blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 26 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Terrárium készítése házilag

Terrárium készítése házilag

Re: Terrárium készítése házilag

HozzászólásSzerző: h3rnyo » 2013 szept. 08. vas., 10:01

Csáó.

Én olyan rácsot használok amit az autók tuningolásához szoktak hazsnálni...
DTM rácsként találod meg...minden kínai tuning alkatrészesnél van.
3000-ért vettem és már 3-4 terráriumot kifutott és még van belőle bőven.

Ha gondolod : http://mindenamifeeder.lapunk.hu/tarhel ... 040841.jpg

http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&kat=85
h3rnyo
Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 szept. 07. szomb., 07:43

Fém szúnyogháló azért nem lenne jó, mert nem elég merev. van itthon az is egyébként. Az elején még csak csak jó lenne, de felül, rákerülnének a lámpák, és a melegtől, meg a súlytól egy idő után meghajlana az egész.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: angelfromhell1 » 2013 szept. 06. pén., 20:47

A fém szúnyogháló nem jó esetleg? Azt kapsz az OBI-ban. :)
Kicsikém, akit sosem nevezünk a nevén.........
angelfromhell1
Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 szept. 06. pén., 18:39

köszi, megnézem őket. Az egyiknél egyébként megkérdeztem, csak az volt a gond, hogy egy egész táblát kellene megvenni, ami 74eFt lett volna. :( Nekem meg 2 kisebb darab kell csak.
Ha más nem lesz, várok 2-3 hete, és az itteni boltos megrendeli a saját terrárium készítőijétől(ez is volt a terv, ma hozta volna meg,csak őnáluk is elfogyott ez a fajta lemez...)
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 szept. 06. pén., 08:58

Sziasztok!
Valaki nem tudja, hol lehetne perforált fém lemezt venni, méretre vágva? Egyszerűen nem tudok venni fém rácsot a terráriumomhoz. Amiben most van a kaméleonom, azon ilyen 3mm átmérőjű kis lyukak vannak, valami ilyesmit szeretnék én is venni. csak 2 darabra lenne szükségem(eleje, teteje)
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 júl. 04. csüt., 14:13

lord írta:
proakos írta:Köszi! Igazából kerestem még ezt a sínt és sajnos az obiba nem találtam... Megpróbálom még jövöhéten a trionyxot vagy nincs esetleg valami más tipp a vitrinsínhez? :?

Nekem kistekiben azt
mondták a nagydiófában van valami kis barkácsbolt és ott kapok
Kérlek istenem adj türelmet a hülyékhez,mert ha erőt adsz megölöm őket....
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2013 júl. 02. kedd, 22:43

Köszönöm szépen! Hát munka az volt vele bőven, de mindennel van amivel spórolni akar az ember.. :lol:
HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: proakos » 2013 júl. 02. kedd, 21:31

Egész jólett grat hozzá! =D>
"Nincs szelídebb egy jóllakott vadállatnál..."
proakos
Tag

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2013 júl. 02. kedd, 19:01

HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2013 júl. 02. kedd, 13:17

Szia! Köszönöm a hasznos választ, úgy tettem ahogy tanácsoltad! Mondjuk a terkó még mindig nincs kész és két óra múlva mennem kell a jószágért, de most már igyekszem nagyon :lol: Délután rakok képet!
HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: zOrg » 2013 júl. 02. kedd, 04:45

SZia!:)

nagyobb dolgokat talán a legegyszerübben ugy, hogy beteszed a kádba / zuhanyba, fazékban forralsz vizet és ráöntöd a diszre:) a butor belsejét talán a legjobban ugy tudod vízállóvá tenni, hogy "kitapétázod" vizhatlan öntapadós fóliával. egyszerübb mintha nekiállsz lakkozni stb;)
HFK - Hüllőtartók FaceKlub oldala http://www.facebook.com/groups/312981815472374/
zOrg
Tag

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2013 júl. 01. hétf., 22:41

lord írta:Ez a "lekapom az oldalsó szekrényt" rész tartalmaz némi költői egyszerűsítést... :D

