blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 33 vendég és 1 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Elszökött a hüllöm!

Elszökött a hüllöm!

Re: Elszökött a hüllöm!

HozzászólásSzerző: densense » 2017 okt. 12. csüt., 09:08

Szia!
Minél előbb meg kell keresni. Előszeretettel bújnak el szekrény alatt, mert sötét van. Egyébként meglepően szívós állatok, nekem is lépett meg, igaz adult, de lépett már meg a P.pictám is nem is egyszer, mire rájöttem, hogy azok a nagyon apró dudorok a körme mellett tapadókorongok. Na ő is sokáig húzta, de egyik sem volt még szökésben 10-12 óránál többet. És ne hidd azt, hogy mivel hideg van, könnyebb elkapni, ugyanolyan fürgék.
densense
Látogató

HozzászólásSzerző: Zajcsokkento » 2017 okt. 11. szer., 08:17

Sziasztok!

Tegnap reggelre kiszökött a pici leopárdgekkóm. Nem juthatott ki a lakásból. De minél gyorsabban meg kell találnom, mert a kutyust száműznünk kellett anyáékhoz míg előkerül. Félek, hogy esetleg elkapja.
Tegnap sötétedés után 3-4 órán át kerestem elemlámpával. Mindent átmozgattam. Nem fog kihűlni? Még csak kis serdülő, és nagyon aggódok miatta. :( :( :( :(
Nektek hogy sikerült előkeríteni?

Köszi a választ!
Zajcsokkento
Újonc

HozzászólásSzerző: klichs13 » 2016 szept. 20. kedd, 20:30

Heló,én sajnos nemtudom,de a mai napon az enyém is kiszökött és nemtudom én sem,hogy most majd így este ki fog e jönni remélem igen. Egyébként egy török gekkóm van és eléggé pici de ennek ellenére nagyon ügyes és gyors.Még befejezésül annyit hogy olvastam egy cikkben hogy mivel északai állatok akkor jönnek elő és akkor aktívak.
klichs13
Újonc

HozzászólásSzerző: vorosritty » 2016 jún. 16. csüt., 10:27

Most van egy kisebb-nagyobb felújítás nálunk, egy évvel a királypiton eltűnése és megtalálása után. Most találtunk egy kis kakát és egy levetett bőrt olyan helyen, amire sosem gondoltam volna, mikor kerestük.
Egy majdnem 2 méter magas szekrényte van rakva egy kisebb, e kettő között csak hátul van rés, a fal felé. Ott találtuk a nyomokat. Tehát míg szökésben volt, bement a szekrény mögé, a szekrény és fal közé befeszítva magát felmászott kb 2 métert, ott elvolt egy darabig, aztán valamikor le is jött onnan. Ekkor kb 60 centis volt.
Csak érdekességképp meséltem, hátha másnak megnyugvást ad, ha eltűnt az állata.
vorosritty
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: vorosritty » 2015 júl. 27. hétf., 19:32

Sziasztok!
Kb egy hónapja egy hétfői napon rend szerint megetettük a ház hüllőit, semmi extra. Kedden nap közben párom rám telefonál, hogy reggel megvolt-e még a királypiton, mikor elmentem. Merthogy nem volt meg, számomra teljesen érthetetlenül. A terráriumon volt egy mágneses zár, a kígyó pedig nem nagyobb 70 centinél. De valahogy mégis kinyitotta a terráriumot és meglépett.
Mindenhol kerestük, ahol csak tudtuk és eszünkbe jutott, de nem találtuk. Pár résnél, amit lehetséges útvonalnak gondoltunk számára, leszórtuk liszttel, hátha látjuk merre jár. Az ágy alá egy nagy dobozba tettünk neki vizet és egy egér szagú dobozkát, hátha bevonzza és jó helynek gondolja elrejtőzni, de semmi.
Aztán pár napja (egy hónappal az eltűnése után) véletlenül észrevettük a fürdőszobában (eredeti helyétől 2 szobányira, olyan helyen, amit szinte minden nap láthattunk). Ég világon semmi baja, hála az égnek, csak egy kicsit pókhálós volt. Szerintünk mászkált erre-arra a konyha és fürdő közötti szakaszon.
Most kap egy vitrin zárat inkább....
Sajnos nem sok tanulságot tudok levonni az esetből, max annyit, hogy ha eltűnik a hüllőtől, járjatok nyitott szemmel, bízzatok a szerencsében és abban, hogy maga a hüllő nem csinál magával valami végzetes hülyeséget. :)
Mindenkinek sok szerencsét a megtaláláshoz, akinek meglépett a kis kedvence!
vorosritty
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 jún. 21. vas., 20:58

