blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 60 vendég és 10 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Terrárium készítése házilag

Terrárium készítése házilag

Re: Terrárium készítése házilag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 10. vas., 09:44

Vagy csak kihalt a fórum ,de nagyon vagy senkinek nincs véleménye egy siklós sarokterráriumról::(
Kérlek istenem adj türelmet a hülyékhez,mert ha erőt adsz megölöm őket....
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 feb. 07. csüt., 23:13

shiro írta:azért az irdatlan nagy terület csinálj bútorterráriumot:))

Olyan már van egy pár darab :D
Nem tudom, hogy van e valakinek olyan helyisége(kisebb szoba), ami egy az egyben terráriumkén funkcionál. Gondolom nem kis feladat egy ilyen megépítése.
Ha valakinek akad, akkor írhatna egy kis segítséget...
"Jobban megértem magam az állatokkal, mint az emberekkel. Mert egyenesebbek, kiszámíthatóbbak."
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 07. csüt., 23:01

Nos egy újabb ,,remekbe szabott" ötletem támadt kinek mi lenne a véleménye egy sarokterráriumról? siklóknak gondoltam pl kaliforniai gabona és vörös királysikló..
az elképzelés a következő a két oldallap 100-100 cm így számításaim szerint az előlapi oldal ahova az üveg is kerül 141,42 cm ennek az alapterülete,így pontosan fél nm2 magasságon 40 cm en gondolkodom ez így elvileg egy 200 literes terrárium a sarokba mehetnének a bujkálók az ajtóval szemben fölé a hátfalba ültetett lelógó növénnyel ami esetleg a bujkáló bejáratát is elfedi . világitás mondjuk az egyik oldalon üvegtől és oldalfaltól visszaszámított 25-30 cm-re másik oldalon az itatóval. Kíváncsi lennék a véleményetekre....
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 05. kedd, 19:34

Nem tudom mennyi üveget akarsz vagdosni ,de lehet egyszerű
bb lenne elmenni üvegeshez és levágatni vele
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: rocker11 » 2013 feb. 05. kedd, 19:25

Budapesten tudsz mondani boltot ahol lehet kapni? Utánanéztem de csak webáruházban találtam, praktiker és baumaxban pedig nem volt csak másfajta.
rocker11
Látogató

HozzászólásSzerző: lord » 2013 feb. 04. hétf., 08:00

Próbáld ki a Silberschnitt márkát, ez kb. minden barkácsboltban kapható 1300 Ft körül. Ez már egész használható; utána elég nagy ugrás árban a következő szint
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: rocker11 » 2013 feb. 04. hétf., 02:26

Sziasztok! Vkinek van tapasztalata üvegvágás terén? Milyen üvegvágót érdemes venni? Egyszer egy kb 200ft-os teszkós üvegvágóval próbáltam, de nem nagyon akarta vinni a 4-es üveget. Nem profi japánt szeretnék, hanem vmi olcsóbbat, de ami azért nem is olyan rossz.
rocker11
Látogató

HozzászólásSzerző: Gyikn » 2013 feb. 02. szomb., 08:38

Nekem 5x3cm-es egyenes tetőlécbe van belemarva 2 sín. Ez baromi tartós, csak idő is kell hozzá, mire szépen belemarod, csiszolgatod, és a többi.
Gyikn
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2013 feb. 02. szomb., 07:45

Vitrinsínt nálam tudsz venni. 700 Ft/méter. 5-ös üvegig működik. Kb. másfél centi széles az egész. Az elérhetőségünket megtalálod a honlapunkon, de a börzére is viszünk.
http://tmreptiles.eu TM-Reptiles terrarisztikai webáruház
https://www.facebook.com/TMReptiles
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 02. szomb., 02:39

Szeretnék egy kis segítséget kérni
Jó lenne tudni az általatok házilag készült terráriumok vitrinsínjének vastagságát illetve azok pesti beszerezhetőségét. Illetve tudtok e 4 mm üveget bruttó 4225ft-os árnál olcsóbban?
Segítségeteket előre is köszönöm...
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 jan. 29. kedd, 22:33

