inzercia/2013 ... iokeda.jpg
-Eszembe jutott még az is, hogy a háttérre kenek egy kis foszforeszkáló festéket, így a sötétben egyrészt a holdfényt imitálná, másrészt lehetne látni, merre mászkálnak. Bár ez a lehetőség csak akkor jöhet szóba, ha sikerülne olcsón szerezni ilyen festéket. Nyilván erre menne még egy réteg gyanta.
-A külseje: Az egész aljára valami olcsó linóleumot tervezek ragasztani, hogy ne karcolja meg az "állványát". Körben pedig valami lemosható tapéta szerűséget szeretnék. Szintén esztétika, könnyebb tisztítás és gyakorlatilag fillérekből megoldható.
-A világítás és egyben fűtés is spot lámpákkal lenne kivitelezve (40 vagy 60 W izzó attól függően, hogy a terkó hogy képes tartani majd a hőt).

Kérdés: Amit megfigyeltem a már meglévő álló, üveg kaméleon terráriumomnál, hogy a szellőzők úgy vannak beragasztva, hogy belülről az üvegre rá ment a perforált lemez, majd pedig a lemez tetejére és aljára egy-egy 1-2 cm széles üvegsáv az egész hosszúságában. tehát gyakorlatilag két üveg közé van beragasztva. Ez szükséges megoldás, vagy az is elég, ha csak egyszerűen ráragasztom az üvegre (nyilván ügyelve arra, hogy a rakasztó ellepje a lemez éleit is)? A tolóajtók tetejénél is van kívülről egy üvegcsík, de gondolom ez csak óvintézkedés, hogy biztosan ne eshessen ki az ajtó.

Na azt hiszem, hogy sikerült mindent összefoglalnom, remélem mások számára is érthetően. :D Előre is köszönöm a válaszokat/kritikát/segítséget. :)
Adamd666
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 szept. 28. szer., 15:19

Felesleges ilyen a terráriumba, mert úgysem ott kelteted, hanem keltetőben. A terkón belül meg majdnem mindegy hova rakja le a tojást, mert egyszerre ki kell venni. Sokszor amúgy az itatóba rakják a tojást, aztán egy kupac homokot rugnak rá.
A keltető a lényeg, amibe kerül majd. Ill egy műanyag doboz, amibe víz, perlit 1:1 arányú keveréke kerül, erre pedig a tojások.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Soleus » 2016 szept. 27. kedd, 21:02

Sziasztok!

Leopárd gekkó tojásrakó helyhez kérnék ötleteket! A búvóhely kókuszdiókból van, de szeretnék egy helyet, ahova majd tojik a nőstény és nem tudom miből rakjam össze. Ötletek? Valami olyan kéne ami vízálló és szellős, gyakran spriccelném azt a helyet vízzel :)

Előre is köszönöm!
Soleus
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Spinkler » 2016 márc. 15. kedd, 10:40

Köszönöm. Sajnos a havi fix időpontban utalt fizetés szabadutat ad a fantáziának, így folyamatosan változtatok a terven ( nagy valószínűséggel változni fog az üveg aránya a hátterezés miatt, mire szerszámot fogok).Mielőtt regisztráltam az oldalra elég sokat kutattam terkó tervek után, sajnos kevés sikerrel.A bútor terkóról még kevesebbet....ezt eléggé hiányoltam.Kénytelen voltam háttérismeret nélkül neki állni, ezért vannak hibái, pl a szellőzőrács optimális mérete.

Mielőtt bárki felhívná a figyelmemet, hogy " van pár táma a fórumban ezzel kapcsolatban csak körbe kell nézni...", jelzem megtaláltam....a baj csak az vele, hogy majd minden építési képet töröltek.

Remélhetőleg hamarosan lakhatóvá válik és megosztom a projectet tervezéstől a beköltözésig.
Spinkler
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 márc. 14. hétf., 21:02

Helló a tiplikkel nem tudom mi a helyzet én mindig csavarozni szoktam.De az aljára nem kell semmi nyugodtan mehet bele az aljzat.
Szép lesz sok sikert! :)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Spinkler » 2016 márc. 14. hétf., 14:08

Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok és tanácstalan, ezért úgy döntöttem tanácsot kérek.Terráriumot szeretnék készíteni egy 5 hónap szakinak OSB-ből. A méretei 120x 60x60 lenne.A kérdéseim (remélem nem hagyok ki semmit sem) a következők lennének:

1., A lapok illesztéséhez nem használnék facsavart, csak kizárólag fatiplit és ragasztót. Mennyire lenne így tartós a szerkezet statikája?

