blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 120 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Kezdök kérdései

Kezdök kérdései

Re: Kezdök kérdései

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 okt. 26. csüt., 10:25

wesker írta:Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni brachypelma smithi madárpókkal kapcsolatban. Kezdő madárpók tartó vagyok és tegnap vásároltam egy 4 éves nőstényt. Reggel óta a terrárium egyik sarkában álldogál és egész nap meg se mozdult. Tegnap délután evett egy tücsköt, este a terrárium oldalán mászkált és reggel óta nem nagyon mozdul. Friss víz van a terráriumban, búvóhely is. Mi lehet a probléma?

Semmi. ők ilyenek. Az enyém is általában egész nap egy helyben gubbaszt. van amikor rájön a pakolhatnék, akkor átrendezi a helyét. De egyébként van pókos forum is itt.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 okt. 25. szer., 15:27

Szia!,

Nézd meg az Arachnida.hu-t ez a pókos fórum :) .

http://www.arachnida.hu
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: wesker » 2017 okt. 16. hétf., 17:45

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni brachypelma smithi madárpókkal kapcsolatban. Kezdő madárpók tartó vagyok és tegnap vásároltam egy 4 éves nőstényt. Reggel óta a terrárium egyik sarkában álldogál és egész nap meg se mozdult. Tegnap délután evett egy tücsköt, este a terrárium oldalán mászkált és reggel óta nem nagyon mozdul. Friss víz van a terráriumban, búvóhely is. Mi lehet a probléma?
wesker
Újonc

HozzászólásSzerző: bigotes » 2014 márc. 01. szomb., 15:06

Üdv! Egy kérdés. Szedtem ki a vedlést pitontól és közben rámászott a kezemre. Majd éreztem,hogy a kígyó hasa "rezeg" ,mint amikor a telefon rezgőre van állítva. Ez mitől van?
bigotes
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: racer073 » 2014 feb. 12. szer., 19:09

Köszönöm a teljes választ, segítettél ! :)

üdv. Zollie

Kedves Zollie!

Kérlek, a jövőben a "Válasz" gombot használd a válaszokhoz, mely a legutóbbi hozzászólás felett, bal oldalt található!
Az idéz gombot elsősorban akkor használd, mikor egy korábbi hozzászólásra reagálsz, és akkor is kimondottan az idézett résznél!

További kellemes fórumozást,
Predi
racer073
Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 feb. 11. kedd, 11:05

Üdv!
Elég nyugisak a gabonák, szóval nem kell túlaggódnod a dolgot... a harapástól sem kell tartani, max felszíni sérülést okoz; volt nemrég egy kb 180 centis hímem, ő egyszer harapott meg, úgy, hogy be is tekerte a kezem... másnapra alig látszódott a helye.
Egy ideig ne piszkáld, had szokja meg a helyet, új környezetet, majd 2-3 naponta ki lehet venni kicsit; persze etetés után ne, illetve vedléskor se. Hozzáteszem, hogy én nem vagyok az a "fogdosós" fajta; van úgy, hogy fél évig hozzájuk sem nyúlok, és nem vadulnak el. Szóval téves az, hogy egy siklót rendszeresen ki kell venni, hogy "kéz szelíd" legyen. Sőt, ha sokat van zargatva, akkor pont az ellenkező hatást éred el; a folytonos stressztől agresszív lesz.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: racer073 » 2014 feb. 10. hétf., 19:06

Sziasztok !

Vasárnap voltam a terraplázán és vettem egy "félalbínó" gabonasiklót, kb fél éves. Pár tanácsra lenne szükségem, hogy mit és hogyan csináljak. Mindenképp szeretném kézhez szoktatni őt, már csak a terrárium tisztítása szempontjából is. Egy két elég gagyi kérdésem lenne: milyen erős a harapása, milyen gyakran ajánlott kivenni őt, hogy ne zaklatásról legyen szó? Esetleg ha vannak tanácsaitok, szivesen fogadom !

Előre is köszönöm, Zoltán !
racer073
Újonc

Kígyók!

HozzászólásSzerző: fiddler » 2014 feb. 06. csüt., 23:35

Sziasztok fórumozók!

Pár éve benne vagyok már a terrarisztikában. Leopárdgekkók, Vitorlásgekkók tartásában szereztem már sok tapasztalatot. Szeretnék valami újba belevágni. Már jó ideje érdekelnek a kígyók, siklók és úgy döntöttem, hogy belevetem magam a világukba. :) Nem kezdő kígyótulajdonosok jelentkezését várom, akik megosztják személyes tapasztalataikat akár itt, akár skype-on az általuk választott fajokról. Minden érdekel. Sztorik, képek, emlékek, bármi. :)

Üzenjetek bátran!
fiddler
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 feb. 03. hétf., 19:34

Szervusz!

