blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 107 vendég és 1 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Leopárdgekkó - Eublepharis macularius (Blyth, 1854)

Leopárdgekkó - Eublepharis macularius (Blyth, 1854)

(Gekkota) alrendje

Re: Leopárdgekkó - Eublepharis macularius (Blyth, 1854)

HozzászólásSzerző: BeniB » 2018 máj. 03. csüt., 20:18

Sziasztok!
Hosszú inaktivitás után fordulnék a segítségetekhez.
Már 6. Éve van nálam két gekkó egy terráriumban, eddig problémamentesen.
Az előző hónapban hirtelen mindkét állat felhagyott a táplálkozással.
Többféle eleséggel is próbálkoztam már, de semmi nem vált be.
Semmi nem változott az eddigi körülményekhez képest, így sajnos tanácstalanul állok az ügy előtt.
Eddig csipeszről etettem őket.
Szerintetek hagyjak bent nekik éjszakára sáskát?
Előre is köszönöm a segítséget!
BeniB
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 okt. 19. szer., 15:27

Szia.
Én pettyes csótányt tenyésztek az összesnek alapkajának, a gekkók is szeretik. De sok mást is tenyésztek, ha van ezzel kapcsolatos kérdésed írjál egy privit. :D
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 okt. 19. szer., 10:57

Kifejlett gekkók? Én általában hetente 1x-2x etetek. Akkor annyit, amit megesznek. Max akkor adok nekik sűrűbben, mikor a tojásrakás lement, mert akkor lefogynak.
Itt a forumon van eleségállatos topik ha jól emlékszem. De ha beírod google-ba, ott is fogsz találni infót a különféle eleségállatokról.
Én ebben sajnos nem tudok segíteni, egyszer próbáltam argentin csótányt tenyészteni, de csak rövid ideig volt meg, nem foglalkoztam vele komolyabban.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Soleus » 2016 okt. 19. szer., 09:27

Két gekkó van, kétnaponta etetek, és akkor megesznek együtt 14 tücsköt. Így két hét alatt elfogyott a 100 tücsök amit rendeltem. Ezzel az a legnagyobb baj, hogy nincs jövedelmem, mert még diák vagyok. A szüleim ajánlották fel, hogy fizetnek egy adagot havonta, de én nem szeretném. Inkább én kitenyészteném nekik a szükséges táplálékot.

Akkor beteszek nekik egy búvóhelyet amit majd spriccelek vízzel.
Köszönöm a segítséget!
Soleus
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 okt. 18. kedd, 22:22

Mért most hány darab gekkód van? meg milyen sűrűn etetsz? Nem olyan nagy költség az. nekem van 8 gekkóm, pókok, egy növendék szavanna varánusz(na ő tud enni rendesen) de nem olyan vészes az etetés.
Vegyél egy jó adag gyászbogár lárvát, aztán etess azzal, kiegészítve tücsökkel, sáskával csótánnyal.
A csoki csótány jó eleség, mert nagy a fehérje tartalma, de én sosem szerettem vele etetni, mert baromi gyors, és könnyen megszökik a terráriumból. Elvileg szobahőmérsékleten nem tud szaporodni, de jobb a békesség.
Akkor már inkább kisebb méretű argentin csótány. Hasonló tápérték, de lassabb, és ők tuti nem fognak szaporodni.

Én a vedlés után nem nagyon szoktam őket piszkálni. Volt hogy kis bőrdarab fent maradt az ujjukon. Kicsit áztasd be, de nagyon ne erőltesd, mert több kárt okozhatsz az állatnak mint hasznot. Inkább tegyél be egy nagyobb itatótálat, esetleg egy kis dobozt, nedves tőzeggel, ha akarnak oda be tudnak menni. Most úgysem fognak tojást rakni.

Az elején én is ugyan így voltam. Kaptam egy párt, aztán gyorsan vettem még 3 nőstényt, később meg keltettem tojást is. Az avatar képem pont az első párból a hím gekkóm.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Soleus » 2016 okt. 18. kedd, 20:44

Üdv megint! Rájöttem 2 hét után, hogy ezek a kis, szép dögök ki fognak zabálni a vagyonomból :D Ezért is szeretnék nekik eleség állatot tenyészteni. Meg szeretném kérdezni, hogy a Leóknak, fő táplálékként mehet a csoki csótány? Vagy maradjak a tücsöknél? Másik dolog: A csajszinak a körmén maradt a vedlés, egy ujjáról bírtam nagy nehezen leszedni, úgy hogy előtte áztattam, de így is mintha megsértettem volna a kis ujját, ti ezt a problémát, hogy oldtátok meg?

