blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 145 vendég és 3 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Királypiton - Python regius

Királypiton - Python regius

(Serpentes) alrendje

Re: Királypiton - Python regius

HozzászólásSzerző: BlackFox » 2017 júl. 31. hétf., 16:57

Köszönöm a választ
BlackFox
Újonc

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 júl. 31. hétf., 15:21

Szerintem van esély egy polar ball-ra.
Nézde meg ezeket, nem tökéletes de hasznos lehet :D : http://www.worldofballpythons.com/wizard/
https://www.morphmarket.com/c/reptiles/ ... alculator/
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: BlackFox » 2017 júl. 30. vas., 21:08

Sziasztok.Nekem lenne egy elég hülye kérdésem a tenyésztők felé:

Mi történik ha egy Blue Eyed Leucistic és egy albínó pitont szaporítasz?? Milyen lesz a szeme?..kezdő vagyok és még nincs pénzem ki próbálni lehet hogy nem én vagyok az első aki gondolt rá.Valaki segítene meg öl a kíváncsiság.
BlackFox
Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2017 ápr. 17. hétf., 18:58

külön tartom őket köszi :)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2017 ápr. 15. szomb., 23:37

Van aki probléma nélkül együtt tartja őket nagyobb méretkülömbséggel is de én nem ajánlanám. Pont elég kép van a Facebookon kannibál királyokról ahoz hogy parázni lehessen. Én jobban szeretem külön tartani őket, de ha egybe rakok több kígyót akkor figyelek rá hogy a legnagyobb és a legkisebb között is max 15-20% legyen a hosszkülömbség. Én a helyedben nevelném még.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2017 ápr. 09. vas., 20:16

Sziasztok!
Van egy 1,5 éves hím királypitonom(kb.90cm ), ma vettem egy tavalyi nőstény pitont (kb 60cm) az lenne a kérdésem, hogy tarthatom őket együtt?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 dec. 30. pén., 22:20

Köszi :)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 dec. 30. pén., 00:19

Daffe:
Tarthatod őket együt de két állatnak nagyobb hely kell és több búvóhely. Etetésnél külön kell szedni őket.
Sulfur:
keress rá hogy terrárium készítés és sok találatot kidob, tudsz válogatni.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: SulfUr » 2016 dec. 29. csüt., 00:16

Sziasztok!

Segítsetek légyszi, hogy hol tudok jó áron 100X50X50 cm es terráriumot készíttetni 5 ös üvegből háttérrel???
SulfUr
Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 dec. 27. kedd, 21:32

Sziasztok!
2 hím kígyót tarthatok együtt? :roll:
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 dec. 15. csüt., 17:37

A növényes izzónak akkor van értelme, ha sok növény van, ami meg a kígyónak nem annyira jó. Pár növény jó ha van, nekik vehetsz ilyet ha szeretnél, de általában amelyik kibírja a terráriumi körülményeket annak szerintem nem lényeges a fény fajtája, csak legyen valami. LED is jó lehet, növények is szeretik, de a színváltozós felejtős, szerintem eléggé zavarhatja a kígyót. Az uvb a legjobb a 3-ból, mivel segíti a kalcium beépülését, bár kígyóknál nem szokták használni de nekik is jót tesz csak nem létfontosságú. A növények is jól érzik magukat alatta. Viszont ezek mellé mindenképp legyen egy jó erős melegítő izzója.
Vizestálba csapvíz vagy ásványvíz. Az ásványvíz jobb, de hetente legalább 2x kell vizet cserélni(legjobb naponta), és ez egy felnőtt állatnál minimum 1 liter vízet jelent. Párásításnál ha nem szeretnéd, hogy vízköves legyen a terrárium akkor mindenképp desztillált víz, viszont ilyenkor ajánlott az ásványvíz a medencébe. Amúgy a csapvíz is tökéletes, itt is az ásványvíz lenne a legjobb, de nagyon vízköves lesz tőle a terrárium.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: hosszidavid » 2016 dec. 14. szer., 19:40

Sziasztok! köszi az előző válaszokat!
Jön a következő béna kérdés:
Léteznek Grow light izzók, növénytermesztésben használják őket. Berakhatok ilyet egy királypitonnak? a másik variáció, a távirányítóval színváltható LED izzó. a harmadik pedig a sima uv égő. Ezeket hangulatvilágításnak képzeltem el, de ha esetleg árthat az állatnak, akkor inkább mellőzöm.
A másik, hogy itatásnal csapvíz, vagy szénsavmentes ásványvíz a nyerőbb? permetezésnél mehet az ioncserélt vagy desztilált víz?