Sziasztok!
Mostanában szerencsére nem volt szökésem, de ma megszakadt ez a folyamat; az egyik szalamandrám valahogy elhúzta a tolóajtót amíg mi vidéken voltunk... nos, zseblámpa kézbe és elkezdtem átfésülni mindent... pár órám ráment, de semmi... aztán amikor csalódottan a szőnyegen ültem, magam elé bámulva, a szemem sarkából megláttam a szökevényt mellettem... azt, hogy honnan mászott elő, lövésem sincs, csak egyszerűen előjött valahonnan és mászott esetlenül felém... happy end...
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2015 jún. 21. vas., 18:01

Éjszaka vadássz rájuk, amikor előjönnek
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Zsu0213 » 2015 jún. 20. szomb., 18:40

Sziasztok!

A terrárium zár ellenére ma reggelre kiszökött 2 bibron gekkóm. Az egyiket megtaláltam, de rohadt gyors volt és nem bírtam elkapni. Kirángattuk a szekrényt, mindent átnéztem zseblámpával, de sehol semmi. Hogyan tudnám előcsalogatni őket és elkapni? Életem első gekkó szökése, siklóim és pitonom is szökött már, de őket nagyon könnyen megtaláltam… Ha a bibronok nem éreznék jól magukat szobahőmérsékleten és nem tudnának futni a falon, nem is paráznék. De így…. Valakinek valami ötlete?
Zsu0213
Újonc

HozzászólásSzerző: T-rex012 » 2015 jún. 07. vas., 12:20

Hát valóban nem semmik... Legutóbb a floridai vízi szökött el, és alvás közben találtam meg az ágyamban. Aztán egy másik alkalommal szintén ő, de mikor már az egész házat átfésültem, akkor láttam meg hogy a terkóban van...
TITANOBOA-a kígyók királyának királya
T-rex012
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 jún. 06. szomb., 13:20

Nem lepődtem meg... a leglehetetlenebb helyen tudnak elrejtőzni...
Nekem pár éve eltűnt az egyik siklóm, 130 cm királysikló volt... a mosdó vészlefolyójába mászott be... el se tudtam képzelni, hogy befér oda... aztán az egyik 2 méteres tajvani lépett meg, ő nem zavartatta magát; a kádban pihent.
Örülők, hogy meglett; ilyenkor kicsit tanul az ember, mire figyeljen legközelebb :wink:
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: T-rex012 » 2015 jún. 05. pén., 23:15

Phű köszi a gyors választ már megvan, de biztos nem találnátok ki hol volt... a LEGO-k között -.-"
Egyébként kb 40 cm hosszú elvileg nősti.
Igen tényleg eléggé ki van vesézve ez a téma, csak hirtelen nem tudam mitévő legyek.
Amúgy mindenkinek ajánlom ama egyszerú de nagyszerű praktikát, hogy zárják le az adott szobába vezető összes ki-bejáratot, ezzel is csokkentve annak a lehetőségét hogy keresés közben felszívódik még jobban az állat (persze ez csak akkor jön be ha még a szobában tartózkodik :) )
T-rex012
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2015 jún. 05. pén., 21:07

Hát orrvérzésig lehet ismételni mi a teendő ilyenkor; kutass át mindent centiről centire és ott is nézd meg, ahol azt hinnéd tuti nincs... elég jó az idő még este is, szóval remélhetőleg a házból nem tud kimenni... Persze mekkora az állat... minél nagyobb annál jobb... Vannak praktikák; melegítő lámpa, liszt, eleség, de szerintem ezek elég kevés eséllyel vállnak be... szerintem az a legbiztosabb, ha fogsz egy zseblámpát és atomjaira szeded a házat.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: T-rex012 » 2015 jún. 05. pén., 20:29

Sziasztok nagyon sűrgős lenne, ma etetésnél nyitva felejtettem a terrárium ajtaját, és elszökött Mázli a gabonasikló. Hogy lehet megtalálni, megfogni elcsípni stb.?
Nagyon sűrgős lenne előre is köszi!
T-rex012
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2015 ápr. 21. kedd, 10:50

