blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 134 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Hüllös betegségek

Hüllös betegségek

Re: Hüllös betegségek

HozzászólásSzerző: micsf » 2017 feb. 07. kedd, 17:44

Sziasztok!

Normális, hogy a szőnyegpiton egész nap a vízében fekszik összetekeredve? Kb. 70 centis fiatal példány és 50 wattos izzóval fűtök neki. Lehet, hogy túl melege van?

Feri
micsf
Újonc

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 jan. 23. hétf., 07:29

Néha figyelem, tegnap pl. nem láttam ezt a remegést. Vitaminozva pedig mindig volt a kaja, én is úgy adom, szóval nem tudom elképzelni, hogy vitamin hiányos lenne.
Amúgy nem tudok róla, hogy újranövesztett farok lenne. A párom tesójáéktól örököltük meg a gekkókat karácsonyra, neki van elég sok (másfajta is), nem tudok róla, hogy nála előfordult volna farokvesztés. Meg ő a remegést sem vette észre náluk. De amúgy lehet ám, hogy csak nekem furcsa, és közben meg normális a farka. Csinálok majd képet, és felteszem.

KingGecko írta:
BigWinnie írta:Sziasztok. Van 2 leopárd gekkóm (fiú+lány). AZ egyik decemberben vedlett. Ez csak mellékes, nem tudom, van-e köze a kérdésemhez, de biztos ami biztos, leírtam az infót. Lehet, hogy csak túl aggódom kicsit a dolgot, mert próbálom a legideálisabban tartani őket, de a következőket vettem észre (megnézem majd, hogy mindkettőre igazak-e az alábbiak, vagy csak egyikőjükre):
- a fején apró fehér pöttyök vannak
- járás közben néha "remegve" teszi le a lábát
- ami ma észrevettem, hogy a farka hegye is remeg, vagy mi a szösz.
- ill. egyikőjük farka hegye mintha el lenne vékonyodva. A másiké olyan szép egyenletes, ennek meg kis pufi, normális, aztán hirtelen elvékonyodik a vége.

Miről lehetnek ezek? Fórumokat olvasgattam, és a fehér pöttyökre, ill. remegésre, mintha azt írta volna valaki, hogy A és D vitamin hiány. Amúgy mindig használok vitamint a kajájukhou (lisztkukac/barna tücsök), Sera reptimineral C-t.

A terráriumban kb. 25-26 fok van (használok egy EXO TERRA Daylight melegítő lámpát, 15W-osat, de holnap veszek egy 25-öset helyette, mert ez nem sokat melegít. A páratartalom néha leesik 25-30% körülire, de igyekszem kb. 30-70 közt tartani víz bepermetezésével az üveg falára.

A remegésnek vitamin vagy kálcium hiány lehet az oka.
A gekkódnak akinek el van vékonyodva a farka nem egy újra növesztett farka van ? Általában az újra növesztett farkak szoktak kis pufibb aztán hirtelen elvékonyodóak lenni.
A vitamint pedig nem kell a hűtőben tartanod (én a polcon tartom őket ahogy az állatkereskedésekben is), eddig még nem lett belőle semmi gond, mind a 4 leopárd gekkóm teljesen egészséges,jó formában van.
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 jan. 22. vas., 08:31

BigWinnie írta:Sziasztok. Van 2 leopárd gekkóm (fiú+lány). AZ egyik decemberben vedlett. Ez csak mellékes, nem tudom, van-e köze a kérdésemhez, de biztos ami biztos, leírtam az infót. Lehet, hogy csak túl aggódom kicsit a dolgot, mert próbálom a legideálisabban tartani őket, de a következőket vettem észre (megnézem majd, hogy mindkettőre igazak-e az alábbiak, vagy csak egyikőjükre):
- ill. egyikőjük farka hegye mintha el lenne vékonyodva. A másiké olyan szép egyenletes, ennek meg kis pufi, normális, aztán hirtelen elvékonyodik a vége.

Miről lehetnek ezek? Fórumokat olvasgattam, és a fehér pöttyökre, ill. remegésre, mintha azt írta volna valaki, hogy A és D vitamin hiány. Amúgy mindig használok vitamint a kajájukhou (lisztkukac/barna tücsök), Sera reptimineral C-t.