Köszi előre is! Üdv: Dávid
hosszidavid
Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 dec. 11. vas., 19:19

Szia
Nekem egész nap el van bújva és csak éjjelente csúszik-mászik :D és kezdettől fogva fűtőkábelt használok csak.. én úgy gondoltam, hogy felesleges a lámpa, ha úgy is éjjeli állat.
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: AdamBlack » 2016 dec. 10. szomb., 17:21

Sziasztok! Egy hete van királypitonunk, eddig két napja jött ki először a búvóhelyről, de azt is csak az éjszaka közepén. Eléggé sok helyen olvastam, hogy a lámpa jobb mint a talajfűtés. De miért jobb neki, ha nappal nem is jön elő? Vagy ez idővel változni fog?
AdamBlack
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 dec. 06. kedd, 19:10

Ha nem tudsz szerezni egeret akkor vegyél egy adag fagyasztottat, azt 4-5 havonta ki kell dobni ha marad, de addig legalább nem lesz problémád vele.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 dec. 06. kedd, 16:49

A kókuszrost jó önmagában. Kemény kockában lehet venni, azt beáztatod egy vödör vízbe(a víz mennyiségét el kell találni), akkor felduzzad sokkal nagyobbra. Utána elég csak kicsit nedvesíteni. Spriccelni kell, de elég hetente egyszer-kétszer. Azt viszont mindig vedd figyelembe, hogy a kevés párát sokkal jobban bírják mint a túl sokat.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: bopkul88 » 2016 dec. 06. kedd, 08:14

Igazából egy szép diszterráriumot szeretnék! És jó volna legalább egy 120x50x50es terrárium.
Talajnak tökéletes simán csak kokuszrost? Azt meg elég kicsit beáztatni? A vizestál elég szokott lenni a megfelelő páratartalom eléréséhez vagy kell bespriccelni vizet?
Igazából ugy érzem, hogy az egérrel vagyok a legnagyobb bajban! Itt nem kapni sehol, tartani meg nem szeretnék mert büdösek. És én inkább az élő egeret preferálom jobban, de ha megeszi a fagyasztottat is akkor végülis mind1!
Köszönöm a válaszokat
bopkul88
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 dec. 06. kedd, 06:25

Attól függ, hogy egy gyönyörű díszterráriumot szeretnél, vagy egy olcsó tenyészrendszert. A legolcsóbb megoldás(műanyag doboz+talajfűtés+talaj) kb 7-8000 forint. A díszterráriumhoz pedig a cuccok:
- terrárium minimum 80x50x50, ez üvegből kb 20 000, fából úgy 10 000, de megcsinálhatod otthon olcsóbban is.
- lámpa, ebből a búra házilag kb. 500 forint( fordított cserép+foglalat), gyári 2500 körül van
- melegítő izzó típústól függően 1000-3000 forint, neked legalább 75, de inkább 100 watt kéne. Én az arcadiát javaslom.
- hő és páramérő szerintem nem fontos, de ha mindenképp szeretnél akkor digitálisat vegyél, a ragasztgatósok használhatatlanok. Ez páramérőnél kb. 3-5000, hőmérőnél 2000-3000 forint.
- egy nagy adag kókuszrost 1400, ez elég ahhoz, hogy jó mélyen feltöltsd a terráriumot így majd majd tud ásni ha szeretne
- búvóhely 0-3000 forint. A legolcsóbb, ha egy dobozból kivágsz egy darabot és felfordítod. Tudsz csinálni magadnak műnyantából is, a gyárikat is ebből csinálják ha jól tudom. Készen kb. 2500-3500
Így hirtelen ennyi jutott eszembe.
http://tmreptiles.eu/webaruhaz itt tudsz rendelni mindent.

