blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 37 vendég és 1 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Agresszivitás kezelése

Agresszivitás kezelése

Re: Agresszivitás kezelése

HozzászólásSzerző: BigWinnie » 2017 szept. 28. csüt., 17:06

Mivel a kis Hypo Enigma nőstényem, amit év elején a TerraPlaza börzén vettem, kezdettől fogva tök esetlenül mozog, bénácska, ismerősömmel (aki nagy állatbarát természetjáró) arra jutottunk - ill. leginkább ő - hogy sajna ez a gekkó vak. A szemén nem látszik semmi, csak egyszerűen érdektelen a kaja irányt, amikor berakom. Később megeszi, mert elfogy. Meg egyfolytában mászna felfelé a terrárium sarkában függőlegesen. Ezt sem értem, miért csinálja, a többi nem szokta.
A nagy normál színű gekkóknak - pontosabban a nősténynek - meg van egy olyan hülye tulajdonsága, hogy amikor kaját teszek be nekik, én nem tudom, kajának nézi a hímet, vagy mi :) De sokszor egyből ráveti magát, és vagy a farkát, vagy a fejét harapja meg. Szerencsére sérülés még nem volt belőle.
A 4 kis gekkóm meg szépen cseperedik, ők esznek rendesen. Bár a múltkor kicsit megijedtem. Adtam nekik csótányt, de nem teljesen az ő méretük volt még. Elég nehezen gyűrték le.
BigWinnie
Látogató

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 szept. 23. szomb., 09:40

Szia,

Általában minden egyednek más reakciója van egy új példány erkeztével.

Nőstény leopárdgekkókat lehet együtt tartani mert ők nem bántják egymást.
Hím leopárdgekkókat nem szabad együtt tartani mert összevesznek.

De ez hogy a hím megtámatta a nőstényt ez tényleg érdekes..
Előszőr tartsd külön őket úgy olyan egy hétig és ezalatt az idő alatt vedd lejjebb a fűtést és a kaja mennyiséget. Ez tartson úgy 1-2 hétig. Utána emeld vissza a fűtést és térj vissza a rendes, szokásos etetésre és ekkor rakd őket egy terráriumba. Ezt hívják "ébredésnek", ilyenkor el kell hogy legyenek együtt és a hím se bántja majd a nőstényt.
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: Folti » 2017 szept. 22. pén., 20:57

Sziasztok! Van egy 5 éves hím leopárd gekkonk Szelep. Eddig egyedül volt, gondoltuk jó lenne egy pár neki. Vettünk is egy kifejlett nőstényt Foltit. Sajnos az összeszoktatás nem olyan egyszerű mint gondoltuk. A hím elég agresszív lett ahogy egy terráriumba kerültek, kb. 2 perc elteltével nagyon bele harapott a nőstény farkába ezért inkább nem hagytuk őket együtt. Folti nagyon nyugis inkább félénk, volt már együtt másik himmel de az nem bántotta.
Ez természetes, a hím részéről ?Mennyire jó ötlet próbálkozni hogy össze szokjanak? Esetleg jobb lenne inkább venni egy másik terráriumot Foltinak?
Folti
Újonc

HozzászólásSzerző: Laura13 » 2016 jan. 10. vas., 15:23

Vagy lehet hogy még hagyom külön a kicsit had nőjön :?: :!:
Laura13
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Laura13 » 2016 jan. 10. vas., 15:22

Nem súlyos a seb csak feljött a bőr.... :(
Laura13
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: totharon » 2016 jan. 10. vas., 15:22

Szia, amikor nallam volt iylen szoktatás nállam is rátámadott az idősebb, nagyobb hazai terepen lévő gekkó a kicsire, a kis gekkó ezt tudomásul vette, utana csak 1x tortent iylen eset, az is lehet, hogy a hazai terepen lévő, csak meg akarta mutatni, hogy ő a ,,főnök,,. En megprobálnám összerakni őket, és figyelnie egy darabig!
Sok szerencsét!
totharon
Újonc

HozzászólásSzerző: Laura13 » 2016 jan. 10. vas., 15:16

Sziasztok!
Ma össze akartam szokatni két nőstény gekkót. Semleges terepen nem volt semmi baj. Ám amikor beraktam az egyiket a terkójába és mellé a másikat egy ideig nem történt semmi, de egyik pillanatban a kicsivel nagyobb példány (aki hazai terepen volt) megtámadta a kicsit. :/ Egyből szétszedtem őket, de a kicsinek megharapta a farkát. :( Az lenne a kérdésem hogy azon kívül hogy letisztítottam mit tegyek még a farkincájával? Előre is köszi!
Üdv
Laura13
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 feb. 27. pén., 23:52

