blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 180 vendég és 1 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Azonnali kérdések órája

Azonnali kérdések órája

Re: Azonnali kérdések órája

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 máj. 12. pén., 18:10

Én éjszakai világítást nem használok, mert nálam abban a szobában vannak a terkók, ahol alszom. Nyáron ez változni fog, akkor lehet kipróbálom. De igazából ők elég jól látnak tök sötétben is, szóval nekik nincs rá szükségük.
Van az Exo Terrának ez a kerámia foglalatos lámpabúrája, nekem is van, ennek a belseje a lámpa leoltása után még világít.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 máj. 12. pén., 09:05

bali88 írta:Az bőven jó.
Nekem egy 70x35x40-es terkóban van egy pár, hátterezett, beépített spot világítással. Abban nekem is egy 35W körüli izzó van, más fűtés nincs, és simán jól érzik magukat, még télen is. Ha fáznak, bemennek a lámpa alá. Az alatt van olyan 40 fok is.

Nem sok egy kicsit az a 40 fok? Mondjuk ha nincs bajuk, jól elvannak, akkor mindegy.
Nekem a hím-nőstény pár egy 80x35x40-es terkóban van. Hátterem nincs, de a szekrény amúgy is ilyen sötét cseresznye, vagy dió színű (nem is tudom már, melyik), de tök jól harmonizál a sivatagi környezettel, vörös homokkal. Melegítésre egy Exo-Terra 25W-os Daytime Heat Lamp van egy Compact Top Canopy Mini-ben, a terkó fölé a olc aljára LED szalag ragasztva, meg van még belül egy Full Moon LED lámpa. Mindez időzítővel, úgyhogy így nagyon király, reggel felkapcsol a LED szalag és a melegítő lámpa, este amikor lekapcsol, világít a holdlámpa :) Most arra gondoltam, hogy a kisebb terkóba is kéne valami éjszakai fény, csak kár, hogy abból a hold lámpából nincs kisebb. Van még az a kékes Night Heat Lamp is, de ahhoz meg akkor még kéne a lámpafoglalat is. Nincs valami ötleted? :)
BigWinnie
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 máj. 11. csüt., 20:35

Az bőven jó.
Nekem egy 70x35x40-es terkóban van egy pár, hátterezett, beépített spot világítással. Abban nekem is egy 35W körüli izzó van, más fűtés nincs, és simán jól érzik magukat, még télen is. Ha fáznak, bemennek a lámpa alá. Az alatt van olyan 40 fok is.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 máj. 10. szer., 06:52

bali88 írta:Szerintem egy darabig még hagyd egyedül. Mennyi idős az a kicsi nőstény? A hím is zaklatni fogja a párzási időszak alatt. Jobb lenne neki, ha kicsit megerősödne, gyarapodna a súlya.

Ehhez a színváltozat dologhoz annyira nem értek, nálam a hím, és 2 nőstény normál, az biztos a 3. nőstényen meg kevesebb a folt. Viszont a kikelt 4 növendék min az apjára hasonlít.

Hát most már külön fogom tartani eleve a kicsit. Nem szándékoztam visszarakni a többiekhez. Mondjuk kéne neki is egy társ, csak az 50x25x25-ös terkó, amit vettem neki, az szerintem 2-nek szűkös. Pláne, ha nőnek. Elfelejtettem megkérdezni sajnos a börzén, hogy milyen idős, de szerintem méretéből ítélve max. fél éves lehet. Vékonyka, 10-15 cm közt van. A nagyok amúgy nekem is normál színűek, mint a képeden.
Tettem a terráriumra egy kerámialámpát, 35W-os spot izzóval, de nem érzem úgy, hogy túlzottan melegítene. 26 fok körül van a hőm. Igaz, a hőmérő pont a másik oldalon van, nem a lámpa alatt.
BigWinnie
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 máj. 09. kedd, 16:22

Szerintem egy darabig még hagyd egyedül. Mennyi idős az a kicsi nőstény? A hím is zaklatni fogja a párzási időszak alatt. Jobb lenne neki, ha kicsit megerősödne, gyarapodna a súlya.

