blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 32 vendég és 1 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Terrárium hátterezése

Terrárium hátterezése

Re: Terrárium hátterezése

HozzászólásSzerző: bertalan15 » 2017 szept. 29. pén., 23:14

Üdv, pár napja fejeztem be egy 100×50×50-es terráriumnak a hátterezését, hungarocellt kifaragtam és beragasztottam a terráriumba, majd több rétegben lekentem fehér cementtel.
Viszont egy idő mulva, ahogyan szaradt elkezdett recsegni, repedezni, bespriccoltam vízzel, magábaszívta.
Ha ismét kiszárad, akkor megint repedezni fog össze-vissza?
bertalan15
Újonc

HozzászólásSzerző: gumipok » 2016 dec. 28. szer., 18:50

Kép

száradás előtt, utána szép matt és kicsit sötétebb lett
| ---------------------------||
|...BEER TRUCK..........| |||";, ___.
|_..._..._______===|=||_|__|..., ] -
..."(@)(@)""""**|(@)(@)*** **(@)
gumipok
Tag

HozzászólásSzerző: Adamd666 » 2016 dec. 16. pén., 23:54

Csak annyira csillog, mint egy nedves kő/kavics. "Kavics szőnyeg" néven rá lehet keresni google-ban és több jobb képet is kidob (a különbség csak annyi, hogy én CHS epoxy 324-et tervezek használni a betonra használható változat helyett). Fluoreszkáló festéket pedig elírtam. :) Foszforeszkáló akart lenni, hogy éjszaka a sötétben világítson a háttér. Gyakorlatilag holdfény imitáció féleségnek képzelem el, ráadásul így némileg látható is, merre mozognak a kis rosszaságok, mivel az enyémek nappal csak henyélnek. :D A kavicsoknak hála szerintem épp hogy természetesebb, mint a simán lakkozott OSB fal. :)
Adamd666
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 nov. 25. pén., 17:37

Az nem biztos hogy jó az állatnak, ha állandóan csillog a belső, ráadásul fluoreszkáló festék? Semmi természetes hatása nem lenne így a terráriumnak.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Adamd666 » 2016 nov. 24. csüt., 23:10

Na, kőművesek szerint is megtapad ez a gyanta az OSB-n. Csak zsírtalanítani kell előtte. Maximalista vagyok, ezért szeretném a plafont is bevonni. Szebben mutat és az a kevés anyag ide vagy oda már nem számít. A tetejének közepén hosszában végig szellőző rács lesz, a lámpákat ott tervezem bevezetni/felfogatni, így gondolom az árnyékolással nem lesz gond. Sőt! A gyanta csillogásának köszönhetően talán még fényesebb is lesz a terkó. Legalábbis úgy tudom, hogy a gyantának hála a kavicsok olyanok, mintha vizesek lennének.
Még az is megfordult a fejemben, hogy a kavicsot le kéne kenni fluoreszkálós festékkel.

Am köszönöm a hungarocelles ötletet! Ha esetleg valami gond lenne a próba gyantázással, mindenképp kipróbálom! :)
Adamd666
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 nov. 21. hétf., 23:42

Kivitelezhető.Ha nem ragad meg az osb-n akkor vond be vékony hungarocellel, azon minden megragad és teljesen szigetel. Plafonra pedig fölösleges tenni, csak a lámpát árnyékolná.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Adamd666 » 2016 nov. 20. vas., 01:09

Sziasztok!

Jelenleg gabonasiklók számára tervezek készíteni egy új terráriumot. A mérete kb. 120x40x60 cm lenne. Eddig üvegben gondolkodtam, de talán jobb lenne OSB-ből készíteni. És itt felmerült a lekezelésére/hátterezésére egy szokatlan ötlet, ami miatt most íródik ez a kis szösszenet. :)

Tehát a lényeg. Létezik egy úgynevezett epoxi gyanta, amit magában, vagy apró kavicsokkal keverve talajozásra használnak (linkelek két képet, hogy tudjátok mire gondolok pontosan). A kérdésem az lenne, hogy vajon OSB lapon mennyire maradhat meg (mert ugyebár leginkább betonra használják) és mennyire lehet vízálló? Úgy gondoltam, hogy az egész belsejét kitölteném vele. Az aljára és körben az alsó peremre néhány cm-ben teljesen simára készíteném a könnyebb takarítás és vízhatlanság miatt, a falakra és a "plafonra" pedig ilyen kiálló kavicsosra gondoltam. Egyrészt szerintem nagyon szép és különleges hangulatot adna a terkónak, másrészt valamilyen szinten mászófelületnek sem lehet rossz.

