blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 34 vendég és 1 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Terráriumi talajok

Terráriumi talajok

Re: Terráriumi talajok

HozzászólásSzerző: KingGecko » 2017 szept. 09. szomb., 08:10

Szia!,

A homok használata nagy vita szokott lenni, főleg a leopárdgekkók esetében, a bélelzáródás miatt.
Na most igaz hogy leopárdgekkók esetében előfordulhat a homok megevése/lenyelése, de az is általában csak akkor hogy ha a kaja eléjük van helyezve a homokra és amikor ráharap be nyel egy adag homokot is. Ezért kell csipesszel etetni. De "magától" is megeheti a homokot, pl. hogy ha az eleségállat nincs vitamin/kálcium porozva és ezt homokkal próbálja "pótolni". És leopárdgekkók esetében az hogy ne tartsuk őket homokon igaz is, mert a természetes környezetük az úgynevezett kősivatag, ami homokos, kavicsos. Na de akkor térjünk az agámára; agámát lehet homokon tartani. Ők Ausztráliai hüllők, a környezetük teljesen homokos. Persze őket is csipeszről jobb etetni, és a vitamin és kálcium por pedig létfontosságú.
A napozó helyére pedig szerintem fel tud majd mászni. Ügyelj arra is hogy a terráriumnak legyen egy hűvösebb és egy melegebb oldala. + UVB
KingGecko
Tag

HozzászólásSzerző: sibe » 2017 szept. 04. hétf., 13:41

Sziasztok!
3 hónapos szakállas agámát szeretnék venni, és nem tudom milyen talaj legyen alatta. Olvastam, hogy a nagyszemű homoktól eltömődhetnek a belei, ha megeszi. Most 0.2-0.6 mm-es homokot vettem neki, ez megteszi? A másik kérdés: nagy terráriumot vettem neki, 120*40*50-es, és a napozó helyek magasan vannak, nem belógatós a lámpája, hanem a felső rácson kívül van. Jó 10cm-es ugrások, kissé meredek mászások kellenek a feljutáshoz. Fel tud majd mászi melegedni?
sibe
Újonc

HozzászólásSzerző: Raxxon » 2015 dec. 24. csüt., 20:52

Sziasztok,

Először is kellemes ünnepeket mindenkinek :)

A kérdésem a következő:
https://www.youtube.com/watch?v=DdKBdKVOSMo
Ezen videó végén az ürge beszél arról a cellulóz aljzatról amit ő használ, és én is szeretném kipróbálni hátha bejön.
Utánanézegettem kicsit a neten, a tisztességes neve angolul Diamond Dry Cellulose Bedding, és sehogy sem találok itthon ilyet.(pedig itthoni börzén is többször láttam már gekkók meg kígyók alatt) Kanadából meg annyira nincs kedvem rendelni..
Ha valaki használ esetleg ilyet vagy tudja honnan lehet szerválni vagy van tapsztalata vele, annak megköszönném a segítséget.
Üdv: Raxx :)
Raxxon
Látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 dec. 13. vas., 08:26

Elképzelhető hogy jó, ezt nem tudom, mert nem próbáltam. Viszont a homok tuti bevált terráriumi aljzat, ráadásul nem is drága, szerintem felesleges ezen változtatni.
Egyébként nem tudom mért annyira szar a homok, nálam az évek során sosem volt tőle baja az állataimnak, pedig volt hogy a kajával együtt ettek belőle.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Flamespray » 2015 dec. 12. szomb., 09:33

Oks köszi. Egyébként egyik fb csoportban irogatják hogy az mennyire jó aljzat h a homok szar stb. és többen is írták ezért is gondoltam h megkérdezem.
Flamespray
Látogató

HozzászólásSzerző: bali88 » 2015 dec. 12. szomb., 09:27

Még sosem hallottam erről, hogy ilyen anyagot használtak volna talajnak, gekkóknál.
Szerintem maradj a jól bevált homoknál. Én akváriumi homokot használok, nem drága, attól biztos nem lesz bajuk. Egyszerű is beszerezni.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Flamespray » 2015 dec. 11. pén., 08:15

Heló! Leopárdgekkóknak a mészgritt mennyire jó aljzat? Illetve mehet bele tisztán vagy érdemes keverni valamivel? És ha tisztán rakom be neki lehet vmi gond belőle? Köszi előre is :-)
Flamespray
Látogató

HozzászólásSzerző: MatejaR » 2014 jan. 18. szomb., 22:57

Giovanni írta:Szia

Szerintem alapvetően nem lesz probléma a vízfeltöltéssel, csak a víz tisztítása lesz körülményes.
Egyébként mit szeretnél benne tartani?