Ööö... Guyicauda? :D
Got balls...?
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 feb. 27. pén., 22:14

Úgy hogy eumix.
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Mjay » 2015 feb. 27. pén., 20:51

Felidae, letegel, ez hatalmas! :lol:
Egyébként megkajált, már éhes is volt, mert a TerraPláza előtt kimaradt egy kajálása, pontosabban most lett volna esedékes. Ma már megsimogattam egy kicsit, amikor kicseréltem a vizét, egész jól fogadta.
Egyébként egy Bcc guya és egy Bcl utódja. Ezt minek neveznétek? :D
Mjay
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 feb. 23. hétf., 22:20

Tudom, már próbáltam, kajára se jönnek ki.
Azért szeretném kivenni őket, hogy mászkálhassanak a 170 centis fikuszon, mert még kis helyen vannak (60×50×80/sisakos).
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Felidae » 2015 feb. 23. hétf., 22:13

Szia,
Legalább egy hétig ne vedd kézbe és lehetőleg ne is adj neki enni, hogy akklimatizálódjon az új helyén. Ha ilyen a temperamentuma, akkor nem biztos, hogy könnyű dolgod lesz eleinte. Ha ki akarod venni, akkor ne ijeszd meg hirtelen mozdulatokkal, de ne is viselkedj "prédaként". Határozott, de nem gyors mozdulattal mindíg érintsd meg mielőtt bármit csinálsz a terráriumban (vízcsere, takarítás, kivétel, stb...). Lehet, hogy még párszor "letegel", de ha aggódsz, akkor használj munkáskesztyűt. Vedd ki rendszeresen, de maximum 10-15 percre naponta, hogy ne legyen neki nyűg, de azért szokja az érintkezést az emberekkel. Türelemmel és idővel rendben lesz :wink:

Barca: ha nem szeretnék, akkor ne macajgasd őket. Jobb nekik. Ha mindenképp ki akarod őket venni, használd ki az etetés idejét a stresszmentesebb kicsalogatásra.
Got balls...?
Felidae
Tag

HozzászólásSzerző: Predi » 2015 feb. 23. hétf., 22:08

Alapvetően, mindig gyengéd, de határozott kézbevétel az ildomos. Meg nem árt, ha felkészülsz rá lelkileg, hogy máskor is megkaphat.
http://pygmydragons.eu/ Rhacodactylus spp., Repashy Superfoods
Predi
Moderátor

HozzászólásSzerző: Mjay » 2015 feb. 23. hétf., 21:57

Sziasztok!

A problémám a következő: Új 8 hónapos bcc. Tegnap hoztam. Ma kézbe akartam venni kicsit, de megkapott. Igen, az én hibám volt, nem kellett volna, nem figyeltem a jelzéseire. Elfelejtettem, hogy ő nem a másik boám. Tudom, tudom. Hülyeség volt, beismerem. Nem is ez a kérdés.

A kérdés az, hogy szerintetek ezek után hogyan vegyem kézbe legközelebb. Most inkább megetetem, hadd pihenjen utána. Na de később? Úgy értem, hogy se ő, se én ne gondoljunk egymásra rossz szájízzel?
Mjay
Újonc

HozzászólásSzerző: barca007 » 2015 feb. 23. hétf., 13:14

Sziasztok.
A problémám hogy a kaméleonjaim csak akkor hajlandóak kijönni, ha azt látják hogy jó kint az idő, mert ilyenkor általában kiviszem őket.
Viszont amikor nem jó az idő akkor esznek-isznak kézből, viszont amikor megpróbálom kivenni őket akkor rögtön befeketülnek(még a lány is), és rögtön megtámadnak.
Ezt hogy lehet kiküszöbölni?
barca007
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: TaCsi » 2011 aug. 05. pén., 23:25

Megnyugodtam, de elég piros körbe és főleg azon a vonalon amelyik fogsor telibe betalált. A lényeg hogy megmaradok! (-: Volt aki szurkolt nekem? (-: Ne tartsatok közönségesnek de ez kúúúú...rva ijesztő dolog még egy ilyen veszélytelen csöppségtől is! Időközbe rájöttem, hogy az lehetett a baj, hogy nemrég evett épp emészteni félrevonult én meg olyen gyorsan nyúltam be hogy védekeznie kezdett. Szerintem.
TaCsi
Látogató