Egeret nem tartok, de könnyű tenyészteni.
Pitont leginkább terraplazán néznék, de hirdetéseket is nagyon sokszor raknak fel róluk. Az áruk változattól és mérettől függően 8000-től egészen több millióig halad. Ne a legolcsóbb állatra menj, inkább azt nézd hogy erős, egészséges legyen.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: bopkul88 » 2016 dec. 05. hétf., 12:04

Sziasztok!
Szeretnék én is egy pitont, szerintem elég jól körbejártam a témát, viszont érdekelne, hogy a kígyón és a terráriumon kivül mennyibe kerül elkezdeni? Lámpa, terrárium melegítő, hömérö, páratartalom mérő és a többi berendezés mennyibe kerül kb?
A kókuszrostot ti hol veszitek?
Ti egeret tartotok otthon vagy mindig megveszitek? Kis városban lakom és szerintem nem tudok egeret neszerezni itt.
És ha lehetséges egymegbizható tenyésztő is érdekelne.
Köszi
bopkul88
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 dec. 04. vas., 21:44

Szerintem nem kell ennyire túlparázni. Annyi az egész, hogy ha kertből, utcáról, erdőből hozol cuccokat akkor süsd ki miniminimum 120 fokon.
Talajnak szerintem az a legkényelmesebb ha veszel kókuszrostot, azt berakod vízbe felduzzad és mehet a kígyó alá nem kell kisütni. Az összes tökbbi talajt kell.
A fertőtlenítés fölösleges, általában nincs szükseg vegyszerekre. ha nagyon vízköves lesz az üveg akkor sikáld át ecettel, ennek a gyakorisága attól függ, hogy mennyire szeretnéd hogy tiszta legyen. Minden ilyen művelet végén nagyon alaposan mosd le az ecetet. A talajcsere csak akkor kell ha élősködők vannak benne, az ürüléket pedig rögtön ki kell venni. Nekem az is bevált, hogy ugróvillásokat telepítek a terráriumba, így azok minden fölösleget lebontak. Így kb nemis kell benyúlkálni, csak etetni.

A színes kavicsok arra vannak, hogy kiemeljék az állat színét, így "eladhatóbbá" tehető a kígyó. Illetve vannak a bedding chips-ek de az teljesen más.
A moha pedig azért nem biztos hogy jó ötlet, mert ahol használják(általában békáknál ahogy te is írtad) ott eléggé trópusi a környezet, míg a királypiton megbetegszik magas páratartalmon,nekik inkább 60% körüli pára kell. Természetesen próbálkozni lehet, engem is érdekelne,hogy hogy bírja a szárazat.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: hosszidavid » 2016 nov. 30. szer., 14:09

Köszi a választ barca!
Nos, jövök a következő kérdéssoral:

fertőtlenítés: sok helyen olvastam az ecetes vizes terrárium tisztítást, viszont azt az infót nem találtam meg, hogy ez fertőtleníti is a terráriumot, vagy csak a makacs szennyeződéseket távolítja el?
A kígyó esetleges fertőtlenítésére SH Romedectin és/vagy Insecticide 2000 beszerzésére gondoltam, esetleg grapefruitmag-kivonatra (egy kicsit bepermetezni a kígyót, kézzel vagy valamilyen nedves törlővel kicsit megsimogatni, eldörzsölni a bőrén, 5-10 perc múlva kicsit megfürdetni, leöblíteni, ezt atkásodás esetén 4 naponta megismételni nagyjából 2 hétig - ha esetleg nem stimmel, javíts ki kérlek). Érdemes a terráriumot is ezek egyikével fertőtleníteni? Kézi permetezőbe higítva töltve, jól körbespriccelve az üres terráriumban. A berendezéseket is ezzel gondoltam fertőtleníteni, illetve kicsit megsütőzni, vagy teljes csere. Úgy gondoltam, hogy a terráriumot kb 2-3 havonta teljesen kitakarítanám (aljzat csere, terrárium és berendezések fertőtlenítése, tisztítása). Ez mennyire reális, érdemes gyakrabban takarítani (persze, használattol függ, és majd ránézek és látom hogy kell-e takarítani, de úgy gondoltam, hogy ha valami oknál fogva nem retkelődne be a terrárium, 2-3 havonta akkor is mindenképp teljes takarítást végeznék, addig meg csak szarszedés, meg ilyesmik. Ez életszerű időtartam?)

