blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 142 vendég és 3 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Argentín fekete-fehér teju - Tupinambis merianae

Argentín fekete-fehér teju - Tupinambis merianae

(Scincomorpha) alrendje

Re: Argentín fekete-fehér teju - Tupinambis merianae

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 dec. 29. csüt., 08:33

pl terraplazákon kell érdeklődni, meg belépni pár hüllős fb csoportba.
Állatkereskedések gondolom azért nem foglalkoznak vele, mert kicsi rá az igény, és drága is.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: huandelcarlos » 2016 dec. 29. csüt., 01:35

Sziasztok Régota keresek Egy Fekete feher tegut(him) Fital példányt De szinte minden állatbolt azt modta nincs és nem is lessz!!Holl keresek szerintetek?
huandelcarlos
Újonc

HozzászólásSzerző: udna9 » 2016 márc. 30. szer., 06:18

Üdv,

tegnap néztem az egyik legnépszerűbb boltban Budapesten, 65k-ért van egy 50 cm-es állatka. Gyönyörű színezetű, élénk, mohó. :)
udna9
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 júl. 11. szomb., 22:03

Nekem a guyanai tetszik nagyon, Azt Itt is Lehet Kapni, és a helyigénye Se akkora. Az ára viszont minden teju nark nagyon magas, 200-500 ezer között van.
Egyébként st.pöltenbe megyek érte majd én is, mert nagyobb a választék.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Toucan » 2015 júl. 10. pén., 15:26

szia barca!
Inkább ide irom mert ide való.
Irtad hogy tervbe van véve teju. Van már róla elképzelésed vagy még semmi?
Én St. Pöltenbe mennék érte csak nem tudom hogy hol érdemes keresni :?
Toucan
Látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 júl. 10. pén., 00:09

Én két éve járok. Még Nem láttam, de Lehet cask Nem figyeltem.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Toucan » 2015 júl. 08. szer., 10:11

Sziasztok!
Terraplazakon szokott lenni teju? Vagy mindenképp külföldi börzére kell menni hogy ilyet találjak?
Toucan
Látogató

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2013 aug. 24. szomb., 12:04

Valóban nem voltam egyértelmű, az imént ez szarkazmus volt :) Tudom milyenek a tejuk, nagyon utánuk néztem.
HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2013 aug. 24. szomb., 06:31

Valóban nem szokták a lokalitást megjelölni. Ennyire nem ástam magam bele a témába, de ennek inkább az a prózai oka lehet, hogy mindegyik ugyanabból az országból importálják, így az igényeik is ugyanazok.

Humanskeleton! Kicsit sajnálom, hogy csupán ennyit szűrtél le az egészből. :) Azért azt jó, ha tudod, hogy a tejuk nem igazán tartoznak a kezes állatok közé.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2013 aug. 23. pén., 22:43

Érdekes, az utóbbi oldal azt írja, hogy követelik az ember figyelmét. Amennyiben ez így van, akár ki is jelenthetjük, hogy ők a tökéletes pikkelyes kutyák. :) Ha úgy vesszük egy fajtatiszta kutyánál se sokkal drágább... De attól még a 'Ha egyszer én gazdag leszek' kategória. Sajnos.
HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 aug. 23. pén., 15:30

Ez érdekes. A lokalitást többnyire nem nagyon szokták megjelölni. Tehát a déli és az északabbi lokalitások igényei fogságban megegyeznek? Nem merültem túlzottan bele a teju témába, mivel elég nagy hely kell nekik valamint mint kiderült mostmár drágák is. Ráadásul mostanság nem is láttam sehol, igaz télen-tavasszal még a magyar börzéket is kikellett hagynom.
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2013 aug. 23. pén., 11:19

Polypterus!

Jó olvasgatást :) :
http://www.reptipro.com/care-sheets/liz ... sheet.html
http://www.teguterra.com/tegucaresheet.htm

Több olyan faj is van, amelyeknél pl. egyáltalán a párzás kiváltásához szükség van valamiféle teleltetésre/nyugalmi időszakra/klímaváltozásra. Ráadásul ha megnézed a merianae elterjedési területét, akkor az nem igazán egységes. Mondjuk egy déli, uruguay-i lokalitásnak az élőhelyén a hűvösebb évszakban (ami náluk júliusban van) a napi maximum sem igazán megy 15 fok fölé.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 aug. 23. pén., 10:20

Régebben, magyar börzéken viszonylag olcsó volt. Az argentíntejut minek teleltetni?
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2013 aug. 22. csüt., 23:38