Hát a cementet nem árt permetezni ,mert valóban repedezik,bár az első egy két rétegnél annyira nem probléma,mert a következő rétegek úgyis elfedik amíg csak kicsi hajszálrepedések vannak és nem erős páratartalmú terráriumról beszélünk illetve olyan faj terráriumáról aki rovarokat eszik(mert az könnyen bebújik a repedésbe és esetleg egész járatokat áshat ha nem elég vastag a fal)akkor annyira nem baj,hisz ezzel is még csak jobban a természetesség látványát nyújtja
De igen igazat adok neked,hogy az ember inkább egyszer legyen alapos és csinálja sokáig,mintsem ,hogy havonta hozzá kelljen nyúlni.
A csemperagasztó ha megköt viszont szerintem le lehet picit csiszolni a felületét ettől nem lesz se sima ,se fényes.
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: indi » 2013 jan. 29. kedd, 19:25

A rétegek közt általában egy fél napot szoktak várni ez persze függ a felület nagyságától és a felvitt anyag sűrűségétől illetve a jelenlegi hőmérséklettől ámbátor ha meleg van és beraksz elé egy ventilátort azzal nagymértékben csökkentheted a száradás idejét..

Viszont a gyors száradásnak köszönhetően repedezik. Jobb inkább a rétegek kötött kivárni a természetes száradást. Itt nem a gyors száradás a lényeg, sőt én még permetezni is szoktam. Így meglehetősen több idő míg elkészül viszont élettartama is jóval több.
indi
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: lord » 2013 jan. 29. kedd, 15:26

OK, maradjunk a viszonylag simánál, bár fényes-sima területek is könnyedén előfordulhatnak.
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 jan. 29. kedd, 14:40

Hát, fényes a csemperagasztó tutira nem lesz! :lol: Legfeljebb viszonylag sima. :)
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 jan. 28. hétf., 23:35

A rétegek közt általában egy fél napot szoktak várni ez persze függ a felület nagyságától és a felvitt anyag sűrűségétől illetve a jelenlegi hőmérséklettől ámbátor ha meleg van és beraksz elé egy ventilátort azzal nagymértékben csökkentheted a száradás idejét...
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: Thrag » 2013 jan. 27. vas., 01:31

Ok, köszönöm a segítséget! :)
Thrag
Látogató

HozzászólásSzerző: lord » 2013 jan. 26. szomb., 21:34

A csemperagasztó tényleg fényes felületet ad, de ezen a cement sem segít. Ha nem akarsz sima felületet,akkor a cement + homok jobb; én a durva felülethez azt szoktam csinálni, hogy az utolsó réteget miután felhordtam, azonnal vastagon teleszórom homokkal ( ez lehet vasoxiddal színezett is), és úgy köt meg, aztán a fölösleget lesöpröm.

Én amúgy lusta vagyok, két- max három réteggel dolgozom, annyi tökéletesen elég, de van egy nekifutással készült hátterem is.
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Thrag » 2013 jan. 26. szomb., 21:22

Szia!

A csemperagasztó + cementet javasolták nekem, csak mivel mindenki másképp csinálja néha már kezdek belezavarodni, hogy hogy is kéne :) Azt hallottam, hogy a csemperagasztótól - ha csak azzal csinálom - fényes lesz a felület, ez igaz vagy sem? A fényes felszínt szeretném elkerülni. Gondolom mindkét verziót (csemperagasztó, vagy cement+homok) több rétegben kell felvinni, mindegyik réteg között a száradást kivárni. Hány réteg legyen? Vagy ez is inkább érzésre megy, aztán majd meglátom? :) Kösz a választ!
Thrag
Látogató

HozzászólásSzerző: lord » 2013 jan. 26. szomb., 20:51

Csemperagasztót miért akarsz cementtel keverni? Vagy cement+homok, vagy csemperagasztó, kombinálni felesleges.
Vizet érzésre kell adagolni, fokozatosan, amíg el nem éred a megfelelően kenhető állagot. A színezés érdekesebb sztori, érdemes még a száraz keverékbe adagolni a vasoxidot, amíg el nem éred a neked tetsző színt- a nedves masszát ha színezed, a véglegesnél sokkal sötétebb színt fogsz látni, ami száradáskor kifakul.