Ehhez a színváltozat dologhoz annyira nem értek, nálam a hím, és 2 nőstény normál, az biztos a 3. nőstényen meg kevesebb a folt. Viszont a kikelt 4 növendék min az apjára hasonlít.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 máj. 08. hétf., 22:12

Ma beszereztem mindent, ami kell. Vettem egy kisebb terráriumot, berendeztem, és elkülönítettem a kis nőstényt. Remélem most már majd fog enni rendesen. Amúgy igen, 2 nőstény ls egy hím volt. Az nem gáz amúgy, hogy a kicsi nem ugyanaz a fajta? Más színváltozatú. Vettem egy keltető terráriumot is, aminek ferde a teteje, úgyhogy felkészülök a következő tojásrakásra! :)
Most hogy elkülönítettem a kicsit, viszont azon agyalok, hogy mellé is kéne egy hím :) Mindegy milyen, vagy ugyanolyan fajtát illik mellé tenni? Amúgy ő egy sunglow bell enigma. A másik kettő nem tudom milyen, mert nem én vettem, kaptam, de ők az a tipikus leopárd gekkó mintázat. Képek alapján talán mack snow? Nem biztos.
BigWinnie
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 máj. 08. hétf., 17:31

Vérgekkók :D
A hímek verekednek esetleg meg is ölik egymást. Viszont a nőstények is terrorizálhatják egymást.
Én az egyik gekkómat külön is kellettem választani a többiektől, mert alig akart enni a végén. Korábban már a farkát is ledobta.
Ha mégis együtt tartod őket, tartsd nagy terkóban sok búvóhellyel.
Egy hím, és 2 nőstény van igaz?
A tojást ha ki akarod keltetni, ne hagyd bent a homokban, mert ott nem fognak kikelni. Magas páratartalom, meg nagyjából 28-29 fokos hőmérséklet kell nekik. Van a forumnak keltetős topikja, ott olvasgass, minden le van írva, hogy lehet ilyet készíteni.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 máj. 08. hétf., 06:16

BigWinnie írta:Sziasztok. Egy kis segítség, tanács kellene, mert nem tudom, mitévő legyek. A leopárd gekkóm ma reggel végre tojást rakott, már 2-3 hónapja vártuk, mert látszott rajta, hogy pufi, meg néha vadul ásott is. 2-en voltak, de pár hete a Terraplázán vettem hozzájuk még egy nőstényt, egy kisebbet. Nem nagyon picit, de tőlük azért kisebb, és más színű. El is fogadták, nem votl semmi gond, agresszivitás. Viszont, a délutáni hazaérkezésem után sokként ért, hogy nincs meg az új, kis gekkó. Párom volt otthon, ő szólt a tojásokról, de a kicsit nem is figyelte, hogy meg van-e. A tojást elég rendesen betemették, jó nagy homokbuckát csináltak. Tudom, elvileg ki kéne venni keltetőbe, de annyira védik, meg elásták, hogy gondoltam, jó helye van ott is. Próba szerencse. Viszont egyszerűen nem értem, hová tűnhetett a 3-ik. Kiszökni nem hiszem, hogy kiszökött, mert sosem felejtem nyitva az ajtót. Ha vizet cserélek, a tálka kivétele után mindig bezárom. Meg tegnap este úgy emlékszem, még láttam. Másik opció, hogy megették volna a tojásuk védelme érdekében? Bár ezt valahogy nehezen tudom elképzelni, meg ennek csak volna valami jele. Vér, cafatok pl. Vagy csak megölték, és esetleg el van ásva a tojások mellett. Próbáltam kicsit tapogatózni óvatosan a buckában ujjal, de nem akartam nagyon feltúrni, meg hát a nőstény nem is nézte jó szemmel, sietett is oda. Szerintetek mi a fene történt a kicsivel?