Na, mi a helyzet, Piton? Előjött már a Csöppséged?
"Aetas semper aportat aliquid novi."
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2015 ápr. 16. csüt., 08:00

piton01 írta:Szia!
Nagyon sürgős ez a kérdés!!
eltünt a Gyuri nevű leopárd gekkóm! :cry:
Nagyon szerettem őt! :cry:
nemrég veszett el és azt szeretném megtudni, hogy hogyam tudnám őt eőcsalni!! :cry:
van valami trükk erre?
ami még érdekesebb, hogy akkor szökött meg amikor nem voltam otthon és a terkó ajtaja is zárva maradt !!!
Nagyon nagyon kétségbe vagyok esve!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
KÉRLEK SEGÍTS !!! MÁR AZ ÖSSZES SZEKRÉNYT ELTOLTAM!!!
UI:köszi

Szia!

Tegyél vizet egy jól látható helyre. A szagára elő fog jönni.
"Aetas semper aportat aliquid novi."
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 ápr. 15. szer., 21:41

Ha zárva van a terrárium, akkor nem lehet, hogy csak elbújt? Vagy valaki kivette, amiről nem tudsz?

Nem tudom, van-e erre valami megoldás, hogy előcsalogasd.
Hirtelen az jutott eszembe, hogy próbáld éjjel lámpával figyelni, szekrények alatt, réseknél. Mivel éjszakai állatok, valószínű a sötétedés után fog mászkálni.

Egyébként az ilyen szökéseket meg ki lehet küszöbölni elég könnyen, ha van egy normális gyári terrárium üveg tolóajtókkal, venni kell hozzá mágneses, vagy kulcsos zárat.
pl: http://tmreptiles.eu/webaruhaz/eszkozok ... zar-detail

Ezzel még az is kizárt(ha nálad van a kulcs) hogy esetleg más kivegye az állatot(pl rokon kisgyerek, stb stb)
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 ápr. 14. kedd, 20:54

Ha zárva maradt a terra és rés sincs, akkor csak elbújt.
Előcsalni úgy tudod, hogy lehűtöd a szobát, és a terrát felmelegíted reggel-este 30-35 fokra.
Sok játékboltban lehet kapni padlóra rakható egy vonalban érzékelős mozgásérzékelőt(ha elhaladsz előtte, sípol).
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: piton01 » 2015 ápr. 14. kedd, 19:59

Szia!
Nagyon sürgős ez a kérdés!!
eltünt a Gyuri nevű leopárd gekkóm! :cry:
Nagyon szerettem őt! :cry:
nemrég veszett el és azt szeretném megtudni, hogy hogyam tudnám őt eőcsalni!! :cry:
van valami trükk erre?
ami még érdekesebb, hogy akkor szökött meg amikor nem voltam otthon és a terkó ajtaja is zárva maradt !!!
Nagyon nagyon kétségbe vagyok esve!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
KÉRLEK SEGÍTS !!! MÁR AZ ÖSSZES SZEKRÉNYT ELTOLTAM!!!
UI:köszi
piton01
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2014 jún. 10. kedd, 19:44

Egy kérdésem lenne, hogy tud elszökni egy leopárd gekkó? Mert ha egy normál terkóban van, abból nem nagyon van kiút, hacsak nincs nyitva hagyva az ajtó, és kimászik.

Esetleg nézzetek körül a lakásban minden bútor mögött, vagy nincs-e repedés, bármi rés(pl fűtés csövek mellett ) ahova bebújhatott.
Más háziállat nincs, pl macska? Mert az biztos hogy a kis jószág végét jelentené.

Még hirtelen ez jutott eszembe, az ágynemű tartóba valahogy nem mászott be, nézzétek meg ott is, hátha.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2014 jún. 10. kedd, 16:37

1 hónapja elszökött az egyik leopárd gekkóm:(
Elősször egy falba épített szekrénysor mögé ment be aztán azt szétszettük de már nem volt ott :(:(:( A házunk 2-emeletes én átnéztem az egész alsó emeletet de nem találtam semmit a második emeletre szerintem nem tudott felmenni a lépcsőkön...még az is eszembe jutott hogy nem ment-e ki a házból?,ugyanis múltkor amikor a barátaink voltak nálunk épp akkor volt szökésben egy másik l.gekkóm,és
amikor búcsuztunk tőlük az előszobában észrevették a gekkót és felakarták venni abban hitben hogy játék....szóval ha ez a gekkóm az előszoba ajtó mellet volt,elképzelhető hogy a másik ki is ment rajta...A melegítő lámpa felkapcsolós módszert már próbáltam de más ilyen előcsalogató trükk nem jutott az eszembe,
úgyhogy ha tudtok írjatok tipekket vagy valami.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: HumanSkeleton » 2013 aug. 22. csüt., 00:17