aljzat: kókuszrost, balti tőzeg, esetleg a kettő keverékét tervezem alzatként használni (frissen vásároltat érdemes megsütőzni?). Viszont megfordult pár dolog a fejemben, amiket nem tudom hogy működnének-e:
kisállatboltban láttam ilyen csomagolt mohát, békás terráriumokba, esetleg valamilyen dekor moha, szárított formában?
agyaggranulátum
külföldi börzén láttam hogy ilyen színes műanyag granulátumon tartják a kígyókat, elfelejtettem megkérdezni hogy mi az, és hogy csak a börze idejére van alattuk, vagy rendszeresen használja (nyílván az ipari műanyag nem túl egészséges, sem lenyelve, sem máshogy, de gondoltam csak nem életveszélyesen tartják az eladó állatokat - lehet hogy valami speckó anyag? mert nagyon dekoratív).

köszi
üdv: Dávid
hosszidavid
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 nov. 18. pén., 19:51

Szia.
Egy akkora terráriumban bőven elvan egy nagy is, de ha tényleg kicsit szeretnél akkor semmiképp ne vegyél növendék állatot, mert az ilyen szempontból zsákbamacska. Egy 3 éves állat már nem nagyon nő, ott már el tudod dönteni hogy neked melyik méret kell. Egyébként a videók megtévesztőek, ezek az állatok nem nagyon nőnek 130 centinél nagyobbra, de általában 90-110 centi körül vannak. Az etetés pedig nemhiszem hogy a hosszát befolyásolná(max az átmérőjét). És a gyakoriság pedig a felnőtteknél alapból szarás után 1-2 hét, tehát kb 4 hetente szokás etetni.
A többi kérdés pedig jöhet nyugodtan, ezek teljesen normális kérdések, én sokkal rosszabb voltam :)
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: hosszidavid » 2016 nov. 17. csüt., 23:34

Sziasztok!
Sokat nézegettem videókat, képeket, olvastam leírásokat, többek között ezt a topicot is végigolvastam (!!), nagyon sokat tanultam. Még nincs ugyan királypitonom, de készülök rá ezerrel :D
Rögtön az elején egy buta kérdés: legtöbbször mekkorára nőnek meg ezek az állatok? nem azért kérdezem, hogy most mondjatok egy min. méretet terkóra, ez azért fontos, mert kicsit korlátozva vagyok, 100x50x50 a max. amit el tudok rakni. A legtöbbek szerint ez elég egy királypitonnak. de sok videón (pl.: https://www.youtube.com/watch?v=Jg9p4qpx1FY
https://www.youtube.com/watch?v=JcSCH7Ndb7c ) olyan méretűek vannak, amit én nem szívesen raknék bele egy ekkora terráriumba, még ha neki tökre megfelel, akkor sem.
Szóval nálatok mit mond a statisztika, gyakoriak ezek a góliátméretűek, vagy azért könnyű belenyúlni egy szolidabb méretűbe?(pl.: https://www.youtube.com/watch?v=8JHs-7HJst8
https://www.youtube.com/watch?v=FPHC9utYy7A)
Ebből kifolyólag mindenképpen hímet szereznék be, legtöbbször azok a kisebb példányok (?)
Nem tudom, hogy ez így mennyire reális dolog, de az etetés intenzitása esetleg tudja befolyásolni a méretet? Persze nem úgy értem, hogy koplaltatva van még direkt amellett, hogy rossz evők, hanem hogy szarás után nem kap egyből kaját. Mondjuk 3-4 hetente 1x etetés.
Egyenlőre ennyi, majd jövök még érdekes kérdésekkel, fel van írva pár :D de nem akarom nagy dózisban adagolni a f_szságot :D
Köszi a türelmet!
Csoki
hosszidavid
Újonc

HozzászólásSzerző: kixgc » 2016 nov. 09. szer., 19:02

EFFIPRO SPRAY az pont az a gyümölcs koktél ami az elösködök ellen szolgal a teráriumokban?
https://www.apodiscounter.de/frontline- ... 24406.html
ez is az lenne ? vagy van külön terrariumra is ? eddig nem hasznaltam ilyent meg sosem de most szukség lenne rá és tanacstalan vagyok ..... segiiitttssssséééégggggg ......... :D
kixgc
Újonc