*Frissítek. Nem bírtam ki és írtam nekik. Meghalt az összes tejujuk a hosszú tél végére, sajnos nem élték túl a teleltetést :(
Az árról meg annyit, hogy postaköltséget nem számolva, szuper tenyésztőtől hollandiából 400 euró. Hammi börzén elv 250 euró körül vannak. Szóóval nem olcsó szépség :/
HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2013 aug. 13. kedd, 22:09

Én is nagyon belezúgtam ebbe a jószágba, de sajnos egy jó darabig nem engedhetek meg magamnak ekkora állatot :( Az agámafarmnál vannak argentin ff tejuk, ha valaki írna nekik, hogy érdeklődjön utánuk az mindenképpen ossza meg a kapott infokat itt! :)
HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 ápr. 09. kedd, 14:14

Engem is érdekelne.
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: zseke » 2013 ápr. 09. kedd, 09:38

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki hol lehet beszerezni ilyen jószágot?
Sajnos nem pesti vagyok, a pesti állatkereskedésekbe, esetleg börzén vannak tejuk? Gondolom hazai tenyésztőre nincs esély.

Köszi.
zseke
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: sasaspider » 2010 jún. 23. szer., 20:24

Helló!
Közületek tart ilyen jószágot valaki? :D
sasaspider
Stabil Tag

.

HozzászólásSzerző: akarmicsoda » 2009 máj. 06. szer., 17:52

:D
Jobb mint egy bullmasztiff!
Ár meg passz!

Nos.
Kb. 40.000ft állatinport! <--- Ez példaértékű információ!Tudod mit értek ez alatt!

Magyarországon is van tutira!!
De az szerintem 20.000 alatti árat jelent!

Szép állat ez!
És nemsokkal találkozni!
akarmicsoda
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Davve » 2009 máj. 06. szer., 17:30

Nekem nagyon tetszik ez a gyik!!Lehet hogy megpróbálok valahonnan szerezni!Kb. mennyi az ára kis korában?
Davve
Majdnem Tag

m

HozzászólásSzerző: akarmicsoda » 2009 máj. 06. szer., 13:00

Kép
akarmicsoda
Stabil Tag

Argentín fekete-fehér teju - Tupinambis merianae

HozzászólásSzerző: akarmicsoda » 2009 márc. 31. kedd, 12:55

Argentín fekete-fehér teju vagy Óriás teju
Tubinambis merianae

Leírás:
- eredeti élőhelyük Dél-Amerika középső esőerdős illetve szavanna-jellegű vidékei (Argentína leginkább, Brazília, Paraguay és Bolívia)

- Dél-Amerika egyik legnagyobb gyíkja: a kifejlett egyedek testhossza általában 130-160cm ( a hímek jóval nagyobbak, mint a nőstények), melyből a farok hossza a teljes testhossz kb. 1/2-át teszi ki, testsúlyúk elérheti a 10kg-ot is. Megfelelő tartás mellett akár 15-20 évig is élhetnek.

- egész testfelépítésük nagyon hasonlít a nagyobb testű varánuszokéhoz. Testalkatuk rendkívül robusztus, erőteljes. Fejük viszonylag rövid és háromszög alakú – igazi „bulldog” kinézetű, szinte tökéletes folytatása erőteljes nyakuknak – melyen jól megfigyelhető a nagyobb torokzacskó. Végtagjaik rövidek, de erőteljesek, melyek hosszú, hegyes karmokban végződnek.

- alapszínük piszkosfehér, egész testüket fekete, szabálytalan minták és foltok díszítik. Hasi oldaluk világosabb. Torokzacskójuk sárgás-zöldes árnyalatú. Orruk majdnem teljesen fehér némelyik példány esetén szürkésbarnás – fiatalabb állatok esetén ez zöldes-barnás, csak a „pikkelyek” körvonalai sötétebbek.
hasonlóan mint a varánuszoknak, nekik is villás nyelvük van, mely segíti őket a tájékozódásban illetve a táplálékszerzésben. Nappal aktívak, éjszaka búvóhelyükön, ami egy földalatti üreg általában, pihennek. A nap nagy részében a kellőképpen meleg köveken sütkérezik.

- természetes ellenségük nem sok van (pl.krokodilok), de sajnos számuk így is egyre csökken, ugyanis az ember egyre nagyobb számban pusztítja őket (bőréért illetve húsáért).