Összegezve: Mennyire lehet stabil és tartós OSB falon, mennyire lehet vízálló és így mennyire védi meg az OSB-t a nedvességtől (kidőlt víz, ürülék, nedves talaj, stb.), és vajon nem káros-e az állatokra nézve és nem enged-e szagokat a melegítő izzók hatására? Persze ha valaki tudja, hogy egy ekkora terkóhoz vajon mennyi gyantára lehet szükség, és az milyen árban beszerezhető, annak is örülnék.

Íme a képek: http://hlohovecko.sk/Foto_inzercia/2013 ... iokeda.jpg
http://www.kamenta.sk/fotky_zmens/1146_idprod.jpg

Szerintetek mennyire kivitelezhető, vagy épp hülyeség?

Üdv: Ádám
Adamd666
Újonc

HozzászólásSzerző: udna9 » 2016 júl. 29. pén., 05:47

Nagyon szívesen, csak valamivel takard le az edényt, mert szeretnek elmászkálni a kis virgoncok... :D
udna9
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Muri » 2016 júl. 29. pén., 02:50

Üdv!

Köszönöm a tanácsot, ki fogom próbálni ezt a csigás dolgot.
Tiszta vízzel már teszteltem, napokig állt benne víz, nem lett festék szagú, nem színeződött el, tehát gondolom nem oldódott ki festék. Csak hát biztosra szeretnék menni, már vagy 12 éve mellettem van ez a sikló, nem szeretném megkockáztatni, hogy pont én mérgezzem meg :D
Muri
Újonc

HozzászólásSzerző: udna9 » 2016 júl. 27. szer., 13:04

Üdv,

én akvárium és terrárium hátteret csináltam cementből, amit az említett vízbázisú akril festékből színeztem. Magát a "habarcsot" színeztem, nem a végén festettem le. Teljes kötés után alapos sikálás, majd többszöri átöblítés következett. Semmi nem oldódott ki belőle, semmi baja nem lett a jószágoknak. Még az akváriumi csigák sem pusztultak el, tehát teljesen alkalmas ilyen célra.
Ha bizonytalan vagy, javaslom hogy vegyél egy pár csigát valami akvarisztikai boltban és tedd bele őket. Esetleg ha van akvarista ismerős, akkor tudsz kérni tornyos csigát. A csigák az akvárium indikátorai, ha valami nem stimmel a vízzel, ők pusztulnak el legelőször. Ha megvannak pár nap/1 hét múlva akkor tuti hogy a kígyónak sem baja.
udna9
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Muri » 2016 júl. 27. szer., 11:37

Szia!

Elvileg oldószeresek, pont azért vettem ilyet, hogy az itatóban lévö víz ne okozzon gondot.

Eddig csak nagyobb nevű állatfelszerelés boltokban néztem az itatót, de szinte mindenhol csak egy termékcsalád kapható, amiből a jelenlegi is származik. Azok nem jók.
Neten is nézelődtem, de olyan üzletbe (már ha van üzlet és nem csak webshop) még nem sikerült eljutnom, ahol nagyobb a választék. Megtekintés nélkül pedig nem szeretnék rendelni, mert nem látom a víztároló rész tényleges méretét (mindig a teljes medence mérete van feltüntetve, de abba beletartozik az itatót körülvevő "szikla" is).
Például amit írtam is, ebből a termékcsaládból nekem egy M-es can itthon, az L-es elvileg méretre nagyobb, de ugyan annyi víz fér bele.
Muri
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 júl. 27. szer., 09:52

Szia!
Ezek a festékek vízbázisúak? Igazából a háttérnél nem annyira gáz, ha hagyod rendesen kiszáradni, meg kiszellőzni, akkor nem lesz gond.
Az itatót viszont nem tudom.

