blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 173 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Szavanna varánusz terráriuma

Szavanna varánusz terráriuma

Re: Szavanna varánusz terráriuma

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 márc. 19. csüt., 09:29

Ezért írtam a másik topicban, hogy át kell szabnom a régi terráriumot... mivel három nagyobb terkón dolgozok most egyszerre, így kicsit lassan haladok, de elhiheted, hogy elsősorban az állatok igényeit tartom szem előtt; a leguánnak készül a 70x140x70es. Képek és megjegyzések a megfelelő topicban lesznek.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 márc. 17. kedd, 13:25

A leginek szerintem kicsi az 50-es magasság. Elvileg azoknak már ilyen korban is 150-180 centis magasság kell.
Nem biztos, hogy jól tudom, de minden ismerősöm(kettőnek van) ilyen korban ekkorában tartotta. Ezért nincs nekem, nem érném fel. :lol:
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 márc. 16. hétf., 19:22

Menet közben úgy döntöttem, hogy a felső rész a leguáné lesz, így csak egy szint lesz a varánuszé; az alsó...
A "terrárium építés házilag" topicban részletezem a folyamatot, de ha elkészült ígérem rakok ide is képet a varis terráriumról!
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: sakim » 2015 márc. 16. hétf., 18:39

A 170 x 70 x 50es szorozva kettővel az tökélet lesz neki amúgy nagyon nagyon ügyes mászók, kis helyeken is bepréseli magát de az enyémből kiindulva kell neki egy legalább 30 cm es feljáró azon kényelmesen mászik.

Amúgy volt hogy sétáltattuk az enyémet és felmászott pórázzal egy fára, úgy kellett létrával leszedni. Erre értem hogy jó mászó :)
sakim
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Predi » 2015 márc. 16. hétf., 16:47

Látom, nem esett le... :?
http://pygmydragons.eu/ Rhacodactylus spp., Repashy Superfoods
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: T-rex012 » 2015 márc. 12. csüt., 22:04

Elvileg nem lesz gond a méretekkel, jól fogja magát érezni. A feljárónál figyelj arra, hogy minimum olyan széles legyen mint az állat teste lábakkal együtt. Sok sikert! :D
TITANOBOA-a kígyók királyának királya
T-rex012
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 márc. 11. szer., 23:45

T-rex012 írta:Az attól függ, mekkora a varánusz és mekkora a terkó.

170x70x50 ezt szorozd be kettővel (ha megépítem a felső részt is). Természetesen a feljárót akadálymentesítem. Még nem tudom hogy oldom meg, de mindenképp egyszerű és biztonságos kivitelben gondolom.
Elég sokat mozog, ha olyanja van; pl tologatja a vizes edényt a terkó egyik sarkából a másikba, dombot-völgyet ás... stb,stb,stb... nem szokott unatkozni. Persze van hogy befekszik a lámpa alá és órákig henyél... 90cm környékén jár, hím.

Felidae: :smt041
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 márc. 11. szer., 21:22

Szia Kid!

Jól hangzik! Talán valaki ír, aki tartja a jószágot és talán csinált már hasonló terráriumot.

És most bocsánat, de ez erősebb nálam, szóval...
Nem tudok tanácsot adni egy olyan fajjal kapcsolatban, amit soha nem tartottam, tehát nincs tapasztalatom. Megvárom csendben, amíg egy a fajt ténylegesen ismerő terrarista válaszol, illetve jelzem, hogy engem is érdekel a téma, mert szeretnék ilyen állatot tartani.
Tegye fel a kezét aki értette....
Got balls...?
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: T-rex012 » 2015 márc. 11. szer., 19:34

Az attól függ, mekkora a varánusz és mekkora a terkó. Ha a méretek jók,akkor megcsinálhatod két szintesre csak figyelj h jól látható legyen a feljáró, mászás közben ne ütközzön akadályba az állat. Ha ez megoldható, használni fogja.
TITANOBOA-a kígyók királyának királya
T-rex012
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 márc. 10. kedd, 22:49

Üdv!

Varánuszomnak építek nagyobb terkót;
Arra lennék kíváncsi, hogy -ugyebár fontos a minél nagyobb alapterület-, jelenleg egy ketté osztott terrárium alsó részét csinálnám meg, de mivel a felső rész üres, így arra gondoltam, mi lenne ha két szintet csinálnék, tehát mindét oldalon kivágni egy részt, amin át "lépcső" vezetne fel. Mennyire használná ki? Természetesen a fűtés mindkét részen megoldott lenne, esetleg alul pár fokkal hűvösebb...

