blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 36 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Terráriumok fütése, világítása

Terráriumok fütése, világítása

Re: Terráriumok fütése, világítása

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2017 máj. 02. kedd, 20:27

Szia azt a hőfok alapján döntsd el!...Nekem a királypitonnál egy spot izzó van és fűtőkábel ....
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Denerys » 2017 máj. 02. kedd, 12:05

Sziasztok! Az èrdekelne, hogy boának milyen melegítès kell? Ęlèg a lámpa, vagy muszáj neki talajfűtès is?
Denerys
Újonc

HozzászólásSzerző: Giovanni » 2017 márc. 20. hétf., 13:05

Hello

Kösz a választ. Hosszútávon valóban a fénycső lesz a megoldás, mert egy akár több egymás mellett elhelyezkedő terráriumot is képes megvilágítani.
Giovanni
Tag

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2017 márc. 06. hétf., 12:59

Szia Giovanni!

Elég jól ismerem a gyártókat, de egy olyanról sem tudok, ami E14 (ez a szabvány méret, E15 nincsen) foglalatú UVB égőket gyártana. Lehet viszont olyan átalakítókat venni, amikkel az E14-es foglalatba a normál foglalatos égő betekerhető. Egy UVB-t még elbír, de hosszútávon jobban jársz, ha lecseréled a foglalatot.

Ha igazán hatékonyan szeretnéd használni az UVB-t akkor én inkább egy fénycsöves rendszert használnék, ha pedig mégis a kompakt a megoldás, akkor azt csak fekvő helyzetben, nem pedig állítva, vagy belógatva (így veszélyes is lehet).

Itt találsz pár mérési adatot a különböző kompaktos búrákról. Hogyan ne legyen kidobott pénz az UVB kompakt ára?
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Giovanni » 2017 márc. 05. vas., 21:45

Sziasztok

Ismer valaki olyan céget amelyik gyárt kis foglalatos (E15) uvb izzókat?
Giovanni
Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 júl. 05. kedd, 07:49

Szia.
Én használtam régebben de elég gagyi volt úgyhogy már nem használom.
Lehet hogy csak az enyém volt rossz(már nemtom milyen volt).
A búra saját volt, de nem hiszem hogy sok különbség van.
Az vele a baj, hogy max 30-40 centiig ér valamit a fénye.
Szerintem használj inkább vegyes lámpát. Az messzire világít és nem olyan vészes a ára.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 jún. 29. szer., 15:56

Sziasztok!
Használ(t) itt valaki UV fénycsövet? Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ki milyen megoldással használta. Saját búrát készített, vagy valamilyen gyárit vett?
Azért kérdezem, mert tervezem, hogy valamikor még az idén beszerzek egy növendék párduc kaméleont, és majd a végleges helyéhez keresek megfelelő világítási megoldást.
Van egy saját készítésű OSB terkóm, de elég nagy, 90x50x105cm. tartottam már benne kaméleont, de ekkora méretnél, egy darab kis UV izzó nem sokat ért(legalábbis szerintem). viszont egy fénycső jól be tudná világítani az egészet, + mögé, mellé vagy elé elférne egy normál halogén, vagy spot égő, ami alatt fel tudna melegedni.
ill talán így megpróbálhatnék újra élő növényt is betenni, mert nálam valamiért mindig elpusztultak. schefflera is, fikusz is.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: RainbowBoa » 2016 máj. 23. hétf., 12:12

Bocsánat, most jut eszembe, hogy a fűtéssel együtt rendelném is a szerszámokat a terrárium készítéshez. Szóval 83*40*52(Szélesség*mélység*magasság) terrárium mérethez kellene fűtés. 4mm-es üvegvastagság, teteje egész szellőzőrácsos.
RainbowBoa
Újonc

HozzászólásSzerző: RainbowBoa » 2016 máj. 23. hétf., 11:12

Egy Kolumbiai Szivárványos Boáról lenne szó. 45*45*45 ös terrárium, egész teteje szellőző rácsos illetve van egy 2 centi magas szellőzőcsík alul is. Szobámban jelenleg 23 fok van.
Más fűtés megoldások is érdekelnek amik még jók lehetnek.
Például gondolok olyanra, hogy néztem fűtólapokat meg termosztátot hozzá vagy ilyen fűtőszál+ventillátoros cucc és az is ugyan úgy termosztátra kötve. Kígyónak ez jó megoldás lehet éjjel-nappali fűtésnek ? Akkor izzónak meg pl fölülre kerülne egy kis teljesítményű takarékos izzó, hogy a fény meglegyen, ami meg kapna egy sima időkapcsolót.Vagy esetleg egy kis teljesítményű uvb-uva izzó? Ötletekről vélemények? Melyik lenne a legjobb?
RainbowBoa
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 máj. 23. hétf., 09:04

