blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 122 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Leopárdgekkó tenyésztése

Leopárdgekkó tenyésztése

Re: Leopárdgekkó tenyésztése

HozzászólásSzerző: densense » 2017 nov. 15. szer., 14:12

Eltelt egy kis idő, a ket tücsökaprító kezd nődögélni, köszönök mindenfajta segítséget :)

http://kephost.com/image/EJLa
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 szept. 27. szer., 19:15

Szerintem megpróbálhatod őket összerakni, de hogy ne legyen semmi gond a kicsit rajd be egy átlátszó műanyag dobozba a tesó mellé és várd meg míg észre veszi és hogy megpróbálja-e majd megtámadni, ha nem akkor össze rakhatod őket; másfél hónap nem olyan nagy korkülönönbség.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: densense » 2017 szept. 27. szer., 06:39

Üdv újra. Tegnap kelt egy újabb csöppség. viszont az előző már másfél hónapos. Mikor engedhetem össze őket, úgy, hogy a nagyobbik ne nézze kajának a kisebbet?
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: densense » 2017 szept. 06. szer., 07:35

A kis aranyos végre megtanult járni, és elkezdett pöttyösödni :) És végre kinőtte a "nemeszeksemmit" szindrómát, napi 6-7 tücsit úgy dörgöl be, h sokszor azt hiszem, h nem is raktam be neki semmit. Nagyon érdeklődő, és fürge is. Köszönöm a sok jó tanácsot, úton van már a kistesója is, lassan félidőbe ér a kelés :D
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 szept. 02. szomb., 19:11

KingGecko írta:Igen, ez a szerencsésebb eset. Viszont nem szabad bent hagyni a tücsköket, csipesszel kell etetni + így nem tudnak bemenni a papírtörlő alá.

Hogy érted, hogy nem szabad bent hagyni a tücsköket? Én mindig csak simán bedobálom őket (vitaminporozva persze). Ha el is bújnak netán a papírtörlő alá, nem szoktam ott látni döglött állatokat napok múlva. Szóval ha egyszer kijön, akkor neki annyi :D Nekem mind a 4 kis gekkóm szépen eszik, növöget szerencsére :) Nagyon cukik. A nagyobbik 2-t épp most ismertettem meg az argentin csótánnyal :D Nem teketóriáztak :) Megfogni rohadt nehéz őket (mármint a gekókkat), de ha egyszer a kezembe van, akkor már nyugton van. Volt egyszer, amikor a doboz tisztításánál kiugrott és hajkurásztam pár percig a szőnyegen :) Kis hülye :)

IMG_20170816_114402.jpg

IMG_20170818_192310.jpg
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 aug. 22. kedd, 11:35

Na, örülök hogy megjött az étvágya :) :D
A hátsó lábak miatt ne aggódj, ez teljesen normális, az enyém is pont ugyan ilyen volt, először én is megijedtem hogy valami baja van de ez olyan mint a kis babáknál, egy idő után kinövik, megtanulnak járni :)
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: densense » 2017 aug. 21. hétf., 08:11

Üdv újra :) Szombati napon kis kézbevétel és mászkáltatás után arany szívem levadászta első tücskét, legalábbis az elsőt, amit láttunk, és nem csak elvette a csipeszből. Bár hátsó lábai csete-boták, remélem nem lesz angolkóros, már a vizébe is kapott D3, Ca, vitamin keveréket, a napoztató szintén sugároz UVB tartományban, és azt hiszem UVA-ban is(legalábbis leírás alapján). Úgyhogy úgy néz ki megmarad, bár kicsit soknak tűnt az a 6 nap, amíg nem fogyasztott semmit. Kezdetben lisztkukacot alkalmaztunk, de nem vált be, később a tücsök sem, aztán próbálkoztam azzal, hogy a lisztkukacot félbevágtam, és a beltartalommal összekentem az orrát, bízva a tisztogatási vágyban, hátha jut valami tápanyag piciny pocijába. Aztán láss csodát, mrgunta a csesztetést, és evett önállóan. Köszönöm mindenkinek a segítséget :)
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 aug. 18. pén., 07:01