A terráriumban kb. 25-26 fok van (használok egy EXO TERRA Daylight melegítő lámpát, 15W-osat, de holnap veszek egy 25-öset helyette, mert ez nem sokat melegít. A páratartalom néha leesik 25-30% körülire, de igyekszem kb. 30-70 közt tartani víz bepermetezésével az üveg falára.

A remegésnek vitamin vagy kálcium hiány lehet az oka.
A gekkódnak akinek el van vékonyodva a farka nem egy újra növesztett farka van ? Általában az újra növesztett farkak szoktak kis pufibb aztán hirtelen elvékonyodóak lenni.
A vitamint pedig nem kell a hűtőben tartanod (én a polcon tartom őket ahogy az állatkereskedésekben is), eddig még nem lett belőle semmi gond, mind a 4 leopárd gekkóm teljesen egészséges,jó formában van.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 jan. 20. pén., 09:50

barca007 írta:Nagyon fontos hogy a vitaminport hűtőben kell tartani. Különben egy hét alatt lebomlik a vitamin. Illetve a vitamin mellé kálcium port is kell keverni egyenlő arányban. Kivétel ez alól a repashy calcium plus, ami egy komplex készítmény azt elég magában használni. A sera port rögtön dobd ki a kukába, vegyél zoomed vagy repashy port. A legjobb a korvimin és a repcal de ezeket nehéz beszerezni. És táplált őket változatosabban. Legvégül leopárdgekkót nem tartunk párban, ha hím mellé nőstényt rakunk akkor minimum kettőt mert agyon molesztálja a nőstényt ha csak egy van.

Vitamint hűtőben??? Na ilyet sem hallottam még. Akkor az állatkereskedésekben miért tartják polcon? Mind hülye, szakszerűtlen? Meg a dobozon sincs rajta, hogy hűtőben tartandó. Azért csak ráírnák. Tervezek venni gyászbogár lárvát, meg argentín csótányt. Csak azt nem tudom, mekkorát. Kb. 2 évesek az állatok, szerintem olyan 15cm körüliek (vagy 15-20 közt). Gyászbogár lárvából ~2,5 cm-eset, vagy elbánnak az 5-6 cm-essel is? Ugyanígy csótányból kb. mekkorát? ~1cm/2,5-3,5cm/4-5cm? Vettem egyébként a héten beaphar vitamin cseppet, amiből a vizükbe cseppentek 1-et.
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2017 jan. 19. csüt., 17:26

Nagyon fontos hogy a vitaminport hűtőben kell tartani. Különben egy hét alatt lebomlik a vitamin. Illetve a vitamin mellé kálcium port is kell keverni egyenlő arányban. Kivétel ez alól a repashy calcium plus, ami egy komplex készítmény azt elég magában használni. A sera port rögtön dobd ki a kukába, vegyél zoomed vagy repashy port. A legjobb a korvimin és a repcal de ezeket nehéz beszerezni. És táplált őket változatosabban. Legvégül leopárdgekkót nem tartunk párban, ha hím mellé nőstényt rakunk akkor minimum kettőt mert agyon molesztálja a nőstényt ha csak egy van.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2017 jan. 17. kedd, 20:47

Az ilyen marketinges elnevezésű Exo Terra izzókat szvsz felesleges megvenni. Annyival nem jobbak, mint amennyibe kerülnek. A 15 W amúgy is elég kevés, fűtésnek. Tegyél alájuk egy 25W-os talajfűtő kábelt, a terrárium 2/3-ad alatt elosztva, egy hungarocell lapban. Én ZooMed Reptivite-et használok, meg hozzá szintén Zoomed D-vitamint. sosem volt gond az állatokkal. esetleg adj nekik lisztkukac helyett más eleséget is. pl gyászbogár lárva.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 jan. 17. kedd, 20:34

Sziasztok. Van 2 leopárd gekkóm (fiú+lány). AZ egyik decemberben vedlett. Ez csak mellékes, nem tudom, van-e köze a kérdésemhez, de biztos ami biztos, leírtam az infót. Lehet, hogy csak túl aggódom kicsit a dolgot, mert próbálom a legideálisabban tartani őket, de a következőket vettem észre (megnézem majd, hogy mindkettőre igazak-e az alábbiak, vagy csak egyikőjükre):

BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: barca007 » 2016 aug. 08. hétf., 23:49