Az Ytong szerintem szívja a vizet
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Thrag » 2013 jan. 26. szomb., 20:18

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy a cement+csemperagasztó+vasoxid por+ víz kombót milyen arányban kéne bekeverni? Ill. ez így jó összeállítás lenne? És még egy, hogy Ytong elem natúrban mindenféle kezelés nélkül vízálló-e? Kösz a választ előre is!
Thrag
Látogató

HozzászólásSzerző: manipulus » 2013 jan. 25. pén., 21:15

Snapping írta:Sziasztok!

Manipulus, milyen varinak készíted a terkót?
Hasonló cipőben járunk,én tüskésfarkúban és annak terkóján gondolkodom.

Még képlékeny a dolog. Vagy Exa vagy Acanthurus lesz. A börzéig kiderül. De nagyjából ugyanaz az élettér.
manipulus
Látogató

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 jan. 25. pén., 19:08

illetőlegesen egy magas terráriumot jóval nehezebb befűteni és megvilágítani neki....
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 jan. 25. pén., 19:07

smukey írta:Sajna nagyon nem bírok nagy területű terkot hely hiány miatt építeni egy boa constrictor nak lenne és az lenne a kérdésem hogy egy 60x70 es alap területű terkonak milyen magasnak kell lennie hogy kényelmes legyen neki és ha ez kicsi mekkora a minimum alap terület ? én 120-130 magasságra gondoltam.

Szerintem egy boa constrictornak (felnőtt méret) illő lenne minimum egy 100hosszú terrárium
építheted neki magasra de mivel nem fán lakó kígyó ugyan mászkálni fog ágakon,de nem az lesz a jellemző hogy ott fog élni
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: Snapping » 2013 jan. 25. pén., 01:22

Sziasztok!

Manipulus, milyen varinak készíted a terkót?
Hasonló cipőben járunk,én tüskésfarkúban és annak terkóján gondolkodom.
Éljenek a ragadozók!
Snapping
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: smukey » 2013 jan. 24. csüt., 21:08

Sajna nagyon nem bírok nagy területű terkot hely hiány miatt építeni egy boa constrictor nak lenne és az lenne a kérdésem hogy egy 60x70 es alap területű terkonak milyen magasnak kell lennie hogy kényelmes legyen neki és ha ez kicsi mekkora a minimum alap terület ? én 120-130 magasságra gondoltam.
smukey
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: manipulus » 2013 jan. 19. szomb., 15:57

Oké. Köszi a válaszokat.
manipulus
Látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 jan. 18. pén., 17:35

manipulus írta:
Nevadakid írta:Szerintem az az 1-3 cm nem mérvadó. De ha csak egy oldalra raksz üveget, akkor úgy vélem rakhatsz hosszabbat is; mondjuk 60-70 cm-est. Ha jól sikerül a terkó és a jószág is benne lesz, akkor miért ne legyen nagyobb a betekintés lehetősége.

Két üveg lesz benne. 32 cm magas lesz az üveg és 100 cm hosszú. ezt akarom ketté osztani.

Bocsi, vágom már a tolóajtót! #-o Csatlakozom lord-hoz, szerintem se mutatós, ha túl nagy az átfedés. 51 cm kap még egy szavazatot :)
"Jobban megértem magam az állatokkal, mint az emberekkel. Mert egyenesebbek, kiszámíthatóbbak."
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2013 jan. 18. pén., 14:58

két centi átfedés bőven elegendő... elég az 51 centis üveg. Minél kisebb sávot takar ez a középső rész a teljes látképből, szerintem annál szebb az összkép.
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: manipulus » 2013 jan. 18. pén., 14:02

Nevadakid írta:Szerintem az az 1-3 cm nem mérvadó. De ha csak egy oldalra raksz üveget, akkor úgy vélem rakhatsz hosszabbat is; mondjuk 60-70 cm-est. Ha jól sikerül a terkó és a jószág is benne lesz, akkor miért ne legyen nagyobb a betekintés lehetősége.