Sziasztok! Sajnos írnom kell ide mert egyszerűen megőrülök az idegtől meg a bűntudattól... Most először szökött ki hüllőm, méghozzá az öt centis török gekkóm! Mindezt úgy tudtam meg, hogy egyszer csak rám kacsintott a falról, én pedig kis híján szívbajt kaptam és a pániktól cselekedve felkaptam az első dolgot ami elkapásra alkalmas és ez sajnos egy vödör volt.. Aminek mint utólag rá kellett jöjjek éles a széle. A jószág meg őrült fürge és épp kicsusszant alatta ő, de a farka vége már nem. :'(
Szóval most teljesen össze vagyok omolva hogy ekkora *** voltam és kárt tettem a saját állatomban... Természetesen eltűnt a szekrénysor mögött. Túl fogja élni így??
Most kiraktam egy kicsi terráriumot a fal mellé egy zugos részre és egy huzatjától megszabadított melegítőpárna fűt benne ezerrel (jobb híján). Minden ajtó ablak csukva de olyan lehetetlenül kicsi szegénykém... :'(( ajj megkattanok..
HumanSkeleton
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: JulaW » 2013 júl. 23. kedd, 06:19

Köszönöm szépen a választ, nem volt netem, nem tudtam írni a fejleményekről. Tényleg nem volt hatásos, mivel már nem volt a szobában. Jó messzire csatangolt, az emeletről lement a földszintre, és ott is a lakás másik végében a spájzban leltünk rá. Nagy mázli volt, mert az már csak 1 méterre van a kertajtótól, és akkor esély sem lett volna. Hál' istennek másnap már meglett, úgyhogy ez a kaland szerencsésen végződött. Azóta már evett is, sőt le is vedlett. (Ezen izgultam, hogy ha beindul a vedlés, annyira elbújik, hogy tutira nem lehet megtalálni.)
JulaW
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 júl. 06. szomb., 18:52

JulaW írta:Itt az etetés ideje, valószínüleg vadászni indult. Mennyire lehet célravezető kirakni egy egeret csaliként?

A szökés is stresz egy állatnak így nem hinném, hogy tudatában lenne, hogy nemsokára etetés, így nem megyek messze, vagy kicsit keresgélek...
Nem mondom, hogy nem sikerülne Toppprongyos tanácsa, csak nem valószínű. Egy elszökött állat úgy él mint a természetben; próbálja túlélni a napot, elkerülni a veszélyeket, elsősorban az új környezet felfedezése most számára a fontos.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Toppprongyos » 2013 júl. 06. szomb., 09:42

Helló!

Ha itt az etetés ideje akkor én azt tanácsolnám, ami nekem is bevált, hogy egy nagyobb dobozba vagy ha kisebb a kígyó egy vödör is megteszi, ami felül nyított beleteszel egy egeret, amiből az egér nem tud kiugrani, de a kígyó bele tud mászni. Én tettem a doboz aljába vmi kis búvóhelyet, és amikor a kígyó bemászott megette az egeret bemászott a búvóhely alá és meglett a kígyó.

Elég egyszerűnek tűnik, de nekem bevált.

Sok sikert!
Toppprongyos
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: JulaW » 2013 júl. 04. csüt., 10:48

Sziasztok!

Éjjel nekem is meglógott a slendidám. Soha nem érdeklődött a terráriumon kívüli világ iránt, most viszont mégis megtette. Itt az etetés ideje, valószínüleg vadászni indult. Mennyire lehet célravezető kirakni egy egeret csaliként?
Egy félénk, nem felfedező egyednél mennyire valószínű, hogy esetleg még emeletet is mászik lefelé? Eredeti élőhelye sivatag, mennyire lehet jellemző, hogy ő is a nedves párás környezetet keresi?
JulaW
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Wini » 2013 máj. 11. szomb., 16:59

Üdv!
Megint én :D Kicsit ciki, de szerintem tanulságos eset volt. Megtaláltam a kis jószágot a vizes edénye alatt, ami alá gyakorlatilag szinte lehetetlen bebújni, mégis sikerült neki :) Eddig sohasem történt ilyen. Most sem tudom, hogyan csinálta. A lényeg, hogy meglett :) Szép hétvégét mindenkinek!