Szia!
Én nem tudok ilyesmiről. Eleve többféle körülménytől is függ, hogy milyen meleg van a terkóban. Pl ha a szobád hűvösebb, mert mondjuk pincében van, akkor valamivel erősebb fűtés kell, mint egy tetőtéri szobánál.
De ezt igazából ki kell tapasztalni.

Milyen állatot akarsz?Mekkora terráriumba?

pl gekkóknál lehet használni fűtőkábelt, azt meg kiegészíteni valamilyen spot, vagy sima izzóval, ami alá be tudnak menni melegedni. Ha nincs az egész terráriumban 25-30 fok, csak az izzók alatt, az is elég. De más állatoknál is így van.

De ha megadod, hogy milyen állatnak, mekkora terkóval, milyen hőmérsékletű szobában, akkor könnyebb megmondani, hogy kb mi kell majd neked.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: RainbowBoa » 2016 máj. 22. vas., 22:32

Sziasztok. Olyan kerdesem lenne, hogy van valami keplet amibe behelyettesitem a terrariumom meretet, uvege vastagsagat es kijon, hogy korulbelul mekkora teljesitmenyu spot izzo kell, hogy megfelelo homersekletet tartson a terrariumomban?
RainbowBoa
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 máj. 18. szer., 23:32

A kerámia izzó nagyon felmelegszik, szóval ha közvetlenül hozzáér az üveghez, akkor az valószínű előbb utóbb megrepedhet a hőtágulástól.
Én használtam üveg terkóban is belül kerámia izzót, egyik rokonommal csináltattam köré egy rácsot, ezt hozzádrótoztam a felső szellőző rácshoz. Az izzóhoz vettem porcelán foglalatot, meg egy kapcsolós kábelt, aztán a drótokat átbújtattam a szellőző lyukakon, és összekötöttem a foglalattal. Igazából nem nehéz, csak egy kis barkácsmunka. Igaz én csak 25W-os izzót használtam, szóval az kívül szerintem nem sokat melegített volna.
Viszont ha kívülre rakod, akkor lehet kapni gyári pl Exo Terrás rácsos kerámia izzó búrát. De egy kis ügyességgel, kis összegből meg lehet ezt oldani otthon is.
A gyári kerámia izzók is eléggé drágák, én ebay-ről rendeltem, töredék áron. (kb 1200Ft/db volt a 25W-os)
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Linsztike » 2016 máj. 18. szer., 20:40

DaFfe írta:Akkor inkább kívülre tedd a biztonság kedvéért :)

És a lámpa fekhet a terkón vagy legyen felette? Csak mert úgy emlékszem hogy régen megrepedt az üveg a melegtől.
Viszont nem tudom hogy a kerámia izzó is így viselkedik vagy annál ilyen nem fordul elő?
Linsztike
Látogató

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 máj. 18. szer., 20:16

Akkor inkább kívülre tedd a biztonság kedvéért :)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Linsztike » 2016 máj. 18. szer., 17:55

DaFfe írta:Szia nekem a terkó oldalába van be építve, de körbe van kerítve ráccsal, hogy ne tudjon hozzáérni semmi élőlény...
Itt egy kép, ahol lehet látni :)

Sajnos az enyém üvegből van így ez a megoldás nem játszik :/
Linsztike
Látogató

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 máj. 18. szer., 17:40

Szia nekem a terkó oldalába van be építve, de körbe van kerítve ráccsal, hogy ne tudjon hozzáérni semmi élőlény...
Itt egy kép, ahol lehet látni :)
Csatolmányok
12764355_1219714878057836_1264245714374910912_o.jpg
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Linsztike » 2016 máj. 18. szer., 10:41

Sziasztok!

Tervezek venni egy kerámiás megoldást a terkóba.
Csak annyit szeretnék kérdezni hogy a lámpa mehet közvetlenül a terkóra vagy hova és hogyan szoktátok rakni hogy ne égesse meg az állatot?
Esetleg ha van egy jól bevált üzlet ahol jó áron adják az is érdekel :)

Előre is köszi!
Linsztike
Látogató

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 ápr. 11. hétf., 12:52

értem köszi :)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2016 ápr. 11. hétf., 09:35

Szia!