Igen, ez a szerencsésebb eset. Viszont nem szabad bent hagyni a tücsköket, csipesszel kell etetni + így nem tudnak bemenni a papírtörlő alá.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 aug. 17. csüt., 15:45

Én 2, vagy 3 nap után adtam neki először enni, de szerintem ette is. Csak annyiból nehéz, hogy a szemét kis tücskök bebújnak a papírtörlő alá.
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: densense » 2017 aug. 17. csüt., 12:00

Lisztkukaccal próbáltam először, az semmit nem jelentett neki, most megérkezett a tücsi, hát elég sokat szenvedek vele, mire megfogom, de eddig még nem vetette rá magát. Bár elképzelhető, hogy az éjjel folyamán elpusztította. Akkor most megpróbálom ezt a ráerőszakolós módszert, és amit láttam enni, írok is :)
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 aug. 17. csüt., 10:53

Eleinte nekem se evett a most már 3 hónapos gekkóm. Én pici tücskökkel etettem teljesen bevált hamarosan be szerzek lisztkukacot is.
De térjünk a lényegre :) : próbáld meg úgy etetni hogy úgymond "piszkálod" a száját a kajával, még ha el is fordítja a fejét/elutasítja, "nyomkodd" gyengéden a kaját a szájához és ha minden jól megy egy kis erőltetés után elege lesz és bekapja. Aztán etesd meg a maradék tücsökkel és azokat elvileg már fejhúzogatás nélkül is bekapja. Nekem bevált :)
Majd írj a fejleményekről :D
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: densense » 2017 aug. 17. csüt., 05:00

Gratulálok :D
Nekem viszont S.O.S. valaki. Már 4 napos a picinyem, de még nem láttam enni, és most már kezd aggasztani, hogy üres gyomorral tengeti napjait. Már nem is agresszív annyira, nem támad és fúj annyira, attól félek, éhen fog halni :/
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 aug. 16. szer., 22:37

11-én nekem is világra jött az újabb 2 kis gekkóm :D Ugyanígy néznek ki (ill. mint a 2 előző, 1 hónappal ezelőttiek) :) Elég agresszívak még :) Fúj rendesen. Kis aranyos.
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: densense » 2017 aug. 15. kedd, 08:59

Elvileg a tücsök úton van, ma reggel megpróbálkoztam a lisztkukaccal, hátha elfogadja, de visítva tiltakozott, hogy Ő aztán nem eszik, sőt, fél tőle. Egész nap csak bújik a kókuszban, este mászkál kicsit, de még elég csámpás szegényem.
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 aug. 14. hétf., 08:20

Nagyon szép =D>

Tücsköt Budapesten minden hüllő kereskedésben kaphatsz (Leguán, Trionyx, ReptiZoo, KisTeki), feltéve hogy Bpn laksz. Ha pedig nem akk biztos van valahol a közeledben egy hüllő kereskedés vagy ilyesmi, nézz körül a neten.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: densense » 2017 aug. 14. hétf., 07:32

http://kephost.com/image/BEAH

Ő a kis újszülött :)
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: densense » 2017 aug. 14. hétf., 06:32

Búvóhely, papírtörlő, itató megvan, szerencsére erről már találtam infót. Melegítőlámpa van használva, mert elég magas a jelenlegi terkó, csak ez volt üres :) a táplálékkal vagyok gondban, mert errefelé elég korlátolt mennyiségű a táplálék, így a bébi tücsök beszerzésére kellene nekem valami alternatív megoldás. Ha ebben valaki tudna segíteni, hálás lennék.
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 aug. 13. vas., 19:43