Két üveg lesz benne. 32 cm magas lesz az üveg és 100 cm hosszú. ezt akarom ketté osztani.
manipulus
Látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 jan. 18. pén., 13:46

Szerintem az az 1-3 cm nem mérvadó. De ha csak egy oldalra raksz üveget, akkor úgy vélem rakhatsz hosszabbat is; mondjuk 60-70 cm-est. Ha jól sikerül a terkó és a jószág is benne lesz, akkor miért ne legyen nagyobb a betekintés lehetősége.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: manipulus » 2013 jan. 18. pén., 11:48

Na most már csak az üvegezés van hátra. Azon gondolkozom, hogy 100 cm-es hossznál 51-52 vay 53 cm-esre vágassam az üveg hosszát?
manipulus
Látogató

HozzászólásSzerző: manipulus » 2013 jan. 11. pén., 22:26

Nevadakid írta:Helló!
A dupla szellőzőrács a legjobb, szóval szerintem vágj bele. Végtére is az a lényeg, hogy az alsó rácson áramlik be a friss levegő -ami legyen kisebb- így az lassan keveredik el a belső, melegebb levegővel, majd a felső szellőzőn távozik a terráriumból. Sok sikert!

Megcsináltam közben. Szerintem jó lett. Már csak a tető, a hátterezés és az első oldal van hátra :-D
manipulus
Látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 jan. 11. pén., 20:44

Helló!
A dupla szellőzőrács a legjobb, szóval szerintem vágj bele. Végtére is az a lényeg, hogy az alsó rácson áramlik be a friss levegő -ami legyen kisebb- így az lassan keveredik el a belső, melegebb levegővel, majd a felső szellőzőn távozik a terráriumból. Sok sikert!
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: manipulus » 2013 jan. 11. pén., 18:05

Sikerült szellőző rácot szerezni. Most az lenne a kérdésem, hogy egy 100x50x50 es bútorlap terráriumba oldalra rakjak-e szellőző rácsot? Felül egy 100x18-as rács lesz. Arra gondoltam, hogy valamelyik rövid oldalra, alulra teszek egy 10 cm-es szellőzőt. Sivatagi terkó lesz, varánusznak.
manipulus
Látogató

HozzászólásSzerző: zOrg » 2013 jan. 07. hétf., 15:22

Nincsmit;)
HFK - Hüllőtartók FaceKlub oldala http://www.facebook.com/groups/312981815472374/
zOrg
Tag

HozzászólásSzerző: Thrag » 2013 jan. 07. hétf., 14:29

Kösz a választ! :)
Thrag
Látogató

HozzászólásSzerző: zOrg » 2013 jan. 07. hétf., 13:40

hali!

nyilván ha te csinálod,ezt ki kell spekulálnod mert egy OSB tábla az 250x125cm, ezt ha 4be vágom, illetve 5be mert az egyik negyedböl lenne a két oldala, akkor kapok belőle egy 125x62x62es terkót, a tizedest nem irtam bele. egy ilyen lap ami 15mm vastag, praktikerben 5622Ft, nemtom milyen állatnak lesz a terkó, de van még az OSB-3 lap, ő jobban tűri a vizet mint a sima OSB, de a táblaméret is más. ennek 244x122cm. ebböl a 15mm vastagságu lap 5356Ft.

mind2 négyzetméter ára ugyanaz, 1799ft / m2

Ui.: az OSB-3 nak a felülete is más kicsit, durvább mint a simáé.
HFK - Hüllőtartók FaceKlub oldala http://www.facebook.com/groups/312981815472374/
zOrg
Tag

HozzászólásSzerző: Thrag » 2013 jan. 07. hétf., 13:16

Sziasztok!
Szerintetek egy 160*60*60 -as terráriumot Osb-ből, háttér nélkül kb. mennyiből lehetne kihozni?
Thrag
Látogató

HozzászólásSzerző: manipulus » 2013 jan. 06. vas., 00:08

ridelife írta:"eladó perforált lemez" keresőszóval támadd meg a google-t.