Wini
Wini
Majdnem Tag

HozzászólásSzerző: Wini » 2013 máj. 11. szomb., 16:07

Üdv!
Akadt egy kis problémám... A leopárdgekkóm, valahogy meglépett a terkóból, és sehol sem találom, pedig az egész szobát átkutattuk. Van valakinek valami ötlete, hogy tudnám előkeríteni? Vagy milyen helyekre szeret elbújni?

Köszönettel: Wini
Wini
Majdnem Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 ápr. 11. csüt., 21:04

Polypterus írta:Lehetséges hogy a vizes, párás környezetet keresik?

Abban biztos lehetsz. Ezért kell szökés esetén lefedni a lefolyókat, mert képesek belemászni és még búvárkodni is. A vegyszerek miatt pedig mérgezést kaphatnak.

Egyébbiránt, ha már sztorizgatunk; pár hónapja kiszökött a kaliforniai-m, egy olyan terkóból, amiben kb másfél éve lakik, de most talált valami rést amin keresztül dobbantott. Szerencsére hamar meglett, mert a nappaliba lépve jött velem szembe... cipősdoboz elő, bele Scofield, még a tetejét is leragasztottam. Meglesz benne amíg átnézem, hol jött ki. 10 perc után zseblámpáért mentem, ráskubiztam a dobozra és láttam, hogy szétfeszítette a dobozt, pazar! Megint szerencsémre két méterre jutott és most egy szövetzsákba raktam, amit erősen bekököttem, de nem vettem észre, amit ő igen; a varrás hiányos volt a sarkánál, szóval abból is kijött. Most kb 3 órát kerestük, de meglett a fürdőben. Megdönthetetlen szavazás mellett párom kezében volt, amíg meg nem csináltam a terkót.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 ápr. 11. csüt., 12:41

Nálunk egy bébi gabonasikló szökött el, csak egy pillanatra láttam éjszaka, aztán sajna nem is lett meg soha. Lehetséges hogy a vizes, párás környezetet keresik?
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Ally » 2013 ápr. 09. kedd, 19:20

Az semmi leköltözünk Debrecenbe én maradtam Gyöngyösön suliba. Egyszercsak hív anyum hogy semmi gond (Már rosszul kezdődik) elszökött Rudi a vörös királysiklóm de meglett. Apum talált rá a fürdőben a törülközők között zuhanyzás után. Azért megnéztem volna a képét faternak amikor meglátta. :lol: :lol: :lol:
Ally
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: OldKund » 2013 ápr. 09. kedd, 16:41

Egy havernak megszökött, persze figyelmetlenségből a gabonája.Átkutattunk a szobában mindent.
Sehol a szegény, az anyuka ideges..." nem alszom itthon "a fater idegbaj.
Ekkor megjelent a nagymama kezében egy hatalmas kandurral :o
Na az kiszagolta a fotel rugói közé költözött siklót.
Remélem a te történeted is jól végződik =D>
" hajlamosak vagyunk a nagyobb állatokra összpontosítani, és a kicsiket figyelmen kívül hagyni, pedig ők jelentik egész ökoszisztémánk alapját - és gyorsabban tűnnek el, mint valaha ".... Sir David Frederick Attenborough
OldKund
Látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 ápr. 08. hétf., 23:01

A folyamatos és rendszeres kajtatásnak az a legnagyobb hátulütője, hogy ezek a lények, ha menedékre lelnek eszük ágában sincs onnan előbújni, ha mozgolódást, vagy rezgéseket észlelnek. Mindig mondom, hogy próbáljunk meg ez ő fejükkel gondolkozni, tényleg olyan helyekre képesek elbújni, ami meg sem fordul egy emberi szürkében. Az én kis cornsnake-jeim kijöttek a terkóból -mind a hárman-, de sikerült aznap megtalálnom őket; a ruhás szekrénybe akasztott oldaltáskában dzsemboriztak (máig nem tudom, hogy miért maradtak eggyütt). Persze eme szent pillanatban tudatosult benne, hogy nincsenek a helyükön.
Nagyon nehéz(vagy lehetetlen) ilyen helyzetben okosat mondani. De a szentháromság a türelem, a figyelem és az óvintézkedések kombója.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: CiliCic » 2013 ápr. 08. hétf., 22:21

