blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 148 vendég és 2 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Ázsiai viziagáma - Physignathus cocincinus (Cuvier, 1829)

Ázsiai viziagáma - Physignathus cocincinus (Cuvier, 1829)

(Agamidae) alrendje

Re: Ázsiai viziagáma - Physignathus cocincinus (Cuvier, 1829)

HozzászólásSzerző: Szavik » 2018 feb. 05. hétf., 19:26

Hello
Vizi agámának szeretnék keltetőt épiteni.
Mire figyeljek?? páratartalom stb...
Szavik
Látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 júl. 23. szomb., 01:12

Nemhiszem, de ha úgylátod hogy igen akkor langyosvizes fürdő és hasmasszázs.
Ha nagy akkor nem lesz baja, ha még kicsi akkor sem valószínű.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Toucan » 2016 júl. 22. pén., 16:24

Sziasztok!
A minap megetettem a víziagámámat viaszmoly lárvával és sajnos bekapott egy kis anyagot is amiben a lárvák voltak. (Nemtudom hogy viasz e azért mondtam anyagot)
Okozhat ez gondot neki, bélelzáródást?
Toucan
Látogató

HozzászólásSzerző: Raxxon » 2015 szept. 29. kedd, 18:19

Köszi nagyon igyekszem vigyázni rájuk :mrgreen:
Üdv: Raxx :)
Raxxon
Látogató

HozzászólásSzerző: Blaze » 2015 szept. 29. kedd, 16:40

Gyönyörű állat Raxxon! Ahogy a nőstény leopárdgekkód is! :)
Blaze
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Raxxon » 2015 szept. 28. hétf., 23:14

Látom nem nagyon mozog a téma :roll:

Pár kép a tücskök réméről:
Kép

Itt kicsit sok lett a fény és pár nappal vedlés előtt van de remélem nem gáz
Kép

Kép
Üdv: Raxx :)
Raxxon
Látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 01. csüt., 11:13

Három állatnak mekkora hely kell?
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jan. 01. csüt., 11:10

indi írta:Nem! Itt tulajdonképpen nem a terrárium méretével van a probléma hanem a fajok együtt tartásával. Ázsia----Ausztrália. Két külön fajt külön terkóba tarts.Sőt megkockáztatom hogy egymást sem tudnák elviselni.

Én voltam sydneyben.Mindkét faj ott rohangál az utcán.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Spiccberg » 2014 nov. 13. csüt., 03:02

Sziasztok!

Van egy 6 éves hím Zöld Ázsiai Viziagámám.
1 éves korában került hozzám állatmentőktől
Eddig egy kisebb terráriumban élt, 2 hónapja kapott egy 4x akkora terkót mint a régi.
Van benne egy nagyobb medence is, amiben akár úszhatna is.
De nem merem bent hagyni az új terráriumban felügyelet nélkül, mert belemászik a vízbe, vagy beleugrik, úszkál egy ideig, utána a hátára fordul, és úgy marad. Először azt hittem hogy vége, de nem, mert ha hozzáérek viszafordul és úszik tovább, vagy kimászik.
De ezt minden alkalommal eljátsza és ijesztő...
20cm mély a viz, 1méter hosszú a medence és fél méter széles.
Majdnem teljesen tele van töltve a medence, kb fél centi van a víz teteje és a medence pereme között, hogy könnyen tudjon kimászni ha akar, de inkább a "felfordulást" választja az esetek 90%-ában.
Miért csinálja? Aggódjak?
Spiccberg
Újonc

HozzászólásSzerző: katacsenge » 2014 aug. 24. vas., 19:19

Szeretnék egy ázsiai viziagámát tartani otthon.Az lenne a kérdésem hogy az ő tartása van olyan nehéz mint pl egy sisakos kaméleonnak?
katacsenge
Látogató