Egyáltalán nem találtál gyári itatótálat, megfelelő méretben? Nagyon sok félét lehet kapni.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Muri » 2016 júl. 24. vas., 13:04

Sziasztok!

Úgy látom mostanában nem sok hozzászólás érkezik ebbe a topic-ba, de hátha valaki meglátja és tud segíteni a problémámmal kapcsolatban :)
Igaz, nem kifejezetten hátterezés, de látom itt elég sok hozzáértő megfordul, akik otthon vannak a terráriumban biztonságosan használható anyagokkal kapcsolatban (plusz később majd hátterezéssel is összefügghet).

Tehát, adott egy terrárium egy gabonasiklóval akinek már egy ideje új itatót/medencét kellett volna találnom. A mostani sajnos már túl kicsi, ebből a fajtából a nagyobb méretű víztároló része ugyan ekkora (csak az itató alapja szélesebb), a soron következő méret meg már akkora, hogy nem fél be a terráriumba. Így eldöntöttem, hogy készítek egy megfelelő méretűt agyagból, majd lefestem és vízhatlanná teszem. Erre valami hobbiboltban egy áttetsző akril festéket ajánlottak így a színezést is ilyennel oldottam meg. Amikor megvettem a festékeket megnéztem a címkéket, de nem láttam arra utaló jelet, hogy ettől a siklómnak lehet-e valami baja.
Az itató elkészült, több réteg festékkel lefújva, nem ereszt, nem szívja be a vizet így bevetésre kész. Azonban mégiscsak ott motoszkál bennem a gondolat, hogy a festett felülettel megmérgezhetem az állatot, így avatottabb hátterezők véleményére lennék kíváncsi.
Az alábbi festékeket használtam:
-Trinát általános akrilfesték (RAL7011 szürke és RAL9005 fekete ha ez számít valamit)
-Novasol Pinty Plus Evolution (Gloss Varnish B199)

Szerintetek, ha egy ilyenekkel kezelt felületről iszik a sikló, akkor az ártalmas lehet számára?

A hátterezéssel pedig annyiban van összefüggésben, hogy ugyan ezzel a festékkel színezném azt is (majd ha egyszer nekiállok elkészíteni).

A segítséget előre is köszönöm!
Muri
Újonc

HozzászólásSzerző: lord » 2016 máj. 09. hétf., 10:26

Emerias írta:Még egy kérdés ha mohát raktok a terkóba azt, hogy "fertőtlenítitek"?
(Nyílméreg békáknak csinálok lakosztályt)

Szerintem sem kell sehogy, de ha biztosra akarsz menni, akkor Neomagnol tablettával, vagy pl bababoltokban forgalmazott fertőtlenítő oldattal. Nekem anno, amikor akvarizáltam, a vízinövények simán túlélték
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2016 máj. 09. hétf., 10:19

Spinkler írta:
A lábazati dísz vakolat Akryl bázisú, természetes kőszemcse tartalmú, védő dekoratív lábazati díszvakolat külső és belső igényes felületképzésekhez lábazaton, oszlopokon stb.

Az ára kicsit borsós viszont cserébe valóban természetes hatást kelt és nem kell színezni :)
http://hoszigetelorendszer.hu/szinvalaszto
A színválasztón a quarctex fülön találtam a terméket.

Vélemény?

Szerintem ez minden, csak nem természetes hatású. Ilyen van a házam lábazatán is, de háttérnek eszembe nem jutna felkenni
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 máj. 07. szomb., 20:51

Szia gombához nem értek, de a mohát én mindig csak simán berakom és nem volt gondom eddig
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Emerias » 2016 máj. 05. csüt., 16:51

Még egy kérdés ha mohát raktok a terkóba azt, hogy "fertőtlenítitek"?
(Nyílméreg békáknak csinálok lakosztályt)
Emerias
Újonc