Fénycsőben nem létezik ilyen. Teljesen más technológia, szóval ha fénycsöves világítást tervezel, a fűtést mindenképpen másik izzóval/fűtőlappal/fűtőkábellel kell megoldanod.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 ápr. 10. vas., 13:19

Sziasztok!
Létezik olyan neoncső ami hőt is ad ? (mind pl a klasszikusoknál a spot izzó..)
Köszönöm :)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: tamkov » 2016 ápr. 10. vas., 06:14

Szabi1437 írta:Szia!

Nem kell a teljes terráriumban UVB-nek lennie. Elegendő bele egy UVB kompakt is, ebből lehetőleg Zoomed-et vegyél. Hatékonyabb, és tovább is "bírja" mint a legtöbb másik izzó. Mivel a terráriumnak nem olyan nagy a magassága, ezért elegendő lehet belőle a 13 wattos verzió is.

A fénycső abból szempontból lehet jó választás, hogy így a terrárium egészében lesz fény.

Szia,
Köszönöm szépen.
Fény lesz a napozó izzóktól is, inkább azon aggódunk hogy nem éri elég UVB ha csak egy részén lesz.
tamkov
Újonc

HozzászólásSzerző: Spinkler » 2016 márc. 21. hétf., 19:16

Köszönöm az infót.Ezek alapján tényleg érthetetlen a JBL "elszállt" ára, mivel nem piac teremtő márka a Zoomed-el ellentétben.Így nem is kérdés mely márka termékei közül és hol mazsolázom :)

Még egyszer köszönöm a felvilágosítást.
Spinkler
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2016 márc. 21. hétf., 18:57

Ha az aláírásomban lévő linkre kattintottál, akkor biztosan jó helyen jártál! :)

Igazából a Zoomed volt az első cég a világon, amelyik UVB lámpákat gyártott. Az Exoterra lényegesen gyengébb ezen a téren, a JBL nem rossz, viszont szerintem erősen túlárazott a dolog. Ott van még Sylvania ami jó. A többi márkával pedig nem igazán érdemes foglalkozni...
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Spinkler » 2016 márc. 21. hétf., 18:20

Na megtaláltam a honlapod ( remélem tényleg arra leletem rá ) és a mini kompakt valóban barátibb a más által kínált JBL 17 000-es áránál aminek az üzemórája 1000 , ami gyors fejszámolás után rögtön harangot kongat.Miért is vegyek 17 000 ft-ért 3 hónapra izzót?.

A mini kompakt rögtön töredéke és mellette a 12 hónap is voks gyanús.
Spinkler
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Spinkler » 2016 márc. 21. hétf., 17:34

Szia Szabi!

Igazad van, részletekbe nem bocsátkoztam. #-o Tulajdonképpen a márkák rangsorolásában érdeklődtem - ami igaz változhat a terrárium és az állat függvényében, elismerem. A jelenleg készülő terkóba keresek világítást, aminek a mérete 120x60x60 osb és szakállas agámának kell. Nem akarom elhinni, hogy a minőséget csak és kizárólag egy olyan márka képviseli aminek rendszeres vásárlása éves szinten kiteszi az autóm fenntartási költségét. :smt119 Persze ha valóban ekkora minőséget biztosít megvenném, de nagy a valószínűsége, hogy ezeknél a termékeknél inkább fizetsz a márkanévért mint a termék tényleges minőségéért.Éppen ezért érdeklődöm, és várom a visszacsatolásokat azoktól, akik már tapasztalták az olcsóbb termékek megfelelő minőségét.

Várom a személyemre\személyére szabott világítás tippeket.

Köszönöm :)
Spinkler
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2016 márc. 21. hétf., 14:52

Szia Spinkler!

Milyen állathoz/mekkora terráriumhoz keresel fűtést/világítást? Úgy kicsit könnyebben tudnék konkrét dolgokat mondani.

Általánosságban viszont ha UVB világításról van szó, akkor egyértelműen a Zoomed viszi a pálmát. A "mini" kompaktjai ár/érték arányban verhetetlenek, ha pedig fénycsöves világítási megoldást szeretne valaki akkor a T5-ös Zoomed csöveknél nem igazán vannak hatékonyabbak.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Spinkler » 2016 márc. 19. szomb., 18:26

Üdvözletem

Opciók mindig vannak, ahogy anyagi különbségek is.