Először is tartsd papírtörlőn. Később mikor már nagyobb (5-6hónapos) át teheted homokra, de addig papírtörlőn tartsad mert így a még fiatal tapasztalatlan állat nem nyeli le a homokot + könnyebb takarítani. Rakj be neki egy vizes tálkát, olyat amit nem tud felborítani (nekem is van most egy 3 hónapos leopárdgekkóm és míg be nem tettem neki egy nehezebb itató tálat, az előző műanyagot mindig kiborította és minden "úszott") és langyos/kézmeleg vízzel töltsd meg. Ne legyen túl hideg mert megfázhat, bár ez a kifejlett példányokra is vonatkozik. Ha a helyiségben ahol a gekkód van, olyan a hőmérséklet mint most kint ebben a nyári időben (nappal meleg, lehülés este) akkor nem igényel külön fűtést. Ha viszont a szobában hidegebb van mint kint akkot használhatsz fűtő lámpát (fűtőkábelt csak homok alatt használunk, szóval azt kis gekkónak, amit papírtörlőn kell tartani nem ajánlom). Naponta etesd kis tücskökkel, naponta 4-5db, vitaminozva minden etetésnél és kálcium porozva (kálcium por nem kell minden etetésnél). A lényeg hogy a baba gekkók tartásánal/gondozásánál mindennek leegyszerűsítettnek/egyszerűnek kell lennie.
És mindenképp kell neki valami búvóhely!
Sok szerencsét! :)
Majd rakj fel képet a kicsiről :D
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: densense » 2017 aug. 13. vas., 18:52

Üdv. Ma hazaérve, a keltetőben egy kis csodát találtam. Bekerült egy terkóba. Segítséget szeretnék kérni a kezdeti lépésekkel kapcsolatban. Ennyire fiatal állatom nem volt még.
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 júl. 19. szer., 16:13

Nekem a legelső tojások jártak úgy, hogy behorpadtak, mint az állat. Én naív, azt hittem, az anyjuk csak tudja a dolgát, megpróbálom bennhagyni a tojásokat. Hát nem jött össze....De a 2. tojásrakás már - ahogy lentebb látható - jól sikerült a vizes keltetőben :) És úgy 1 hónap múlva kel ki a köv. 2 :)
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: densense » 2017 júl. 19. szer., 09:41

Jelenleg még egy van, idén kezdtem el foglalkozni a keltetéssel, és köszönöm a tanácsot :) Kezdetben a maradék tojás is esélytelennek tűnt, kissé horpadt volt a homok miatt, de szépen összeszedte magát, már vérvörös ha megvilágítom, szóval remélem elkezd dagadni ez is, és sikeresebb leszek. Akkor végre elérem a 25%-os rátát 4 tojásból :)
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 19. szer., 09:06

:( sajnálom.
Nem, értem hogy fulladhatott szégény kicsi bele a tojásba, hiszen onnan kitudnak kelni egyedül meg minden.. :(

Még hány kikelendő tojás maradt? :)
Remélem velük nem lesz semmi gond. Talán majd azokra nézz rá gyakrabban nehogy ugyanígy járjanak.

*nem azért mondom mert a te hibádból fulladt bele a tojásba mert nem néztél rá elég gyakran vagy ilyesmi, hanem azért mert hogy ha mondjuk a kikelendő kis gekkóknak vlhogy ugyanígy kilóg a lábuk akkor mondjuk hogy ha időben észre veszed akk talán még meglehet őket menteni :)
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: densense » 2017 júl. 19. szer., 07:10

Igen, sajnos így :( két hátsó lába lógott ki, mivel egész nap nem mozdult semmit, így estefelé felvágtam a tojást és kivettem a picurit. sajnos semmi reakció nem volt, se kivétel előtt se utána. Próbáltam átvilágítani, hátha valami szívműködésre utaló dolgot latok, de sajnos semmit.
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 18. kedd, 20:21

Úgy érted hogy félig lógott ki a tojásból, és h abba fullad-e bele?