HozzászólásSzerző: indi » 2014 aug. 02. szomb., 15:51

Nem! Itt tulajdonképpen nem a terrárium méretével van a probléma hanem a fajok együtt tartásával. Ázsia----Ausztrália. Két külön fajt külön terkóba tarts.Sőt megkockáztatom hogy egymást sem tudnák elviselni.
indi
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: andrasxp2 » 2014 júl. 28. hétf., 13:50

Sziasztok :)
Szerintetek tarthatok egy 100x100x200as (hossz x szélesség x magasság)együtt két ázsiai vizagámát és két ausztrál viziagámát?
Az alapterületének a fele víz lesz és kb 30cm mély.Természetesen lesznek párkányok a sziklahátteren és sok mászóág.
andrasxp2
Újonc

HozzászólásSzerző: MatejaR » 2014 jan. 14. kedd, 23:23

simimetal írta:Szia.

Mivel a nősti volt előbb övé a territórium, ezért integet "az én helyem te ki vagy :) " Elvileg nem bántja ha nem sokkal kisebb, ha otthon tudsz lenni akkor hagyd bent és figyeld folyamatosan mit csinálnak,és közbe tudsz lépni ha gond van, ha nem tudsz otthon maradni akkor tedd félre a hímet és este szoktasd őket össze. De a hím hamar túlnő rajta és akkor kevés lesz egy nősti neki. De az látszódni fog ha nagyon zaklatja a nőstényt később érdemes különtenni pihentetni, és szerezni még 1-2 női egyedet.

Igen-igen nem egyszerű:) Különraktam most őket amíg megerősödik a fiú aztán szépen lassan semleges területen összeszoktatom őket. Sajnos lehet h kell venni még nőstényt bár nem szeretnék , nem akarom tenyészteni őket de majd kiderül mi lesz,remélem nem lesz gond velük.egy 160X75X100-as meg már lehet kicsi is lenne 3-4-nek.
Köszönöm a segítséget!:)
MatejaR
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: simimetal » 2014 jan. 14. kedd, 21:00

Szia.

Mivel a nősti volt előbb övé a territórium, ezért integet "az én helyem te ki vagy :) " Elvileg nem bántja ha nem sokkal kisebb, ha otthon tudsz lenni akkor hagyd bent és figyeld folyamatosan mit csinálnak,és közbe tudsz lépni ha gond van, ha nem tudsz otthon maradni akkor tedd félre a hímet és este szoktasd őket össze. De a hím hamar túlnő rajta és akkor kevés lesz egy nősti neki. De az látszódni fog ha nagyon zaklatja a nőstényt később érdemes különtenni pihentetni, és szerezni még 1-2 női egyedet.
simimetal
Újonc

HozzászólásSzerző: MatejaR » 2014 jan. 06. hétf., 17:05

Hello! Egy fontos kérdésem lenne.. kb45cm-es nőstény vízi agámám van szeptember óta!Nagyon szép és kezes eszik rendesen.Találtam hozzá egy kb 32cmes hímet(fél év különbség kb) Tegnap raktam be hozzá m elég nagy a terrárium.a hím ugyanúgy mint a nőstény az elején bújkál és nem eszik,ez még a szállítás és új környezet okozta stressz gondolom..
Viszont néha ha előjön a nőstény egyből odamegy és elkezd integetni rajta.és ugyan nem láttam semmi agresszív jelet de félek h elnyomná őt...mit javasoltok??? Tegyem külön kis időre míg össze szedi magát m elég vékonyka?!(A nőstényem is elég rosszul nézett ki mikor vettem kb ugyanekkora volt mit most a hím)
MatejaR
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: MatejaR » 2013 dec. 02. hétf., 02:01

Sziasztok!
Szeptemberben vettem egy vízi agámát kb 35cm volt azt mondták kb szűk egy éves lehet!2 hónapig egy 100X50X50-es terráriumban tartottam, de most átraktam egy 160X80X100-asba hátterezett széles napozókkal ,faágakkal és kb 30L-es medencével!mostanra nőtt is már kb 44cm-es lett ,hát "sajnos" valószínűleg nőstény bár hímet szerettem volna de most már ez van...Elején nagyon vad volt de sokat foglalkoztam vele már nagyon kezes és szelíd bár az új terrárriumot még nem szokta meg szerintem.
A kérdésem az lenne h tarthatnék-e vele egy hím barna baziliszkuszt vagy ha ez nem jó megoldás a terrárium mérete megfelelő lenne ha egy hímet vennék mellé? ha igen gondolom ne túl kicsit mert azt dominálná?!
MatejaR
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: andris1021 » 2013 okt. 29. kedd, 17:06