Mostanra már én is teljesen elbizonytalanodtam.Minél több embert kérdezem a minőség,ár, témakörben annál összetettebb.....mint a folyton táguló világűr. :)

Exo Terra vagy JBL ..... Mennyivel tud többet vagy pont kevesebbet, egyik a másiknál?
Van aki szerint az exo hiába olcsó, nem adja azt a minőséget mint a másik, nála "jobb" ( inkább drágább) termék, viszont nem hinném, hogy a drágább annyival tovább bírná és jobb lenne amennyivel többe kerül.
Valaki segíthetne, mert lassan nehezebb a világítás, fűtés vásárlása mint egy új autóé.Agyalsz-számolsz-elhatározod, majd mikor teljesen biztos vagy benne, hogy mi kell, jön valaki aki pontosan tudja -értelmes indokkal alátámasztva- hogy miért marhaság a terved :lol: Bevált világítási\fűtési combokat szeretnék kérni.

Előre is köszi.
Spinkler
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Roach » 2016 márc. 15. kedd, 16:18

Üdv!

Egy 300x120x120 terráriumot mikkel tudok hatékonyan felfűteni 30-35 fokra? :/
Roach
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2016 márc. 10. csüt., 16:16

Szia!

Nem kell a teljes terráriumban UVB-nek lennie. Elegendő bele egy UVB kompakt is, ebből lehetőleg Zoomed-et vegyél. Hatékonyabb, és tovább is "bírja" mint a legtöbb másik izzó. Mivel a terráriumnak nem olyan nagy a magassága, ezért elegendő lehet belőle a 13 wattos verzió is.

A fénycső abból szempontból lehet jó választás, hogy így a terrárium egészében lesz fény.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: tamkov » 2016 márc. 09. szer., 17:55

Sziasztok!

Szeretnénk agáma terráriumot kb. 120x60x60-as méretben. Keresgetjük a megfelelőt most világításnál vagyunk elakadva. Nézegetjük a képeket de egyre nagyobb a zavar :).
A kaméleonunknak szűk magas terráriuma van, ott van egy melegítő spot és egy UVB kompakt fénycső.
Mivel agámának alacsony és széles lesz, célszerűbb az UVB fénycső?
Egyáltalán le kell fedni a terrárium nagy részét UVB-vel vagy elég egy részét. Mekkora teljesítmény kell belőle?
Esetleg lenne egy bevált kialakítás van valakinek?

Üdv,
Tamás
tamkov
Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2016 jan. 18. hétf., 16:47

Nálam 200x100x60 as terráriumban van 3db 25Wos. 30-34 fok van a terkóban. Nagyon jók de mindenképp érdemes érintésvédelemmel felszerelni.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 jan. 12. kedd, 21:00

Szia nekem kb. 2 hete jött meg egy 25W,nem tudom,hogy az eredetik hány fokot adnak(és ezt se mértem),de egyenlőre működik és a gekkóknak tetszik... igazából nem nagyon ad nagyobb meleget egy 40wattos spot izzónál.. :|
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: eric89 » 2016 jan. 12. kedd, 16:14

DaFfe írta:Sziasztok!
http://www.aliexpress.com/item/E27-Cera ... .67.AY7mZd
Valakinek van tapasztalata ezzel az izzóval? Minden tapasztalatot és véleményt érdekel.Illet az érdekelne,hogy az 50 és a 25 w-os kb. hány fokot ad?
Köszönöm!

Én a hétvégén üzemeltem be egy 50W teljesítményűt egy 80x35x40-es terráriumban. Kb 20 cm-rel van van a napozó/melegedő hely fölött és jelenleg elég kis nyíláson jut be a hő(üveg- és rácsos tető), de kis idő alatt eléri a 30 fokot, kb 34 fokra melegíti fel a napozót, a hűvösebb részekben is csinál kb 26-27 fokot. Tud annyit mint egy 60W-os spot izzó, a 25W-os valahol a 25 és a 40W-os spot izzók hőteljesítménye között lehet. Élettartamról még nem tudok mit mondani, de várhatóan jóval tovább bírja mint a hagyományos izzó. Ha termosztáttal kapcsolgatva bír fél évet, már megérte.
eric89
Látogató

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 dec. 13. vas., 20:57

Sziasztok!
http://www.aliexpress.com/item/E27-Cera ... .67.AY7mZd
Valakinek van tapasztalata ezzel az izzóval? Minden tapasztalatot és véleményt érdekel.Illet az érdekelne,hogy az 50 és a 25 w-os kb. hány fokot ad?
Köszönöm!
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: eric89 » 2015 dec. 10. csüt., 20:03

Köszi a válaszokat, ebay-en tényleg nagyon jó áruk van, mindenféleképp kipróbálok egyet, hogy mit tud, hogy tűri a termosztátos vezérlést :)
eric89
Látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 dec. 05. szomb., 16:45

Én használok 25W-os kerámia izzót kiegészítő fűtésnek már lassan 2 éve. Semmi baja, simán bírja. Nekem reggel fel, este lekapcsol. Nincs termosztát.