HozzászólásSzerző: Emerias » 2016 máj. 05. csüt., 09:04

Sziasztok, szedtem már elhalt/ kiszáradt fagombát. Sterilizálás címszó alatt beraktam a sütőbe, most pedig a fagyóban pihennek. Miután ez is megvan le szeretném lakkozni őket és a háttérre ragasztani, mintha ott nőne. Mit gondoltok beválhat?
Emerias
Újonc

HozzászólásSzerző: Spinkler » 2016 ápr. 23. szomb., 13:03

Ismét itt. A hátterezést befejeztem, viszont a végére találtam egy -szerintem- megfelelő anyagot hátterezéshez, talán valaki -akinek van rálátása az anyagot illetően- írhatna pár sort róla. :)

A lábazati dísz vakolat Akryl bázisú, természetes kőszemcse tartalmú, védő dekoratív lábazati díszvakolat külső és belső igényes felületképzésekhez lábazaton, oszlopokon stb.

Az ára kicsit borsós viszont cserébe valóban természetes hatást kelt és nem kell színezni :)
http://hoszigetelorendszer.hu/szinvalaszto
A színválasztón a quarctex fülön találtam a terméket.

Vélemény?
Spinkler
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: udna9 » 2016 ápr. 02. szomb., 19:22

Igazad van, ha komolyan gondolja az ember a hüllőtartást, azt a hátteret jó pár évig fogja bámulni... :)
A lényeg, hogy ha csak simán felkened a habarcsot ecsettel, akkor egy homogén, sima felületet fogsz kapni, ami nem igazán természethű. A felület érdességét a rászórt szemcsékkel tudod variálni (akár különböző méretűekkel).
Viszont ha a még képlékeny felületbe egy durva szőrű ecsetet belenyomkodsz merőlegesen, akkor az ecset szála "kihúzgálja" a habarcsot. Ezzel is tudsz játszani picit a felülettel. Persze jól kell eltalálni a cucc sűrűségét. Én úgy kavartam be, hogy olyan sűrű legyen, mint a tejföl. Ekkor elég jól kenhető ecsettel, és nem folyik le akár a függőleges felületről sem. Külön kavartam sötétebb és világosabb anyagot is, amivel az éleket és a repedéseket ki lehetett emelni. :)
udna9
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Spinkler » 2016 ápr. 02. szomb., 09:21

Köszönöm a válaszod, igazad van.Kevés homokkal átsétálok az üzletben és megpróbálom megtalálni a megfelelő színezőt hozzá.A homok felülete azért tűnt jó ötletnek mert vele természetes porózus felületet tudnék kialakítani amit - még nem próbáltam csak gondolom - a cementel nem igen tudnék elérni.Ha nem marad más akkor veszek még vörös terrárium homokot és cementel, színezővel masszát keverek amit 30 cm távolságból csuklóból dobálok fel.

Mivel egy hátteret az ember nem pár hétre, hónapra készít, így ebben a munkafázisban eléggé merev vagyok.

Remélem minél hamarabb tudlak tájékoztatni titeket a módszer sikeréről.
Spinkler
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: udna9 » 2016 ápr. 02. szomb., 07:25

Üdv,

a festékboltokban profi színezőket lehet kapni cementhez, mindenképpen érdemes megszínezni az alap fehér masszát. Ha csak rászórod a még nedves felületre a vörös homokot akkor az nem takar annyira, ráadásul folyamatosan morzsolódik le róla és előbb-utóbb ki fog látszódni a fehér alap. Ha meg az egész masszába kavarod a homokot akkor fakó lesz.
Lekenheted valamilyen állatbarát lakkal, ami megakadályozza hogy leperegjen a homok, viszont annak nincs természetes hatása, csillog mindenhol és olyan, mintha üvegből lenne a felület. Nekem személy szerint nem tetszik. :)
Én a helyedben úgy csinálnám, hogy vinnék egy marék homokot a festékboltba, mondanám az eladónak hogy ilyen színű cementet szeretnék, és adjon valami színezőpasztát. Ezzel a színnel bekavarnám az egész anyagot, és felkenném 4-5 rétegben. Minden réteg után még nedves állapotban szórnék rá homokot.
Én akvárium hátteret csináltam így fehér cementből (2 barna, 2 zöld, fekete és piros színeket kavargatva) :)
Azonban mindenféleképpen érdemes egy tenyérnyi kartonpapíron próbát végezni, hogy milyen lesz száradás után, mert változhat a színe. Érdemes a tervezett világítással is kipróbálni, hogy azzal az izzóval hogyan mutat a háttér.
udna9
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Spinkler » 2016 ápr. 01. pén., 16:59

Szevasztok !