Ui: Amúgy meg nagyon beléjük szerelmesedtem. Szerintem a decemberi Terraplázán beszerzek még kettő nőstényt :D
Soleus
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 okt. 01. szomb., 21:32

Nincs mit, ezért van a forum. Meg az a lényeg, hogy az állatok jól legyenek tartva, ha már megvannak.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Soleus » 2016 okt. 01. szomb., 21:12

Köszönöm bali a kitartó segítségnyújtásod! :)
Soleus
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 okt. 01. szomb., 20:11

A 38 fok kicsit talán sok, próbálj meg egy kisebb izzót. Ha nem mennek be a lámpa alá, akkor szerintem érdemes. De ezt ki kell tapasztalni. nálam egy hátterezett beépített spot izzós terkóban van két gekkó, 35W-os a spot, de általában a háttéren fekszenek, a lámpa felett.
Annak a hímnek szerintem nincs semmi baja.
Az hogy a nőstény sokat van a búvóhelyén nem gond, alapból éjszakai állatok, szóval inkább éjjel mozognak.
Ebből jön az is, hogy UV lámpa nem szükséges nekik. Lehet használni, de nem kötelező.
Vitaminozni kell, azt jól tudod. Szerintem ezen nem érdemes spórolni. kb 2500Ft egy doboz vitamin, ami két állatnak simán elég 1 évig. Az a gond a szépiával, hogy az max kálcium bevitelnek jó, sok minden vitamin nincs benne. Csodálom, hogy eddig nem volt baja az állatoknak.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Soleus » 2016 okt. 01. szomb., 17:16

Szép napot! Így néz ki a terkó:Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Végül úgy oldottam mag, hogy egy 40 W-os izzót raktam be, de nagyon meleg van alatta, 38 fok. Ezt cseréljem le egy kisebb teljesítményűre? Mondjuk 25 W-osra? Vagy az már kevés lenne? És UVB lámpa mennyire szükséges nekik?

Így a hím:Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nagyon vékonyka :x. Kicsit mérges vagyok a nővéremre.

Így a nőstény:Kép

Az egész nap a kuckójában van. Lehet probléma?

Kettejüknek, csak normál színváltozatú kölkei kelhetnek ki?

A nővérem, és a férje (ők tartották őket 10 évig). Azt mondják, hogy nem szükséges nekik a vitamin, elég ha lereszelek nekik egy szépia csontot és abba forgatom a rovarokat. De mindenhol máshol, azt mondják, hogy vitaminozni kell őket? Csak sóherek, vagy van benne valami amit mondanak?

Ötletek?
Soleus
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 szept. 28. szer., 15:12

Mért szerinted azon a sziklás, félsivatagos területen, ahol eredetileg élnek, valaki tesz nekik egy tálkát, hogy pára legyen? :) Vedlésnél sem kell, én az évek alatt sosem fújkáltam nekik vizet. Van egy nagy itatótáljuk, akár bele is tudnak mászni, ha akarnak, de semmi más. Vedlés meg úgy megy náluk, hogy lehúzzák magukról a bőrt, és megeszik.
Max azt csinálhatod, hogy teszel be egy kis műanyag dobozt, amibe nedves tőzeg van.
De ha meg jön a tojásrakás, az összes földet kirugdalja majd a nőstény a homokra. Majd fogod látni, olyankor rengeteget ásnak.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Soleus » 2016 szept. 27. kedd, 21:13

Oké, de vedlésnél kell nem?
Soleus
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 szept. 27. kedd, 18:31

Mivel alapvetően sivatagos száraz környezetben élnek, nem kell külön párásítani. Itató tál legyen nekik, friss vízzel. más nem igazán kell.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Soleus » 2016 szept. 27. kedd, 18:18

Ó, és mennyin legyen náluk a páratartalom?
Soleus
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Soleus » 2016 szept. 27. kedd, 17:18

Wáó! Köszönöm szépen, rengeteget segítettél! Majd rakok ki képet valahogy hétvégén, hogy milyen lett :)
Soleus
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 szept. 27. kedd, 16:05

Szia!