Üdv!
2 hete vásároltam magamnak víziagámát, teknősök, kígyók után nagyon nagy meglepetés ért engem a gyíkokkal kapcsolatban. 2 db hoztam haza pestről, egy alomból voltak egyik jóval nagyobb volt mint a másik, a kisebbik 1 nap alatt meghalt nem tudom,hogy mibe és hogyan máig rejtély... #-o A nagyobbik teljesen elvan élénkebb a színe. 120*150*60 as hátterezett mászógakkal felszerelt terráriumban tartom, UV-B,UV-A -s izzókkal és egy kis 40wattos normállal, este talajfűtő kábel melegít ami a kis medencét is melegíti, átlagosan 26-7 fok van a terráriumban, az izzó alatt 32-37. Légyméretű tücskükkel etetem naponta 5 db-ot eszik meg ,meg néha levadássza a kisebb méretű halakat (dánió,guppi). Heti 2 alkalommal kap Ca- porozott tücsköket. Nagyon jól elvan, kézből eszik,de még kicsit bizalmatlan, ami nem meglepő, tátogatja a száját és kihúzza magát ha kiakarom venni. Mivel a nemét nem lehet megállapítani, így hát csak remélem,hogy hím lesz, ha már nagyobb volt a társainál, bár ez semmit sem jelent. :D :mrgreen:
andris1021
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: angelfromhell1 » 2013 okt. 06. vas., 20:43

De gyerekek most komolyan!
Ez csak egy három oldalas topik!
Amire leírod a kérdést, majdnem el is olvashatod....
Kicsikém, akit sosem nevezünk a nevén.........
angelfromhell1
Tag

HozzászólásSzerző: simimetal » 2013 okt. 06. vas., 16:35

Sziasztok!

Egy vagy két vizi agámának amíg kicsik 80X60X60-as hely kb.. Ha nem akartok 1 év múlva új terkót csinálni. Nagyból vagy egyet tartasz, vagy 1 hím és 2-3 nőstény és még így is külön kell őket tenni mert a hímek nagyon kanosak :) és kifárasztják a nőstényeket, egy 3 állatból álló háremnek egy 100x100x160-as hely sztem elég. Ekkora helyre legalább 2 neon cső (amik meleget és uv-t adnak vannak spec. csövek) .Vitaminok Ca, Multivitamin. Legfontosabb UVB+UVA+Ca!!!
Berendezés fa, moha, kövek, kinek mire van ideje. Medence 60x40x40, benne 300wattos vízmelegítő+ vmi ami forgatja a vizet, így hamarabb felmelegszik. Kókuszrost és egyéb talaj felesleges mert belehordják a vízbe.
Sok sikert.
simimetal
Újonc

HozzászólásSzerző: pekelka » 2013 szept. 15. vas., 09:35

Sziasztok!

Engem is érdeklne, hogy mekora terkó kéne, 1db egyed számára, mit és hogyan kéne pontosan, és az egész project(álalt, hely, növény...stb) mennyibe fájna?
pekelka
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: petto922 » 2013 máj. 26. vas., 21:09

Sziasztok!