Ismét fárasztalak titeket egy kicsit.Mivel a hátterezés egyik legmeghatározóbb ha nem a legfontosabb fázisa a színezés,-mivel nem megfelelő szín kikeverése miatt dugába dőlhet a projekt - ezt elkerülvén szeretném a "nyers" sivatagi hátteret vörös terrárium homokkal befedni, így biztosan élethű homokkő hatása lenne.A kérdésem az, mennyire kivitelezhető? Gondolok itt a :

1. Ha fehér cementes masszát kenek fel és ebbe hempergetem meg a hátteret mennyire üt át a fehér cement, ergo vajon tapad mindenhova ha nem akkor mivel lehetne rögzíteni a homokot.
2. Ha a valahogy rátapadna, meddig maradna fent lakk nélkül?
3. Csak azért kérdezem mert jelenleg van itthon cement is és vörös homok is, a színezőtől pedig ódzkodom mivel nem garantált az általam megálmodott szín és ebben a helyzetben kompromisszum nem létezik :)

Köszönöm a válaszokat
Spinkler
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: PeTyA787 » 2016 márc. 27. vas., 09:48

pitypang18 írta:Elkészítettem életem első hátterét :)

Szia!

Én is tervezek kicsit javítani a terkóm megjelenésén, a te megoldásod nagyon tetszik.
Többféle megoldást olvastam már, hungarocellt, gipszet, mindenféle ragasztókat. A tiéd hogy készült?
PeTyA787
Újonc

HozzászólásSzerző: Spinkler » 2016 márc. 16. szer., 10:05

Az agyag szerintem jó lehet , persze nem árt ha az embernek van egy keramikus ismerőse.Mázzal, égetve tökéletesen vízzáró.Igaz én még nem próbáltam, de ha a pataki tálból indulok ki :D akkor lehet benne valami.

A wikin pedig ezt találtam:

Vízzáró képességükből adódóan áteresztő képességük rendkívül alacsony

illetve

Az agyag igen elterjedt kőzetféleség, finomszemcsés összetevőkből áll. Azokat az üledékes kőzeteket sorolják ide, melyek szemcsemérete nem haladja meg a 0,02 mm-t.........A szemcsemérethatárt azért szabták meg 0,02 mm-ben, mert az így kialakult hézagok bakteriálisan már nem járhatók át.

Ha esetleg oltári nagy hülyeséget írtam volna kérem a moderátorokat, töröljék a h.sz.-et.

Kérdésem nekem is lenne, dekorációs jelleggel építhető-e sivatagi terráriumba pici vízesés, vagy felejthető a párásodás miatt?
Spinkler
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 feb. 09. kedd, 20:54

Így van ahogy előttem írták :)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 feb. 09. kedd, 09:02

Ezekből az anyagokból nem nagyon lehet se medencét, se itatót csinálni, eleve nem erre lettek kitalálva. Nem tökéletesen vízzáróak.
Legegyszerűbb talán az, ha megcsinálod a formát, aztán raksz bele egy műanyag dobozt, cserepet, ilyesmit, és azt bevonod csemperagasztóval olyanra, ahogy szeretnéd hogy kinézzen.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Renzokuken » 2016 feb. 09. kedd, 08:19

Ertem, köszi! Mit talältäl alternativänak helyette? Gipsz, agyag, sogyurma? :D
Renzokuken
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 feb. 08. hétf., 20:56

Szia én már számos itatót és medencét próbáltam fagyálló csemperagasztó és csónaklakk kombinációval és mondhatjuk,hogy elázott az egész terkó
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Renzokuken » 2016 feb. 08. hétf., 11:03