Szerintem csak sebes (genyesnek is tűnik), betadinos kezeléstől ha jól tudom meggyógyul, de a legjobb állatorvoshoz vinni.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: balazs27 » 2016 aug. 08. hétf., 15:50

Sziasztok!
Van egy Szavanna Varánuszom . Az lenne a problémánk,hogy a fején megjelent valami bőrbetegség. Nem tudom mi lehet az, és mitől lehet. Ha valaki esetleg találkozott már ilyennel, vagy tudja mi ez, és hogy lehetne kezelni, azt nagyon szépen megköszönném!!
Kép
Kép
Kép
balazs27
Újonc

HozzászólásSzerző: pityke88 » 2016 máj. 24. kedd, 19:03

Üdv!
A problémám hasonló...
kifejlett nőstény leopárdgekkót vásároltam kb 3 éve
tavaly az utolsó 2db tojásból 1 kisgekkó kelt ki de nem volt kifejlődve a farka és a hátsó lábai sem,csak két csökevényesedett valami volt ott ami összegyűrt lábra hasonlított.Nem volt életképes.Tavaly óta agresszív a hímmel és azzal a nősténnyel amivel együtt hoztam haza a kereskedőtől.Az előtt pedig egymásba bújva aludtak.Már menekültek előle szó szerint de kb 3 hete helyre állt a rend(sajnos)...nem bántja a többit de szexelni nem akar.Nagyon jó evő volt,mondhatni egy igazi életerős amazon.De mostanra 83g->59g-ra fogyott kb 3-4 hét alatt.Enni nem eszik,se sáska se tücsök se viszmolylárva.Nem látni rajta semmit,nincs rajta folt sehol a színe fakóbb lett és nagyon összeesett.Vitaminozva és kálciumozva van nekik az eleség,tiszta terkó,friss víz.A kereskedésben ahol vettem nem tudták megmondani mennyi idős de már rakott tojásokat azt látták és ennyi volt az infó amit kaptam róla.
Nem homokon tartom!
Valakinek van ötlete?
előre is köszönöm!
pityke88
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 jan. 11. hétf., 19:24

Én a helyedben nem erőltetném, ezt a mesterséges táplálást. Gondolj bele, te megennéd azt, amit erővel a szádba tesznek?
Legyen nála meleg, víz a táljában, búvóhely. Próbálj meg több féle kaját adni neki. Most már rengeteg eleség kapható.
Akár kisebb sáska, csoki csótány(a gyorsan mozgó eleség általában ingerelni szokta őket, arra gyakran rámozdulnak) gyázsbogár lárva.
Mennyire van elfogyva? Mennyit mozog? Mert alapból, ha van egy megfelelő vastagságú farkuk, akkor 3-4 hétig nem esznek, sem lesz semmi bajuk!

Nézd meg a hasát, nem látszik esetleg rajta sötét folt?
Nekem tavaly volt egy nőstény gekkóm, évekig megvolt gond nélkül, aztán egyre kevesebbet evett, lefogyott, aztán végül elpusztult. Valamilyen lappangó betegsége volt, ami most jött ki rajta. Neki is sötét színű folt volt a hasán.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: totharon » 2016 jan. 10. vas., 20:21

Átraktam azóta 1db tücsköt evett magátólm, tökr emegörültem, hátha cska enyni a baj, azóta 1db se ki se be...
Pisilni pisil, kakilni kakil, probaltam etetni több féle eleséggel is, de semmi.
A száját nagynehezen kiynitottam finom, betettem egyszer egy szörcskét majd kiköpte miutan letettem, de a többi étellel is ezt történt!!!
Nem tudom mi tévő legyek, angyon el vagyok keseredve :(
Várnám hátha valaki tudna segyteni, de ahogy látom a fórumot is alig nézik!
totharon
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2016 jan. 10. vas., 08:37

Szia!

Én is azt tudom ajánlani, hogy tedd külön azt a gekkót. Méretkülönbség van köztük? Mert lehet az is, hogy a fiatalabb erősebb, és elnyomja az öregebbet, az nem tud annyit enni.
Ha egyébként minden más normálisnak tűnik rajta, akkor lehet hogy csak ez lesz a gond. Meg figyeld hogy eszik-e, lehet hogy a tücsköt nem szereti, és nem eszi meg.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: DaFfe » 2016 jan. 09. szomb., 00:24

Szia nem nagyon értek hozzá de szerintem csak nem jutott elég táplálékhoz ahogy külön tetted adj neki többször enni és figyeld hogy eszik-e rendesen és ha rendben lesz akkor no para ,ha nem akkor sajnos részemről passz :/
DaFfe
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: totharon » 2016 jan. 08. pén., 17:46

Sziasztok!