Egy vízi agámát!Gondoltam föltöltöm vízzel kis szigetet bele indákat faágakat keresztbe meg háttéren is van szikla stb.
Aztán ebbe lenne kb 4-8 hetet míg berakom egy nagyba a társához.(víz tisztítását sima akváriumi vízszűrővel megoldanám,persze a kaksikat így is ki kell merjem:) ) ha bírja az üveg szerintem jó megoldás...
köszi a válaszokat
MatejaR
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Giovanni » 2014 jan. 18. szomb., 17:37

Szia

Szerintem alapvetően nem lesz probléma a vízfeltöltéssel, csak a víz tisztítása lesz körülményes.
Egyébként mit szeretnél benne tartani?
Giovanni
Tag

HozzászólásSzerző: dmnk » 2014 jan. 18. szomb., 11:19

Szia,
szerintem 10 cm vizet el kell bírnia az üvegnek ha nincs megrepedve vagy valami
dmnk
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: MatejaR » 2014 jan. 17. pén., 18:59

Sziasztok!nem igazán tudom h hova írjam "ezt" ide talán jó:)Van egy 100X50X50-es terráriumom,ha elárasztanám az egészet vízzel kb 10cm magasságig szerintetek kibírná a víznyomást(4-es üveg) Vki már próbálkozott esetleg ilyennel??Lehet h hülye kérdés:D de nem vagyok benne túl járatos..
MatejaR
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: gonzales14 » 2013 szept. 10. kedd, 16:38

Kaliforniai királysiklónak milyen aljzatot ajánlanátok? Tudnátok innen linkelni? http://tmreptiles.eu/index.php/webshop/ ... etokozegek
gonzales14
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Zowie » 2013 júl. 04. csüt., 16:16

Picurka a homokon :D
Csatolmányok
IMAGE_043.jpg
homokkal
IMAGE_043.jpg (21.41 KiB) Megtekintve 12596 alkalommal.
"Ne vitatkozz idiótákkal, mert lehúznak a saját szintjükre, aztán megvernek a rutinjukkal."
Zowie
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Zowie » 2013 júl. 04. csüt., 16:14

Végre meglett a homok
Csatolmányok
IMAGE_022.jpg
elötte
"Ne vitatkozz idiótákkal, mert lehúznak a saját szintjükre, aztán megvernek a rutinjukkal."
Zowie
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Zowie » 2013 júl. 01. hétf., 16:51

Laikusként nem gondolnám, hogy éles homokot árulnának terráriumba, ami felsérthetné az állatokat. Vagy igen?? :?
Zowie
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 júl. 01. hétf., 16:38

Nekem 5kg kellet 30X90 re, és így is vékony. Az engem is érdekelne hogy melyik a sivatagi, éles homok.
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Zowie » 2013 júl. 01. hétf., 16:28

Megvettem a homokot, exo terrás volt csak raktáron. Megkérdeztem mi a különbség a trixis és ez között, azt modták, hogy semmi csak a neve más, de minőségileg megegyezik. Egyik sem szinezett, vegyszermentesek. Hát nem valami sok a 4,5 kg-os azt hittem elég lesz mindkét terráriumba de sajnos nem :( Úgyhogy most választhatok, hogy a kicsiknek cseréljem ki vagy a nagyoknak #-o
Zowie
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: orientalis » 2013 júl. 01. hétf., 15:07

Azt nem tudom, Trixist még nem használtam, nem tudom, a homokoknál nincs-e olyan probléma, mint a kavicsoknál, hogy van, ami vörös, van, ami csak vörös porfestékben (vagy inkább valami vöröses föld a bányából) van meghempergetve, vagy esetleg a szemcsék pereme nem különböző-e (éles v. lekerekített) a feldolgozási eljárástól függően (mint az akváriumi "fekete homoknál", ami bazalt). Az exo-s mindenesetre nekem bejött kis agámáknál, homokban áskálódó szkinkeknél és hasonló fajoknál, illetve akváriumban is. Szárazon könnyű kiszitálni belőle az ürüléket és egyebeket, vízi felhasználás esetén nem sikerült kitisztítanom, rámértem, és a régi homok az új aksiban csúnyán emelte a nitrátot.
Spared no expense!
orientalis
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Zowie » 2013 júl. 01. hétf., 13:31