Én úgy tudom hogy ezek elvileg nagyon sokáig működnek, az tudja őket tönkretenni, ha felforrósodott állapotban ráfröccsen a víz.
egyébként megérik az árukat, ebay-en pl jóval olcsóbban is lehet kapni, mint ezeket az Exo Terrás cuccokat.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 dec. 05. szomb., 13:44

Ha minden úgy jön össze, ahogy tervezem januárban elég sok motyót fogok rendelni :) Köztük kerámia izzót is, így remélhetőleg majd tudok róla infót adni, hogy bírja a fel/le kapcsolgatást, de hátha lesz valaki aki tud erre válaszolni :)
alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: eric89 » 2015 dec. 01. kedd, 19:03

Sziasztok!
Nekem is a kerámia, illetve az infra izzós fűtéssel kapcsolatban lenne kérdésem... Hogy bírják a föl-le kapcsolgatást? Valakinek valami tapasztalata üzemidő terén, ha termosztáttal együtt van használva?
Jelenleg hagyományos izzószálas spot izzókat használok 40-60W-osakat. Teszik a dolgukat, de napi több tíz kapcsolás mellett( tartom a napozóhelyen a 30+-2 fokot) nem bírnak csak néhány hónapot, van hogy csak 1-et. Az áruk ível fölfelé... Gondolkozom az infrára váltáson, de a kerámia "izzón" is gondolkozom, kérdés mennyivel bírnának többet mint a sima izzó?
eric89
Látogató

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 szept. 20. vas., 15:54

Nálam 23 fok körül van télen, de mivel távhő, így amíg nem kezdenek el fűteni 20 fok köré is le mehet, de amint beindul a fűtési szezon, onnan marad ez a stabil 23. :D
alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 szept. 20. vas., 11:19

Nem tudom milyen hideg van nálad, én egyik kaméleonnál(sisakos, párduc) sem használtam éjszakai fűtést, nem lett beteg egyik sem. A 19-20 fokot éjjel simán kibírják. Nem vettem észre, hogy pl télen emiatt kisebb lenne az étvágyuk.

Meg ahogy írtam, nekem ez csak kiegészítő fűtés, hogy az alap hőmérsékletet télen is tudjam tartani. Mert nekik azért jobb a fény, ha egy lámpa alá tudnak bemenni melegedni, mintha napfény lenne.
A terkóimban úgy van megoldva, hogy amellett az ág mellett van a kerámia izzó a ráccsal, ahol a lámpa alatt melegdni tudnak.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 szept. 20. vas., 11:10

Leginkább azért gondolkozok a váltáson, mert nincs fénye, így ha termosztát fel-le kapcsolgatja az nem zavarja a kamit sem. Na meg igen, ahogy írtad akkor az esti fűtés is megoldható vele. Bár van éjszakai izzóm is, de ez így egyszerűbb lenne :D
alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 szept. 20. vas., 08:51

Szia!
Én már évek óta használok kerámia izzókat, kiegészítő fűtésnek, kaméleonoknál. Főleg télen, meg a hidegebb hónapokban. Nagyon jó dolog szerintem, bekapcsolás után néhány mp alatt már melegszik is fel, és elég komoly hőt ad le. Nekem 25W-osak vannak.
Viszont kell hozzá egy rács(ha a terkón belülre rakod) mert nagyon felforrósodik, és megégetheti az állatot. Nekem nagybátyám hegesztett henger alakú rácsot köré, de egyébként lehet venni gyári verziót is(bár ezt nem tudom, hogy itthon van-e)
A ki, be kacsolgatást nem tudom hogy bírja, nálam reggel fel, este lekapcsol. Viszont ha nem fröccsen rá víz, vagy nem töröd el, akkor szinte végtelen az élettartama.
Én ebay-ről rendeltem, kb 1500Ft-os áron.
Azt viszont nem tudom, hogy egy halogénhez képest több hőt ad-e le. Meg ez nem ad fényt, csak hőt, tehát akár éjjelre is fel lehet kapcsolni, nem zavarja az állatokat.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: alex28 » 2015 szept. 19. szomb., 19:21