Hamarosan ami lehet hogy elég hamar lesz vízi agáma tulaj leszek :D
Szóval úgy körülbelül mi és mennyi kell neki? :)
Valamint mennyibe kerülnek?
petto922
Újonc

HozzászólásSzerző: Manson_csaj » 2013 márc. 06. szer., 13:47

Sziasztok!
1 pár víziagáma tulajdonos vagyok, minden rendben van velük, csak 1 dolog aggaszt: ha mozgást látnak, vagy hallanak a szobában, állandóan ki akarnak jönni! Szeretem őket, de nemigazán szoktam kivenni egyiket sem, mert félek, hogy olyan helyre bujhatnak a szobában, ahol nem tudnám megtalálni. Szerintetek mi lenne a megoldás?
Manson_csaj
Újonc

HozzászólásSzerző: Enderson » 2013 jan. 19. szomb., 16:12

Attól hogy tél van a szobában gondolom nincsenek mínuszok! :) Ha 20-22 fokos szobába kiveszi az ember 10 percre attól semmi baja nem lesz.
Enderson
Tag

HozzászólásSzerző: szatdav » 2013 jan. 16. szer., 10:57

Enderson írta:Szia Runny! Kaptam tőled privát mailt de nem tudok rá válaszolni valamiért! Tartásról annyi hogy viszonylag nagy álló terkó sok ággal úgy mint ahogy az én képemen is látszik.
Csapatban érzik igazán jól magukat de lehet egyesével is tartani. Erről a fogdosásról meg annyit hogy nekem teljesen kéz szelídek mindig kézből esznek! Az hogy most naponta kivedd őket az nem tesz jót szerintem semmilyen hüllőnek. Az ha meg hetente egyszer- kétszer kiveszed egy 10 percre abból semmi gond nem lesz. Nekem volt már hogy kiszökött valamelyik etetésnél felugrott az ágyra és egyből nekiállt TV-t nézni! :) Ha van még kérdés esetleg eladó állat kellene akkor privátban itt találsz: http://www.facebook.com/szilamer.varga

Ne felejtsuk el, hogy telen nem szabad kiszedegetni a terrariumbol!
szatdav
Újonc

HozzászólásSzerző: szatdav » 2013 jan. 16. szer., 10:54

Szavik írta:1-2 szál kókusz is bele van ragadva a szemébe.. azt megvárjam h ha javul hátha kijön magátol v probáljam kihuzni?

Allatorvoshoz kell vinni, lehet kiserletezni, de nem erdemes kamilla teaval, mert fontos a homerseklete a higulasa a naoveny amibol fozod!
Udv, David
szatdav
Újonc

HozzászólásSzerző: Enderson » 2013 jan. 02. szer., 17:57

Szia Runny! Kaptam tőled privát mailt de nem tudok rá válaszolni valamiért! Tartásról annyi hogy viszonylag nagy álló terkó sok ággal úgy mint ahogy az én képemen is látszik.
Csapatban érzik igazán jól magukat de lehet egyesével is tartani. Erről a fogdosásról meg annyit hogy nekem teljesen kéz szelídek mindig kézből esznek! Az hogy most naponta kivedd őket az nem tesz jót szerintem semmilyen hüllőnek. Az ha meg hetente egyszer- kétszer kiveszed egy 10 percre abból semmi gond nem lesz. Nekem volt már hogy kiszökött valamelyik etetésnél felugrott az ágyra és egyből nekiállt TV-t nézni! :) Ha van még kérdés esetleg eladó állat kellene akkor privátban itt találsz: http://www.facebook.com/szilamer.varga
Enderson
Tag

HozzászólásSzerző: Gyikn » 2013 jan. 02. szer., 17:37

Szia!

Ezt úgy ahogy van felejtsd el! Nem leszólás ként, de se a hüllőknek, se Neked a későbbi elhullás nem lesz kellemes!
Kivételt csak akkor ha takarítás, fürdetés, esetleg etetés. Be kell látni, akármennyire vonzóak ezek az állatok a "tapizásra", ők nem ehhez szoktak a természetben hozzá, ha még keltetőben is születtek! Ha pesztrálni akarsz 1 állatot, az inkább egy emlős legyen! Mind ezt jó indulatból írtam, nem leszólásképp, és ez magán vélemény. Valaki az ellenkezőét látja jónak, Én és sokan mások viszont nem. A leírtak ne tántorítsanak el 1 hüllő beszerzésről, de jobb ha nem stresszeled halálra...