Igen azt néztem meg a Trixiset de akkor nem kell velük semmit csinálni. Ma mindenképpen kell vennem, mert tegnap történt egy kis baleset és és nem szeretném ha valami bajuk lenne a gekkóknak. Gondolom az exo terrás meg a trixis között minőségbe nem lehet különbség.
Zowie
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: orientalis » 2013 júl. 01. hétf., 13:03

Ha az exo terrás namíbiai vörösre gondoltok, az olyan apró szemű, hogy a legóvatosabb átmosásnál is kimegy a fele, mert lebeg a vízben.
Spared no expense!
orientalis
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 júl. 01. hétf., 12:23

Zowie írta:Sziasztok! Leopárdgekkó alá szeretnék vörös sivatagi homokot de elég húzós ára van. Tud valaki olcsó vöröshomokot? És ti ki szoktátok fertőtleníteni a direkt terráriumba való homokot vagy nem szükséges?

Esetleg nézz körül barkácsáruházakban, pl OBI, Baumaxx, stb, hátha ott árulnak, esetleg más építőanyag szakkereskedésekben lehetne még megkérdezni.
A homokot, amit az állatkereskedésben lehet kapni nem feltétlenül kell már tisztítani, bár ha nagyon akarod, ki lehet mosni, még talán sütőben is hővel fertőtleníteni(bár ezt nem tudom pontosan hogy van- én még nem próbáltam).
Viszont ha nem állatkereskedésből veszel homokot, azt mindenképpen fertőtleníteni kell!
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Zowie » 2013 júl. 01. hétf., 10:50

Sziasztok! Leopárdgekkó alá szeretnék vörös sivatagi homokot de elég húzós ára van. Tud valaki olcsó vöröshomokot? És ti ki szoktátok fertőtleníteni a direkt terráriumba való homokot vagy nem szükséges?
Zowie
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 márc. 24. vas., 13:19

Szerintem ez már gyakran alkalmazott dolog, mint a false bottom.
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: anolis2 » 2013 márc. 24. vas., 11:11

Nem tudom valaki almazta-e már ezt (én még nem), hogy kavics vagy agyaggolyó réteg és a tetejére valamilyen mohafaj? Szerintem békás terkóban lehetne alkalmazni.
anolis2
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2013 márc. 17. vas., 20:53

Nem igazán ártanál vele, csak felesleges. Nem írtad, hogy milyen állatnak lesz, de a homokból sejtem, hogy leopárdgekkó. Az ennél jóval nagyobb páratartalmat igénylő fajok terkója is tökéletesen működik perlit nélkül. Ha mindenképpen páratartalmat szeretnél növelni, akkor nedves tőzeg, egy kis tálban.
Esetleg a terkó egy kis sarkába használhatsz ebből a zuzmóból. Ha nem locsolod, akkor kiszárad, és elvan. Ha bepermetezed, akkor újra kizöldül, tartja a nedvességet, és segíti a vedlést. Csak a terkó leghűvösebb részére kell tenni.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Szakall » 2013 márc. 17. vas., 20:22

A párásítás miatt gondoltam,lehet rosszul.
De inkább kérdezek,minthogy hülyeséget csináljak,és ártsak a gekkóimnak. :D
Köszi
Szakall
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2013 márc. 17. vas., 19:53

Mit akarsz sterilizálni egy hőkezeléssel előállított valamin? :) Keltetőközegnek tökéletes, de miért akarod homokkal keverni?
Ha mindenáron ilyesmit akarsz, akkor keverd mészgrittel a homokot. Annak van is haszna, mert a leógekkók, agámák (már ha annak lesz) nyalogatják, ezzel pedig némi plusz kalciumot visz be a szervezetébe.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Szakall » 2013 márc. 17. vas., 19:30

http://www.egykalapalatt.info/index.php?title=Perlit

Szerintetek homokkal keverve,sterilizálás után???
Szakall
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Koczka » 2013 márc. 14. csüt., 17:10