SZERETNÉK SOS SEGÍTSÉGET KÉRNI

Van két leopardgekko, egy 4 éves és kb 4 hónpaja van egy kisebb kb 3/4 éves gekkóm!
2 hetente kapnak /1.5 hetente enni, minden etetéskor tücsköket és viaszmoyl lárvát kapnak!
Sajnos napközben soha nem jönnek elő, de a mai nap észre vettem, hogy a 4 éves gekkóm nagyon le van fogyva, a teste és a farka is, a bőre kicsit lóg!
Ő egy 4-4/4 éves hím gekkó.
Minden etetésnél vitaminozva vannak az eleségül adott állatok, és az ivóvizukben pedig vízben oldódó vitamin van csepegtetve mindig.
Vettem egyből egy kis, 30x10 cm es terrariumot, ahova at szeretném rakni míg helyre nem jön!
Ezt leszamitva nincs semmi problemaja, jól megy mozog és ürÍt is, iszik is.
Nagyon megijedtem, szeretnék némi segítséget kérni, mit tegyek!
Előre is köszönöm, remélem mielöbb sikerül segítséget kapnom!
totharon
Újonc

HozzászólásSzerző: Raxxon » 2015 okt. 19. hétf., 18:02

Szia katsa,

Nekem ez valami külső sérülésnek (égés,karcolás,harapás) tűnik begennyesedve. :?
Mindenképp orvoshoz vinném a helyedben, hogy még időben ki tudja tisztítani.
Üdv: Raxx :)
Raxxon
Látogató

HozzászólásSzerző: Daszkalosz » 2015 okt. 19. hétf., 12:22

A tulzott vitaminozás a hólyag oka én úgy tudom!
Daszkalosz
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: katsa » 2015 okt. 17. szomb., 16:09

Sziasztok

Szerintetek ez mi lehet az agámánkon?
http://kepfeltoltes.hu/151017/IMG_20151017_165717_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kicsit büdi az állat, plusz jelenleg nagyon gyenge :(
katsa
Tag

HozzászólásSzerző: Flamespray » 2015 szept. 14. hétf., 05:20

Sziasztok! Van egy leopárdgekkóm és pár napja észrevettem egy hólyagot (olyan mintha vízhólyag lenne) a "hónalj"-ánál, találkozott már valaki hasonlóval? Minden etetésnél kap vitamin és kalciumport, eszik rendesen. Érdemes lenne állatorvoshoz mennem vele?
Válaszokat köszönöm.
Flamespray
Látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 jún. 25. csüt., 09:33

Köszönöm. Már eltemettem, szóval tárgytalan, bár amúgy sem tudtam volna hova elvinni. Nem tudok róla, hogy itt a környékünkön lenne olyan állatorvos, aki a hüllőkhöz jobban ért.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jún. 24. szer., 20:48

bali88 írta:Sajnos már nem lehet megváltoztatni...

Szia.
Részvétem.
Ha még semmit nem csináltál vele, vidd el boncolásra, ott megmondják a problémát.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: guppy40 » 2015 jún. 24. szer., 07:04

cardiosoma89 írta:Sziasztok!
Van egy kb. 7 éves Boa Constrictor hímem....

Szia nekem is ez a bajom a Király pitonommal illetve 2 antibiotikum injekció után rendbe jött hőfok emeléssel ami 35-36 fok is volt de ő is kerüli a lámpa melegét elbújik a hűvösbe ahol nincs annyi csak kb 30 fok viszont most prüszköl tátog ha ez prüszkölés 1 általán nem nyáladzik nem taknyos lehet a fenyőkéreg a baj...
guppy40
Újonc

HozzászólásSzerző: guppy40 » 2015 jún. 24. szer., 06:57

Nevadakid írta:
cardiosoma89 írta:Van egy kb. 7 éves Boa Constrictor hímem. Elég régóta náthás, főként a hangos légzésből és időnként tüsszögésből hallatszik, de nem folyik a szája.

Milyen aljzatot használsz? Lehetséges, hogy szó nincs megfázásról, csak egyszerűen a "poros" aljzattól vannak légzési problémái.