Szerintem, várj a terráriummal.
Az állatok bírják a szállítást, ne félj! Viszont egyszerűbb kint beszerezni (pl magyar kiállítótól St Pölteni börzén..) és berendezni a terráriumot, mint költöztetni kétszer. Leguánnak ráadásul nem kis hely kell (gondolom, itt már közel 2 méteres, vagy még nagyobb terkóról van szó), jobban jársz, ha költözés után állsz neki.
http://pygmydragons.eu/ Rhacodactylus spp., Repashy Superfoods
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: LoveJohnny » 2014 feb. 03. hétf., 14:19

Sziasztok!
Egy ideje tervezek leguánnak terrariumot készíteni. Tervek megvannak. A gondom csak az, hogy tervezem kimenni ausztriába. Szerintetek várjak a terráriummal? Az állatok mennyire bírják a szállítást?
Köszönöm
LoveJohnny
Látogató

Re: Milyen gekkó lehet?

HozzászólásSzerző: bali88 » 2014 jan. 29. szer., 22:38

Igen, mondjuk van ebben igazság, amit Polypterus is ír. azért egy ekkora terkó nagyon kicsi. Ez inkább póknak, meg egyéb kisebb méretű ízeltlábúnak lenne jó, nem hüllőnek.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2014 jan. 29. szer., 22:21

Én ekkora terráriumba nemigen ajánlanék semmilyen gekkót. Ez nagyonnnagyon kicsi!
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: h3rnyo » 2014 jan. 29. szer., 19:44

petix írta:Sziasztok

Tudnátok olyan gekkókat a melyek 30x30x20 vagy 30x20x25-ös terráriumba kifejlet korukba is elférnek[ lehetőleg két egyed ]?

Stenodactylus stenodactylus vagy stenodactykus petrii
h3rnyo
Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2014 jan. 29. szer., 19:37

Szia!
Így hirtelen a Madagaszkári tarkagekkó (Paroedura picta) jutott eszembe. Ezek a gekkók elég kis termetűek, még felnőtt korukban is, esetleg nézz utána hogy milyen helyigényük van.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: petix » 2014 jan. 29. szer., 19:31

Sziasztok

Tudnátok olyan gekkókat a melyek 30x30x20 vagy 30x20x25-ös terráriumba kifejlet korukba is elférnek[ lehetőleg két egyed ]?

Hozzászólások áthelyezve! Ilyesmit vagy itt, vagy a terráriumokról szóló fórumrészben tegyél fel, légyszíves!
További kellemes fórumozást!
Predi
petix
Látogató

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2012 júl. 10. kedd, 14:03

Sziasztok!

Nem biztos hogy a jó témába tettem fel a kérdést, de a Lialis burtonis-t mivel lehet etetni? A halakat semmiképpen nem eszi meg? Valamiféle fagyasztott eleség van számára? Esetleg tartanak valamilyen rovarevő lábatlangekkó fajt? Az élő kisgyíkkal való etetés nem éppen megoldható, ráadásul drága és brutális is. :?
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: hpeti » 2012 jún. 04. hétf., 18:01

köszi szépen.
hpeti
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Chamaeleo » 2012 jún. 03. vas., 12:12

NZ (német Nachzucht) = CB (angol captive bred) = fogságban szaporított.
ENZ (német eigene Nachzucht) = saját szaporulat.
WF (német Wildfang) = WC (angol wild caught) = vadbefogott.
Chamaeleo
Tag

HozzászólásSzerző: hpeti » 2012 jún. 03. vas., 10:44

Sziasztok!

Pici segítségre lenne szükségem.
Úgy rémlik hogy volt már szó róla az oldalon, de sajnos nem találtam meg a megfelelő totyikot.. :-)
Tehát: Valamelyik nagyonokos leírhatná nekem hogy a terraristik.com on mit jelentenek pontossan a jelölések pl: NZ, ENZ, CB stb. Nagyon hálás lennék az infóért. Köszi. üdv. Peti
hpeti
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: gumipok » 2012 máj. 02. szer., 09:07

http://www.arachnida.hu/ itt tedd fel a kérdést,amúgy a pókok vedleni szoktak és 2-3 vedlés múlva tökéletesen visszanőhetnek a lábai
| ---------------------------||
|...BEER TRUCK..........| |||";, ___.
|_..._..._______===|=||_|__|..., ] -
..."(@)(@)""""**|(@)(@)*** **(@)
gumipok
Tag

HozzászólásSzerző: Godzilly » 2012 máj. 02. szer., 07:02

Sziasztok!
Valójában egy sima kis szobapókról lenne szó, amelyiknek leesett három lába és nem tud menni... :(
Az lenne a kérdésem, hogy visszanőnek-e a lábai és ha igen, mennyi idő lehet az?