2., Az aljára ( belűről) kell-e bevonni bármivel vagy rögtön mehet a homok bele.

3., A többi kérdést majd az előttem álló munkafolyamat szüli :)

Bárki válaszol előre is köszönöm.

Ja a terv:

Kép

a terv azóta módosult, kapott egy tolóajtó felőli szellőzőt is meg egy 10 cm peremet.
Spinkler
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 szept. 06. vas., 20:10

Végre elkészült, már csak be kell rendezni és lakható is. :) Köszönöm a segítséget! :)
Csatolmányok
20150906_200131.jpg
alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 aug. 29. szomb., 06:15

Köszi! :)
alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 aug. 27. csüt., 21:46

Alul 5-10 centi a jó, felül a terràrium minimum fele.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 aug. 27. csüt., 12:57

Kaméleonos terráriumnál alsó szellőzőnek mekkora méret ideális, jelenleg 3,5cm, de szerintem kicsi, inkább 5cm-re gondoltam, szerintetek? Fent kettő lesz kb 6-6 cm szélesek. Maga a terrárium 90x70x50(magasság szélesség mélység).
alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2015 júl. 30. csüt., 14:40

Megmértem, olyan 1,2 milliméter az anyagvastagság a profilok alján.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 júl. 28. kedd, 22:16

Köszönöm szépen! :)
alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2015 júl. 28. kedd, 16:54

:D Ennél azt hiszem 1, vagy 1,2 milliméter van, majd megmérem...
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 júl. 28. kedd, 16:13

alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2015 júl. 28. kedd, 13:38

Szia!

Tudni kellene, hogy melyik fajta sínt szeretnél bele tenni. Ha az átlátszót vetted, amit több állatkereskedésben is lehet kapni, akkor ott legfeljebb oldalra kicsúsztatható ajtóval tudod megcsinálni, mert mindkét profil egyforma mélységű. Az akváriumtetőkhöz való, kivehető terráriumajtóhoz alkalmatlan.

Általában úgy lehet számolni, hogy ha 50 cm az üveglap magassága, akkor ehhez hozzá kell adni az alsó sín teljes magasságát, plusz a felső sínnél a vízszintes rész anyagvastagságát (legtöbbször 1-1,5 milliméter között van). Ez az a méret, amikor szorosan fog bebukni a helyére. Ha egy picit hagysz még rá, akkor biztosan be fog menni helyére, és ki sem fog esni.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 júl. 28. kedd, 08:37

Sziasztok!
Olvasgattam itt a fórumon, de sajnos erről nem találtam infót, kerestem is végigböngésztem ezt a topicot, de lehet elfáradtam egy idő után. Szóval üveg terkót akarok készíteni 90x70x50-es méretűt (magasság x szélesség x mélység). 4-es üvegből készül, méretre lett vágatva. A kérdésem az, hogy az összeragasztásnak hogy álljak neki? Elég annyi, ha készítek egy derékszöget pl 2 bútorlapból és annak nekitámasztva felragasztom elsőnek az alsó üveglapra a hátsót majd száradás után egyik oldalt majd másikat? Nem szeretném, hogy csálé legyen ezért kéne valami tanács hogyan kezdjek neki :D A másik parám a tolóajtó, ha 50cm magas a tolóajtónak szánt üveglap, akkor mennyi helyet érdemes kihagyni a két sín között, hogy majd az ajtót be is tudjam helyezni, ki is tudjam venni és ne is essen ki a helyéről, ha a kami megfejeli mérgében :D Előre is köszönöm a segítséget! :)
alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: Barbif » 2015 júl. 21. kedd, 14:34

Igen,azt elfelejtetem írni,hogy királypitonnak lesz :D

Köszönöm az infót ! :)
Barbif
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 júl. 21. kedd, 07:57

Nekem 2 OSB terkóm van, mindegyiket úgy csináltuk meg, hogy a tetején, meg az elején van szellőzése.
Az egyik kaméleoné, neki nagyobb szellőzés kellett, 90x50x100-as terrárium, a tetején végig megy 30 cm szélességben a fém szúnyogháló. Elöl meg két 40x10cm-es van.
A másik 120x60x60-as gekkósnál pedig a tetején van 2db 36x16cm elöl pedig két 55x5cm-es szellőzőrács.
Ha talajfűtő kábellel oldod meg a fűtést, akkor az állatok ha fáznak, oda mennek a meleg részre, ha meg lámpával, belül, akkor a fény alá húzódnak.
Szerintem jó ez az elöl, és felül szellőzés, max kisebb méretűeket kell belerakni, és kevesebb hő fog kimenni. De ha raksz rá hungarocell-t, azzal jó le lehet szigetelni. ill a szellőzőket később is letakarhatod, ha szükséges.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Barbif » 2015 júl. 20. hétf., 20:06

Érdeklődnék,hogy osb terráriumba ( eleje üveg csak) , hova kéne mekkora szellőzőket ?