Sziasztok nekem is ez a problémám prüszkölés félle száj nyitással fej rántással de nem taknyos eszik stb.
lehet hogy a fenyőkéreg nem jóóóó?
guppy40
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 jún. 23. kedd, 15:24

Sajnos már nem lehet megváltoztatni, de azért leírom ide, hátha valaki tapasztalt hasonlót.
Vasárnap elpusztult a sisakos kaméleonom. Hirtelen, szinte egyik napról a másikra. Előjele, vagy tünetei nem voltak, hogy beteg lenne. Szombaton még evett rendesen, sáskát hoztam neki, másnap viszont már alig tudta megtartani magát az ágakon, csukva volt a szeme, (egyébként be is estek a szemei) és estére elpusztult.
Fogalmam sincs, hogy mi lehetett a gond, és bánt is nagyon a dolog, mivel eddig nem pusztult el állatom, évek óta tartok hüllőket, és mindig a lehető legjobb körülményeket adom meg nekik.
Azért is furcsa, hogy ilyen hirtelen múlt ki szegény, mert mindig vitaminoztam(+ kalcium) a kajáját, rendszeresen( legalább félévente)cseréltem az UV izzókat is. Párásítva is volt minden nap(autómata párásítóval, ill kézzel is).
Élő növényként Schefflerát használtam, azzal sem volt soha gond.
Egyébként az állat lassan 2 éve hogy nálam volt. Felnőtt korában hoztam el, kb 1-1,5 éves lehetett. Arra is gondoltam, hogy esetleg ennyi lett volna az élettartama?
Nagyon sajnálom szegényt, mert bár eléggé sziszegős, mérges természetű volt, mégis csak én gondoztam évekig, és nagyon szép hím példány volt.
Kár érte :(
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: lord » 2015 jún. 22. hétf., 13:23

Ne.

1. Nemigen tudod úgy felnyitni, hogy ne sérüljön meg benne a kisgekkó.
2. Ha nem tud magától kikelni, akkor nem életképes.
3. Ha a tojás felreped, de az állat nem tud kikelni, akkor esetleg segíthetsz neki kikászálódni
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 jún. 22. hétf., 09:00

Sziasztok.
Az első gekkótojás 1 hete kelt ki, szegény elpusztult, mert nem szívódott fel a szikhólyaga,
Voltunk az exo-petben, azt mondták, hogy megesik.
Tegnap este a második tojás nagyon összekorpadt, éreztem benne a kis gekkót, de nem kelt ki este.
Felnyissam?
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Laura13 » 2015 jan. 10. szomb., 20:30

Így igaz!
Laura13
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2015 jan. 10. szomb., 18:00

Igazi kis Hős volt Sugi! A púpot legyűrte, harcolt, evett, erősödött, de a végén sajnos elfogyott az ereje.
Most már jó helyen van és megnyugodott a kicsi lelke, és ez a lényeg. És lélekben mindig velünk marad!
"Aetas semper aportat aliquid novi."
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Laura13 » 2015 jan. 10. szomb., 13:01

köszi :)
Laura13
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 jan. 09. pén., 21:43

Nagyon sajnálom a kicsit. Helyesen döntöttél, és megadtad neki a legszebb ajándékot amit kívánhatott.

Kép
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: Laura13 » 2015 jan. 09. pén., 21:03