Előre is köszönöm!
Godzilly
Újonc

HozzászólásSzerző: Predi » 2012 ápr. 30. hétf., 22:11

Nem csak kígyóknál.

Azt jelenti, hány állatról beszélünk, első a hím, második a nőstény, harmadik aminek nem tudod (nem volt szondázva vagy túl fiatal stb.)

Tehát, ha nekem van 1.3.5 vitorlásgekkóm, az azt jelenti, hogy 1 hím, 3 nőstény és 5 növendék/baby van.
http://pygmydragons.eu/ Rhacodactylus spp., Repashy Superfoods
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: Glori » 2012 ápr. 30. hétf., 21:07

Hello!

sokszor lattam kigyok nevei elott ilyen szamokat (pl 0.0.1)...ez mit jelent???
Glori
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Chester » 2012 márc. 24. szomb., 23:00

Köszi a választ rasta7 ! :)
Chester
Tag

HozzászólásSzerző: meamo » 2012 márc. 24. szomb., 18:59

Köszi!
meamo
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: corientalis » 2012 márc. 24. szomb., 16:47

Meamo: igaz!
corientalis
Tag

HozzászólásSzerző: rasta7 » 2012 márc. 24. szomb., 15:08

Hello Chester!

Nekem volt, hogy több mint 2 hétig nem ürített, majd egyben "nyomott egy szépet".
Én is kezdő vagyok varánuszban (az enyém is kb 1 éves), de úgy gondolom rendesen megemésztik a kaját. Gondolom túl sok emészthetetlen dolgot nem kap.
Ha élénk, aktív, akkor szerintem nagy aggodalomra nincs ok.
rasta7
Látogató

HozzászólásSzerző: Gyikn » 2012 márc. 24. szomb., 13:17

Helo! Fürdesd tovább kb 15-20percet hátha beleürítene! Vagy esetleg zöldséget adni neki amiben több a víz,, hátha hajlandó lenne megenni(nem volt még varrim bocsi ha hülyeséget írok) Szakimnál ez bevált! Hátha segít neked is!
Gyikn
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Chester » 2012 márc. 24. szomb., 12:35

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy mi a teendő,hogyha nem ürít a varánuszom?
Kb 1 éves most,46 cm hosszú és egy hete nem ürített.. Volt már meleg vizes fürdetés,és kicsit megnyomkodtam a hasánál,régebben olvastam,hogy ez beválhat.
Előre is köszönöm a választ!

Üdv. Kristóf
Chester
Tag

HozzászólásSzerző: meamo » 2012 márc. 24. szomb., 10:21

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a barna anolisz valóban képes az üvegen mászni? Olvastam róla több cikket és az egyikben ilyet olvastam, hogy karma is és tapadó korongja is van így mászik a sima felületen. Ez igaz? Előre is köszi a választ!
meamo
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: pallistvan » 2012 márc. 19. hétf., 22:44

Nagyon szivesen tartanek egy zold szinu kigyot...csak nemtudom mit???...ha van otletetk irjatok
pallistvan
Újonc

HozzászólásSzerző: Pittbull » 2012 márc. 16. pén., 08:18

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy macskánk és jön megy a lakásba mindenhol meg a szobába ahol a kígyó is van.
Egy tigrispotonom van és ha néha kiveszem vagy teszek veszek a terráriumban akkor a macskaszag a kezemen ruhámon meg a szobában a padlón nem gond??? Nem fog kajának nézni és ezért megharapni vagy hasonlók???