Nagyon remélem, és köszönöm a biztatást :)

Még nem adtam fel a reményt, hogy meglesz, bár minden szabad pillanatában Táncosnak, arra gondolok, mint amire az elveszett emberek kutatói... Minnél tovább nincs meg, annál inkább nő a halálozási arány. Sajnos. :cry:
Persze kivételt élvez Bear Gryls, és tök jó lenne, ha Táncosra is ragadt volna valamennyi abból, amit közösen megnéztünk unatkozó pillanatainkban. Ki tudja.
Egyébiránt, igazán kíváncsi lennék, hogy mi játszódhatott le parányi hüllő kobakjában, amikor hűtlenségre adta a fejét...
"Itt, ebben a kis körzetben, mindig van kaja, pia, társaság... Hátha odakinn még több van. Területre leosztva ez nem kis egér husit jelent..."
Vagy amit Cartmann szokott mondani: "K..Be! Én leléptem!"
Mindenesetre ma átkutattam a szelektív gyűjtőnket, amit három havonta visz el a kukásautó. Illetve újra felborigattam a beépített szekrényeket, meg radiátorok közelét.
Lassan azonban abba kell hagynom ezt a mániákus viselkedést, mert a végén faterom beújit valamit, hogy helyre tegye az összetört lelkivilágom :D (Megjegyzem nem rossz módszer, a szívfájdalomra gondolok, természetesen, nem a kígyó elhagyásra, ha az ember lánya mondjuk egy új cuccot akar, csak módfelett időigényes és energia habzsoló...)
CiliCic
Látogató

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 ápr. 08. hétf., 20:28

Nem akarom elvenni senkitől sem a reményt! Kipróbáltam megannyi módszert, mikor el-elszökdöstek a kígyóim, de sajna semmi sem vált be. Mindig váratlanul lettek meg, akár filmnézéskor, tusoláskor vagy épp KV-zás közben... Ezen tapasztalatok figyelembe vételével tanácsolom a fegyőröknek, hogy a terkó tényleg atombiztos legyen, mert a kis Scofield-ek megtalálják a gyenge pontokat... Ha a szökés mégis megtörtént akkor lehetőleg tegyünk meg néhány óvintézkedést (pl. electronikai eszközök okozta sérülések lehetőségeinek csökkentése, kisebb hüllőnél a lefolyók zárva tartása, stb...). Persze ki lehet próbálni (sőt kell), a szokványos felderítő hadjáratokat és módszereket, hátha siker övezi és fontos, hogy mindig résen legyünk és más is aki a lakásban él. Annyit azért mondok hogy meglesznek, legalább is nekem mindig meglettek, hacsak nem az éhség csalja őket ki, kíváncsi természetüket nem tudják féken tartani...
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Roli150 » 2013 ápr. 08. hétf., 18:59

Próbáld meg még egyszer azokat a helyeket belisztezni ahol meleg levegő jön vagy a padló melegebb és keress a házba olyan helyeket ahova be tudott bújni és közel van valami melegebb helyhez. Sok sikert!!!!
Eublepharis Macularis , Phelsuma Grandis
Chalcides Ocellatus , Correlophus ciliatus
Roli150
Tag