Üdv!
Gyikn
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Runny » 2013 jan. 02. szer., 17:24

Szia anolis2 !

Nem, a játszást nem labdázásra értettem :S kivenni simogatni pesztrálni.
Runny
Újonc

HozzászólásSzerző: anolis2 » 2013 jan. 02. szer., 14:26

Szia Runny!
Először is illik bemutatkozni
:arrow: itt: http://www.reptilia.hu/modules.php?name=Reptilia&file=viewtopic&f=81&t=1759&sid=0682b9de15df4acf88c8cce1fd302b27

A kérdéseidre én csak olvasottakból tudok válaszolni, mert víziagámával nincs tapasztalatom.
Minden állatra igaz, hogy minél nagyobb a hely annál jobb!
Szerintem míg a helyét nem szokja meg addig ne piszkáld! És, hogy gondoltad a játszást, labdázos vele? Ez nem kutya!
Olvasd el Davve első bejegyzését a topikon, abból sokat tanulhatsz, persze a neten és a könyvekben is találhatsz hasznos dolgokat.
anolis2
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Runny » 2013 jan. 02. szer., 09:49

Sziasztok
Először is Boldog Új Évet mindenkinek.
Szeretnék beszerezni egy ilyen kis rosszcsontot, csak mivel új vagyok a témában még azért vannak kérdések!
Mekkora az a hely ahol már jól érzik magukat?
Ha sokat játszok velük elvannak -e egyedül?
Ha igen akkor melyik a célszerűbb hím vagy nőstény?
A terrárium fekvő vagy inkább álló?
Miből célszerű összerakni a terráriumot?
mit lehet használni háttérnek ill dekornak nehogy megrágja és abból legyen a baj?

Lehet túl sok volt a kérdés, épp lenne még :) de félek az állatkereskedésbe is csak azt mondják el ami le is van írva, nekem meg többet érnek azok a tapasztalatok amit a tartásból szerez az ember.

Köszönöm a figyelmet ill előre a válaszokat.
Üdv.: Runny
Runny
Újonc

HozzászólásSzerző: Enderson » 2012 dec. 09. vas., 14:17

Óvatosan kell csinálni jól fellazítani a kamillával és úgy kihúzni. Így látatlanban nem tudom hogy lesz e tőle baja de elvileg nem kéne hogy legyen. Amég a rost a szemében van nem fog gyógyulni. Ha neked nem megy a kiszedés akkor vidd el orvoshoz mert ha így marad rámehet a szeme.
Enderson
Tag

HozzászólásSzerző: Szavik » 2012 dec. 09. vas., 11:21

Enderson írta:
Szavik írta:1-2 szál kókusz is bele van ragadva a szemébe.. azt megvárjam h ha javul hátha kijön magátol v probáljam kihuzni?

Ki kell mosni langyos kamilla teával!! Ha nem jön ki a rost nem is fog javulni!! Minél előbb szedd ki!! Egyébként kókuszrost nem a legjobb alájuk pont a szemük miatt. Könnyen begyullad tőle. Én fenyőkérget használok az tökéletes. Ha nincs szemcsepp elég a kamilla tea is. Ha kiszeded a rostot és naponta háromszor mosod kamilla teával gyorsan gyógyulni fog.

köszi már fenyőkéreg van és egyszer már mostam kamillával tegnap este. de ha mosom kamillával és ugy nemjön ki csak ha kihuzom.. az meg fáj nagyon neki mert belevan ragadva... és attol nem lesz baj ha ki"tépem" a kókuszt?
Szavik
Látogató

HozzászólásSzerző: Enderson » 2012 dec. 08. szomb., 23:00

Ki kell mosni langyos kamilla teával!! Ha nem jön ki a rost nem is fog javulni!! Minél előbb szedd ki!! Egyébként kókuszrost nem a legjobb alájuk pont a szemük miatt. Könnyen begyullad tőle. Én fenyőkérget használok az tökéletes. Ha nincs szemcsepp elég a kamilla tea is. Ha kiszeded a rostot és naponta háromszor mosod kamilla teával gyorsan gyógyulni fog.
Enderson
Tag