Köszi

Üdv
Pittbull
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: polydaedalus » 2011 okt. 19. szer., 15:51

Természetesen mikor a helyzet úgy kívánja akkor kilehet és ki is kell venni az állatot a helyéről, csak azért írtam, mert időnként felbukkannak olyan emberek akik állítják hogy az általuk tartott gekkó, sikló, kiskutyafarka szereti ha a gazdi kezében lehet, sőt még élvezi is... ez persze szép és jó, de a valóságban nem így működik:)

A fagyasztott takarmányt meleg vízben (ez esetben figyelj arra, hogy ne időzzenek túl sokat a vízben, mert "kidurranhatnak"), esetleg fűtőtestre helyezve kikell olvasztani, és már fel is lehet etetni. Amire ügyelj, hogy ha meleg vízben olvasztod ki a takarmányt, utána alaposan töröld meg, esetleg szárítsd meg hajszárítóval, így elkerülheted, hogy a terráriumban a talajszemcsék rátapadjanak az egérre. A másik dolog, a fagyasztóban tárolt eleséget lehetőleg 1-2 hónapon belül etesd fel, de félévnél tovább nem ajánlatos tovább tárolni őket.
polydaedalus
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: BurmeseSnakes » 2011 okt. 19. szer., 15:29

Hello!

Úgy képzeld el, hogy kiveszed a fagyóból az egeret vízbe felolvasztod és aztán csipesszel vagy valamivel megfogod a farkánál és leállsz "bábozni" a kígyó előtt.
BurmeseSnakes
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: NMYx » 2011 okt. 19. szer., 15:15

Értem, köszi a leírást! :)
Hát még majd meggyőzöm az otthoniakat, mert nekik van kivetni valójuk az egérrel való etetés ellen. Itt a koleszban sajnos nem tudnám hova rakni. :(
Egyébként a fagyasztott egérrel történő etetést, hogyan kell elképzelni?
Kézbe nem szoktam én sem venni az állatokat, mert nem hiába van annak egy megszokott környezete. Van pókom is, azokat sem piszkáltam eddig. :) Persze a kutya, macska az más. :D
Azért gondolom takarításnál meg lehet fogni, hogyha nem nagyon tiltakozik ugye?
NMYx
Újonc

HozzászólásSzerző: polydaedalus » 2011 okt. 19. szer., 14:56

Szia NMYx,

Először is fajta a kutyáknál van, hüllők esetében fajokról beszélhetünk:)

Számos olyan faj létezik, ami rovarokkal táplálkozik, illetve alkalmanként fogyaszt rovarokat (pl. Echis spp. Vipera spp. Opheodrys spp. )

Amennyiben fenntartásaid vannak a rágcsálókkal való etetéssel, nem feltétlen rovarevő fajokkal kell kezdened a hüllő tartást, hiszen ezen fajok tartása, általában nem kezdő terraristáknak való.

A rovarevők helyett sokkal inkább a különféle vízisikló (elsősorban Nerodia spp.) és szalagos sikló (Thamnophis spp.) fajokat javasolnám. Ezek a fajok elsősorban megfelelő méretű halakkal táplálkoznak, nem nőnek nagyra, és viszonylag egyszerű a terráriumi tartásuk. Az agresszivitást illetően fajon belül is komoly eltéréseket mutathatnak az egyes egyedek (Nerodia fasciata pictiventriseim között is volt idegbeteg, és nyugis egyaránt).

Azt viszont leszögezném, hogy értelmetlen dolog, fölöslegesen kézbe venni ezeket az állatokat. Egészen egyszerűen nem azért tartunk hüllőket, hogy bohóckodjunk velük.

Viszont ha etikai problémákba ütközik az egérrel való etetés, javasolnám, hogy előre leölt, fagyasztott takarmánnyal etess. Így a kezdésnek javasolható fajok választéka is kibővül (pl. gabonasiklók, patkánysiklók, királysiklók)

Sok sikert!
polydaedalus
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: nagy-pe » 2011 okt. 19. szer., 14:48

Azért a gabonasiklóknak is kell az a 26-28 fokos hőmérséklet.
nagy-pe
Moderátor

HozzászólásSzerző: NMYx » 2011 okt. 19. szer., 14:35

Köszi a válaszokat!

Igazából a leglényegesebb az lett volna, hogy rovarokat is elfogadjon, de ezt majd valahogy megoldom. Még azt hiszem a tavaly decemberi börzén (san marco) kérdeztem egy hölgyet, hogy mennyire igényes egy gabonasikló. Akkor ott azt a választ kaptam, hogy abszolút nem, és hogy külön világítás sem szükséges neki, sima szobahőn is elvan.
Ebből mennyi igaz?
NMYx
Újonc

HozzászólásSzerző: nagy-pe » 2011 okt. 19. szer., 14:22

Igazából azok amik rovarokat esznek azok a fonalkígyók,vakkígyók ha jól tudom,és fogságban nem is tartják őket vagy nagyon ritkán.Olyan kígyó ami nem harap olyan nincs,nem létezik.Vannak fajok amik nyugodt természetűek,de aki kígyókkal foglalkozik az előbb-utóbb beszed egy-két harapást.Véleményem szerint kezdésnek a gabonasikló,amúrsikló,királysiklók a legmegfelelőbbek.
Üdv
nagy-pe
Moderátor

HozzászólásSzerző: Thrag » 2011 okt. 19. szer., 14:18

Szia!