- alkatukhoz képest rendkívül jól mozognak közegükben. Veszély esetén erőteljes farkával csapkodni kezd támadója felé és nem ritkán harap is.

- egy hím mellett csak egy nőstényt tartsunk, de ha meg lehet oldani akkor inkább külön neveljük őket. A varánuszok börzei árához képest alacsonyabb áron lehet őket beszerezni, ezért egyre keresettebb a terraristák körében is. Magyarországon – tudtommal – már volt sikeres tenyésztés, így remélhetőleg lassan nem csak a külföldi börzéken lehet majd beszerezni őket.

Terráriumi tartás:

- a terráriumot eredeti élőhelyének megfelelően alakítsuk ki. Egy 180-200 cm x 70-90 cm x 70-90 cm-es terrárium bőven elegendő egy példánynak, további egyedek esetén az alapterületet kell növelni.

- aljzatnak használhatunk virágföldet, tőzeget, fakérget 10-15cm vastagon. Ha tudunk alakítsunk ki számukra egy olyan helyet ahol tud magának egy gödröt ásni (50-60cm). Rendezzük be minél változatosabban lakhelyüket, biztosítsunk számukra búvóhelyeket, sütkérező köveket, különböző tereptárgyakat.

- a terrárium hőmérséklete 26-30C – napozóhelyen ez akár lehet 35-40C is, éjszakai hőmérséklet lecsökkenhet 20-22C-ra is. A páratartalom szintén nagyon fontos tényező 70-80% között kell lennie, ajánlatos két-háromnaponta párásítani, –fontos, hogy felhevült állatot semmiképp se spricceljünk le – itatótálról vagy kisebb medencéről gondoskodjunk.

- UV-A és UV-B sugárzásról gondoskodnunk kell, ezért ajánlatos ilyen izzók illetve neoncsövek használata.

- a természetes környezetükben leginkább különféle rovarokat, madarakat illetve rágcsálókat fogyasztanak. Próbáljunk meg minél változatosabb étrendet összeállítani, táplálékukat egyben nyelik le. Az eleségállatokat – ha azok rovarok - ajánlatos vitaminporozni. Elég hízékony hüllő, ezért csak mérsékletesen etessük magas zsírtartalmú eleségekkel (emlősök, lárvák). A kisebbeket naponta etessük, a nagyobbakat pedig 2-3 naponta, ugyanis nagyon gyors emésztésük van. Érdekesség, hogy többségük nem veti meg a növényi eredetű táplálékokat sem. Etetésnél azonban figyeljünk oda, mivel rendkívül falánk, és előfordulhat, hogy a kezünk bánja. Használjunk etetőedényt, előbb-utóbb megszokja.

- egy jó tipp, hogy közelségünket megszokja és ne támadjon ránk: egy saját ruhadarabot berakunk a terráriumba, és állítólag – egy kis idő elteltével – berögzül a tudatába (nemhiába az egyik legintelligensebb állatok egyike), hogy ettől a „szagtól” szokta az eleséget kapni.

Szaporodás:

- megfelelő terráriumi körülmények között is szaporítható – amint fentebb írtam Magyarországon is sikerült már állítólag pár embernek. Az interneten sajnos nem sok leírás található a szaporításról, ezért mi is csak ezekre tudunk hagyatkozni. A sikeres szaporításhoz mindenképp szükséges egy – eredeti élőhelyükön ez szeptembertől-márciusig tart - pihenő-időszak beiktatása alacsonyabb hőmérsékleten.

- a sikeres párzás után -kb.2 hónap után - a nőstény tojásrakó-helyet keres, mely kellőképpen meleg helyen van (melegítőlámpa környezetében) és lehetőleg minél mélyebb helyen, ezért biztosítsunk számára minél magasabb földréteget (min.50cm, de inkább nagyobb). A tojások száma általában állítólag 50-60db.

- a tojásokat helyezzük mesterséges keltetőbe, melyek – 27-30C-on, 80-90%-os páratartalmon – kb.3,5-4 hónap alatt kelnek ki.

- a kikelt kis teju-bébik – melyeket különítsünk el a szülőktől, kb. 1héttel születésük után már önállóan táplálkoznak. Ivarérettségüket 2-3 év alatt érik el.

Bemutatása a szabakareptiles.extra.hu oldalról kerűlt ide.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akarmicsoda 2009 máj. 06. szer., 13:02-kor.
akarmicsoda
Stabil Tag

Vissza: Vakondgyíkalakúak