Őszintén szólva, még nem halottam arról h egy leopárd gekkó belefullad a tojásba kelés közben ezért eléggé furcsálnám h ha ez történt volna. :?

Egy vizes keltetőben kellő elővigyázatosság nélkül van esély arra hogy a kikelt kis gekkó kimászik a keltető dobozból, bele esik a vízbe és megfullad, de a tojásba...

Nem nyúltál be és mozgattad meg gyengén h tuti nem mozog mármint h tuti nem él?.. :roll:

Én a helyedben kicsit megérinteném, legalábbis valahogy megpróbálnék megbizonyosodni arról hogy akkor most él-e vagy sem..
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: densense » 2017 júl. 18. kedd, 15:16

Üdv.
Mai nap belenéztem az inkubátorba, és láttam egy félig kikelt állatkát, két lába kint volt, viszont azóta nem mozdult. Előforduhat, hogy belefulladt?
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 12. szer., 10:21

Szerintem baromi érdekes ez a hüllő genetika a szín változatokkal/variációkkal és kombinációkkal.
Igen vannak ezek a 50%os, 100%os variációk, nem mondanám hogy egyszerű, de ha megérti az ember az alapokat utána már jobban érti az egész genetikai cuccot.
Igen, sajna nincs meg nekik az összes, a Hypo Enigma se, de leopárdgekkóból már úgyis annyi színt kitenyésztettek hogy alig lehetne mindet összegyűjteni.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 júl. 12. szer., 08:45

Ez érdekes oldal :) Ha azt írom be, hogy Hypo és Normal, akkor 100% Hypo jön ki. Ha pedig Enigma, és Normal, akkor 50-50%. Sajna Hypo Engima nincs a listában.
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 12. szer., 08:30

Hát én is a terraplázát mondtam volna meg a jófogást és van még a vatera is.
Bár igaz hogy így ki tudja meddig tart eladni.
De ez ugye szerencse kérdése, mert lehet h ahogy felteszed a hirdetést rögtön jeletkezik valaki.

Igen, az tényleg érdekes/izgalmas lenne néhány tojás ezzel a 2 színváltozat keresztezésével :)

Egy kis érdekesség; nem tökéletes, de itt ha megadod a szülők sźínét, kiszámítja hogy milyen színü lesz a kicsi :) :
https://www.morphmarket.com/c/reptiles/ ... alculator/
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 júl. 12. szer., 06:39

Egyet most megtartok, egyet meg rokonomnak adok (ahogy azt korábban is írtam). A következő kis gekkókat pedig, amik kikelnek majd, már szeretném eladni. Esetleg valami tipp, hogy hol lehetne könnyedén eladni őket? Nyilván hirdethetem pl. jófogáson, meg terraplázán, de ki tudja, mikor sikerülne így eladni.
Érdekes belegondolni abba is, hogy ha a picik hímek, és beteszem a nőstény enigma-hoz, és később, ha ivarérettek lesznek, párosodnak, vajon milyen kicsinyeik lesznek :D
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 11. kedd, 20:39

Nagyon pofás a "terep". :)

Igen a fehérre, szóval ha egy olyan 1év körül van , a színe már nem fog különösebben változni. De ennek csak örülni lehet mert tényleg nagyon szép. :)

Ó, akkor rögtön lesz 4 kicsi is. Egy ideig biztos tök jól ellesznek ezekben a tenyésztő dobozokban.
Meg akkor hogy ha egybe rakod az egyik kicsit a hypo enigmával akár később párosíthatod is őket. :)

Visszatérve a tenyésztődobozra; tényleg nagyon praktikusak lehetnek, főleg így a kis hüllőknek de ugye pont e-miatt csak egy egy ideig jó nekik.
Viszont ami tök durva (végülis szomorú is) hogy pl. az ilyen hatalmas Amerikai hüllő tenyészetekben ilyen dobozkákban tartják az összes (több száz) hüllőt, amíg el nem adják őket. Mint pl. a BHB Reptiles (SnakeBytes TV-ként van fenn a YouTube-on), bár ahogy elnéztem ennek ellenére nagyon jó kondiban/állapotban vannak a hüllőik. :)