Na technikailag kész, és meglepődtem én is de az oldalsó szekrény leszedése volt a legkönnyebb az egészben :lol: a szekrényt apró darabokra szedve tudtuk csak lehozni a tizedikről az icipici liftben ezermillió fordulóval, és a hátoldalán megtaláltam a szovjet címkét a dátummal, 69-ben készült és a régi lapos fejű csavarok úgy bele voltak már épülve a fába hogy... á, arra nincsenek szavak. Onnantól elektromos fűrésszel leszedni az oldalsó szekrényt már pillanatok műve és gyerekjáték volt. Már csak arra vár, hogy berendezzem, de ma már egyszerűen nincs erőm hozzá. Ja és egy apró bökkenő akadt, hogy a kintről szedett ágakat nem tudom mivel fertőtlenítsem! Mindenki azt írja, hogy rakjam be a sütőbe, de az én sütőm nem másfél méteres sajnos! Valami tipp?
HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: proakos » 2013 júl. 01. hétf., 20:24

Nekem sajna anyagi okok miatt csúszik a projekt de ami késik az még mindig nem múlik. :D
proakos
Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2013 júl. 01. hétf., 17:03

Ez a "lekapom az oldalsó szekrényt" rész tartalmaz némi költői egyszerűsítést... :D
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2013 júl. 01. hétf., 15:10

Sziasztok! Én épp most készítem a terráriumom házilag, nem kellett hozzá más csak egy kis keresőmunka, meg szerencse. Szóval holnap érkezik a legum (jócskán idő előtt mert augusztusra vártam) és valami hirtelen minimál megoldást kellett találjak terráriumra, mert arra még nem gyűjtöttem pénzt. Íme:
http://st1.expressz.hu/images_final/HU/ ... 37x254.jpg Kidobásra ítélt csúszóajtós vitrines szekrény, háromezer forintért a környékemen :D A babalegunak még két évig biztos jó lesz. Lekapom szépen az oldalsó szekrényt, ezzel együtt a szekrény lábait, a polcokat a vitrines részből, valamint az alsó szekrény ajtaját és polcait, így plusz hely van még egy vagy több kicsi terráriumnak a legu alatt. a tetejét kicsit keresztbe kell szelni szúnyoghálónak, meg fúrni egy lyukat a lámpának és voila, lehet is berendezni. A szőlőágakat biogazdász ismerősömtől kapom, más ami kell meg van itthon.
Így a terráriumra költött összeg összesen: háromezer forint. Persze egyszer az aljatot, uvb izzót stb is meg kellett venni, de ezekből van itthon szerencsére.
Majd rakok képet ha kész lesz nap végére!
HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: lord » 2013 júl. 01. hétf., 09:38

proakos írta:Köszi! Igazából kerestem még ezt a sínt és sajnos az obiba nem találtam... Megpróbálom még jövöhéten a trionyxot vagy nincs esetleg valami más tipp a vitrinsínhez? :?

Komolyabb barkácsboltokban (nem áruházban) is lehet. Én pl a Rákos úton vettem ( asszem Inter-fa a cég neve), fele annyi se volt, mint a díszállatkereskedésekben...
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: BurmeseSnakes » 2013 jún. 29. szomb., 19:47

5x2,5cm? Az rengeteg.. nekem 3x2,5centis lécekből van a keret amire 12mm-es osb lapok vannak felfúrva a 180×90es terráriumoknál és ugrálni lehet rajtuk... Egy olyan kicsi terkóba se kell vastagabb léc ez biztos!
BurmeseSnakes
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: proakos » 2013 jún. 29. szomb., 15:50

Köszi! Igazából kerestem még ezt a sínt és sajnos az obiba nem találtam... Megpróbálom még jövöhéten a trionyxot vagy nincs esetleg valami más tipp a vitrinsínhez? :?
proakos
Tag

HozzászólásSzerző: zOrg » 2013 jún. 29. szomb., 12:50

igen vágnak, bár én praktikerben csináltattam. asszem 4 vágás a helyszinen megcsinálható, afelett már időre megy a dolog. privátban küldök képet az illesztésekről. én mindig megfurtam a csavarozás elött, már két ekkora terkót építettem és soha nem repesztettem szét;) praktikerben asszem 180ft/vágás.
én egy ilyen komplett lapot vettem amit felnégyeltettem, igy pont kijött a terkó:) illetve az egyik lapot még félbe, és ugy jön ki a két oldala.
http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=263648
HFK - Hüllőtartók FaceKlub oldala http://www.facebook.com/groups/312981815472374/
zOrg
Tag

HozzászólásSzerző: proakos » 2013 jún. 28. pén., 20:03

Beszéltem itthon faterral ő is a léces dolgot támogatja, megvenném én a vastagabb lapokat is csak nem nagyon merem megfúrni az élét. Nem tudjátok az obiba még mindig vágnak méretre osb lapot?
proakos
Tag