HozzászólásSzerző: Szavik » 2012 dec. 08. szomb., 20:10

1-2 szál kókusz is bele van ragadva a szemébe.. azt megvárjam h ha javul hátha kijön magátol v probáljam kihuzni?
Szavik
Látogató

HozzászólásSzerző: Szavik » 2012 dec. 08. szomb., 10:15

köszönöm megprobálom!
Szavik
Látogató

HozzászólásSzerző: indi » 2012 dec. 08. szomb., 01:02

Tetran szemcsepp. Az segít. Gyógyszertárban kapható de azt nem tudom ki kell-e iratni.
indi
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Szavik » 2012 dec. 07. pén., 19:41

hello begyulladt a viziagámám egyik szeme... valoszinű a k...a kokusztól... kamillás borogatás jo rá? v mit csináljak?
Szavik
Látogató

HozzászólásSzerző: Enderson » 2012 okt. 25. csüt., 20:33

boom írta:persze ebben igazad van de ha nem tudom megadni neki akkor bele se kezdek mert csak olyan állatot veszek amiet élete végéig tudok normálisan gondozni

Helyes! Jó lenne ha mindenki így gondolkodna!
Enderson
Tag

HozzászólásSzerző: boom » 2012 okt. 25. csüt., 20:28

persze ebben igazad van de ha nem tudom megadni neki akkor bele se kezdek mert csak olyan állatot veszek amiet élete végéig tudok normálisan gondozni
boom
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Enderson » 2012 okt. 24. szer., 20:43

boom írta:hát köszi a választ lehet hogy egy darabig most pihentetem mert eléggé nagy tér kell nekik :S

Hát én szeretem megadni a módját ha már tartom! :)
Enderson
Tag

HozzászólásSzerző: boom » 2012 okt. 24. szer., 19:38

hát köszi a választ lehet hogy egy darabig most pihentetem mert eléggé nagy tér kell nekik :S
boom
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Enderson » 2012 okt. 24. szer., 16:46

boom írta:sziasztok
agámákkal még sose foglalkoztam de nagyon megtetszett ez a faja csak pár apró kérdést szeretnék velük kapcsoaltban feltenni igazából még csak ötlet hogy majd egyzser ha...
az lenne akérdés hogy mi egy minimum terkó magasság? mekkora pára tartalmat igényel? mennyi ideig élnek? és hogy lehet e geyedül tartani? esetleg talajfütőlapot v kábelt lehet náluk használni?

Szia! Az hogy mi a minimum magasság az attól is függ hogy hány állatot tartasz. Nekem a 4 növendék egy 181x119x59-es terkóban van. Lejjebb találsz is róla képet. Persze ez hatalmas. Ennél jóval kisebbe is tartanak adult állatokat. Kicsit visszább lapozol találsz még terkókról képeket és a méreteiket. Én mondjuk javaslom a minél nagyobb helyett mert ezek azért szeretnek rohangálni, nem csak fekszenek egész nap mint 1 zöld leguán mondjuk. Párát szeretik de nem kényesek rá. Mivel viziagáma ezért sokat fürdik így a pára annyira nem lényeges és mivel nagy medence kell nekik így a pára magától megoldódik. Nyáron a nagy melegben napi egyszer spricceltem nekik a növényeket. Lehet egyedül tartani de a csoportos tartás kedveli. Talajfűtő lehet náluk csak semmit nem ér! :D Mivel az ágakon vannak egész nap a talajfűtő melege odáig meg nem ér el. Én nappalra spot melegítő lámpát és UV-B-lámpát használok éjszakára pedig ha túl hideg a szoba (24 fok alatt) akkor infra izzót vagy kerámia "izzót". De egyébként itt mindent megtalálsz: http://agamafarm.hu/index.php?page=cikk ... agama.html
Enderson
Tag