Sziasztok!
Nem tudom emlékeztek-e még arra a kis gekkóra akinek egy púp volt a medencéjénél. Mint utólag kiderült genetikai betegség vagy az hogy a testvére aki pár nappal hamarabb kelt rálépett a tojásra okozta a problémát. Tegnap rosszabbul lett elkezdett vörösödni az egyik hátsó lába amin 2-2 új össze volt nőve 1 volt csak szabadon és nagyon fájt neki, hideg vízbe áztatta stb... Enni egyáltalán nem akart bárhogy próbáltam, a korvimin víz pépet se akarta megenni (pedig eddig szépen lenyalogatta) addig erősködött amíg valahogy bele nem kente valamibe és nem volt már az orrán semmi. Ennek a szövegnek az lenne a lényege hogy ma már olyan rosszul volt hogy csak egy helyben feküdt nappal a búvóhelyén este az itató mellett amibe bele volt mártva a lába, semmi életkedv nem látszott rajta és nagy fájdalmai is lehettek ezért úgy döntöttünk hogy ma elaltatjuk így nyugiban csak elalszik és vége a fájdalmainak örökre.... :smt022 Ne higgyétek azt hogy azért döntöttem az elaltatás mellett mert ez volt a legkönnyebb, hanem azért mert láttam a csöpi szemében hogy feladta és komoly fájdalmai vannak, még most is sírok ahogy írom ezt a sort, rettenetesen fáj az elvesztése :( A barátnőmmel Hajnisz-szal beszéltünk végig, és ma amikor megmutatta a képet a csöpi lábáról amit átküldtem neki, az orvos azt mondta hogy genetikai betegség lehetett és valószínű hogy ők is az elaltatás mellett döntöttek volna hogy ne szenvedjen tovább a kicsi. Ezzel azt szeretném elérni hogy ha valaki hasonlókat figyel meg a saját leóján (púp, piros láb amit fájlal) akkor azonnal irány egy speckó doki sajnos mi is itt rontottuk el hogy elvittük az itteni állatorvoshoz aki azt mondta vitaminhiány (vettünk 3 féle vitamint neki) de a dokiban (nem hüllőspecialista) bíztunk így nem vittük el több orvoshoz először úgy tűnt hogy teljesen meggyógyul több hét alatt ég és föld lett a különbség de egyik napról a másikra (esetemben 3 napja) elkezdett vörösödni a lába és egyáltalán nem tudott mozogni, altatás lett a vége.. Ezért arra kérek minden állattartót hogy azonnal vigye el a gekkóját egy speckó dokihoz ha az alibiakhoz hasonló tüneteket produkál. TANULJATOK AZ ESETEMBŐL!! Szeressétek kedvenceiteket!
Üdv
Laura13
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2014 dec. 13. szomb., 21:50

Leogekkónál nem tudom de varánuszoknál előfordul ha kicsit benyomjuk a tojást.Azért az álatorvost ne hanyagold, ez csak egy lehetség.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Laura13 » 2014 dec. 13. szomb., 16:15

20141213_101452[1].jpg
20141213_101452[1].jpg (196.68 KiB) Megtekintve 16981 alkalommal.
20141213_101525[1].jpg
20141213_101525[1].jpg (175.12 KiB) Megtekintve 16981 alkalommal.
Laura13
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Laura13 » 2014 dec. 13. szomb., 16:12

Sziasztok!
SOS segítségre lenne szükségem!! Az egyik kicsi leopárd gekkóm medencéjénél van egy púp ami miatt húzza a hátsó lábát... maga a púp kemény tapintású. A lábait érzékeli ha hozzá érek a farkában nem vagyok biztos hogy érzi mert amikor ahhoz érek hozzá nem rántja el meg semmi :( Tegnap reggel még semmi baja nem volt (este vedlett) amiben segítettem neki ma reggel és amikor lejött minden bőr róla megláttam a púpot :( Amikor hozzá érek nem ad olyan jeleket amiből arra következtethetnék hogy fáj neki. Leghamarabb hétfőn tudom dokihoz vinni. A segítségeteket előre is köszönöm!
Itt van pár kép:

20141213_101641[1].jpg
20141213_101641[1].jpg (229.87 KiB) Megtekintve 16981 alkalommal.
Laura13
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2014 dec. 10. szer., 21:25

Szia!
Lehet, a homok a baj.
Ezen a linken nézelődhetsz:
http://www.allatorvosabc.hu/miskolc/mis ... orvos.html

Holnap vidd el, mindenképp!

És ezeket találtam még:

Dr. Vlah Zsuzsanna Tel.: 06-30-273-7531
www.allatdoki.atw.hu
Vállalom kutya, macska, görény, kisrágcsálók és egyéb kisállatok kezelését háznál, telefonos egyeztetés alapján.