HozzászólásSzerző: CiliCic » 2013 ápr. 08. hétf., 09:54

Éppen pont két hónapja szökött meg a Táncos névre keresztelt gabonám... Érdekes, hogy Maszat barátnője nem, pedig ugyan abban a terráriumban voltak. Mivel többen írtátok, hogy két hónapra szökés után lettek meg a "hűtlenek", így most reménykedek ebben a pár hétben, hátha beválik a "bűvös" szám. :D
Egyébként próbálkoztam a lisztes módszerrel: másfél hónapig lisztes volt az összes sarok, küszöb, szoba keresztmetszet, minden járható és csúszható felületből egy darab. Kiválóan feltérképeztem velük az éjszakai életet itthon, a zoknis és meztelen lábak nyomából ítélve, és szorgalmasan vissza is szórtam a hiányzó részeket, de a méltóságos asszony nem óhajtott jelet hagyni maga után.
Aztán nagyon vékony horgászzsinegre fűztem fel minden szobában 1-1 kis egeret, hátha megtalálom a zsinegek végén a szökevényt, de semmi (mármint minden egér érintetlen, harapatlan, és visszaöklendezetlen maradt). Mondanom sem kell, hogy ez volt az utolsó előtti csepp a pohárban, a rajtam kívül itt lakóknak :D
Nagymamám fél a kígyóktól és undorodik az egerektől, hogy mutassam mennyire nem volt helyeselve a dolog. Meg lett vétózva a lisztes-egeres kombó, annak ellenére hogy ritkán lát az ember fagyasztott újszülött egeret felpattanni, elrohanni és fészket építeni, majd szaporodni.
Tavaszi nagytakarítás lett, de kígyó az továbbra sem.
Plussz, értem én, hogy a kígyók nagyon sokáig bírják kaja nélkül, de a nagyasszony még csak a növendék korszaka elején járt...

Egyszer már szökött meg, akkor még aznap megkerült, mert csukva volt a szobám és amikor darabokra szedtem, meg is találtam, egy emlékbe elrakott csokimikulás belsejébe tekeredve... Most már se csokimikulásom, se kígyóm sincs...
CiliCic
Látogató

HozzászólásSzerző: orientalis » 2013 jan. 11. pén., 18:22

A ketreces módszer nagyszerű, csak senki nem szokott otthon ezért speckó csapdát csinálni, mivel a bolti cucuketrec nem jó erre:) De agy szakkönyvben pl. írták, hogy remekül fogtak vele kockás pitonokat természetes környezetben, tyúkkal. Kivéve mikor inkább visszahányta, hogy szabadulhasson.
Spared no expense!
orientalis
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 jan. 11. pén., 15:17

Vladbar írta:Sziasztok, az a helyzet hogy az egy éves kifejlett gabonasiklóm megint produkált egy remek szökést és mindent átkutattam természetesen, de ennek ellenére sem találom :S nem vagyok még olyan nagyon tapasztalt ilyen téren..szóval nem veszélyes magára vagy bárkire, hogy ő csak így szabadon mászkál?

Helló!
Nekem is elszökött idén nyáron a kaliforniai királysiklóm. Kerestük mindenhol, de nem leltük. A leglehetetlenebb helyre képesek elbújni, ahol nem is keresnéd. Két hónap múlva lett meg a fürdőszobában, kutya baja... Éhen biztos nem halnak, mert ha kajás akkor mászkál és azt meg lehet hallani, vagy látni. Éjszaka kell néha fülelni, mert akkor aktívabbak, pláne a gabonák. Ajánlom hogy egy melegítő lámpát tegyél a földre valami csöndesebb helyre és néha kukkancs oda, nem e melegedik alatta, illetve a lisztes módszer is beválhat; az ajtók elé szórod, és ha mászkál akkor meglátod a szétkent liszten, így elég jól be lehet lőni, hogy melyik helyiségben lehet. Szerintem, ha kutakodsz, nem biztos hogy célravezetőbb, mert a rezgéseket érzékelve talán még jobban elbújik. Arra kell ügyelni, hogy éjjel nehogy rálépj a sötétben, volt már rá precedens; egy munkatársam lépett éjjel a nigritájára (szerencsére mindketten túlélték), ill. a lefolyókat kell lefedni, ha olyan méretű hogy befér rajta az állat.
Van még egy dél-amerikai módszer a kígyófogásra: egy ketrec a földön, benne egy tengerimalac, arra téved egy kígyó és mivel ő befér a rácson megöli és lenyeli, de ugyebár kijönni már nem tud... elég nevetséges módszer és még nem hallottam olyanról aki így fogta volna meg a siklóját, persze egérrel vagy patkánnyal.
Szerintem nem kell agódnod, ha nem megy ki a házból, akkor meglesz a közeljövőben, csak ha többen is laktok, akkor mindenképpen tartsa mindenki észben hogy egy sikló garázdálkodik valahol és figyeljetek! 8O
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: boom » 2013 jan. 06. vas., 20:46

szia Vladbar
igazából maximum saját magára veszélyes ha nem találod meg de ha jól volt etetve akkor hónapokig elvan olyan téren szerencséd van hogy tél van és ienkor biztos hogy a házban marad
boom
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Vladbar » 2013 jan. 06. vas., 19:43

Sziasztok, az a helyzet hogy az egy éves kifejlett gabonasiklóm megint produkált egy remek szökést és mindent átkutattam természetesen, de ennek ellenére sem találom :S nem vagyok még olyan nagyon tapasztalt ilyen téren..szóval nem veszélyes magára vagy bárkire, hogy ő csak így szabadon mászkál?
Vladbar
Újonc

HozzászólásSzerző: Holland95 » 2012 jún. 26. kedd, 18:11

Alexa írta:
Holland95 írta:Jó,mindenhol kerestem,de nem találom,most mit tudok csinálni...