1. Az a terkó nem a legnagyobb, de ha van elég bujkálójuk, akkor szerintem nem gond. Nálam egy kifejlett pár van egy 70x35x40-es terkóban. Hátterezett, beépített spot világítással.
2. Ha a kókoszdió alá be tudnak menni, akkor szerintem más berendezés nem kell. amúgy is csak a helyet foglalná. Mikor volt cserélve a homok? Legalább évente egyszer ajánlott cserélni. Nem tudom milyen kerámia lámpára gondolsz, az nem kell nekik.
3. Én úgy szoktam, hogy nyáron valamivel kisebb Watt számú izzót használok, mivel alapból melegebb van a szobában. De egyébként nem kell ezt túlbonyolítani, nincs benne semmi nehézség.
Nálad a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha vennél alájuk egy 15 Wattos talajfűtő kábelt, amit egy hungarocell lapba belesüllyesztesz(forrasztóval könnyű megcsinálni). A terkó 2/3-ad része alatt legyen a melegítő, hogy legyen hűvösebb rész. Aztán meg a tetejére raksz egy lámpabúrát, egy kb 25W-os izzóval, mondjuk a szikla fölé. ha akarnak, ott tudnak "napozni", de el tudnak menni a hűvösebb részre is. Érdemes a bujkálókat úgy elhelyezni, hogy mindkét részen legyen belőlük. Nem alszanak téli álmot!
4. Ha a lámpa alatt van kb 30 fok, az tökéletes. Az éjszakai hűvöstől meg ne félj, semmi bajuk nem lesz. Nekem évek óta megvannak az állataim, neveltem is fel több példányt, de éjszakai fűtés nem volt náluk. Csak míg nagyon kicsik voltak, biztos ami biztos alapon.
5. Lásd feljebb. Felesleges külön fűtőlap éjjelre.
6. Fognak párosodni, igen. Amennyiben egy hím, és egy nőstény van. Amúgy nem igazán szükséges külön választani őket, azt max akkor szokták, ha a hím nem túl aktív. Egyébként a nőstények mindenképpen raknak tojást, ha van hím, ha nincs, de azok terméketlen tojások lesznek. Valamikor tavasszal kezdődik a párzásuk, aztán jó néhány hónapig eltart. A nőstények nagyjából havonta raknak 2 darab tojást.
7. Ha bent hagyod a tojásokat a terkóban, ott tuti nem fog kikelni. Ahhoz kell csinálni egy keltetőt. ehhez viszont ajánlom hogy olvasgasd itt a forumon a keltetős topikot. Minden le van írva pontosan.
Amúgy lehet egy alomból együtt tartani 1 fiút, és egy lányt. Nekem 4 saját keltetésű gekkóm van, 2 fiú, és 2 lány. Párban, külön terráriumokban. Kis gekkókat én 3-4 hónapig papírtörlőn tartottam, egyébként hasonló körülmények között, mint a szülőket. Csak ahogy feljebb írtam, éjjel is ment náluk a talajfűés. Kaja, meg apró tücsök, és kevés lisztkukac volt, vitaminozva.

A végére pedig még azt tudom tanácsolni, hogy olvasgass vissza ebben a topikban, mert nagyon sok infót találsz itt a tartásukról.

üdv
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Soleus » 2016 szept. 26. hétf., 21:20

Sziasztok!

Most leszek én is leopárd gekkó tulajdonos. A nővéremnek van egy 10 éves párja, de nem nagyon lesz most ideje rájuk (+"megunta" őket), ezért megkapom őket. Ő Svédországban él és most repül haza velük a hétvégén. A tartásukban szeretnék segítséget kérni tőletek!
Van egy felül nyitott terráriumuk, amiben még itt Magyarországon éltek. Ez 60x30x40-es méretű, úgy olvastam, hogy ez egyetlen példánynak elegendő hely. Az lenne az első kérdésem, hogy ez kettejüknek, nagyon kicsi? A terráriumban van terkó négy párkánnyal, két kókuszdióhéj, egy itató tál, egy nagy lapos kő, olyan 2 cm kisütött homok és a tetején sűrűn szőtt drótháló. Második kérdés, hogy mi legyen még benne és hogy milyen kerámia lámpát vegyek hozzá? Harmadik, hogy akkor, hogyan kell szabályozni a hőmérsékletet? Mert nekem valaki azt mondta, hogy nyáron nem kell neki a lámpa. Télen meg kell? De télen nem éppen "téli álmot" alszanak? Negyedik nappal és este hány foknak kell lennie és egy ? Úgy olvastam, hogy nappal kell nekik kb 30 fok este meg lehet 20 is. Attól félek, hogy most a télen sokkal hamarabb lesz hidegebb itt a szobámban (ugyanis tetőtérben lakok), mint ott ahol a termosztát van (ami általában 18 foknál kapcsol be). Ötödik, akkor vegyek nekik estére fűtőlapot, vagy az kibírják, ha ennyire leesik a hőmérséklet? Hatodik, ketten fognak párosodni, amiből tojás is lesz? Mert azt olvastam, hogy szét kell választani a hímet a nősténytől, utána visszarakni a "csodára", hogy párosodjanak. Ennek agy kell lennie? Nem fognak egyszer csak párosodni? Hetedik, ha minden jól megy, és megfogant a nőstény és kikel mind két tojás akkor hogyan kell tartani a kis gekkókat? Egy alomból lehet együtt lehet-e tartani egy fiút meg egy lányt? Mert én szeretnék saját gekkókat is és nem csak a nővéremét és ha lehet én nevelném fel őket.
Most ennyi kérdés fogalmazódott meg bennem, nem csodálkoznék, ha lenne majd még pár.
Előre is köszönöm a segítséget!