Hahahah, nem kell tartani a feleségtől, egy idő után lehet h neki is megtetszenének. :lol: :D
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 júl. 11. kedd, 20:04

Be is szereztem a dolgokat. Így néz ki jelenleg a "terep": :)

IMG_20170711_205152.jpg

A kicsik fölé kéne még talán valami világító alkalmatosság, mert a másik terkón lévő kerámia lámpa azért sok fényt nem ad nekik. A bal oldali nagy terkóra lett volna jó rátenni a kicsiket, mert ott van LED szalag, de sajna nem fér rá :(

A fehérre gondoltál? Hát ez jó kérdés. Szerintem - ha tippelnem kéne - úgy fél-1 éves lehet. Azt hiszem elfelejtettem megkérdezni a terraplázán.

Igen, pár hónap múlva lehet, hogy betenném a kicsit a fehérhez.
Ajjaj, és most jut eszembe, hogy ~1,5 hónap múlva kikel a másik két tojás is, és azokat is raknom kéne valahová. Szerintem nekik is veszek majd egy ilyen tenyésztő dobozt. Ez tök jó, kényelmesen elfér benne a bújó, meg az itató, és egymásra is lehet tenni őket. Csak a feleségem fog megölni :D
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 11. kedd, 11:32

Na, akkor biztos jól fogják magukat érezni :)
Am mennyi idős ez a gekkód? Csak mert ahogy elnéztem szerintem színben így fog maradni.

Igen, lehet h az agresszivitásnak a tojásrakás lehetett az oka.

De így akkor ő is tuti jól ellesz egyedül :) Ugye mondtad hogy idővel egybe tennéd a nemrég kikelt kis gekkóval?

:lol: :D Jaja, ez így szokott lenni, általában van valaki aki egy bizonyos ponttól ellenzi a terrarisztikai állomány növelését :lol:
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 júl. 11. kedd, 11:05

Jaja, így néz ki az enyém is szerintem. A hátán is van 1-1 halovány folt mondjuk. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy ha nő, befoltosodik majd :)
Tegnap megrendeltem a cuccokat este: a tenyésztődoboz, kisebb itató, bújó, meg a legkisebb tücskök.
Vitaminozni mindig szoktam az eleséget természetesen. Van egy beaphar vitamincsepp, amiből az itatóba szoktam 1-2 cseppet cseppenteni, az eleséget meg mindig megforgatom Sera reptimineral C-ben (legalább is azt hiszem ilyenem van, ha jól emlékszem).

Egyébként úgy tettem be anno a kicsit a nagyokhoz, hogy dobozban volt, megnézve, hogy hogyan reagálnak rá, de mivel láttam, hogy nem agresszívak, kivettem. Nem is lett volna semmi gond, csak utána jött a tojásrakás, és gondolom akkor meggyepálhatta a nagy nőstény szegénykét. Mindegy. Így legalább van két dizájnos terrárium :D A páromtól meg persze egyre többet hallgatom, hogy nem veszünk többet, sem állatot, sem terráriumot, nem lesz gyakfarmunk stb. :D
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 11. kedd, 08:56

Ooo, 12.000 elég jó ár volt egy ilyen szépségért. :)
Mert eddig ahogy elnéztem az ilyen szép leopárdgekkó színváltozatokat nem lehetett 22.000 alatt kapni.
Igen, a neten a Hypo Enigmára kb olyan gekkókat ad ki mint a tied, szóval én is azt mondanám hogy Hypo Enigma. Bár tényleg van benne valami Snow.
07089.jpg
Ezt a neten találtam, sztem hasonlít rá
07089.jpg (20.44 KiB) Megtekintve 4437 alkalommal.