Nem bántásból írtam.. csak azt írtam le én mit tennék.. illetve mit nem :D..

Sikeresen megtaláltam a kis szarost, az ágyam alatt volt! :) Pedig már néztem.Hallelujah :DD
Holland95
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Alexa » 2012 jún. 26. kedd, 17:34

Holland95 írta:Jó,mindenhol kerestem,de nem találom,most mit tudok csinálni...

Nem bántásból írtam.. csak azt írtam le én mit tennék.. illetve mit nem :D..
Alexa
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Hektorr » 2012 jún. 26. kedd, 17:19

Holland95 írta:
Alexa írta:Igy van.. én nem aludnék amig meg nem találnám :/... az tuti..

Jó,mindenhol kerestem,de nem találom,most mit tudok csinálni...

Milyen gekkó? Próbáld abban a napszakban keresni amikor aktív. Szerintem ha éhes elő kell, hogy jöjjön, ha csak nem mászott ki a szobádból, jobb esetben az ajtón, rosszabb esetben az ablakon.

Az én H. triedrusom tegnap este lépett meg, úgy , hogy ablak, ajtó nyitva volt és csak reggel tűnt fel, hogy hiányos a létszám. Eddig azt hittem, hogy végleg eltűnt, de nem rég láttam, persze olyan helyen ahol egyedül nem tudom kibányászni. #-o
Hektorr
Látogató

HozzászólásSzerző: Holland95 » 2012 jún. 26. kedd, 17:01

Alexa írta:Igy van.. én nem aludnék amig meg nem találnám :/... az tuti..

Jó,mindenhol kerestem,de nem találom,most mit tudok csinálni...
Holland95
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Alexa » 2012 jún. 25. hétf., 22:03

Igy van.. én nem aludnék amig meg nem találnám :/... az tuti..
Alexa
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Bomlott » 2012 jún. 25. hétf., 19:41

Helyedbe elkezdeném keresni mint a kisangyal mindenhol ahol csak lehet mindent felforgatni....
Bomlott
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Holland95 » 2012 jún. 25. hétf., 19:28

Bomlott írta:Én 2 hónapja az egérragasztóban találtam meg szegény leo gekkómat tesóm miatt elszökött ezt nem részletezem.. 1 emelettel lejebb mamám spajzában az egérragasztóban találtam szegénykémre :S 2 hónapig volt szökésben:S Leáztattam szépen , alkohollal + jade vagy milyen mosószerrel szépen lemostam a ragasztót megetettem 2-3 nappal ezután és felépült szerencsére , most fogja lerakni az első tojásást!! Jah még a vedlését is megette és semmi baja se lett tőle szerencsére!!!

Nah az jó, hát remélem az enyém is megkerül egyszer :) Szét lisztezni meg, nem akarom az egész lakást..
Holland95
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Bomlott » 2012 jún. 25. hétf., 18:43

Én 2 hónapja az egérragasztóban találtam meg szegény leo gekkómat tesóm miatt elszökött ezt nem részletezem.. 1 emelettel lejebb mamám spajzában az egérragasztóban találtam szegénykémre :S 2 hónapig volt szökésben:S Leáztattam szépen , alkohollal + jade vagy milyen mosószerrel szépen lemostam a ragasztót megetettem 2-3 nappal ezután és felépült szerencsére , most fogja lerakni az első tojásást!! Jah még a vedlését is megette és semmi baja se lett tőle szerencsére!!!
Bomlott
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Holland95 » 2012 jún. 25. hétf., 17:28

Nekem még mindig nincs meg a gekim,pedig amit tudtam átnéztem....ah mind1 majd lesz valami
Holland95
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2012 jún. 25. hétf., 08:06

Na, jó hogy meglett! Szőnyeg alatt volt? Eszembe sem jutott volna!
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

Következő

Vissza: Problémák