UI: Tudom, hogy ennyit segíteni sok időt vesz igénybe, de szeretnék velük rendesen bánni :)
Soleus
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Blaze » 2016 szept. 18. vas., 17:17

Szerintem elég lesz nekik az a hely is, ha feltétlenül teleltetni akarod őket! Mivel eleve kevesebbet mozognak (kb semmit), így nem jelent gondot a szerényebb mozgástér! :)
Blaze
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 szept. 17. szomb., 19:13

Én soha nem teleltettem egyik gekkómat sem, mégsincs bajuk. Keltettem ki tojásokat is, szóval még azt sem igazán befolyásolta a dolog.
Nem hiszem, hogy bármi bajuk lenne, teleltetés nélkül.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 szept. 17. szomb., 11:10

Sziasztok.
Eléggé beteltek a terráriumaim, és a teleltetésre már csak egy 30x30x20as és egy 50x35x30as maradt. A nagyobba 2 nőstény menne a kisebbe egy hím.
Szerintetek kibírják ebbe 1 hónapig vagy inkább hagyjam a telelést?
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Anonimus25 » 2016 ápr. 25. hétf., 06:07

Blaze írta:Amennyiben természetből fogott rovarokkal etetsz, úgy nem szükséges a vitaminozás, mert az eleségben megvan minden tápanyag, amit a gekkócska hasznosítani tud. Nálunk ilyenkor tömegesen megjelennek a tücskök a kertben, így bőségesen el tudjuk látni mind a kettő leót. Boltban vásárolt, vagy rendelt eleségállat esetén természetesen ajánlott a rendszeres porozás!

sajnos nálunk ahol egy kettő hely van ott még nem jelentek meg de majd figyelem,és szedek neki onnan eleségállatot,sajnos nekünk kert nincs de még egy jó kis kirándulásnak is jo ha elmegyünk fogni
Anonimus25
Újonc

HozzászólásSzerző: Blaze » 2016 ápr. 24. vas., 09:19

Amennyiben természetből fogott rovarokkal etetsz, úgy nem szükséges a vitaminozás, mert az eleségben megvan minden tápanyag, amit a gekkócska hasznosítani tud. Nálunk ilyenkor tömegesen megjelennek a tücskök a kertben, így bőségesen el tudjuk látni mind a kettő leót. Boltban vásárolt, vagy rendelt eleségállat esetén természetesen ajánlott a rendszeres porozás!
Blaze
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 ápr. 23. szomb., 18:10

Igen, érdemes minden etetéskor vitaminozni.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Anonimus25 » 2016 ápr. 23. szomb., 13:19

Egy olyan kérésem lenne hozzátok hogy a gekkonak a vitamint illetve kalciumot minden etetéskor adni kell ?vagy egy héten egyszer elég neki?
Anonimus25
Újonc

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2016 ápr. 16. szomb., 13:25

Anonimus25 írta:
Hajnisz írta:Hahó Anonimus,
Én Korvimin ZVT-t használok. Nem kell a dobozt megvenni, elég ha a kis tasakokat veszed, mert sokáig elég. Kalciumból a Reptikalciumot adom nekik, emellett kipróbáltam a Repashy kalcium+vitamin kiegészítőt. Ez is jó, sokáig elég és szeretik, de ez és a Korvimin jó, ha hűtőben van és minden vitaminpor, mert szobahőmérsékleten kioldódik belőlük a vitamin. A kalciumport nem kell hűtőben tartani, mert abból már nem tud semmi kioldódni.
Szerintem homokot ne tegyél alá, maradjon a papírtörlő vagy a sima föld a kertből/ rétről/ hegyekből - a vakondtúrások a legjobbak, mert azok mélyről jönnek és könnyű összeszedni.
A port mindig az eleségállatra tedd, mielőtt beadod a picurnak. A tücsik leszedik magukról -ha nem eszi meg a leo és úgy visszateszed a dobozba őket-, megenni tuti nem fogják. Az OK, ha teszel be nekik almát, uborkát, répát - salátalevelet ne, mert az minden állatban (és emberben is) rákot okoz a sok permetszer és egyéb anyag miatt, valamint búzakorpa mehet a tücsik alá, mert ez felszívja a nedvességet és meg is eszegetik.