Meglett a gekkóm! :) Van egy szikla bújó/napozó, ami belül üreges, alul van rajta egy lyuk, azt hiszem ott bemászhatott. A nagy nőstény szerintem eléggé terrorizálta a tojások miatt, és biztos elmenekült. Viszont sajna úgy tűnik, a tojásoknak annyi. Behorpadtakt :( Egyik nap az egyik, másnap a másik. Gondolom így már esélytelen, hogy kikeljen!?
BigWinnie
Újonc

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 máj. 06. szomb., 22:30

Sziasztok. Egy kis segítség, tanács kellene, mert nem tudom, mitévő legyek. A leopárd gekkóm ma reggel végre tojást rakott, már 2-3 hónapja vártuk, mert látszott rajta, hogy pufi, meg néha vadul ásott is. 2-en voltak, de pár hete a Terraplázán vettem hozzájuk még egy nőstényt, egy kisebbet. Nem nagyon picit, de tőlük azért kisebb, és más színű. El is fogadták, nem votl semmi gond, agresszivitás. Viszont, a délutáni hazaérkezésem után sokként ért, hogy nincs meg az új, kis gekkó. Párom volt otthon, ő szólt a tojásokról, de a kicsit nem is figyelte, hogy meg van-e. A tojást elég rendesen betemették, jó nagy homokbuckát csináltak. Tudom, elvileg ki kéne venni keltetőbe, de annyira védik, meg elásták, hogy gondoltam, jó helye van ott is. Próba szerencse. Viszont egyszerűen nem értem, hová tűnhetett a 3-ik. Kiszökni nem hiszem, hogy kiszökött, mert sosem felejtem nyitva az ajtót. Ha vizet cserélek, a tálka kivétele után mindig bezárom. Meg tegnap este úgy emlékszem, még láttam. Másik opció, hogy megették volna a tojásuk védelme érdekében? Bár ezt valahogy nehezen tudom elképzelni, meg ennek csak volna valami jele. Vér, cafatok pl. Vagy csak megölték, és esetleg el van ásva a tojások mellett. Próbáltam kicsit tapogatózni óvatosan a buckában ujjal, de nem akartam nagyon feltúrni, meg hát a nőstény nem is nézte jó szemmel, sietett is oda. Szerintetek mi a fene történt a kicsivel?
BigWinnie
Újonc

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2017 máj. 02. kedd, 20:25

Szia barátomnak volt boája nagyon szerette a vizet szinte minden nap ,,pancsolt,, benne . Én szerintem vegyél neki szeretni fogja!
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Denerys » 2017 máj. 02. kedd, 12:10

Sziasztok! Tudna valaki abban segíteni, hogy vegyek- e a boának medencèt? Van aki azt mondta felesleges , de ma a nő az állatkereskedèsben rá akart beszèlni, azt mondta kelleni fog neki ha vedlik
Denerys
Újonc

HozzászólásSzerző: lord » 2017 márc. 21. kedd, 11:43

Amikor az összes leopárdomat megette a crypto, nekem is megfordult a fejemben, hogy átállok műanyag állatkák gyűjtésére.
De nem tettem. Csak a leókkal végeztem.
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Giovanni » 2017 márc. 20. hétf., 13:10

Sziasztok

Volt már valaki közületek olyan hangulatban, hogy elkezdett gondolkozni azon, hogy valamilyen okból felhagy a hüllőtartással?
Amennyiben igen végül milyen döntésre jutott?
Giovanni
Tag

HozzászólásSzerző: vorosritty » 2017 feb. 05. vas., 19:01

Szia!
Köszönöm a választ!
Szerintem nem rakták el, nem én találtam.
Közben másokat is megkérdeztem, ők is szőnyeg pitonnak gondolták a képek alapján.
barca007 írta:Szia.
Szőnyeg pitonnak tűnik(morelia spilota), de a hátáról jobb lenne egy kép ha még megvan.
vorosritty
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2017 feb. 01. szer., 19:53

Szia.
Szőnyeg pitonnak tűnik(morelia spilota), de a hátáról jobb lenne egy kép ha még megvan.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: vorosritty » 2017 jan. 31. kedd, 17:26

Sziasztok!
Egy ismerősöm a mai nap folyamán (2017-01-31) ezt a tetemet találta, pontosabban a kutyája vitte neki sétáltatás közben. Budapest 18. kerületében.
Valaki a képek alapján meg tudná határozni, hogy milyen kígyó volt életében?
Köszi a segítséget előre is!