HozzászólásSzerző: boom » 2012 okt. 22. hétf., 23:38

sziasztok
agámákkal még sose foglalkoztam de nagyon megtetszett ez a faja csak pár apró kérdést szeretnék velük kapcsoaltban feltenni igazából még csak ötlet hogy majd egyzser ha...
az lenne akérdés hogy mi egy minimum terkó magasság? mekkora pára tartalmat igényel? mennyi ideig élnek? és hogy lehet e geyedül tartani? esetleg talajfütőlapot v kábelt lehet náluk használni?
boom
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Enderson » 2012 okt. 21. vas., 19:10

kareszkiss írta:Sziasztok!
Miért ugrálnak neki az agámák az üvegnek?

Szia! Kérlek olvass vissza kicsit a fórumon! Rengetegszer ki lett tárgyalva a téma és írtam rá különböző megoldásokat is! (Élő növény stb.)
Mivel nem túl aktív a topic még csak nem is kell oldalakat visszaolvasnod! ;)
Enderson
Tag

HozzászólásSzerző: kareszkiss » 2012 okt. 19. pén., 16:15

Sziasztok!
Miért ugrálnak neki az agámák az üvegnek?
kareszkiss
Látogató

HozzászólásSzerző: Enderson » 2012 szept. 12. szer., 16:52

DSC_0103.jpg
Elkészült az agámáim végleges helye. 181x119x59 a mérete szóval nem kicsi!:) A hátterezés és minden egyéb saját munka!
Csatolmányok
DSC_0104.jpg
Enderson
Tag

HozzászólásSzerző: Ancsa » 2012 aug. 15. szer., 17:14

Terraplázán hiredetünk!
Köszönjük szépen!

Zs.
Ancsa
Újonc

HozzászólásSzerző: Kraton » 2012 júl. 19. csüt., 21:21

Köszi egy próbát + ér, szeretném ha még otthonosabban érezné magát.
Kraton
Újonc

HozzászólásSzerző: Enderson » 2012 júl. 19. csüt., 19:23

Miki66 írta:Beszereztem ebből a szépségből is egyet. :D
Még nagyon fiatal(20cm az egész) Haza érve betettem az előkészített,50x55x70-es terkóba.
Három nap után is stresszelt,de nagyon.Ugrált,rohangált. Ma átettem egy 40x40x40-es be. Láss csodát 15-perc alatt lenyugodott. Azóta nyugodtan mászkál, alszik az ágon.
Akkor ezek szerint náluk is igaz, hogy a túl nagy hely idegesíti őket?

Nekem 4 db van. 25-30cmesek voltak mikor hoztam őket. 110x70x50es terkóba kerültek. 3nak semmi gondja nem volt egy állandóan stresszelt, verte magát az üvegnek meg mindennek és nem evett. Kivettem kisebbe 2 hétre hogy a többi ne egye el előle a kaját. Itt sem lett nyugodtabb és csak annyit evett hogy éhen nem halt. 2 hét múlva visszaraktam a többihez de akkor sem evett jobban. Aztán beültettem 2 nagy cserép kúszónövényt. Felcsavaroztam a 2 cserepet a terkó oldalára és rá lógattam a növény ágait a mászóágakra. Az agámák nagyon szeretnek bujkálni benne és mióta bent van a növény a kis félős agáma is megnyugodott! Eszik rendesen, elfogadja kézből a kaját úgy mint a többi.
Enderson
Tag

HozzászólásSzerző: Miki66 » 2012 júl. 17. kedd, 15:14

Beszereztem ebből a szépségből is egyet. :D
Még nagyon fiatal(20cm az egész) Haza érve betettem az előkészített,50x55x70-es terkóba.
Három nap után is stresszelt,de nagyon.Ugrált,rohangált. Ma átettem egy 40x40x40-es be. Láss csodát 15-perc alatt lenyugodott. Azóta nyugodtan mászkál, alszik az ágon.
Akkor ezek szerint náluk is igaz, hogy a túl nagy hely idegesíti őket?
Miki66
Látogató

Következő

Vissza: Agámafélék