értem és ha erdőből hozok földet az jó azt csak beteszem alá és ennyi?mert gondolom vegyszerezni azt nem szabad ,vagy csak simán beteszem alá és ennyi

Szia,
A dokik azt mondják, mehet be, de egy sütést megér. Én beteszem tepsibe, be a sütőbe, maxon kb 30 percig sütöm, aztán kiveszem, megvárom, hogy lehűljön és mehet be.
"Aetas semper aportat aliquid novi."
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Anonimus25 » 2016 ápr. 16. szomb., 12:23

Hajnisz írta:Hahó Anonimus,
Én Korvimin ZVT-t használok. Nem kell a dobozt megvenni, elég ha a kis tasakokat veszed, mert sokáig elég. Kalciumból a Reptikalciumot adom nekik, emellett kipróbáltam a Repashy kalcium+vitamin kiegészítőt. Ez is jó, sokáig elég és szeretik, de ez és a Korvimin jó, ha hűtőben van és minden vitaminpor, mert szobahőmérsékleten kioldódik belőlük a vitamin. A kalciumport nem kell hűtőben tartani, mert abból már nem tud semmi kioldódni.
Szerintem homokot ne tegyél alá, maradjon a papírtörlő vagy a sima föld a kertből/ rétről/ hegyekből - a vakondtúrások a legjobbak, mert azok mélyről jönnek és könnyű összeszedni.
A port mindig az eleségállatra tedd, mielőtt beadod a picurnak. A tücsik leszedik magukról -ha nem eszi meg a leo és úgy visszateszed a dobozba őket-, megenni tuti nem fogják. Az OK, ha teszel be nekik almát, uborkát, répát - salátalevelet ne, mert az minden állatban (és emberben is) rákot okoz a sok permetszer és egyéb anyag miatt, valamint búzakorpa mehet a tücsik alá, mert ez felszívja a nedvességet és meg is eszegetik.

értem és ha erdőből hozok földet az jó azt csak beteszem alá és ennyi?mert gondolom vegyszerezni azt nem szabad ,vagy csak simán beteszem alá és ennyi
Anonimus25
Újonc

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2016 ápr. 12. kedd, 20:15

Én 50 wattos basking spot izzót használok - exo terrát. Fűtőlap is van, az megy éjszaka.
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: pitypang18 » 2016 ápr. 12. kedd, 17:09

Joker írta:Sziasztok nem sokára meg lesz az első gekkom és nem tudom eldönteni hogy a melegitő lap vagy a melegitő kő lenne jobb és illetve talaj szempontjából vagyok még tanácstalan.Valaki tudna segíteni azt megköszöném.

Melegítő lap alá, egy 3 W-os ledizzót fölé fénynek és csókolom. Talajnak,ha kicsi akkor tőrlőpapír, ha nagyobb, akkor kavics, járólap, ennek a képzeleted szab határt. Sokan tiltakoznak a homok ellen, én pici kora óta azon tartom, és semmi baja nem volt soha.
Melegítőkő teljesen felesleges. Nem fűti fel annyira a terkót, mint a lap, és ez nem agáma, hogy a köveken heverészik.
pitypang18
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Joker » 2016 ápr. 12. kedd, 15:35

Sziasztok nem sokára meg lesz az első gekkom és nem tudom eldönteni hogy a melegitő lap vagy a melegitő kő lenne jobb és illetve talaj szempontjából vagyok még tanácstalan.Valaki tudna segíteni azt megköszöném.
Joker
Újonc

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2016 ápr. 12. kedd, 07:17

pitypang18 írta:Hogyan oldódik ki a vitamin belőle? 9 éve gyógyszerészként dolgozom, de ilyenről még nem hallottam, hogy egy vitaminkészítményból kioldódna a vitamin szobahőmérsékleten... Mibe oldódik ki, a levegőbe? :)

Szia Pitypang,
Nem tudom, állatorvosaink mondták :-) én csak azt írom ide, amit Tőlük hallok.
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: pitypang18 » 2016 ápr. 11. hétf., 21:22

Hogyan oldódik ki a vitamin belőle? 9 éve gyógyszerészként dolgozom, de ilyenről még nem hallottam, hogy egy vitaminkészítményból kioldódna a vitamin szobahőmérsékleten... Mibe oldódik ki, a levegőbe? :)
pitypang18
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2016 ápr. 11. hétf., 16:19

Hahó Anonimus,
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: lacking77 » 2016 ápr. 09. szomb., 22:02

Szia!