HozzászólásSzerző: Szklenardaniel » 2016 okt. 21. pén., 22:22

Köszönöm a gyors választ :) Akkor nem is aggódom :D Az a fél év nem semmi. Hát sajnos nem kifejlett mert az előző helyen igen csak el volt hanyagolva kapott 3-4 hetente 3-4 db egeret ami valljuk be egy 3 éves pitonnak nem elegendő. ő már másnap evett amint megvettem és a patkányra szoktatás sem volt szoktatás :D egyből megette nem válogatott. Vele viszont az a baj hogy nem éppen kezes. igen aktív kézben és volt már hogy odakapott. most éppen vedlik 1 hónapon belül ez a második, innen látszik hogy most van etetve normálisan. De benyúltam ma hozzá és megsimogattam, amit eddig békésen tűrt még vedlésnél is, ma viszont olyan hangot adott ki, mint amikor egy macska fúj egyet. van valami ötlet hogy lehetne kezesebbé varázsolni? Vagy szokjál hozzá hogy Ő ilyen kis vad lesz? A másik kérdésem hogy szerinted mekkora egérrel próbálkozzak a picinél? És hogy érzi e a különbséget a fagyasztott és a frissen leölt között? ( Persze a fagyasztottat felmelegítem. Az újabb válaszokat előre is köszönöm
Szklenardaniel
Újonc

HozzászólásSzerző: zoli9012 » 2016 okt. 21. pén., 21:47

A 3 éves már persze hogy megeszi, egy gyönyörű kifejlett piton. :)
Az enyém kb 2-2.5 hét volt mire elkezdett enni. Nagyon jól bírják táplálék nélkül.
Régebben megszökött egy Vörös királysiklóm, az is szinte újszülött volt, kisujjamnyi vastagságú, őt fél év múlva találtam meg, semmi baja nem volt :) áttelelt szépen 2 csempe repedésében.
zoli9012
Újonc

HozzászólásSzerző: Szklenardaniel » 2016 okt. 21. pén., 21:34

Sziasztok! A mostani terraplázán vettem egy kis nőstény spider-t. Gondolom az hogy nem eszik nem egy meglepő dolog sokszor olvastam ilyet. A kérdésem viszont az lenne hogy körülbelül meddig ne kezdjek aggódni egy kb 2és fél hónapos pitonnál? Elvileg másfél hete nem evett. Először közepes méretűvel próbáltam mert azt mondták megeszi. aztán egy egészen picivel kb-6-7 g-os volt beírdalt fejjel frissen leütve szintén mint az előzőt ahogyan mondták hogy evett. legutóbb szopós egérrel próbáltam és bent is hagytam neki kb 2-3 órára de nem foglalkozott vele. Esetleg más tipp hogy mivel próbálkozzak? És mennyi ideig bírják az ilyen kis állatok anélkül hogy elpusztulnának? Van egy másik pitonom egy normál 3 éves azzal semmi baj nem volt betömi a 250 g-os patkányt is.
Szklenardaniel
Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 okt. 21. pén., 18:02

8O Szia !
Ez nagyon érdekes mert a pitonok nem erről híresek ... ők általában nagyon nyugodt állatok és kezdőknek is ajánlott pont ezért..
Nem tudom miért csinálhatja, ezt a tiéd kíváncsi vagyok mit fognak a többiek írni, mert ez a téma érdekel :D
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: zoli9012 » 2016 okt. 21. pén., 17:32

Üdv mindenkinek!

Nemrégiben hozzám került egy fiatal piton. Előtte is nehézkes volt etetni, lévén élővel etették, én pedig fagyasztottal etetek.
Jelenleg kesztyűbe, a karomat pólóval becsavarva etetem, mert így nem látja a kezem által kibocsátott hőt. Más esetben már egyszer megharapott, ekkor találtam ki ezt a megoldást, így egészen jól megy.
Azonban időnként szeretném kézbe is venni, szeretném ha ezt meg tudnám vele szoktatni valamelyest.
Néhány napja kivettem, nagyon picit ugyan megkapott de nem volt vele különösebb gond. Általában viszont szembe fordul velem és harapna a kezemre, akár csak etetésnél. Nem hinném hogy védekezne, mert még nincs elég közel hozzá a kezem.
Lenne esetleg ötletetek?
zoli9012
Újonc