Szerintem Gabonasikló vagy Amúrsikló lehet a megfelelő választás egyik se nő túl nagyra, és nem is igazán harapósak, bár ez egyedfüggő. Leírást találsz róluk a megfelelő topikban.

üdv.
Thrag
Látogató

HozzászólásSzerző: NMYx » 2011 okt. 19. szer., 13:44

Sziasztok!

Nem nagyon foglalkoztam eddig hüllőkkel, de szeretnék 1 kígyót tartani. Előre is bocsi, ha nagyon gy*kér kérdéseket teszek fel. :)
A kérdésem az lenne, hogy létezik-e olyan fajta, amelyik rovarokat is elfogad, és nem csak egeret?
Kezdésnek mindenképpen sikló-félét érdemes tartani? Lehetőleg valami kevésbé igényes fajta érdekelne, és hogy ne harapja ketté a fejem. :D

A válaszokat előre is köszi!

Üdv!
NMYx
Újonc

HozzászólásSzerző: BurmeseSnakes » 2011 szept. 17. szomb., 10:17

Nos a kicsik színe mintája illetve "heterósága" attól függ milyen változattal rakod össze az említettet.
Pl.: ha egy normállal rakod össze akkor az összes kicsi hetero albínóra, a fele az motley lesz, az 50%-uk hetero lesz caramel stripe-ra és ha heteró aneryt sikerült választanod(amit ha normállal raksz össze nem derül ki) akkor 50%-uk het lesz aneryre ha nem anery het-et sikerült választanod akkor pedig nem leszenk hetek aneryre.
BurmeseSnakes
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2011 szept. 17. szomb., 10:13

Akkor egy ilyen kígyónak az utódai striped caramellek, motley amelek és aneryk lehetnek. Striped caramell biztosan lesz köztük, motley amel is, de anery nem biztos. Remélem jól értem. :)
"...Ebben a mesében részeg a herceg, és ronda a királylány, de néha a szemétdomb felett is felragyog a szivárvány..."
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: BurmeseSnakes » 2011 szept. 17. szomb., 10:07

Szia!

50% poss. het anery: 50% az esélye annak hogy hetero aneryre (ez akkor furdul elő ha az egyik szülő hetero valamire jelen esetben aneryre de a másik szülő nem anery és nem is hetero aneryre, így a kicsik fele heteró lesz anery-re) Nekem is van pár poss. tigrisem.
a possible jelentése: lehetséges
BurmeseSnakes
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2011 szept. 17. szomb., 10:01

Ismét ide sodort a "szabad szél". Valaki legyen szíves segíteni értelmezni ezt:
Amel, Motley 100% het Caramel Stripe, 50% poss het. Anery
Annyi tiszta, hogy pöttyös amel, ami hetero csíkos karamellre, de ez mit jelent: 50% poss het. Anery
Köszi !
"...Ebben a mesében részeg a herceg, és ronda a királylány, de néha a szemétdomb felett is felragyog a szivárvány..."
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: dliz » 2011 aug. 29. hétf., 21:08

szivesen
dliz
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: finucchiHUN » 2011 aug. 29. hétf., 18:57

Én is köszönöm! Ez nekem teljesen új infó volt. :)
finucchiHUN
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: BurmeseSnakes » 2011 aug. 29. hétf., 12:56

Köszönjük szépen az információt dliz!:)
BurmeseSnakes
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: dliz » 2011 aug. 29. hétf., 12:40

ENZ = eigenen Nachzucht = Saját szaporulat

Tenyésztett :
CB-angolul
NZ-németül
Vadbefogott:
WC-angolul
WF-németül

Farmtenyésztett:
FZ vagy FNZ

Nagyjából ennyi...a DNZ pl, német tenyészet, USNZ amerikai stb....
dliz
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: BurmeseSnakes » 2011 aug. 29. hétf., 12:32

Szia!

Én anno erről semmit nem találtam nekem is más terraristák segítettek ebben csak már pár jelölést elfelejtettem de volt még asszem DNZ is meg még vmi ami azt jelöli hogy vadbefogott de aki tudna erről pontos "lerást" adni azt nagyon megköszönnénk! Jólenne egy kis infófrissítés:)
BurmeseSnakes
Stabil Tag

Következő

Vissza: Életjelenségek