Újdiósgyőri Állategészségügyi Központ
Dr. Kiss Kornél
Dr. Csermely Tibor 3532 Miskolc Győri kapu 115.
Telefon/Fax: (46)788-533
Mobil: (20)43-53-633
E-mail: info@miskolciallatorvos.hu

www.miskolciallatorvos.hu

Nyitvatartás:
Hétfő: 9-13, 16-19
Kedd: 9-13, 16-19
Szerda: 9-13, 16-19
Csütörtök: 9-13, 16-19
Péntek: 9-13, 16-19
Szombat: Előzetes bejelentkezés alapján
Vasárnap: Zárva
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: tozola » 2014 dec. 10. szer., 20:17

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Most vetten észre hogy valami nem oké. Igazából nyomogatni nem szeretném. Talán úgy pontosabb hogy egy ponton kemény mintha szorulás lenne. Talán egy széklet elakadhatott? Fehér folt látszik a két hátsó lába között. Ma viszont evett egy pár kistücsköt. Homokon vannak. A többi 6-nak kutya baja. A gatyát leeszik rólam :D Miskolcon tudtok mondani dokit akihez érdemes fordulnom? Ja és egyébként az egészségesek eladók :D :D
tozola
Újonc

HozzászólásSzerző: lord » 2014 dec. 10. szer., 13:30

Szia

Mielőtt nekiállsz az állat gyömöszölésének - mióta kemény a hasa?

Szerintem ezzel a babamasszázzsal több kárt okozol, mint hasznot; ha bélelzáródás van, csak fájdalmat (neadjisten belső sérüléseket) okozol neki, kimasszírozni maximum véletlenül fogod tudni.

Ha tartósan és mindig egy ponton kemény a hasa, vidd dokihoz.
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2014 dec. 10. szer., 10:54

Szia,
Szerintem homokot nyelt, sokat. Mutasd meg dokinak. Mindenképp...
Ha nem homokon tartod őket, akkor nem ez a gond. Próbáld ki azt, hogy langyos vízbe olajat teszel, oliva olajat és beleteszed a leot, s a pocakját masszírozod finoman az ujjaiddal. Nem fogja szeretni, de meg kellene tartanod úgy, hogy ne nagyon ficánkoljon.
Egy nagyon jégkrémes doboz telejsen jó ehhez, a víz a pocakjáig érjen és legyen finom langyos.
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: tozola » 2014 dec. 09. kedd, 21:00

Sziasztok. Kis segìtséget szeretnék kérni. Az egyik idei kelésű leopárdgekkòmnak meg van keményedve a hasa. Ugyanazt ette amit a többiek. Vitaminzott tücsköt. Mi lehet gond? Illetve mit tudok tenni vele hogy jobban legyen?
tozola
Újonc

HozzászólásSzerző: cardiosoma89 » 2014 dec. 08. hétf., 21:17

Fenyőkéreg van alatta, átszitálva, hogy az apróbb darabok ne is legyenek benn lenyelés esetére.
cardiosoma89
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2014 dec. 02. kedd, 21:45

cardiosoma89 írta:Van egy kb. 7 éves Boa Constrictor hímem. Elég régóta náthás, főként a hangos légzésből és időnként tüsszögésből hallatszik, de nem folyik a szája.

Milyen aljzatot használsz? Lehetséges, hogy szó nincs megfázásról, csak egyszerűen a "poros" aljzattól vannak légzési problémái.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Hajnisz » 2014 dec. 02. kedd, 12:22

Raymi írta:Szia! Pontosan tegnap dèlutàn vedlett le. Nagyon halvànyan mèg most is làtni a bőre felszinèn apròbb hàmlàsnak tűnő dolgot. Jò lenne tudni mi ez ès mivel kezeljem. Kb 1 hete kicsit növeltem a pàratartalmat a helyèn hàtha javul a helyzet de mèg le nem vedlett nem sokat javult.

Szia!
Próbáld ki a Betadine-os borogatást - az tuti felrtőtleníti. Ha a köbvetkező vedléssel sem tűnik el, vidd el orvoshoz.
Hajnisz
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: cardiosoma89 » 2014 nov. 18. kedd, 15:22