Az új állatot nem jó azonnal össze rakni a már meglévőkkel, az esetleges konfliktus elkerülése vagy akár (betegség nálam sose fordult még elő) betegségek elkerülése érdekében.

A kicsiknek meg tegyél be búvóhelyet, kell nekik egy hely ahová eltudnak bújni, akár csak a felnőttek.
A kis tücsök teljesen jó lesz, akkor a lisztkukacot már tényleg nem kell erőltetni. Meg alkalom attán jó be vitamin/kalcium porozni az eleségállatot.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 júl. 11. kedd, 08:39

Bujkálót érdemes berakni nekik, jobban érzik magukat, ha van, ahova elbújhatnak.
Ha lesz tücsök, akkor a lisztkukacot nem is érdemes tovább erőltetni, amúgy sem túl jó rendszeres etetésre, mert kicsi a tápértéke. inkább tücsök, meg csótány.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 júl. 11. kedd, 06:52

12.000 volt. Azt hiszem, Hypo Enigma. Legalább is ez volt a dobozon. Bár én ilyen színváltozatot nem nagyon láttam a fajták közt. Inkább valamilyen Snow-ra hasonlít. Szegénynek nem voltak könnyű napjai kezdetben, mert akkor rakta le a tojásokat a nagy nőstény. Én a kicsit előtte beraktam hozzájuk, direkt figyeltem, nem volt semmi gáz, elvoltak. Aztán jöttek a tojások, és egyszer csak azt vettem észre, hogy nincs sehol a kicsi. Azt hittük megölték, megették, eltemették :) Pár nap múlva került elő, véletlenül láttam meg. A nagy szikla alatt volt, amin sütkérezni szoktak, mivel annak van az alján egy kis lyuk, belül üreges. Szerintem belebújt, mert a tojások miatt elüldözték, bántották a nagyok. Úgyhogy jobbnak találtam elkülöníteni.
Sajna nem tudok hová tenni még egy terráriumot, úgyhogy csak az ExoTerrás tenyésztődobozt fogok venni. 4000 Ft körül van, 30x20cm-es, a kicsiknek szerintem bőven elég egy ideig. Esetleg egy bújót tegyek abba is az itató mellé? Rendeltem nekik tücsköt is kajának, a legkisebbet, 2-3 mm-est. Tegnap próbáltam nekik adni lisztkukacot, de nem nagyon izgultak rá.
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 10. hétf., 14:28

Jó kis keltető :)

Igen, amikor már nagyobbacskák vehetsz nekik egy közepes terráriumot, abban jól ellesznek.

Ooo, gyönyörű ez a gekkód :o :o :D Tudod milyen színváltozat?

Megkérdezhetem hogy kb mennyiért vetted? :)
Mert én is tervezek venni 2 új leopárdgekkót az októberi TerraPlázán és vlami különlegesebb, a normal mintától eltérő színre gondoltam, mint pl ez. :)
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 júl. 10. hétf., 13:48

Nem, nem én csináltam a keltetőt, hanem úgy vettem használtan. Talán úgy 5000 körül volt jófogáson:
keltető.jpg

Most azon gondolkodom, hogy veszek még egy kisebb terráriumot, mert sajnálom a kicsiket, hogy hetekig műanyag dobozban legyenek. Ha kicsit nőnek, akkor az egyiket odaajándékozom egy rokonomnak, a másikat meg talán beteszem a fiatal nőstényhez, amit a terraplázán vettem áprilisban:
IMG_20170423_162523.jpg

Remélhetőleg hímek lesznek a kicsik :)

Láttam ilyen ExoTerrás tenyésztődobozt is 4750-ért, 30x20-as. Még ezen is gondolkodom, mert igazából ketten ebben is elférnének szerintem jó pár hétig, és nem is foglal annyi helyet.
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 09. vas., 15:48

BigWinnie írta:
KingGecko írta:Bravo!, :)

Tudod milyen színüek a szülők?
Tudnal róluk képet küldeni (marmint a szülőkről aztán idővel majd a kicsikről is)? :D
Addig is sok sikert a keltetéshez! :)