http://imgur.com/a/OOVDw
vorosritty
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2014 szept. 28. vas., 21:33

Hát én sok jó tapasztalatból nem tudok írni mert sokszor voltam én is így aztán rájöttem hogy ha nem teszek nekik tőzeget csak tojástartókat és a leg-leg minimumra csökkentem a páratartalmat (azaz nem permetezem és nem is itatom őket) akkor elélnek. legalább is nálam ..szóval ezt úgy képzeld el hogy van a terkó és teleraktam tojástartókkal mint a csótányoknak és ennyi az egész .. kaját meg annyit adok mindig nekik hogy másnapra megegyék .
Ha szaporítani akarod azt én nem próbáltam mert nem tudom mért .:DD de úgy olvastam hogy ha egy kisebb dobozba raksz tőzeget földet ők abba rakják majd a petéket és csak azt a tőzeget kell egy kicsit nedvesen tartani hogy a peték ne száradjanak be! De vigyázni kell hogy sok se legyen nehogy bepenészedjenek szóval csak kicsit legyen nedves és ha nem akarod hogy megegyék a kis tücsköket a nagyok akkor annak a kis doboznak (petéződoboznak )a tetejére tegyél apró lyukú hálót és ha látod hogy kikeltek akkor csak kiszeded őket onnan. Kb ennyi az egész de ezt én is csak olvastam szóval nem tudom,hogy bevált módszer e nem próbáltam.!
Sok siket! :)
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: h3rnyo » 2014 szept. 28. vas., 20:48

Nah hát akkor egy kis update....

Ugye írtam, hogy kukacolódnak a döglött tücskök....
A story vége az volt, hogy a kikelt apró tücsöksereg egy részét sikerült megmentenem....a nagy tücsökből elhullott 1-2 és hát azokat megőrizve 1-2 nap alatt csodás legyek lettek a karanténdobozban.....
Sztem ráhagyom a természetbe kiviszem a tücsköket levegőzni meg napozni dolgot...még ott is veszélyben vannak.

Miután a nagyon elkoptak a kicsiket ellepték az atkák....de ezek nem a megszokott fehér genyók voltak hanem vmilyen barnás színűek és talán kisebbek. Rátelepedtek a friss kis tücsikre és ennyi.Ellentétben a fehér atkák ráleptek az áldozatra akkor azt megették/leölték.

Volt 1-2 missziós próbálkozásom de nem sok sikerrel...Pedig a hőmérséklet annyi volt mint a szobában és a páratartalom is csökkent mert kezdett kiszáradni a tőzeg....bármivel játszottam nem bizonyúlt hatásosnak....

Esetleg vkinek tapasztalat ötlet ?
h3rnyo
Tag

HozzászólásSzerző: orientalis » 2014 szept. 28. vas., 17:49

Sziasztok! Annak az idősebb úrnak az elérhetőségére lenne szükségem, aki a rendezvényeken a feleségével különféle csótányokat árul mindenféle méretben ömlesztve és dobozolva is.
Spared no expense!
orientalis
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: orientalis » 2014 szept. 10. szer., 22:03

Ha olyan, mint a csonti, lehet, hogy a már döglött tücsökbe került bele, vagyis valaki beköpte. Nálam egyik nyáron fiatal gőték pusztultak halomra a kánikula miatt. A legdurvább az volt, hogy három naponta szoktam ellenőrizni őket, és egyik nap még rendben voltak, következő csekkolásnál már csontvázak ezekkel a kis nyűvekkel, amik lepucolták. Ilyen gyorsan dolgoznak a hullán. Ha ez a helyzet, akkor a még élőknek elvileg semmi baja.
Spared no expense!
orientalis
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 szept. 10. szer., 21:09

Attól, hogy a tücsöknek parazitája van, nem valószínű, hogy a hüllőt is megfertőzi (nekik is van saját amúgyis).
http://pygmydragons.eu/ Rhacodactylus spp., Repashy Superfoods
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: Laura13 » 2014 szept. 09. kedd, 20:04