En fagyallo csemperagasztot hasznalok most a hatterezeshez, szerintetek hany reteget kenjek fel ra? Az elsö most szarad.
Valamint arra gondoltam, hogy az itatot is ilyen modszerrel csinalnam, szerintetek atazna? (Bocsi nincs ekezetem :) )
Renzokuken
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: mockerybird » 2016 feb. 02. kedd, 09:20

Jól sikerült. :) Tetszik!
mockerybird
Újonc

HozzászólásSzerző: pitypang18 » 2016 feb. 01. hétf., 16:43

Elkészítettem életem első hátterét :)
Csatolmányok
dudus.JPG
pitypang18
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: T-rex012 » 2015 okt. 30. pén., 18:34

Köszi!
TITANOBOA-a kígyók királyának királya
T-rex012
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: lord » 2015 okt. 30. pén., 13:36

3:1 kvarchomok:fehércement, vasoxidporral színezve. Nálam akváriumháttérként ment több ilyen éveken keresztül gond nélkül.
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: T-rex012 » 2015 okt. 29. csüt., 22:13

Sziasztok!
Új paludáriumot csinálok a vízisiklóimnak, és az lenne a kérdésem h milyen anyaggal vonjam be a víz alatti műsziklához tartozó hungarocellt, amiből nem oldódik ki semmi, de szikla hatású?
Előrre is köszi!
TITANOBOA-a kígyók királyának királya
T-rex012
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 aug. 26. szer., 19:56

=D> így így...:)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 aug. 26. szer., 07:56

Ja, én is szoktam kísérletezni a terrárium építésnél, aztán vagy bejön vagy nem. Meg aztán én mindig azon gondolkodom, hogy lehetne még jobbá tenni a terkókat, valami mindig eszembe jut.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 aug. 25. kedd, 19:57

jah azóta vettem már... és tudom csak gondoltam hogy kipróbálom.. :D
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 aug. 25. kedd, 11:13

DaFfe, mért nem vettél medencének, egy nagy itatótálat? Vagy valamilyen kerámia tálat? Külsejét bevonod csemperagasztóval, hogy a kinézetét tudd módosítani, aztán kész. Az tuti nem ázik át.
A csemperagasztó, ha vízálló, ha nem, nem konkrétan erre lett kitalálva, hogy terráriumi medencét csinálj belőle. :)
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2015 aug. 25. kedd, 09:52

Pedig annak működnie kellett volna, ha jól le van lakkozva (a csemperagasztó valamilyen szinten porózus, önmagában nem teljesen vízzáró)... de ettől függetlenül az nem ugyanaz, hogy egy ilyen medence tartja-e a vizet, vagy a háttér (vagy a fürdőszoba :mrgreen: ) bírja-e a vizet/párát károsodás nélkül.

Mindezektől függetlenül én fehér kvarchomok + fehércement keveréket használok vasoxid porral színezve.
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2015 aug. 24. hétf., 19:54

én ehhez az egész beszélgetéshez csak annyit fűznék hogy nem egy hátteret sőt medencét is csináltam mert vízálló csemperagasztóból + utána lekentem csónaklakkal és mégis eláztatta az egész terkómat a medence pedig többször is le volt kenve mind a két anyaggal! szóval nálam nem vállt be!
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2015 aug. 24. hétf., 13:47

... és nem utolsó sorban a csemperagasztót akváriumi háttérként is használják minden gond nélkül (én is csináltam / használtam nem egyet).
A gipsz valóban nem vízálló, de ez is csak szigorúan véve igaz - akváriumban például nem ázik fel, nem potyog le, mindössze a kioldódó mész miatt felkeményíti a vizet.

Szóval terráriumban még a párás környezetben sem lesz semmi baja egyiknek sem. A lakkozás max arra jó, hogy könnyebben tisztítható lesz, cserébe szerintem sokkal rondább és természetellenesebb.
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 aug. 20. csüt., 15:11

Lehet kapni vízálló csemperagasztót. ne mondd már, hogy az nem vízálló... Sőt van direkt kültéri fagyálló verzió is.
A gipsz alapú dolgok valóban beszívják a vizet, de nekem csemperagasztós háttérrel még sosem volt gondom. Évek óta használom a saját készítésű háttereimet, kaméleonoknál, ahol van pára bőven, plusz sokszor magár a háttérre is spriccelek vizet.
De ha tutira akarsz menni, lekened mosható fallakkal, vagy csónak lakkal, és tuti nem megy bele a víz.