HozzászólásSzerző: kixgc » 2016 okt. 14. pén., 15:47

Sziasztok.... mostanaban egy erdekes dolgot vettem eszre a kigyomnal... nagyabol masfél éve van meg 6 eves királypiton .. néhány napja vagy talan egy hete szemet szurt egy kékes szürkés erdekessen csillogós árnyalat a börén ahogy a fény megtörik rajta, elösször arra gondoltam megint vedleni fog .... de tevedtem ... semmi mast nem vedtem eszre rajta sem a viselkedesen sem a szekleten , az etvagyaval sincs semmi gond... egy többágu fadarab volt benn neki amin tud tekeregni es hat nem is mutatott rosszat benn egy élö kisfa vagy bokor is ven benn ... de a hangsuly a szaraz agdarabon van , megjelent rajta a penesz elsö jele és szaga es azonnal ki is vettem ... ki takaritottam a terariumot is ... de lehetseges hogy köze van a penesznek a kigyö börének érdekes kékes szurkés nagyon halvany árnyalatához ? ??????
kixgc
Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 szept. 22. csüt., 19:59

Sziasztok!
Van egy 1 éves hím pitonom és szeretnék hozzá venni egy nőstényt (nem tenyészeti célból ..csak azért, hogy ne legyen egyedül)
120x80x50-es terkóban van(hossz, magasság, mélység ) ez elég volna 2 kifejlett állatnak?
És nem lenne baj, ha mindig együtt lennének?
Válaszokat köszönöm előre is! :)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 szept. 12. hétf., 18:33

Nem hiszem, de ha alacsony az még mindig jobb mit a túl magas.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Daffchy » 2016 szept. 12. hétf., 17:42

barca007 írta:Sztem ha heti egyszer permetezel, és van egy vizestálja amibe bele tud tekeredni akkor nem lehet baj.

Napi 2x permeteztem eddig.

Igy reggeli permet utan 80%, estére pedig visszaesik 60-ra.
Heti egy az nem kevés?
Daffchy
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 szept. 12. hétf., 14:02

Sztem ha heti egyszer permetezel, és van egy vizestálja amibe bele tud tekeredni akkor nem lehet baj.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Daffchy » 2016 szept. 12. hétf., 08:08

barca007 írta:Este jó neki a hideg, úgy 20-22 fokig is bírja.
Grat az állathoz.

Köszönöm szépen! :)

Annyi kérdés, hogy mennyi legyen a terráriumban az alap páratartalom és mennyi vedlési időben?
Most épp vedlési fázisba lépett és olyan 65-75% között van,inkább magasabb.
Ez már sok? Olvastam, hogy a túlzó páratartalom bőrbetegséghez vezethet.
Meg a baciknak is jó táptalaj gondolom. (az alom nem tocsog a vízben, odafigyelek)

Ahány oldal annyiféle páratartalmat ír, valahol hivatkozva a vadonbeli élőhelyére azt mondja 50-55% valahol azt írják 60-70%.
Daffchy
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 szept. 11. vas., 08:00

Este jó neki a hideg, úgy 20-22 fokig is bírja.
Grat az állathoz.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Daffchy » 2016 szept. 10. szomb., 19:49

barca007 írta:Szia
A doboz vagy terrárium mindegy.
A talaj is mindegy, nem lesz baja pl a kókuszrosttól, tőzegtől stb.
A hőmérséklet lehetne több, a napozóhelyen 32 fok lenne az igazi de lámpával sztem természetesebb. A hideg rész jó így.

Köszönöm a választ. Sikerült elérnem, hogy meleg részen 30-31 fok van, hidegen pedig 26-26,5.

A rejtekhelyre hem akar bemenni. Vagy a meleg részen van vagy a kettő között vagy jön-megy kutakodik a rejtekhely tetején is, de bele nem megy. :/

Ma hoztuk el egyébként.