Szia!
Nekem is volt ilyen egyszer de nekem a döglött állat (tücsök) körül mászkált és néha belemászott hogy kiegye a belsőségeket. Hány tücsök volt még azon az egyen kívül amit mozgatott belülről valami parazita féleség? Mert ha kevés akkor én nem nagyon etetném meg a hüllőimmel/kétéltűimmel a tücsköket amik érintkezhettek a fertőzött egyeddel. Inkább elengedném őket vagy meg várnám míg elpusztulnak. Én se találtam erről a kis parazitáról infót. De szerencsére többet nem is találkoztam ilyennel. Majd megpróbálok utána nézni.
Üdv Laura
Laura13
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: h3rnyo » 2014 szept. 09. kedd, 16:37

Hatalmas problem !!!

Nah hát vannak tücskeim és próbálom őket sokasítani.
Ma arra lettem figyelmes, hogy egyik alszik a földön de mégis mozog.....(döglötteket naponta kiszedem)
A bazi nagy gondom az az hogy miután kiemeltem megcsapott a penetráns bűze ami vmi hihetetlen volt de a lényeg az, hogy azért mozgott mert belülről (mint a csonti) mozgatja....
Tegnap etettem az állatokat...kezdjek el nagyon és hirtelen aggódni ?

Válaszokat várom, segítsetek pls....
h3rnyo
Tag

HozzászólásSzerző: orientalis » 2014 ápr. 09. szer., 19:58

Lehet, hogy a hiányát részben az is okozza, hogy mivel "nem aranyosak", az emberek nem akarják mindenáron megfogdosni és "megmenteni" őket. Így aztán nem is sok hüllőt visznek be arányában, így látszólag nincs is szükség ilyen létesítményre. Bár igazság szerint a madaraknak fenntartott, állatkertekben kialakított kényszerszállók is csak nyűgöt jelentenek, mert nem tudják hová rakni azt a sok állatot, mivel jelentős részük nem engedhető vissza már jó szívvel a vadonba, olyan természetű sérülés érte.
Spared no expense!
orientalis
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Predi » 2014 ápr. 09. szer., 18:42

Nincs :)
Ha szerencséd van, akad a közelben hozzáértő állatorvos (esetleg állatkertből valaki).
Vagy kihívják Both Zoltánt, aki utána mond sok böszmeséget a tv-ben...
http://pygmydragons.eu/ Rhacodactylus spp., Repashy Superfoods
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: Scarlett » 2014 ápr. 09. szer., 14:32

Ez is egy remek példa, de konkrétan arra gondolok, hogy ha lakott területre téved egy ártalmatlan sikló, általában az emberek pánikszerűen túlélési üzemmódba kapcsolva bántják szerencsétlen jószágot, jobbik esetben kihívnak egy erre alkalmas állatvédő csapatot. Azok befogják, elviszik, megvizsgálják, ha sebesült vagy hasonló, akkor meggyógyítják, addig pedig elhelyezésre kerül náluk. És érdekelne, hogy van-e egyáltalán ilyen, hüllőkkel foglalkozó szervezet. Mert kutya, macska, egér, papagáj, sün, róka, Mari néni rehab van, de hüllőset nem találtam eddig.
Scarlett
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: lord » 2014 ápr. 03. csüt., 14:11

Ilyesmire gondolsz?

http://www.rakosivipera.hu/

vagy sérült állatok egyedi rehabilitációjára, lásd madárkórház hüllőben?
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Scarlett » 2014 ápr. 02. szer., 18:47

Sziasztok!
Tudnátok-e nekem mondani olyan szervezeteket, melyek foglalkoznak hüllőrehabilitációval idehaza?
Nagy szerepe lenne a diplomámban, mivel egy hüllőközpont megtervezése a diplomamunkám, :D egy része pedig a rehabilitációról szólna. Bárki, aki tud kifejezetten ilyesmiről, ismer esetleg valakit, vaaagy esetleg pont ilyesmivel foglalkozol kedves olvasó, kérlek jelezd! Néhány kérdésem lenne ezzel a témával kapcsolatban a segítőkész személy felé. Köszönöm!
Scarlett
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Roli150 » 2014 márc. 09. vas., 19:12