HozzászólásSzerző: destroyeRReptiles » 2011 aug. 05. pén., 20:56

Akkor kifejtem...
Azért ,hogy egyszerűbb legyen Én a szájüregben lévő szájnyálkát fogalmaztam nyálként,amit a nyálmirigyek termelnek a száj nedvesen tartásáért. Azért nem említettem a külömféle nyálkát termelő mirigyeket(pl méregmirigy) ,hogy érthetőbb legyen és ne kavarodjon össze TaCSi...ez egy egyértelmű dolog ,hogy a méreg is egyfajta módosult nyál.
Mivel a méregfoggal nem rendelkező egyedek nem termelnek MÓDOSULT nyálat ,ezért effektív a nyáluk nem mérgező. A baktériumok teljesen más kategóriába sorolhatók. Egy terráriumi körülmények között tartott állatnak ,nem feltétlen van tele a szája baktériummal..
A felelős állattartás egyébként arról is szól ,hogy ha hazaviszel egy adott állatot ,akkor evidens ,hogy előtte minden információt begyűjtesz róla. (Pl: anatómiája )
"This for us only a hobby possibly lifestyle. But for them their life the stake."
destroyeRReptiles
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Chamaeleo » 2011 aug. 05. pén., 19:25

destroyeRReptiles írta:A méreg egyébként nem nyál.

Igazából de, mivel a méregmirigyek módosult nyálmirigyek. Ami egyébként egy nem mérges állat harapása esetén problémát okozhat, azok a nyálban levő baktériumok, viszont ha lefertőtlenítetted a sebet, akkor ebből se lesz nagy gond.
Chamaeleo
Tag

HozzászólásSzerző: destroyeRReptiles » 2011 aug. 05. pén., 11:33

Semmi bajod nem lesz tőle, nem mérges,nem fertőz a nyála, semmi ilyen.
Ha kígyót tartasz szokj hozzá a harapáshoz! Nem ez volt az utolsó : )
A méreg egyébként nem nyál.
"This for us only a hobby possibly lifestyle. But for them their life the stake."
destroyeRReptiles
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Chester » 2011 aug. 05. pén., 08:34

Szia TaCsi!
Szerintem semmi okod az aggodalomra! :)
Jól tetted,hogy lefertőtlenítetted!
Úgy tudom,hogy maximum csak bedagad egy kicsit a harapás nyoma,de semmi egyéb.

Üdv. Kristóf
Chester
Tag

HozzászólásSzerző: TaCsi » 2011 aug. 05. pén., 07:32

Jól kezdődött a napom! Nem megharapott a királyom vízcsere közben! Utána persze bebújt az odujába, mintha attól félne hogy elfenekelem. Nekem meg majd kiugrott a szivem még egy fél óra múlva is! Valójába még most se állt be a pulzusom. Olvastam hogy nem mérgező meg hogy orvos se kell. Jól lemostam majd letöröltem betadinnal, remélem elég? Ha van valami baj, mik a tünetek? A nyála ha belekerült a véráramba nem lehet gáz? Mert olvastam hogy a méreg is valójában nyál. Fel csak nem dobom a talpam, de azt se szeretném, hogy kórházba kerüljek felnyitott kézfejjel.
TaCsi
Látogató

HozzászólásSzerző: proakos » 2011 júl. 31. vas., 15:51

Hát egyenlőre szégyellem magam, hogy egy 30cm baby így elbán velem. :) Utána jöhet bármi. :)
"Nincs szelídebb egy jóllakott vadállatnál..."
proakos
Tag

HozzászólásSzerző: sulky » 2011 júl. 31. vas., 12:11

Sziasztok!

Szerezzeket Orrszarvú leguánt (Cyclura cornuta) és megtudjátok hol lakik az úristen! :D
Ez egyszerűen atom mega brutál!
"ember, embert szül, mocska, mocskát szül fiam" Burai Mária
sulky
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: proakos » 2011 júl. 31. vas., 08:30

Igen, kivenni én is szeretném minél többet csak most nem tudom mer van benne egyenlőre 2 egér :) Ha ki akarom venni akkor a terráriumban menekül egyből :? Erre kéne egy módszer mert ha menekül meg kell fogni és arra is kell ügyelnem h ne szorítsam meg :?
proakos
Tag

HozzászólásSzerző: tyson911 » 2011 júl. 30. szomb., 22:58

Ez inkább egyedföggő,de a kaliknál gyakrabban fordulhat elő mint általában,de van még jópár ilyen faj..Majd az összes Morelia,patkánysíklók stb... Kesztyű,és odafigyelés ennyi,de amíg kicsi megprobálhatod többször kivenni 1 pár percre hátha "rájön",hogy tőled nem kell félnie..
tyson911
Moderátor

HozzászólásSzerző: proakos » 2011 júl. 30. szomb., 22:29

Sziasztok!