Ilyen vitamint használok én is, csak más kalciummal. Amit leírtál, az szerintem kevés, viszont az fontos, hogy jól táplált legyen az eleségállat. Nekem van egy kis vödröm, amibe összekeverve van a két vitaminból és amiből nem tudnak kiugrani a tücskök, abban rázom össze őket, majd ha felrázódtak kiveszem csipesszel és egy kisebb dobozba rakom (amiben a kínai kaját is kapod elvitelre...:D), majd Hajnisz tanácsára be szoktam vágni a frigóba pár percre, hogy lassuljanak és úgy lehet tálalni. Amint mozogni kezdenek a gekkók egyből lecsapnak, bár van, hogy ezt a részt kihagyom és ha van időm kézből etetem őket, nem haraptak még meg.
Sár meg nem lesz, mert azért nem literszámról van szó, csak nedvesíteni kell, szóval nem fog úszni a terkó:)
lacking77
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Anonimus25 » 2016 ápr. 06. szer., 20:18

Hajnisz írta:
Anonimus25 írta:Sziasztok,van egy hím leopárdgekkóm melynél észre vettem tegnap hogy eszi a homokot,ez mitől lehet?a széklete is homokos sajnos,gyorsan ki is pucoltam a terráriumot remélem nem lett tőle eddig baja.sajnos ilyennel nem találkoztam ,ebben kérném a segítségeteket

Szia,
Adj neki olajat, fültisztítót márts oliva v napraforgó olajba, kend a szájára, ez hashajtó. Addig egye, ameddig az összes homok ki nem jön belőle.
Vegyél vitamint - Korvimin ZVT, Repashy calcium+vitamin kiegészítő. Tegyél kalciumport egy kupakba, az menjen be neki a terkóba - tiszta kalcium pl. Repti calcium. Emellett a vitamint pici mennyiségben keverd össze vízzel tejföl állagúra es ninden nap kend az orrára, hogy lenyalja. Alatta papírtörlő legyen, majd ha a homok kijött, mehet neki sima föld a kertből. Attól nem lesz baja.
Azért ette a homokot, mert kalciumhiányos. Jól tetted, hogy kiszedted tőle. Ne is tartsd homokon. Heti 2-szer a kalciumot is kaphatja tejföl állagban vízzel összekeverve, többi napon a vitamint. Minden nap kapja!
Rendben lesz.

rendben van köszönöm,vitaminból milyen márkák jöhetnek szóba?mert van ezer féle,ugyanez a kérdés a calciummal kapcsolatban is,bár van egy márka amit mostanság sokan ajánlanak,felteszem ide mi a véleményetek róla.ha teszek alá földet ha bespriccelek neki nem lesz nagy sár tőle netán?a következő pedig ha a vitemint ugy adnám neki hogy veszek mindi eleségállatot nos azoknak hogy el legyenek teszek be valami zöldség gyümölcs félét hogy legyen min rágódniuk,nos ha a zöldségre tenném ugye az állat megeszi a vitamint is és a gekkó pedig az állatot vagy ez nem jó elgondolás?

12928420_10201942536761801_6876267432524013801_n.jpg
a termék
Anonimus25
Újonc

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2016 ápr. 06. szer., 09:11

Anonimus25 írta:Sziasztok,van egy hím leopárdgekkóm melynél észre vettem tegnap hogy eszi a homokot,ez mitől lehet?a széklete is homokos sajnos,gyorsan ki is pucoltam a terráriumot remélem nem lett tőle eddig baja.sajnos ilyennel nem találkoztam ,ebben kérném a segítségeteket

Szia,
Adj neki olajat, fültisztítót márts oliva v napraforgó olajba, kend a szájára, ez hashajtó. Addig egye, ameddig az összes homok ki nem jön belőle.
Vegyél vitamint - Korvimin ZVT, Repashy calcium+vitamin kiegészítő. Tegyél kalciumport egy kupakba, az menjen be neki a terkóba - tiszta kalcium pl. Repti calcium. Emellett a vitamint pici mennyiségben keverd össze vízzel tejföl állagúra es ninden nap kend az orrára, hogy lenyalja. Alatta papírtörlő legyen, majd ha a homok kijött, mehet neki sima föld a kertből. Attól nem lesz baja.
Azért ette a homokot, mert kalciumhiányos. Jól tetted, hogy kiszedted tőle. Ne is tartsd homokon. Heti 2-szer a kalciumot is kaphatja tejföl állagban vízzel összekeverve, többi napon a vitamint. Minden nap kapja!
Rendben lesz.
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Anonimus25 » 2016 ápr. 05. kedd, 20:41