Várok egy-két véleményt!
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Rolinus » 2013 okt. 04. pén., 11:43

Én most Zoo med-eset használok.
Rolinus
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: danasirius » 2013 okt. 04. pén., 10:38

Sziasztok!

Milyen márkájú izzót ajánlanátok, aminek magas az UVB-je? Szavanna varánusz terkóba.
Exoterrával vegyesek a tapasztalataim (egyszer jó volt hónapokig, de a legutóbb rögtön elszállt amint bekapcsoltam és a nem a foglalattal van a gáz...), a Zoomed bevált, de csak a 40 wattosat használtam, abból pl. a 75-ös is jól bírja?
Mi a 'kedvencetek', ami leginkább bevált?
Válaszaitokat előre is köszi :)
danasirius
Újonc

HozzászólásSzerző: Neugrates » 2013 júl. 24. szer., 14:32

Elutazunk, mit kezdjek a varánuszommal?
Neugrates
Újonc

HozzászólásSzerző: gekkos15 » 2013 jún. 14. pén., 19:47

Oké köszönöm a segítséget! :D
gekkos15
Újonc

HozzászólásSzerző: Gyikn » 2013 jún. 10. hétf., 15:32

Pl. steríl homokozó homok (25-30Kg 900Ft OBI )+ rakhatsz bele egy kis kókusz rostot is!
Gyikn
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: gekkos15 » 2013 jún. 10. hétf., 13:52

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy a szavanna varánusz alá milyen talaj kell mert láttam olyt is ami alatt Kókuszrost,homok vagy Tőzeg van alatta és hogy melyik a legjobb talaj alá?
Válaszokat előre is köszönöm! :D
gekkos15
Újonc

HozzászólásSzerző: manipulus » 2013 jan. 20. vas., 14:16

Predi írta:Nem a fa, hanem a benne lakó élőlények okozhatnak gondot. Mondjuk személy szerint én nem sütögetem. Megszabadítom a kéregtől és hagyom kiszáradni.

Hát lehet, hogy lakik benne valami. Bár szerintem, ha élő fáról vágunk ágakat abban nem sok fertőző lakhat, ha a fa egészségesnek látszik. Speciel én egész nyáron kint fogott sáskával etettem és abból sem volt baj.

Bejelöltelek a FB-n. Gratula a Beccari tojásokhoz. Ha kikelnek mi a terved velük? Eladók lesznek?
manipulus
Látogató

HozzászólásSzerző: Predi » 2013 jan. 20. vas., 10:33

Nem a fa, hanem a benne lakó élőlények okozhatnak gondot. Mondjuk személy szerint én nem sütögetem. Megszabadítom a kéregtől és hagyom kiszáradni.
http://pygmydragons.eu/ Rhacodactylus spp., Repashy Superfoods
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: manipulus » 2013 jan. 20. vas., 09:45

De miért lenne egy fa fertőző?
manipulus
Látogató

HozzászólásSzerző: Gyikn » 2013 jan. 18. pén., 17:01

Igen forralj fel vizet, forrázd le, majd sütőbe (vagy mikróba ha kisebb) süsd ki! Én így csinálom 2éve, gond nélkül!
+ hőlégfúvóval átsütöm 500fokon
Gyikn
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Neugrates » 2013 jan. 18. pén., 16:50

Sziasztok,

Hogyha csinálok magamnak egy terráriumot és abba fákat akarok rakni azokat ki kell főzni nehogy fertőzőek legyenek?
Neugrates
Újonc

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2013 jan. 14. hétf., 03:31

Olyan hamar azért nem növi ki, egy éves korukra lesznek kb 35-45 centisek.
"...Ebben a mesében részeg a herceg, és ronda a királylány, de néha a szemétdomb felett is felragyog a szivárvány..."
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Bomlott » 2013 jan. 13. vas., 00:22

Sziasztok!! Február 10-től én is vari tulajdonos leszek!! egy baby érkezik , 100x40x40-es terráriumot kapja meg , de gondolom hamar kinövi majd!! Nőstény az állat így kisebb alkatát figyelembe véve egy 200x100x60-as terráriumot gondoltam ki neki!! Szerintetek elég lesz??
Bomlott
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Chester » 2010 júl. 14. szer., 18:33

Csao!
Akkor úgy tűnik kifogom számolni :lol:
Azért köszi! :D
Hát az igaz..Magyarországon szerintem drágább :D
Chester
Tag

HozzászólásSzerző: B-Daddy-C » 2010 júl. 14. szer., 16:46

Szia.

Sajnos nem tudom megmondani.
Ha komolyabban érdekel a dolog, magad is kiszámolhatod. :) Osszeadod az égők/fűtötestek teljesítményét, már csak az 1 kWh ára kell és kiszámítod :) Gondolom amugy sem egyforma a villany ára Szlovákiában, és Magyarországon.