Mert olvastam,hogy a tetejére nem célszerű,mivel a hő elmegy.
Viszont azt is olvastam két oldalt meg azért nem jó,mert akkor huzat keletkezik.

Körübellül mekkora nyílásokra lenne szükség,hogy jól szellőző legyen?
Barbif
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 júl. 20. hétf., 18:19

Van kb. 10-12 db üres terrárumom, belerokkanék ha mindbe állatot vennék. Ha van alkalmi vétel és keret, meg persze hely, akkor érdemes venni 1-2 terkót, sose tudni, mikor törik, esik szét a régi... ill. ezekkel lehet kísérletezni; átalakítani, hátterezni, állat "nem vár" rá, szóvan nem lóverseny, lehet próbálni új háttereket, festéseket stb... ha meg esetleg jól sikerül még akár el is adhatod!
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 júl. 20. hétf., 10:37

Egyetértek. + sosem tudhatod, mikor lesz szükséged arra az üres terráriumra. Mindig jó, ha van egy tartalék terkó, berendezéssel, betegség, sérülés vagy bármi egyéb esetére.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 júl. 19. vas., 19:23

Logikus :lol: köszönöm!
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 júl. 19. vas., 10:38

Szerintem fordítva gondolkozz, milyen állatot szeretnél és utána a fajnak megfelelő terráriumot vegyél. Azért mert van egy épp üres terkód ne vegyél állatot.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 júl. 03. pén., 21:39

sziasztok ! Egy ismerősömtől veszek egy 50x30x30-as terkót ti mit ajánlanátok bele? Hosszú farkú fűgyíknak megfelelne? Vagy valami olyat szeretnék csak még nem tudom mit ..
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 jún. 11. csüt., 19:53

természetesen az eleje üveg lenne.:)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2015 jún. 11. csüt., 15:39

Javagyúgy... úgy könnyű :mrgreen:

Mondjuk az elejére akkor is üveget applikálnék valahogy, ami profi keretek nélkül kicsit nehezebb, de gondolom megoldható; egyrészt a víztiszta polikarbonát karcolódik, mattul, másrészt drágább is, mint az üveg, főleg az UV-álló változat, ami nem sárgul be egy éven belül.
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 jún. 11. csüt., 12:05

Nem szétszedhető lenne.De egyik ismerősöm hűtősöknél dolgozik és viszonylag ,,olcsón,, tud hozni hajlított masszív és szép pléheket. :wink:
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2015 jún. 10. szer., 21:01

Jó lehet, persze. A bútorlaphoz képest az előnye a könnyűsége és a nagyságrendekkel jobb tisztíthatósága, főleg, ha szétszedhető szerkezettel építed.

DaFfe írta:8O Lexan alkalmas a terkó készítésre? :o Náalam ez a megoldás ami a képeken van sima ügy lenne!
Azt áruld el, hol/mennyiért szerzel hozzá keretidomokat?
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 jún. 10. szer., 20:19

8O Lexan alkalmas a terkó készítésre? :o Náalam ez a megoldás ami a képeken van sima ügy lenne! Ilyen terkókban jól érzik magukat a hüllők? :roll: vagy jobb a bútorlapos? Ill.mik ennek az előnyei és hátrányai?
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2015 jún. 10. szer., 09:55

A keretsíneket is beleszámoltad? Nem a műanyaglemez határozza meg az árat, az alukerettől lesz eszméletlen drága (a linkelt lapon nincs is ilyen, amit oda kitettek, abból csak féltető építhető)

Igazán nagy terráriumokat, ahol a ragasztott üveg már nem játszik, már érdemes lehet összerakni belőle, de párszáz literes térfogatig nem opció
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 jún. 10. szer., 06:36

lord írta:Nem te vagy az első :mrgreen:

http://www.herpcenter.com/reptile-artic ... plans.html

Ezt már jó rég nézegetem, de szerintem eszméletlen drága. Próbáltam utánanézni, de ilyen profilokat nem is találtam. Ha valaki tud forrást és árakat, ne tartsa magában...