Sziasztok!
Van egy kb. 7 éves Boa Constrictor hímem. Elég régóta náthás, főként a hangos légzésből és időnként tüsszögésből hallatszik, de nem folyik a szája. Gyakran volt korábban is náthás, mert egyszerűen nem szereti a meleget. A lámpa alatt nagyon ritkán látom, kb 32 fok van ott. Inkább a terrárium túlsó felében fekszik ahol időnként lemegy 26 fokra a hőmérséklet, ebben nem is csoda hogy megfázik de nem tudom megérteni miért jó neki a hidegben. Nincs huzatos helyen, át is rendeztem a terráriumot, állítgattam a lámpát, de akkor is kerüli. Most is náthás természetesen, de nem tud menekülni mert befűtöttem neki és 30 foknál sehol nincs hidegebb a terráriumban. 3 hét alatt azonban az emelt hőmérsékleten sem javult. Állatorvostól korábban kapott kúraszerűen vitamin+antibiotikum injekciót, korábban még javított rajta de most már az sem. Azt javasolta vigyem fel Pestre az Állatorvosi Egyetemre kenetet venni a légcsövéből és kivizsgáltatni. Sajnos jelenleg komoly anyagi gondokban vagyok, autóm sincs, ezt nem tudom vállalni. Az előbbi problémák miatt a kígyót is el szeretném adni a közeljövőben de természetesen nem így betegen. Kétlem, hogy minden komolyabb légúti betegséges kígyót elvinnének az egyetemre labori kivizsgálásra, egyéb megoldást, ötletet látatlanban tud-e valaki mondani, esetleg volt-e már valakinek hasonló gondja?
Téli időszakban elég rossz az étvágya de ez független volt az elmúlt évek során attól, hogy épp beteg vagy sem. Amikor épp sikerül eltalálni a jó kedvét akkor náthásan is megeszi a normál adagot. Vedleni rendszeresen vedlik, még akkoris ha nem evett 2 hónapja.
cardiosoma89
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Raymi » 2014 nov. 02. vas., 22:07

Szia! Pontosan tegnap dèlutàn vedlett le. Nagyon halvànyan mèg most is làtni a bőre felszinèn apròbb hàmlàsnak tűnő dolgot. Jò lenne tudni mi ez ès mivel kezeljem. Kb 1 hete kicsit növeltem a pàratartalmat a helyèn hàtha javul a helyzet de mèg le nem vedlett nem sokat javult.
Eublepharis macularius
Raymi
Újonc

HozzászólásSzerző: highlander72 » 2014 nov. 01. szomb., 16:04

Szevasz!
Nem rég az én nőstény gekkómon is volt hasonló, de a következő vedlésnél eltűnt... azóta nem tapasztaltam a jelenséget... viszont az okát nem tudom és a másik 2 példánynál nem volt...
Szerintem, ha a következő vedlésnél elmúlik, akkor nincs miért aggódnod...
Ha azután is tapasztalod, akkor ajánlott, hogy egy orvos szemrevételezze...
highlander72
Tag

HozzászólásSzerző: Raymi » 2014 okt. 25. szomb., 21:15

Sziasztok!
Az egyik leopárdgekkómon valami hámlásnak tűnő dolog jelentkezett.
Ez atkásodás lenne? Volt egy másik állat is ugyan ebben a terkóban de azon nincs.
Segítsetek légy szíves hogy mi lehet ez és mivel kezeljem. Korábban homokon volt az állat
de már papírkendőn van mióta észrevettem rajta ezt a dolgot.
Kép
Kép
Eublepharis macularius
Raymi
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2014 márc. 26. szer., 20:00

Szia!
Konkrétan aranygekkóval nincs tapasztalatom, de más fajoknál a remegés vitaminhiány jele szokott lenni. Úgy tudom D vitamin hiány esetén fordulhat elő ilyesmi. De majd biztos lesz más is, aki ír.
Én UV lámpa beállítását javasolnám + rendszeresen vitaminozd a kajáját (pl Korvimin nagyon jó).
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: vhusz » 2014 márc. 26. szer., 19:53

Szép estét,új vagyok,még nem tudom e t igazán használni,segítségre lenne szükségem,aranygekko n k.van,és most valami furcsán remeg
vhusz
Újonc

HozzászólásSzerző: zseke » 2014 márc. 24. hétf., 11:26

Én szegedi vagyok, itt ajánlom Dr. Szőke István-t, ő a vadaspark állatorvosa. Nem kifejezetten hüllős (mint mondjuk Sátorhelyi doki), de azért ért a hüllőkhöz, van neki egzotikus állatok gyógyásásra vonatkozó szakvizsgája.
zseke
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: pityuuu » 2014 márc. 24. hétf., 11:16

Sziasztok!
Esetleg valaki tud csongrád megyében orvost aki foglalkozik hüllőkkel? Valószínű beteg a boám, atkás volt de abból kigyógyult, s olyan mintha nyálkás lenen a szája.
köszi előre is a segítséget.
pityuuu
Újonc

Következő

Vissza: Problémák