Maradhat estére is ez a hőfok?
15 wattos kábel van a terrárium egyik felén. Félek hideg lenne neki, ha lekapcsolnám.
Daffchy
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 szept. 08. csüt., 20:38

Szia
A doboz vagy terrárium mindegy.
A talaj is mindegy, nem lesz baja pl a kókuszrosttól, tőzegtől stb.
A hőmérséklet lehetne több, a napozóhelyen 32 fok lenne az igazi de lámpával sztem természetesebb. A hideg rész jó így.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Daffchy » 2016 szept. 07. szer., 12:41

Sziasztok!

Életem első királypitonját vásárolnám meg hamarosan (első hüllő is) és olyan kérdésem lenne, hogy bébi (2 hónapos) királypitont első körben valóban műanyag dobozban kell tartani és csak egy kis idő elteltével lehet terráriumba átköltöztetni vagy ez csak legenda?
Olyan érvek voltak mellette, hogy atkákat jobban észre lehet venni a fehér papírkendőn (alomként használva) és, hogy fenyőkéreg és egyéb használatos talajok, ha lemennek a torkán nagy gondot okozhatnak (bár ez szerintem a nagy állatnak is probléma lenne, ha táplálkozás közben véletlenül lenyeli). Jó a papírtörlő néhány hétig míg nem kap terráriumot?

Egy h57 x sz39 × ma35 cm dobozban lenne (JYSK tároló doboz, átlátszó) egy drabig és egy 15 watt-os kábellel fűteném a doboz egyik oldalát, kívülről. Tegnap teszteltem és 4.8 cm magasban (a terrás kör alakú hőmérő közepe a 4.8) 28 celsius fok volt a doboz hűvös részén pedig 25 fok. Mindenféle aljzat nélkül.
Ez megfelelne esetleg vagy hideg? Ehhez egy kiegészítő fűtés már valószínűleg sok lenne.

Ha ez a hőfok alacsony, csinálhatom azt, hogy a fűtőkábel belülre kerül és arra rakok kókuszháncsot vagy akármit amit javasoltok?

Átolvastam már több száz hozzászólást, de mindenki mást mond a hőfokokról.
Ezért bátorkodtam mégis csak kérdezni.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Daffchy
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 szept. 02. pén., 16:20

Ha felül szellőzőrács van akkor rá tudod tenni, ha nincs akkor az én módszerek:
fúrni kell az oldalára egy jukat, valahogy, pl dekopírfűrésszel akkorára kell tágítani, hogy a dugó kiférjen, aztán csak fel kell ragasztani és a vezetéket elvezetni felül.
Tőzeget pedig az obiban szoktam venni 20 literes adagban van, nagyon olcsó eddig semmi baj nem volt vele.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Szklenardaniel » 2016 szept. 02. pén., 08:13

Köszönöm a választ! Még azt szeretném kérdezni, hogy a szellőzőt mivel oldottad meg amihez a lámpát is oda tudom tenni felülről? Gondolok itt arra a szúnyoghaló szerű anyagra. Olyat hol tudnék beszerezni? A másik kérdésem a tőzeg lenne hogy jó e kertészetből vagy kifejezetten hüllőknek való kell? A válaszokat előre is köszönöm!
Szklenardaniel
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 szept. 01. csüt., 22:04

Szia.
Ha díszterrárium lesz, szerintem búrával rakd a tetejére, mert ha berakod körbe kell venni ráccsal, és az nem túl dekoratív.
Egy spot izzó elég az egyik oldalra, de az erős legyen (100-150 w), így lesz árnyék is.
Lehet ezt csak én gondolom így, de szerintem sokkal természetesebb az állatnak, ha felülről is melegszik, talajfűtés elég a napozó alá.
Az aljára az üvegnek szerintem nincs sok értelme, de én pl a most épülő terráriumpolcon minden terra aljára fogok csavarozni valami műanyagot a szálkák miatt.
Hát kb ennyit tudtam összeszedni, és a boámból indultam ki, de sztem itt is ugyanazok a szabájok.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Szklenardaniel » 2016 szept. 01. csüt., 17:57