Ma reggel ránéztem a tojásokra, és meglepetésemre kikeltek a kicsik :)
A szülők normál színűek, nem tudom, mi a pontos megnevezésük. Az, ami a képemen van.
IMG_20170112_181357.jpg

A kicsik érdekes módon csíkosak :)
IMG_20170709_090628.jpg

=D> =D>
Nagyon szépek a kicsik(a szülők is) :D !
Ugye Te készítetted a keltetőt? Mert tudom h van pl. ExoTerra keltető de az drága és semmivel se jobb mint egy általunk készített keltető :D
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 júl. 09. vas., 12:22

gratulálok! a kicsik ilyen csíkosak, aztán idővel felveszik a szülők színeit.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 júl. 09. vas., 09:53

KingGecko írta:Bravo!, :)

Tudnal róluk képet küldeni (marmint a szülőkről aztán idővel majd a kicsikről is)? :D

Ma reggel ránéztem a tojásokra, és meglepetésemre kikeltek a kicsik :)
A szülők normál színűek, nem tudom, mi a pontos megnevezésük. Az, ami a képemen van.
IMG_20170112_181357.jpg

A kicsik érdekes módon csíkosak :)
IMG_20170709_090628.jpg
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 07. pén., 12:39

Bravo!, :)

KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 júl. 07. pén., 10:07

Már 4 tojás van a keltetőmben! :) Tegnap rakták le az új tojásokat. A korábbiak reményeim szerint 1-2 héten belül kikelnek. Már várom őket! :)
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: Dumamano28 » 2016 feb. 08. hétf., 17:48

Mennyi idős koruntól ivarérettek a leók? Valamint olvastam, hogy pihentetni/teleltetni kell őket a sikeres szaporítás érdekében, hogy is van ez?
Dumamano28
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2014 aug. 11. hétf., 13:36

sziasztok.
van egy hím normál leogekkóm és egy high yellow nőstényem.azt szeretném kérdezni,hogy milyen színű állat fog születni,ha szaporítom őket.előre is köszi. :D
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2014 aug. 05. kedd, 10:49

Zowie,
Mi a helyzet a tojassal? :) Minden OK?
"Aetas semper aportat aliquid novi."
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Laura13 » 2014 júl. 31. csüt., 15:38

Drukkolunk neked! :)
Laura13
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2014 júl. 31. csüt., 15:00

En is remelem!!
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Zowie » 2014 júl. 31. csüt., 14:58

Szia! Nagyon szépen köszönöm. Hát remélem, hogy inkább az első változat van érvényben :) és nem a nedvesség a gond :? mert 2 tojás van bent és a másikon nem látszik semmi. gondolom, ha tényleg a nedvesség lenne az oka, akkor a másik is ilyen lenne. Még egyszer nagyon köszi, mindenképp írok, hogy mi lett, remélem pozitív hírrel tudok majd visszajönni.
"Ne vitatkozz idiótákkal, mert lehúznak a saját szintjükre, aztán megvernek a rutinjukkal."
Zowie
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2014 júl. 31. csüt., 14:53

Haho! Azt mondta a doki, hogy ne nyulj a tojashoz. Lehet, hogy ki akar jonni a kisgekko es azert vekonyodott el a fala, de az is lehet, hogy tul nedvesen kelt. Nem tenne jot, ha mestersegesen felnyitnad, mert abbol nagy tobbsegben nem lesz siker.
Remelem, hogy megunta a bent letet es ki akar kelni, es nem a masik dologorol van szo, mert akkor nem fog kikelni. Legkozelebb majd sikeresebb lesz a keltetes, ha ez most nem jon ossze - igy kell hozzaallni a doki szerint, de tudom, nem olyan konnyu - O is mondta... Szurkolok! Majd tajekoztass!!
Hajnisz
Fanatikus Tag

Következő

Vissza: Tenyésztés