Inkább az eredeti szépia mint a kalcium-karbonát . A vitamint és a kalciumport össze lehet keverni de csak annyit amivel beporozod az eledelt . Én még régebben használtam a csőrkoptatót , az én gekkóim nem ették meg a kaját vele .
Eublepharis Macularis , Phelsuma Grandis
Chalcides Ocellatus , Correlophus ciliatus
Roli150
Tag

HozzászólásSzerző: Vargalaci » 2014 márc. 09. vas., 18:36

Hello! A kalcium port és a vitamin port össze lehet keverni? Van különbség a ledarált szépia és pl az exo terrás calcium között? és még annyi, h a gyógyszertárban vett calcium karbonátot lehet-e használni ezek helyett?
Vargalaci
Látogató

HozzászólásSzerző: Vargalaci » 2014 márc. 08. szomb., 09:37

Rendben akkor ezt a D3-ast fogom megpróbálni! köszönöm a tippet!
Vargalaci
Látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2014 márc. 08. szomb., 08:04

Szia Vargalaci!

A Korvimin sem egy rossz vitamin, ahogy a Sera Reptimineral C sem. Mindkettőt használtam már. Illetve ami nagyon jó még az a Zoomed Reptivite with D3
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Vargalaci » 2014 márc. 07. pén., 21:46

Jelenleg énis ezt a Serra reptimineral c-t használom, de nem igazán szeretik a gekkóim.:S de azért köszönöm a választ! Szívesen várok még más véleményeket is!
Vargalaci
Látogató

HozzászólásSzerző: Roli150 » 2014 márc. 07. pén., 21:27

Szia
Nekem nincs tapasztalatom a termékkel de én inkább egy külön hüllőknek gyártott vitamint vennék nem pedig ilyen komplexet. Én személy szerint sera vitamint használok nekem bevált és még egy hüllőmnek sem volt vitaminhiánya (mióta használom). :)
Roli150
Tag

HozzászólásSzerző: Vargalaci » 2014 márc. 07. pén., 21:20

Sziasztok! mi a véleményetek Korvimin zvt + reptile viatminról? magas minőségű? vagy van ettől jobb is??
Vargalaci
Látogató

HozzászólásSzerző: MatejaR » 2014 márc. 07. pén., 19:00

mert túl sok a hülye...ha a gyerek túl kicsi hát csak van vki idősebb aki elmondja h ezt ugyan drágám nem szabad.cicát kutyát stb se tart senki cipődobozban...ha értitek mire gondolok
MatejaR
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Scarlett » 2014 márc. 07. pén., 17:23

Köszi a válaszokat! Ismerősöm családjában egy kisgyerek kívánságára lett befogva, de szerintem simán el lehetett volna magyarázni, hogy az nem jó neki. Írtam, hogy engedjék el, és remélem így is lesz. Sajnálnám szegényt, ha elpusztulna, vagy bármi baja lenne, így is elég hasonló esik meg évente az állatokkal. :(
Scarlett
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Roli150 » 2014 márc. 07. pén., 15:17

Még 7-9 éves az ember addig elmegy az ilyen de azután már ... :?
Roli150
Tag

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2014 márc. 07. pén., 07:49

Megértem, hogy nem tetszik Neked, hogy így tartja. :) Egyszerűen rá tudod venni, hogy elengedje. Csak annyit mondj neki, hogy védett állat. Mivel befogta, ezzel természetkárosítást követett el, ezért egy komolyabb pénzbírság jár, egy jó ügyész erre még rá tud húzni egy állatkínzást is, az viszont már letöltendő börtön is lehet, főleg, ha az állat elpusztul. Márpedig ilyen körülmények között esélyes.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Giovanni » 2014 márc. 06. csüt., 23:24

Szia

Innen azt mondanám hogy fürge gyík, bár nem lehet annyira jól megállapítani a kép alapján. Nincs több kép esetleg más nézetből?
Szerintem próbáld rávenni, hogy engedje el.
Giovanni
Tag