üdv
B-Daddy-C
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Chester » 2010 júl. 14. szer., 10:55

Csao!
Olyan kérdésem lenne,hogy eltudnád küldeni levélben,hogy körülbelül egy hónapra mennyibe kerül a terráriumodat fűteni? :)
Előre is köszönöm a válaszod! :D
Chester
Tag

Szavanna varánusz terráriuma

HozzászólásSzerző: B-Daddy-C » 2009 nov. 12. csüt., 22:41

A Szavanna varánusz terráriuma

Mint tudjuk, a Szavanna varánuszok elég termetes állatok. Fiatal korukban még elegendő a kisebb terrárium (80x40x40, ...), viszont kifejlett egyedeknek már egy nagyobb lakhely szükséges. Egy felnőtt hím Szavanna varánusznak minimum 200x100x100cm terráriumot javasolok. Ez a terrárium elkészíthető üveglapokból, OSB lapokból, vagy akár bútorlapokból is. Mindegyik megoldásnak vannak pozitív, illetve negatív tulajdonságai is. Személyes véleményem az, hogy a legjobb és legidőtállóbb megoldás mindenképpen az üveg terráriumok használata. Fontosnak találom a megfelelő szellőzést is, amely nagy szerepet tölt be a terrárium légkörének kialakításában, beállításában. Nem jó szellőzésnek tudható be a fulladt levegő, ellenkező esetben pedig a huzatos terrárium, amely az állat megbetegedését, nyugtalanságát is okozhatja. Ezért nagyon is fontos a megfelelő szellőzés kialakítása kedvencünk lakásában. (a terráriumot ne rakjuk huzatos helyre, tehát ablak, ajtó közvetlen közelébe)

Világítás, fűtés

Miután már elhelyeztük a terráriumot a megfelelő helyre, be kell szerelnünk a világítást, amely a Nap helyettesítésére szolgál. Ez általában a terrárium fűtéséül is szolgál. Az én esetemben 3 db pont égő világít- melegít. (40W, 60W, 40W) Ezeken kívül van még egy terráriumi fűtöszikla is a terráriumban, amely 27 °C hőmérsékletű. Fontos még megemlíteni a nappal- éjszaka váltakozását. Ismételten az én esetemben ez úgy történik, hogy egy időkapcsoló 12 óra világosságot, illetve 12 óra sötétséget biztosít kedvencem részére. A megfelelő nappali hőmérséklet 28- 34 °C, éjszaka 24- 28 °C. Napozóhelyeken túllépheti a 40 °C a hőmérséklet. Mindenképpen figyeljünk az égők elhelyezésére, mert a túl alacsonyan elhelyezett égő égési sérüléseket okozhat! A kompakt égőkön kívül még fontos az UV (UVA, UVB) fénycső, avagy égő használata is. Kifejezetten tanácsolom! Az UV sugárzás hatására megnő állatunk összkomfort- érzése, amely megfigyelhető étvágyában, viselkedésében, az állat színében, az állat egészében! Az UV fényforrás az én állatomnám összesen 8 órát sugároz egy nap folyamán. (10: 00 - 15: 00 , 16: 00 - 19: 00)

Talaj, berendezés

Ezek után elkezdhetjük az aljzatot installálni a terráriumba. Talajnak a legjobb a terráriumi homok, folyami homok. Folyami homok és minden olyan dekoráció esetében, amelyet nem találunk megfelelően tisztának, szükséges a ´´sterilizáció´´, azaz ebben az esetben a hőkezelés. Személy szerint, én sütőben (200 °C) kisütöttem kb 30 kg folyami homokot, ágakat. Ezeket aztán behelyeztem a terráriumba, majd elrendezés után behelyeztem az állatot. (kérek mindenkit, hogy megfelelő figyelemmel, felelőséggel használja a ´´sütős hőkezelést!´´) Berendezésnek használhatunk sziklákat, köveket, faágakat, rönköket, növényeket (akár műnövények). Fontos medence behelyezése a terráriumba, hiszen az állat imád fürödni, illetve a vízbe üríteni. Általában ugyanitt is isznak. Ezért nagyon fontos a medence mindennapos tisztítása. Törekedjünk a lehető legjobban, legkomfortosabban berendezni varánuszunk lakhelyét. A cél a természetes környezete leutánzása. Ezt sose feledjük! Minél jobban érzi magát kis kedvencünk, annál tovább élvezhetjük egymás társaságát.

Képek:

Kép

Kép

Kép
B-Daddy-C
Stabil Tag

Vissza: Terráriumok