Nos, a kaliforniai k.siklós topicban írtam nektek arról hogy milyen agresszív a kigyuszom... Agresszivitásának mi lehet az oka? Tán, hogy 2 hete már nem látott egeret? Talán az albínóságából adódóan félénkebb, hogy a ragadozó állatok könnyebben észreveszik? Még sosem volt kézben? Tyson írta, hogy ők ilyenek, agresszívabbak... Láttam képeket/videókat ahol "kalik" simán tűrik a kézbe vételt.Várom a segítségeteket :? :)
proakos
Tag

HozzászólásSzerző: PythonFanatic » 2011 júl. 19. kedd, 20:14

Hali!

-Shambonak igaza van, a kígyók és néhány tágabb értelemben vett gyík faj süket csak a hüllők közül. A többinek eléggé egyértelm˝en látszik a fülnyílása (gekkók, varánuszok...)

Varánuszok jól hallanak, de sztem inkább a látvány és szag végett közelednek ha kajaosztás van. Egy jól evő éhes varánusz (teknős, gekkó, agáma...) már a gazdi látványára is nekiáll vakarni az üveget, ha van előzetes hanghatás, ha nincs. én mindig ugyanazokból a tálakból etetttem a varikat, és annak a látványára is beizgultak. A leopárdgekkók pedig felismerik a csótányos meg a lisztkukacos dobozt -az én megfigyeléseim szerint. Ez egyszerű pavlovi reflex.

Pavlovi reflexekre elég primitív állatfajok is betaníthatók...(rovarok, örvényférgek...)

A pavlovi reflex miatt benézhetik a gondozót kajának is, ezért tűnhetnek olykor agresszívnak, holott lehet csak a kaját várják...aki pedig nem tudja egy állat mit miért csinál, azt kellemetlen meglepetés érheti...
BURM & RETIC
PythonFanatic
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Jocker1104 » 2011 júl. 18. hétf., 20:38

Megoldva! Megvan a hiba! =D>
Jocker1104
Látogató

HozzászólásSzerző: Jocker1104 » 2011 júl. 18. hétf., 18:40

Sziasztok!

Mi van olyankor ha bevadul a király pitonom?

Már csak azért mert az enyém olyan szinten gyogyi lett, hogy szinte be sem tudok nyúlni hozzá!A feje kint van az odúból és állandóan figyeli a szobában lévő mozgást és mindenre támadó állást vesz fel. Mintha kaját várna. Tegnap benyúltam és meg is harapott. Na ilyet még nem csinált!
Éhes nem lehet mert szerdán kapott egy nagyobb patkányt, tegnap a harapás után kapott még egyet hátha éhes de ma is ugyan úgy viselkedik (vadul). Tehát éhes nem lehet!

VALAMI ÖTLET?
(ez lehet egy sürgős kérdés)

Ja! És hogy tudom ezt kezelni? #-o
Jocker1104
Látogató

HozzászólásSzerző: shambo » 2010 okt. 27. szer., 13:49

úúúúú a vége kemény, nem ám segít neki...csak simán hagyja hogy ráessen...
Leon a hüllők nem süketek!!!
Az én varánuszaim a csipesszel való csilingelésre jönnek enni.
shambo
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Pubi » 2010 okt. 25. hétf., 13:20

Hát ha youtube-on megtalálom a videót akkor belinkelem :D én is becsúsztam rajta :lol:

Meg is találtam
Kép
Pubi
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: leon88 » 2010 okt. 25. hétf., 13:16

És le is húzza maga után ugye? Utána olvastam, tényleg nem süket....
leon88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Pubi » 2010 okt. 25. hétf., 12:58

Na ezt nem jól tudod :D kiválló a látásuk és hallásuk, hallgatnak a nevükre, továbbá értenek 1-2 dolgot pl, nem szabad , gyere ide, egyél, rá szoktathatod dolgokra, wc használatra, arra h mikor van kaja stb, nagyon okos állat a leguán.
Kép
Pubi
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: leon88 » 2010 okt. 25. hétf., 12:47