Sziasztok új tag vagyok. 2 hete szereztem be egy gyönyörű kirlypitont. kb. 95 cm és elvileg 3 éves. Az előző helyen nem foglalkoztak vele túl sokat. A nemét sajnos nem tudom. Most átmeneti terkoban van. De jövő hónapban jön neki a nagy. 120X70X60 (széXmaXmélység).
A nagy része OSB-ből lenne de az eleje természetesen üvegből. Az lenne az egyik kérdésem hogy szerintetek hülyeség lenne e az aljára is üveget tenni? A másik a lámpa kérdés lenne. Legyen 2-3 darab spot égő vagy legyen egy kb 60 cm neon? És melyekből milyen foglalatot és izzót vagy neont ajánljátok, és kell e a spot izzó valamilyen búra, a kígyó védelme érdekében? Én spot foglalatra erre gondoltam:

http://www.petnet.hu/termek/Trixie_Rept ... at-81-9805

Melegitest egy kb 6 méteres melegítőszállal oldom meg.
A beszoktatás viszonylag könnyen ment. Meggondolatlanul a második napon kivettem, és oda kapott. Éhes is volt mert utána bedobtam 3 közepes egeret és egyből megertem (az előző tulaj ezzel etette) Rá egy hétre ürítés után adtam neki 2 db közepes patkányt, egyből elfogadta és mind a kettőt benyomta. Úgyhogy az etetéssel nem lesz semmi gond. Most várok két hetet és megismétlem ugyan ezt, utána adok neki nagyobbat mert szerintem simán megenné.
A segítséget előre is köszönöm!

Ui: az állatról és a terrariumról pár kép:

http://kepfeltoltes.hu/160901/20160901_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/160901/20160829_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/160901/147274897 ... es.hu_.jpg
Szklenardaniel
Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 jún. 29. szer., 20:18

Szia ez a nőstény királypitonoknál nem nagy dolog előfordult már az is, hogy 1 évig nem evett valakinek...ezek a helyszínváltozás, hőmérséklet változás és egyéb dolgok következményei. Nem kell aggódni addig, amíg nem kezd el drasztikusan fogyni nincs baj...ha sajnos ez következik be akkor meg egyből állatorvos!
Nyugi majd ha szüksége lesz rá akkor fog enni ! :)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Rolika1984 » 2016 jún. 29. szer., 11:54

ÜDV mindenkinek! új tag vagyok még itt.lenne hozzátok egy olyan kérdésem,hogy nagy kígyó vagyis hüllő rajongó vagyok.van nekem egy nőstény és egy hím király pitonom.április elején vettem.nagyon szépen be van nekik rendezve a terrárium,élőnövényzet fűtő izzó szép kövek bujkálók.tényleg nagyon szép és egzotikus.a hímmel semmi baj nincs de a nőstény április közepe óta nem akar enni.akkor vettem de mielőtt megvettem,az előző gazdinál evett egy héttel .én elhoztam és azóta semmi.se élőt se kiolvasztottat nem eszik.persze meg is melegítettem neki hogy ne hideg legyen hanem kéz meleg.még nem látom rajta hogy fogyna,de aggaszt ,hogy ennyi idő eltelt ,és nem kell neki.beteszem élve neki a süldő patkányt és rá sem bagózik.pedig párásítok nekik mindent próbálok elkövetni de nem eszik.még csak érdekelni sem érdekli.a gabona siklóim meg a hím piton az eszik rendesen semmi baj.tanácstalan vagyok mit tegyek.ilyenkor nyáron kell nekik fűtés egyáltalán?a jótanácsokat előre is köszönöm.szép napot mindenkinek.
Rolika1984
Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 máj. 21. szomb., 19:49

hetente 2x adj neki 2 egeret
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Barbif » 2016 máj. 21. szomb., 11:31

Akkor az teljesen normális,hogy etetés után sosem pihen el,hanem nagyon eleven és mászkál összevissza szinte egész nap ??
Barbif
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 máj. 19. csüt., 20:29

Szia
Szerintem az már sok lenne neki nem kell túlzabáltatni..
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Barbif » 2016 máj. 19. csüt., 09:35

Ha a picurom benyomott tegnap 2 db nagy egeret és most teljesen eleven, akkor ezek szerint mehetne neki egy 3. egérke is?
Barbif
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 ápr. 17. vas., 16:21

Hála az égnek ma elfogyasztott egy egeret :) =D>
DaFfe
Stabil Tag

Következő

Vissza: Kígyók