http://www.hazakaruhaza.hu/barkacs/leme ... uregkamras
Nem is olyan vészes, mondjuk üveg árra csak kisvállalkozóknál találtam méretre vágással 5-6e Ft körüli nm-es árral, szóval ez a polikarbonát így olcsóbb, nameg könnyebben megmunkálható otthon :)
alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 ápr. 25. szomb., 20:48

Értem kösz. :P
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 ápr. 25. szomb., 20:46

Nekem 2 éve semmi nem történt, pedig több ilyen terráriumom is van.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 ápr. 25. szomb., 20:18

és az nem árt az állatnak?
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 ápr. 25. szomb., 20:14

Kend le lakkal.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 ápr. 25. szomb., 19:58

Sziasztok!
Rá akadtam egy régebbi bútorra,amit át szeretnék csinálni királypitonnak.Az a kérdésem lenne,hogy a párától nem-e fog tönkremenni a bútor? :roll: :?: #-o
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 márc. 15. vas., 19:36

Nincs még lekezelve semmivel; részben hátterezve lesz, a többi "csupaszon" maradt részt lakkozni fogom 2-3 rétegben.
barca007 írta:Mekkora?

Kicsit át kell majd szabnom; utána írok méreteket.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: T-rex012 » 2015 márc. 15. vas., 19:25

Szia Nevadakid!
A bútorlapokat lekezelted valamivel vagy kezelés nélkül sem penészedik(ha egyáltalán így van)?
TITANOBOA-a kígyók királyának királya
T-rex012
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 márc. 15. vas., 17:44

Mekkora?
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 márc. 15. vas., 17:25

Nos, a "szavanna varánusz terráriuma" topicban szót ejtettem egy terráriumról amit dupla szintesre csinálnék meg a varánusznak, de mivel a leguánnak is kijárna egy nagyobb terrárium, így úgy döntöttem, hogy az övé lesz a felső szint.
Ma atomjaira szedtem a terráriumot, lepucoltam az alapig és innen kezdem el megcsinálni az egészet, minden folyamatról rakok fel majd képet; hátha valakinek segít...
Tehát innen kezdődik a dolog (annó egy könyvespolc volt, a polcok el lettek távolítva és az egész oldalra döntve):

P1180562.JPG
P1180562.JPG (249.24 KiB) Megtekintve 15188 alkalommal.
Nevadakid
Stabil Tag

Re: Szivárványos boa - Epicrates cenchria

HozzászólásSzerző: Matya55 » 2015 jan. 10. szomb., 17:02

barca007 írta:Igazából két kicsinek bőven elég kb 8 hónapig és ha van helyed szívesen csinálok neked egy osb t amikor már akkorák és ha kifizeted az alapanyagokat (kb 6-7 ezer forint)

Szia!
Köszönöm csak mi az a osb??
(Azért nemtudom mert kölök vagyok!)
Oké kifizetem de majd szólok ha kell.

Hozzászólások áthelyezve.
Tisztelettel kérnék mindenkit, hogy a megfelelő témába írja meg a mondandóját! Kerüljük a chatet, és maradjunk az információnyújtásnál!
Köszönettel,
Predi
Matya55
Lelkes Újonc

Re: Szivárványos boa - Epicrates cenchria

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 10. szomb., 16:55

Igazából két kicsinek bőven elég kb 8 hónapig és ha van helyed szívesen csinálok neked egy osb t amikor már akkorák és ha kifizeted az alapanyagokat (kb 6-7 ezer forint)
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: orientalis » 2015 jan. 10. szomb., 11:09

Én a Nagy Diófa utcában vettem egy kis alagsori barkácsboltban, ami nem messze van a Kis Tekitől, mivel ott nem volt.
Spared no expense!
orientalis
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 08. csüt., 19:14

Lord.. Besírtam..
Bútorszerelvényeseknél is érdemes körülnézni. Pl: http://www.simonbutor.hu/webshop/index.php?q=termekek/1254/&pageFrom=1

Én vettem a Kis tekiben is anno, de annak már több mint 10 éve.
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2015 jan. 08. csüt., 18:34

... írtam a visszalapozásról is :mrgreen:, de legyen kényelmesebb a napod 8) :

http://tmreptiles.eu/webaruhaz/terrariu ... lszereles/

A szabott OSB lap ára vastagságtól függően 1500-2500 Ft/m2 közt mozog
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 08. csüt., 18:02