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 jún. 28. pén., 19:27

Ekkorához szerintem 5X2,5cm megfelel. Egy szál (4m) talán elég is lesz. Hidd el, jobb azt léccel csinálni. Biztosabb, és olcsóbb mintha vastag lapokat vennél.
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: proakos » 2013 jún. 28. pén., 17:53

Szia! Igazából már annál a méretnél is elgondolkozik az ember az élbe belefúrással, kicsit félre fúrok aztán hasad az egész. Ha gondolod tehetnél/küldhetnél képet a terkóról mert kiváncsi lennék rá. A vízzel lenne a legkevesebb gondom mivel elég száraz környezetbe tartom a kalimat, csak vedléskor párásítok akkor is naponta egyszer max. :)
proakos
Tag

HozzászólásSzerző: zOrg » 2013 jún. 28. pén., 17:34

Szia! azok szerintem vékony lapok, a célnak persze megfelel, de "nehezen" építhető... egy 1.5cmes lapot gond nélkül csavarozok, szögelek, furok az éleknél. ha még nem vetted meg akkor inkább ezt válaszd sztem:) OSB3 lapot, olcsobb és jobban birja a vizet. én egy 110x60x60as terkot épitettem a 15mm vastagságúból és massziv;)
zOrg
Tag

HozzászólásSzerző: proakos » 2013 jún. 28. pén., 16:36

Értem. A léceknek milyen vastagoknak kell lenniük hogy egy 90x50x45ös terkót rendesen összetartsanak?
proakos
Tag

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 jún. 28. pén., 15:32

Sehogy. Ha az osb lap szélébe csavarozol az nem fog egyben maradni. Lécek kellenek a belső élekhez, azzal erősíted össze a lapokat.
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: proakos » 2013 jún. 28. pén., 13:00

Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy osb terkót még hozzá életembe először. Ti az éleknél hogy oldjátok meg a fúrást, hogy a lap ne hasadjon szét?(10-12mm-es lapokra gondolok)
Végig olvasgatva a topicocat nem nagyon találtam leírást osb terkó készítésre de ha esetleg elmentem volna felette, akkor igazán megköszönném ha valaki mellékelné nekem! :)
proakos
Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 feb. 17. vas., 15:32

orientalis írta: Vagy, műanyag szúnyogháló kifeszítve keretre (léc, üvegcsíkok, stb.)

Ez milyen jó ötlet, köszi hogy írtad! :)
Én is egy nagy terráriumon gondolkodom, kaméleonnak, de nem szeretnék arra a fél évre egy kisebb terkót venni külön, így viszont jól meg lehetne oldani a dolgot.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Edde » 2013 feb. 16. szomb., 23:30

Rendben, de már meg van minden! Köszönöm a segítséget!
Edde
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: boom » 2013 feb. 16. szomb., 23:13

igen mert az uv fény fontos neki a vitaminok beépüléséhez a másik meg a hőt adja és inkább 10 óra v több nyáron kikapcsolhatod a fütős lámpát mert akkor már alapból elég meleg van de ez már nagyon off szerintem a többit a sisakos kamis topicban kéne
boom
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Edde » 2013 feb. 16. szomb., 22:55

Akkor egy 10-15-ös uv és egy 40w-os melegítő izzó. Ha jól emlékszem 8-10 órát kell naponta világítani, de egyszerre kell mindkettőt?
Edde
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: boom » 2013 feb. 16. szomb., 22:32

az uv izzó az ált 10-15w között mozog a teljesitményük de a hőt nem ad mert kb olyan mint egy energia takarékos izzó
amúgy az osb lap elég mert saját tapasztalatból max fél év és mehet neki a nagy terkó és hát az meg nem nagy idő tartam
boom
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: orientalis » 2013 feb. 16. szomb., 22:25

Megoldható az elválasztás üveglappal is, csak maga az üveg drágább, illetve a nagyobb súlya miatt még jobban rögzíteni kell (ha nem sínbe megy), és még jobban vigyázni beemelésnél. Az tuti, hogy szebb.
Spared no expense!
orientalis
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Edde » 2013 feb. 16. szomb., 20:48