Húú köszi ilyenre gondoltam.
manipulus
Látogató

HozzászólásSzerző: h3rnyo » 2013 jan. 05. szomb., 23:44

manipulus írta:Sziasztok!

biztos volt már válasz a kérdésemre, de nincs időm elolvasni mindent. Szellőzőnek keresek fém hálót vagy fém rácsot. A baumaxban ma azt mondták, hogy fém szunyoghálónak nincs még szezonja, de szerintem az nem is nagyon merev, hoyg a lámpát megtartsa. Inkább lukacsos fémlemezt keresek. Ha valaki tud ilyet légyszi segítsen. Ja lehetőleg Pest, pest megye körzetében.

Előre is köszi.

Csaba

Szeva !

Én olyan alu rácsot szoktam használni amit az autók lökösébe raknak bele, hogy TúFásztésFúriuszos legyen.
Ha gondolod keress rá, a perforált lemezt én kérdeztem Szegeden de annak az ára horror.
h3rnyo
Tag

HozzászólásSzerző: ridelife » 2013 jan. 05. szomb., 22:03

"eladó perforált lemez" keresőszóval támadd meg a google-t.
ridelife
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: manipulus » 2013 jan. 05. szomb., 19:41

Sziasztok!

biztos volt már válasz a kérdésemre, de nincs időm elolvasni mindent. Szellőzőnek keresek fém hálót vagy fém rácsot. A baumaxban ma azt mondták, hogy fém szunyoghálónak nincs még szezonja, de szerintem az nem is nagyon merev, hoyg a lámpát megtartsa. Inkább lukacsos fémlemezt keresek. Ha valaki tud ilyet légyszi segítsen. Ja lehetőleg Pest, pest megye körzetében.

Előre is köszi.

Csaba
manipulus
Látogató

HozzászólásSzerző: Gyikn » 2012 dec. 21. pén., 20:00

Konkrétan én még nem lakkoztam le, mert csak sivatagi állatokat tartok! De hallottam Bio "baba" lakkról, amit kimondottan csecsemőkhöz fejlesztettek ki, pl. kiságy stb...
De ha bemész 1 festék boltba, biztos segítenek ebben!
Gyikn
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: anolis » 2012 dec. 21. pén., 19:51

És bármilyen lakk jó? Melyik nem mérgező?
anolis
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Gyikn » 2012 dec. 21. pén., 18:53

Ha sivatagi állatnak lesz felesleges, ha párát igénylőnek pedig lelakkozhatod, rosszat nem csinálsz vele!
Gyikn
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: anolis » 2012 dec. 21. pén., 18:07

Köszi. Az osb vagy mdf lapot le kell kezelni lakkal?
anolis
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Gyikn » 2012 dec. 21. pén., 13:55

Szia! Hanyagold: 1részt törékeny, ha permeteznél be vizet átázik, és aránylag nehéz is..
Maradj az üvegnél v. bűtorlap, OSB stb.. Felesleges munkától kíméled meg magad!

Üdv!
Gyikn
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: anolis » 2012 dec. 21. pén., 13:50

Sziasztok! Szerintetek lehet gipszkartonból terráriumot készíteni?
anolis
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Simikel » 2012 okt. 11. csüt., 01:04

Köszi!
Ez már csak így van ;) Én is adtam már olyan rendszert, ami nekem 30-ban volt 15-ért vitték el. . .
Simikel
Majdnem Tag

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri » 2012 okt. 10. szer., 12:44

Ez nem semmi gratulálok! Bár mondjuk én most vettem egy 5 terkóból álló rendszert (5 db. 40 magas, méter hosszú, és 50 mély) 30e-ért, úgyhogy kicsit kisebb költségvetéssel űzöm.
HerpeTFeri
Tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Terráriumok