lacking77 írta:Szia!
Én úgy tudom, hogy ez akkor jelentkezik, ha nem kap elég vitamint, vagy valamiből keveset. Persze jó lenne tudni, hogyan tartod az állatot, miből mennyit kap, hogy van fűtve stb. Fiatal állatot 5-6 hónapos korig semmiképp ne tarts homokon, de itt azt olvastam, hogy idősebb korban is inkább a mészgrittet ajánlják, én is most szerzem be, ha egyszer eljutok a Kis Tekibe:) Apropó:
Köszi Hajnisz, már rajta vagyok!:)

elég fiatal igen de mivel kereskedésben vettük a pontos korát nem tudom sajnos de még kicsi az biztos,egy 70x30x30 az terráriumban van benne mely be van neki rendezve,mászkál is nem gubbaszt sőt ki is szoktuk venni,legjobban tücsköt eszi a nagy kedvence,alatta egy 25w-os fűtőlap van mely állítható így alulról kap fűtést,viz mindig van bent neki és szoktam fújni is be neki,vedlése is most volt mely sikeres volt neki.
Anonimus25
Újonc

HozzászólásSzerző: lacking77 » 2016 ápr. 05. kedd, 19:29

Szia!
Én úgy tudom, hogy ez akkor jelentkezik, ha nem kap elég vitamint, vagy valamiből keveset. Persze jó lenne tudni, hogyan tartod az állatot, miből mennyit kap, hogy van fűtve stb. Fiatal állatot 5-6 hónapos korig semmiképp ne tarts homokon, de itt azt olvastam, hogy idősebb korban is inkább a mészgrittet ajánlják, én is most szerzem be, ha egyszer eljutok a Kis Tekibe:) Apropó:
Köszi Hajnisz, már rajta vagyok!:)
lacking77
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Anonimus25 » 2016 ápr. 04. hétf., 21:49

Sziasztok,van egy hím leopárdgekkóm melynél észre vettem tegnap hogy eszi a homokot,ez mitől lehet?a széklete is homokos sajnos,gyorsan ki is pucoltam a terráriumot remélem nem lett tőle eddig baja.sajnos ilyennel nem találkoztam ,ebben kérném a segítségeteket
Anonimus25
Újonc

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2016 márc. 30. szer., 10:21

PeTyA787 írta:Sziasztok!

Kb egy hete vettem észre, hogy az egyik gekkom étvágytalan lett, egy két lisztkukacot ha megeszik, de szinte azt is tukmálni kell neki.
Bizonyos időközönként változtatom a kajájukat, tücsköt szoktak kapni még, meg néha gyászbogárlárvát.. lehet hogy megunta a liszkukacot, vagy beteg lehet? Mert amúgy meg mozog, szaladgál...
A vedlésnél is kicsit tesze tosza lett, a lábujjairól nem húzta le a bőrt, pedig párásítok is nekik, meg vedlés előtt plusz fújok be nekik vizet, a páratartalom 60% körül van. Mi lehet a baj?

Szia,
Próbálj adni neki viaszmolylárvát. Valószínű, unja a kukacot. Abban amúgy sincs tápérték, csak olcsó...

Az ott maradt bőrt szedd le - vattakorongot vizezz be és símogasd le neki, m elhal alatta az egészséges bőr, megszűnik a keringés és leesik az ujjperc.

Ha még 2 hétig nem eszik, irány a doki. Nem általános állatorvos(!) Hüllődoki.
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2016 márc. 30. szer., 10:17

lacking77 írta:Sziasztok!

Budapesten hol lehet jó minőségű mészgrittet venni a nyüvik alá? :)
Ott kérdeztem, ahol az eleséget veszem, de ott azt sem értették miért kell, a google meg mindenféle tyúk és galambtenyészeteket dob ki.

Szia,
Kis Tekiben kapsz jót.
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: PeTyA787 » 2016 márc. 27. vas., 09:01

Sziasztok!

Kb egy hete vettem észre, hogy az egyik gekkom étvágytalan lett, egy két lisztkukacot ha megeszik, de szinte azt is tukmálni kell neki.
Bizonyos időközönként változtatom a kajájukat, tücsköt szoktak kapni még, meg néha gyászbogárlárvát.. lehet hogy megunta a liszkukacot, vagy beteg lehet? Mert amúgy meg mozog, szaladgál...
A vedlésnél is kicsit tesze tosza lett, a lábujjairól nem húzta le a bőrt, pedig párásítok is nekik, meg vedlés előtt plusz fújok be nekik vizet, a páratartalom 60% körül van. Mi lehet a baj?
PeTyA787
Újonc

HozzászólásSzerző: lacking77 » 2016 márc. 26. szomb., 20:05

Sziasztok!