Lehet neki is rossz napja! De hogy rászólsz, hogy nem szabad, az kicsit túlzás nem? Tudtommal süketek, mint a többi hüllő!
leon88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Pubi » 2010 okt. 25. hétf., 11:44

Ugyan ez a leguánom, azért ide írom mert a leguánoos fórumosok olyan szinten fanatikok h má lassan többe nézik az állatukat mint saját magukat. Kezdem azal h én egy 2 éves nőstényt vettem, ami vitamin hiányos volt, felépülése is jelenleg tart nyom vitaminnal és rendszeresen etetem, már kezd jól kinézni, egyáltalán meg se lehett simogatni mikor elhoztam, nálam 2 hét alatt kézből evet az éles körmének az élét csipeszel levégtam mert elég komoly sérüléseket szenvedte tőle és szépen körömreszelővel le is reszeltem, teszem hozzá mielőtt valaki belekötne h a körme 98%-a megmaradt csak letompítottam h csontig azért ne marjon belém, na szal kezes lett válaom hordozgattam a lakásba szerette kézbe fogtam már jött is fel a vállamra, tökre örültem h ilyen lett rövid időn belül...aztán a terkóból kiengedtem, talált is magának frankó helyet 1-1 nap az ágyat választotta az ágytetején ilyen széthúzhatós, nem használós ágy dísznek van nah azon vannak ilyen plüssök fetéva arra be is trónolt és azon volt aludt meg ilyesmi, aztán váltott az ablakpárkányra, az ablak előtt radiátor, nah az lett a helye, többnyire ott volt, be is rendeztem neki pléd stb tök jól el is volt napokig, de. kiengedtük este meg vissza tettük a terkóba, volt hogy jó meleg volt, mert nálunk mindenki fázós engem kivéve, van h 30 fok van bent én meg kikészülök...nah az állatot ilyenkor kint hagytam mert a terkóba is ez a hőmérsékelt kint aludt este, másnap egésznap kint volt kézből evett ivott, aludt tök szelíd volt, aztán 2 napig nem nagyon volt időm kézbe venni vállra tenni, bnőm meg az a család többi tagja etette és foglalkozott vele mikor 3. nap mondják h valami van vele mrt nem engedi magát simogatni felfújja magát csapkod nah nézem én is, nálam is ugyan ezt csinálja ráadásul még jó az újjamba is harapott gyönyörűségesen vérzett is rendesen...ez mi válthatta ki belőle, mikor már rendszeres volt neki h de. ki este be, ha jó az idő a szobába este kint lehet vagy nappal és megint be...engedte magát fürdetni meg minden ha rászólok halgatrá h nem szabad, mi lehett vele..most büntibe van a terkóba pár napja...bár tegnap simizni akartam és kiszökött egybőll szaladt észveszettül az ablakhoz fel is ment lepihent és megint hagyta magát simogatni meg úgy láttam minden oké, aztán estére megint betettem és keménykedett a terkóba .....h mi lehet vele nem értem...
Kép
Pubi
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: salivspider » 2010 okt. 14. csüt., 18:36

salivspider írta:jól érzi magát.

EZ csupa olyan dolog,amit te leírsz, amiért én megvennék egy agámát, és kiválasztanék.

Nem kutyákról beszélünk...

:lol:

j és csaj nem lehiggasztaná nagy valószínűséggel hanem...
Kép
salivspider
Snake&Spider Driver

HozzászólásSzerző: salivspider » 2010 okt. 14. csüt., 18:34

jól érzi magát.

EZ csupa olyan dolog,amit te leírsz, amiért én megvennék egy agámát, és kiválasztanék.

Nem kutyákról beszélünk...

:lol:
Kép
salivspider
Snake&Spider Driver

HozzászólásSzerző: suoni » 2010 okt. 14. csüt., 17:35

B-Daddy-C írta:Ha túl agresszív az állatod, nem tudsz már vele mit kezdeni, írj és megpróbálunk segíteni! :wink:

Hello
Nekem az agámámmal vannak gondjaim.
Szakállas agáma,hím.Kb 45-50 cm a teljes hossza.Lassan 2 hetetapasztalom ,hogy egyre dinkább.Olyan értelemben hogy lassan háromnegyed éve van nálam,eddig rendszeresen kivettem a terkóból,hagyta magát fogni simogatni.Mára ha meglát a terkó közelében felfujjamagát és kapkod a kezem felé,ha benyulok,megpróbál szökni,illetve ha nem sikerül neki akkor rohangál a terkóban mint a megveszekedett.Egyre nehezebb az etetése és az itatása,a takarításról már nem is beszélve.
Gyümit-zöldséget és porozott tücxsköt,gyászbogárlárvát is rendszeresen kap,.Rendesen el van látva,melegbe van nagy (80X60X50 cm)terkóba búvóhelyel amit nem használ .Nem tudom mi a baj.
Én rontottam el valamit??
Segítsetek tanáccsal.
Esetleg egy csaj lehiggasztaná?
köszi
suoni
Újonc

HozzászólásSzerző: georgio » 2010 júl. 11. vas., 06:35

Lutik írta:
georgio írta:Paffff, már fél méterről kicsap, eszméletlen hogy beindítja a vadászösztönüket egy vörösen izzó "bármi", mert szerintem ha barbie baba lett volna arra is rácsap. :lol:

vmikor asszem a Discovery vagy a Nat. geo-n láttam, kísérlet a meleg vizes és hideg vizes lufira, hogyan mozdulnak a hőérzékelős kígyók. hidegnél semmi, viszont mikor a meleg az orruk elé került egyből... :D bocs az offért

Ha már az agressziviásról és marásokról beszélünk...
Nem tudom mennyire nézitek a SnakeBytesTv-t , de a múltkori részek egyikében volt, hogy Chewy a sima kezét odatartva megnézte hány kígyó csap ki pusztán a testszag, vagy hőmérséklet hatására, hát sok.
Utána volt egy kísérlet, hogy bekente fogkrémmel (gondolom mentholos) a kezét , erre semmi, arcát, semmi, nem kapta meg egy kígyó sem.
Ez egy olyan Fact or Fiction kísérlet volt és bejött.
georgio
Öreg Tag

HozzászólásSzerző: B-Daddy-C » 2009 nov. 15. vas., 14:52

Jó tanácsok! Eddig nem volt valami agresszív a varánuszom, viszont most ahogy egyre nagyobb, kezd vele elszaladni a ló... Múltkor már meg kellett mutatnom, hogy én vagyok az alfa hím :lol: Rendezgettem a terkót, és odafutott, sziszegett nekem, meg kihúzta magát, mint valami mamba :lol: Na mondom mivan?! Felbátorítottam magam, és oda tettem közelre a kezem úgy, hogy ne hagyjak nagy harapási pontot :D Mondjuk ezt másnak nem javaslom, én asszem azért vagyok kivétel, mert varánusznak érzem magam egy kicsit :lol: :smt033 Nem hagyom, hogy rám ilyesszen, mert akkor valószínűleg örökre megjegyezné, és mindig ezt tenné a továbbiakban. :D Meg kell szoknia, hogy néha én is ´´mozgok´´ a terkójában. :D
B-Daddy-C
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: leon88 » 2009 nov. 15. vas., 14:35

Ha kígyókról beszélünk, kampót kell alkalmazni, vagy bármit amivel le tudjuk szorítani az állatot, úgy hogy közben nem okozunk neki semmilyen sérülést! Ha csak egy gyors áthelyezést akarunk eszközölni, akkor pedig elég ha elkapjuk az állat farkát és hirtelen fel-le mozdulattal az állat fejét "visszaejtjük" távol a kezünktől, vagy egy kampó vagy faág segítségével tartjuk távol a fejét, míg átrakjuk a másik helyre ! Varánuszoknál, és krokodil féléknél beválhat, ha letakarjuk valamivel az állat szemét és elkapjuk a nyakát, a másik kezünkel (ha van :D ) pedig a farkát!
leon88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: B-Daddy-C » 2009 nov. 15. vas., 13:41

leon88 írta:El kell kerülni a harapós végét! Ennyi! :D

Bizony, viszont van úgy, hogy utolér a harapós vége, és akkor nem finom az érzés :D
Ezt talán valahogy el lehet kerülni, kellő odafigyeléssel és az állat ismeretével... :)
B-Daddy-C
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: leon88 » 2009 nov. 15. vas., 13:32

El kell kerülni a harapós végét! Ennyi! :D
leon88
Fanatikus Tag

Agresszivitás kezelése

HozzászólásSzerző: B-Daddy-C » 2009 nov. 14. szomb., 19:03

Ha túl agresszív az állatod, nem tudsz már vele mit kezdeni, írj és megpróbálunk segíteni! :wink:
B-Daddy-C
Stabil Tag

Vissza: Problémák