Köszönöm a segítségeket, amint készen lesz rakok fel majd képeket.
Még 1 utolsó kérdés a lámpákról. Boom te azt írtad, hogy két lámpa kéne de csak az egyikről írtad, hogy hány watt-os. Akkor elég csak 1 olyan 40w-os uva/uvb izzó?
Edde
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 feb. 16. szomb., 20:40

Lehet üveglappal is elválasztani (bár kicsit komplikáltabb a darabolása), viszont így van egy nagy terkód és nem rontja az összképet egy funér, meg az állat is ismerkedik a szomszédsággal és ha kiveszed az üveget akkor nem lesz full ismeretlen neki... remélem most nem mondtam hülyeséget! :roll:
"Jobban megértem magam az állatokkal, mint az emberekkel. Mert egyenesebbek, kiszámíthatóbbak."
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: orientalis » 2013 feb. 16. szomb., 20:33

Farostlemezzel pl., az a legolcsóbb megoldás talán. Kell keresztbe sín, abba bele. Ha megvetemedik a párától vagy bármi van, nem vészes újat venni. Vagy, műanyag szúnyogháló kifeszítve keretre (léc, üvegcsíkok, stb.) Vagy sínbe ez is, vagy pár csepp aksiragasztóval ideiglenesen beragasztani.
Spared no expense!
orientalis
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: boom » 2013 feb. 16. szomb., 20:09

nem hülyeség de nem tudom mivel lehetne elválasztani :/
és én 40wos spot lámpát használok mert alatta mindig elég meleg van és ha fázik alá megy ha melege van el megy alóla :D
boom
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Edde » 2013 feb. 16. szomb., 19:52

boom írta:szia Edde ez a kisterkó nagy terkó dolog most lett kitárgyalva a párduc kamiknál :D szóval azt ott olvasd el én nekem egy hasnó méretű terkóm van én azt 20ért csináltattam hátterezve minden de saját tervezés alapján készült a lényeg az hogy jól szellőzzön de csak óvatosan mert minél jobb a szellőzés annál hamarabb megy el a pára de az se jó ha berohad minden a terkóba amúgy 2 lámpa kell 1 melegitő és egy uva/uvb :)

Megnéztem amiket írtatok erről, de én másra gondoltam. Hülyeség lenne úgy megcsinálni a terkót, hogy valamivel elválasztanám, aztán ha megnő kivenném azt az elválasztó falat? Ha nem akkor miből lenne a legcélszerűbb ezt a falat elkészíteni?
A lámpákról meg azt szeretném megtudni hogy hány wattosnak kell lenniük ekkora terráriumhoz.
Edde
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: boom » 2013 feb. 16. szomb., 19:35

szia Edde ez a kisterkó nagy terkó dolog most lett kitárgyalva a párduc kamiknál :D szóval azt ott olvasd el én nekem egy hasnó méretű terkóm van én azt 20ért csináltattam hátterezve minden de saját tervezés alapján készült a lényeg az hogy jól szellőzzön de csak óvatosan mert minél jobb a szellőzés annál hamarabb megy el a pára de az se jó ha berohad minden a terkóba amúgy 2 lámpa kell 1 melegitő és egy uva/uvb :)
boom
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Edde » 2013 feb. 16. szomb., 17:32

Üdv!
Sisakos kaminak szeretnék készíteni majd egy terráriumot. Azon gondolkoztam, hogy csak 1 nagyot csinálnék amiben majd felnő. Na most több helyen is olvastam, hogy amíg kicsi a kami nem kéne egy nagy terráriumba beköltöztetni, mert nem találja meg a kaját. Tudna valaki segíteni nekem ebben az ügyben, hogy hogy érdemes a terráriumot készíteni(ha esetleg képpel is tudna szolgálni azt külön megköszönném). Meg még1 dolog lenne, hogy mennyibe kerülne a terrárium(a méretei:50*50*100) és milyen lámpák kellenének és mennyi szellőző hozzá.
Edde
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 feb. 12. kedd, 18:43

fiddler írta:Vegyszermentes virágföldet, vagy termőföldet szeretnék

Boltokban kapni (brikó, madaras tescó) sokféle virágföldet, általában rá szokták (kellene) írni, hogy kezelték e vegyszerrel, vagy full természetes; vegyszermentes...
"Jobban megértem magam az állatokkal, mint az emberekkel. Mert egyenesebbek, kiszámíthatóbbak."
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: yworl » 2013 feb. 12. kedd, 18:10

Szia fiddler!