De hogy elhidd amit írok, tessék, itt egy példa:
http://www.onlinefestek.hu/product.php?id_product=217
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: highlander72 » 2015 aug. 20. csüt., 14:42

bali88 írta:Szia!
Jó kérdés, mit értsz alap vakolat alatt? Én eddig csak csemperagasztót, meg glettanyagot használtam háttérnek(amivel a repedéseket töltik ki, gipsz alapú viszonylag gyorsan kötő anyag). Igazából a lényeg az, hogy vízálló legyen, és elég erős.
Az a biztos, ha csemperagasztót, vagy fehér cementet használsz. Egyik sem egy drága dolog, pár száz Ft-os tétel.

Sokan nagy tévedésben vagytok a használt anyagokat illetően... sem a csemperagasztó sem a gipszalapú glett anyagok nem vízállóak... sőt a gipsz kötött állapotban is képes újra oldódni és magába szívni a párát... pl. ezért nem használják külső építési munkáknál...
Csak megemlítettem a te " Igazából a lényeg az, hogy vízálló legyen" mondatod kapcsán , nem azt mondom, hogy nem funkcionálnak megfelelő módon, de semmiképp sem vízálló anyagok...
highlander72
Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 aug. 20. csüt., 11:29

Szia!
Én aquakolor vízbázisú festékeket, és vasoxid port használtam a színezéshez. A vasoxidot belekeverheted szárazon a csemperagasztóba, és így azt meg tudod vele színezni. De csak óvatosan, mert elég erős színt ad, én is volt, hogy besokaltam a mennyiséggel. Ill száradás után valamennyit világosodik. Érdemes az első rétegnél valamennyit a csemperagasztóhoz keverni, és akkor ki lehet tapasztalni, hogy mennyi kell belőle.
aquakolort meg a végén szoktam használni, a mélyedések kiemeléséhez, meg élethűbb minták készítéshez.
Ezeket a dolgokat én Baumaxx-ban vettem, de festékboltokban is árulják természetesen.

Aztán a többi meg igazából kreativitás, meg érzék kérdése. Még lehet makettezésnél használatos technikákat alkalmazni, mint a szárazecsetelés, stb. Ezekről meg makettező oldalakon találhatsz bővebb infót.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2015 aug. 20. csüt., 11:17

Helló! :)

Szeretnék egy hátteret készíteni az egyik terráriumba. Végig olvastam a fórumot de még mindig nem nagyon világos a háttér lefestése,színezése.. Szóval szerintetek milyen festékkel/színezőanyaggal lehetne lekenni a hátteret amitől semmi baja nem lesz az állatnak és nem is mosódik le a víztől, szóval milyen anyagot/kat használnak általáb a háttér szinezéséhez?
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2015 máj. 19. kedd, 11:06

Az alapvakolat nem az igazi, az csak vastag rétegben marad fenn, nem lehet szépen, vékonyan kenni, mert szétrepedezik, leporlik.

Szerintem.
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 máj. 19. kedd, 09:21

Szia!
Jó kérdés, mit értsz alap vakolat alatt? Én eddig csak csemperagasztót, meg glettanyagot használtam háttérnek(amivel a repedéseket töltik ki, gipsz alapú viszonylag gyorsan kötő anyag). Igazából a lényeg az, hogy vízálló legyen, és elég erős.
Az a biztos, ha csemperagasztót, vagy fehér cementet használsz. Egyik sem egy drága dolog, pár száz Ft-os tétel.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: nymeria » 2015 máj. 16. szomb., 14:01

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy csemperagasztó helyett jó az alapvakolat?

Köszi előre is
nymeria
Látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 ápr. 14. kedd, 20:43

Köszi mindenkinek.
Félig megvan, remélem elbírja. :roll:
barca007
Fanatikus Tag

Következő

Vissza: Terráriumok