HozzászólásSzerző: highlander72 » 2014 márc. 06. csüt., 21:45

...és hol fogta?
highlander72
Tag

HozzászólásSzerző: Scarlett » 2014 márc. 06. csüt., 20:17

Sziasztok!
Valaki megmondaná nekem, hogy ennek az állatnak mi a neve és mit kell tudni róla? Egy ismerősöm fogta, és nagyon nem tetszik, hogy így tartja...
Kép
Scarlett
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: meamo » 2014 feb. 03. hétf., 20:52

Külön van téve a többitől, bár a többin is vannak ilyen foltok,de velük semmi gond nincs étvágy terén. A doki szerint nem jelent rosszat a folt,bár nem tűnt annyira hozzáértőnek.
meamo
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2014 jan. 29. szer., 22:29

Ezek a foltok valahogy nagyon nem tetszenek, én fertőzésre gyanakszom. Cryptonál is foltosodik a has, igaz én valamiért mindig attól tartok. A biztonsàg kedvéért a többiektől (ha vannak) mindenféleképpen el kéne különíteni.
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: meamo » 2014 jan. 26. vas., 14:20

Sziasztok!

Az egyik pár hónapos leopárd gekkóm már vagy egy jó 1,5 hónapja nem eszik semmit. Egész nap a bujóban alszik. Ha kiveszem mászkál meg minden, de minden kaja hidegen hagyja. A hőmérséklettel nem lehet gond,mert semmi nem változott a kezdetek óta. Semmi széklete nincs, csak vizelete van. Mikor hozzám került egy jó hónapig semmi gond nem volt, aztán csak úgy elült az étvágya. Papírtörlőn volt tartva végig, így nem nyelhetett le semmit, ami bélelzáródást okozott volna. Viszont a hasán kék-zöld foltok vannak. Láthatóan fogyott is ez idő alatt.
Szerintetek mitől lehet? Mit javasoltok?
Előre is köszönöm a választ!
has.jpg
has.jpg (183.64 KiB) Megtekintve 8915 alkalommal.
meamo
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 júl. 22. hétf., 09:13

Köszi a választ, közben változott a helyzet, sikerült megbeszélnem a helyi kereskedésben, hogy olcsóbban megkapom az ott árult a terkót, ha elhozom a kaméleont is,(amúgy is ez volt a terv :) ) és így majdnem ugyan annyiba kerül a terkó, mintha megrendelném ettől a cégtől.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: agoston96 » 2013 júl. 22. hétf., 07:54

bali88 írta:Nekem is lenne egy kérdésem, vett már innen valaki terráriumot?
http://www.akvarium-terrarium.net/

Terra-Pro Kft. kecskeméti cég, elég jó áron vannak a terkóik, gondolkodom egy kaméleonos rendelésén.

Üdv.
Én a Kaliforniai Királysiklómnak innen rendeltem terráriumot nagyon jól dolgoznak gyorsan elkészítik és ahogy te is megírtad jó áraik vannak.
agoston96
Látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 júl. 21. vas., 21:56

Nekem is lenne egy kérdésem, vett már innen valaki terráriumot?
http://www.akvarium-terrarium.net/

Terra-Pro Kft. kecskeméti cég, elég jó áron vannak a terkóik, gondolkodom egy kaméleonos rendelésén.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 júl. 21. vas., 21:53

richie9622 írta:Hello,elég hülye kérdés szerintem de miből tudom megállapitani hogy az állataim jó kondiban vannek-e? :)

Ez érdekes kérdés, szerintem abból, hogy rendesen táplálkoznak-e(kb azonos mennyiséget) megfelelően mozognak, rendszeresen vedlenek-e, mennyire élénkek a színeik, ilyesmik.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: richie9622 » 2013 júl. 21. vas., 20:38

Hello,elég hülye kérdés szerintem de miből tudom megállapitani hogy az állataim jó kondiban vannek-e? :)
richie9622
Rendszeres látogató

Következő

Vissza: Életjelenségek