Én a párásításhoz ioncserélt vizet használok.
5l 200Ft körül mozog és 2 párásítóhoz (egyik óránkén megy 7-18-ig 5 percet a másik naponta egyszer 15 percet) bőven elég egy hónapra
Eublepharis Macularis
Tarentola Chazaliae
yworl
Tag

HozzászólásSzerző: fiddler » 2013 feb. 12. kedd, 17:57

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Vegyszermentes virágföldet, vagy termőföldet szeretnék, amit cserépbe rakva élő növényeket ültethetek a terráriumba. Hol tudok ilyen földet szerezni?

Sok helyen olvastam, hogy párásítani lágy vízzel kell, mert akkor nem lesznek vízkőfoltok sem a terrárium oldalán, sem a növények levelein. Erre a célra mit ajánlotok? Ioncserélt vizet, vagy lehet kapni valami palackozott lágy vizet?

Válaszotokat előre is köszönöm!
fiddler
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 feb. 11. hétf., 21:26

Köszi a választ, ilyesmire nem is gondoltam, utána is nézek, hol lehet ilyet a közelemben beszerezni.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: h3rnyo » 2013 feb. 11. hétf., 19:28

bali88 írta:Nem tudja valaki, hol lehet olyan rozsdamentes rácsot kapni, mint amilyet a terráriumok tetejére tesznek, szellőzőnek? Szeretnék venni ilyet, a teknősöm akváriumára, egy háromszög alakú darab kellene, az egyik sarokba, amire a lámpát tudom rakni.
ötlet esetleg, hol keressek ilyet?

Szia !

Én DTM rácsot szoktam rakni, amit a tuning autók lökösébe raknak.És azt kapsz autós boltokban.Amit vetten 2200ft volt és már 4-5 terráriumot lazán kifutott.
h3rnyo
Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 feb. 11. hétf., 17:19

Nem tudja valaki, hol lehet olyan rozsdamentes rácsot kapni, mint amilyet a terráriumok tetejére tesznek, szellőzőnek? Szeretnék venni ilyet, a teknősöm akváriumára, egy háromszög alakú darab kellene, az egyik sarokba, amire a lámpát tudom rakni.
ötlet esetleg, hol keressek ilyet?
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: OldKund » 2013 feb. 10. vas., 16:36

Heló Shiró!

Nem rossz ötlet a sarokterrárium.Szerintem a kivitelezése sem nehezebb egy hagyományosénál.
Egy szépen megépített,berendezett és KARBANTARTOTT, éke bármilyen helységnek.
Én például az egyiket a szekrénysorba raktam be.
Jó ötlet, sok sikert hozzá.....majd ha kész várjuk a képeket =D>
" hajlamosak vagyunk a nagyobb állatokra összpontosítani, és a kicsiket figyelmen kívül hagyni, pedig ők jelentik egész ökoszisztémánk alapját - és gyorsabban tűnnek el, mint valaha ".... Sir David Frederick Attenborough
OldKund
Látogató

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 10. vas., 09:44

Vagy csak kihalt a fórum ,de nagyon vagy senkinek nincs véleménye egy siklós sarokterráriumról::(
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 feb. 07. csüt., 23:13

shiro írta:azért az irdatlan nagy terület csinálj bútorterráriumot:))

Olyan már van egy pár darab :D
Nem tudom, hogy van e valakinek olyan helyisége(kisebb szoba), ami egy az egyben terráriumkén funkcionál. Gondolom nem kis feladat egy ilyen megépítése.
Ha valakinek akad, akkor írhatna egy kis segítséget...
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 07. csüt., 23:01

Nos egy újabb ,,remekbe szabott" ötletem támadt kinek mi lenne a véleménye egy sarokterráriumról? siklóknak gondoltam pl kaliforniai gabona és vörös királysikló..
az elképzelés a következő a két oldallap 100-100 cm így számításaim szerint az előlapi oldal ahova az üveg is kerül 141,42 cm ennek az alapterülete,így pontosan fél nm2 magasságon 40 cm en gondolkodom ez így elvileg egy 200 literes terrárium a sarokba mehetnének a bujkálók az ajtóval szemben fölé a hátfalba ültetett lelógó növénnyel ami esetleg a bujkáló bejáratát is elfedi . világitás mondjuk az egyik oldalon üvegtől és oldalfaltól visszaszámított 25-30 cm-re másik oldalon az itatóval. Kíváncsi lennék a véleményetekre....
shiro
Tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Terráriumok