Budapesten hol lehet jó minőségű mészgrittet venni a nyüvik alá? :)
Ott kérdeztem, ahol az eleséget veszem, de ott azt sem értették miért kell, a google meg mindenféle tyúk és galambtenyészeteket dob ki.
lacking77
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2016 márc. 06. vas., 08:58

Szia,
Igen, mindenképpen doki... De ahogy most is, magától is visszaállhat.
Én korábban azt hallottam, hogy a lisztkukac okozza, de egyebként ha nagyon kemény a széklet, előfordulhat.
Szerencsére visszafordult. Jól csináltad :)
Vigyázz rá ;) tudom, azt teszed, jól is van így. Figyelni kell rájuk.
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Flamespray » 2016 márc. 01. kedd, 10:42

Szia Lord köszönöm a választ. Kamillás borogatást kapott még este reggelre pedig elmúlt szerencsére. Ez egyébként mitől alakul ki ill. ha többször is előfordul akkor gondolom mindenképpen doki?

Üdv Zsolti
Flamespray
Látogató

HozzászólásSzerző: lord » 2016 márc. 01. kedd, 09:35

SOS ültesd langyos kamillás vízbe egy-két órára, az általában segíteni szokott, utána tiszta dobozba, nedves törlőkendő aljzattal, míg helyre nem áll. Ha nem rendeződik egy napon belül, akkor doki!
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Flamespray » 2016 feb. 29. hétf., 18:28

Sziasztok! Megint én .... Ugye múltkor volt egy kis gondom a gekkómmal, most úgy néz ki akadt egy újabb. Pont láttam mikor ürített és utána mintha a kloákája kifordult volna és úgy is maradt, és azóta folyamat nyalogatja. Mit tudok csinálni vele? Ez a kloáka előreesés? Tényleg bocs hogy minden hülyeségért írok csak már nem tudom mit kezdjek vele... :/ Enni már szerencsére eszik gond nélkül .. :)
Előre is köszi a válaszokat.

Üdv Zsolti
Flamespray
Látogató

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2016 feb. 22. hétf., 13:05

Tényleg??? De hogy lehetnek ekkora összefüggő foltjai?? Nem tudtam, hogy ilyen is lehet egy Mack Snow.
Köszi, Lord :)
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2016 feb. 22. hétf., 12:23

Hajnisz írta:Sziasztok,
Mondjátok meg nekem, legyetek szívesek, hogy ő milyen gekkó.

Pedig ez egy mack snow... zsírfarkúhoz a színe sem passzol, illetve annak nincs ennyi, és nem ilyen a csík a farkán
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2016 feb. 21. vas., 21:28

Szia Lacking,
Papírtörlőn tartsd őket, mert ha homokot esznek ilyen picin, végzetes lehet. Nincs olyan, hogy hátha nem. 6-7 hónapos korukig papírtörlőn kell, hogy legyenek és utána is célszerű. Nem látod, hogy eszik-e a homokot, mert éjjel nem vagy ébren, nem tudod monitorozni a viselkedésüket. Ha ez sima föld, akkor nem szóltam - az nem veszélyes rájuk. A fénytől nem igazán tudom eldönteni, homok-e vagy föld.

Nem tudom, milyen színváltozatok lehetnek - ez majd később már jobban láthatóvá válik, de ha írnak tapasztaltabb gazdik, akkor megtudod. :)

A kaja mennyisége maradhat úgy, ahogy van, szerintem elég 4-5 naponta etetned őket. Ha már nagyobbak, akkor lehet 6-7 naponta. :)
A fekete bogarakat ne add oda nekik.
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: lacking77 » 2016 feb. 21. vas., 19:36

Sziasztok!

Mostmár én is rákérdezek, hogy ők végülis milyen leócskák is pontosan:
Kép
Kép

Ja és még valami, néhány liszkukacból fekete bogár lett, azokat is oda lehet adni nekik?
És még bónusznak:
A sárga drágaság szabályosan vadászik az ujjaimra, akkor is, ha csak valamit matatok a terráriumba jön és cserkészi, egyáltalán nem fél tőlem, a másik zárkózottabb még, de ő azt sem bánja ha megsimizem, viszont ez a kis sárga előbb utóbb fel fog falni :D
mostmég cuki mikor rámar az ujjamra, de később ez már fájdalmas is lehet?
Enni esznek elég rendesen, most vedlettek tegnap mindketten. Este megy a vadászat is, egy darab tücsök nem marad, nincs menekvés:)
darabszámra mennyit és milyen időközönként érdemes adni nekik? mert úgy nézem, hogy ők annyit esznek emennyi éppen van a terráriumban, tegnap 15 kis tücsköt adtam be, 5 perc múlva megindultak, fél óra múlva körülnéztem bent, átforgattam a köveket is, egy darab nem volt bent belőlük...
lacking77
Lelkes Újonc

Következő

Vissza: Gekkóalakúak