Sziasztok!
Eddig a fűtést egy 50W-os sima halogén izzó látta el, viszont újabban erősen gondolkozom, hogy lecserélem kerámia izzóra. Valakinek ezzel kapcsolatban van-e tapasztalata, hogy melyik ad le több hőt? A sima halogén jól teszi a dolgát, de ha ez a kerámia esetleg több hőt képes leadni, akkor esélyes a csere. Illetve átlagba mennyi időt bírnak ezek a kerámia izzók? Amit használok halogén elvileg olyan 1500 órát, de ahogy utánaszámoltam inkább csak 1000-1200 órát teljesít. Valamint a kerámia izzó élettartamát mennyire befolyásolja, ha termosztátról üzemeltetem és fel/le kapcsolgat napi több alkalommal? Úgy tudom a halogén izzó ezt elég szarul viseli, na meg az állat sem örülne neki, ha folyton fel-le kapcsolgatna neki. A válaszokat előre is köszönöm! :)
alex28
Látogató

HozzászólásSzerző: Flamespray » 2015 szept. 09. szer., 15:59

oks, köszi úgyis időkapcsolóról megy a lámpa is :)
Flamespray
Látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 szept. 09. szer., 15:50

Elég, nálam is egy hasonló méretű terráriumot fűt egy 25W-os kábel.
Vegyél egy időkapcsolót(kb 800-1000Ft körül van) beállítod, hogy reggel 9-től, este 8-ig menjen, éjjel meg kapcsoljon ki.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Flamespray » 2015 szept. 09. szer., 08:46

Szia! Igen leopárdgekkónak lesz, azért is szeretnék termosztátot mert félek hogy nagyon felhevül a melegítőkábel így meg kicsit nagyobb a biztonságérzetem :-) de azért visszaolvasok akkor hogy milyen az a termosztát. Még annyi hogy 60x40x40 es terráriumba elég egy 25W-os kábel? Köszönöm
Flamespray
Látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 szept. 09. szer., 07:46

Szia!
Elég drága egy cucc, az egyszer biztos. Ha visszaolvasol itt, korábban volt ilyen termosztátokról szó, ha jól emlékszem. Lehet ennél olcsóbban is venni, ami nem kifejezetten terráriumokhoz készült, de ugyan úgy ellátja a feladatát.

Én mondjuk sosem használtam ilyen termosztátokat, mégsem volt sosem gond az állatokkal. A profilképed alapján gondolom leopárdgekkónak lenne. Igazából pofon egyszerű, veszel egy talajfűtő kábelt/lapot, és a terkó alá rakod úgy, hogy kb a 2/3-adát melegítse, de legyen egy hűvösebb rész is. Ha melege van, oda átmászik. Vagy ha izzóval csinálod, akkor meg úgyis lesz napozó rész, meg árnyékosabb, ahova elbújhat.
Veszel egy digitális hőmérőt, és le tudod mérni hogy milyen meleg van bent. Télen, ha hidegebb a szoba, érdemes kicsit erősebb fűtőt, vagy lámpát használni, ha túl alacsony lenne a hőmérséklet.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Flamespray » 2015 szept. 09. szer., 05:27

Sziasztok! Valaki tudna véleményt mondani erről a termosztátról érdemes megvenni vagy nézzek mást. http://www.petnet.hu/termek/Hydor_Hydro ... seg-80-828

Válaszokat előre is köszönöm :-)
Flamespray
Látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2015 júl. 11. szomb., 19:59

Egy hőmérő jó szolgálatot tehet. :) Ha figyeled a hőmérsékletet, akkor tudni fogod, hogy kell-e az izzót esetleg kisebbre, vagy nagyobbra cserélni.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Barbif » 2015 júl. 10. pén., 07:20

És melegítő izzóban is ugyanúgy 100W-os télen? Mondjuk a szobában télen is elég meleg szokott lenni fűtéssel,csak éjszakára van hűvösebb valamennyivel.
Esetleg a kettő fajta izzó kombinálása gyengébb erejűekkel ? Vagy felesleges?
Barbif
Lelkes Újonc

Következő

Vissza: Terráriumok