A baumaxos kvarchomok 0.1mm átmérőjű.Nagyon finom szemcsés.
30kg 890Ft
Koczka
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Koczka » 2013 márc. 14. csüt., 17:08

Igen, közben már átmostam.
Koczka
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2013 márc. 14. csüt., 17:08

Jó az állatok alá a Baumaxos kvarchomok?(természetesen megfelelő fertőtlenítés után)
Mert akkor inkább veszek legközelebb ott, hátha olcsóbb, mint a boltban kapható terráriumi.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 márc. 14. csüt., 17:00

Ez a kvarchomok ez sima mosott homok? Mert azt mosni sem árt, sok benne a nagyon finom por.
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Koczka » 2013 márc. 14. csüt., 14:30

Köszönöm a választ!
Koczka
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 márc. 12. kedd, 05:48

Nem hinném, hogy terráriumi használatra lennének előkészítve, így ajánlatos. Bár a kereskedelemben kapható akváriumi talajok is elég dzsuvásak szoktak lenni...
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Koczka » 2013 márc. 11. hétf., 16:07

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy a Baumax-os kvarchomokot ki kell sütni vagy csak simán mehet a terkóba?
Köszi!
Koczka
Lelkes Újonc

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 02. szomb., 22:39

ez esetben nagyobb cserép kell félig tőzeg vagy valami rá az agyaggolyó erre pedig nagyobb nehéz kövek :)
de ezt jó,hogy mondod ,mert tervezem én is kaliforniai vásárlását még várom a méretet ,mert azt írták 2 éves nőstény kb 90 hosszú ez nekem kevésnek tűnik,de a kép alapján amit kaptam hosszabb írtam neki egy ötletet ,hogy mérjék le :)) szóval vasárnap estére kiderül...
Kérlek istenem adj türelmet a hülyékhez,mert ha erőt adsz megölöm őket....
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 feb. 02. szomb., 22:31

shiro írta:szerintetek a cserepekbe mekkora eséllyel fognak űríteni?(kígyók)

Nálam a kis gabonáknál van 4 cserepes növény és előszeretettel használják. Nagyrészt a cserepekben fekszenek és olyankor oda is ürítenek, de nincs gond a takarítással... kiszedem az "ajándékot" és ha kell felszórom egy kis tőzeggel.
Viszont a királysiklóknál már gond volt, mert egy éjjel kitúrták az 5 cserepes növényt, általában a nagyobb cserepekbe fentről bementek és alul a vízelvezetőn jöttek ki #-o .
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 feb. 02. szomb., 22:05

szerintem keress olyan növényt ami inkább tőzeges talajt bír és abba ültess erre pedig szórjál agyaggólyókat jól tartják a vizet és az állatok se kaparják ki olyan könnyen

Viszont kérdés én is cserepes növényeken gondolkodom linóleum talajjal az összes terráriumban szerintetek a cserepekbe mekkora eséllyel fognak űríteni?(kígyók)
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 feb. 01. pén., 18:38

fiddler írta:Az működne, ha virágcserépbe tennék kókuszrostot és abba ültetnék virágot? :)

Elég karcsú a tápanyagtartalma. A terráriumban tapasztalatom szerint eléggé megugranak a növények fejlődése -persze ha bírják a feltételeket. Ha tápanyagszegény anyagba ültetsz, akkor mindenképp tápoldatozni kell őket.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 jan. 30. szer., 23:21

A borostyánra azt írják mérgező ,bár kígyókra nem szóval max csak olyanra ami levelet is kóstolhat
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: fiddler » 2013 jan. 30. szer., 20:50

Köszönöm a válaszokat. Az működne, ha virágcserépbe tennék kókuszrostot és abba ültetnék virágot? :)
fiddler
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2013 jan. 30. szer., 20:15

Vigyázz, a virágfőld eléggé penészedős!
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Nevadakid » 2013 jan. 30. szer., 20:06

Helló!
Én a vegyszermentes virágföldet ajánlom. A növényeket szerintem ne a terkó ajzatába ültesd, hanem cserépbe és úgy tedd be. Így sokkal jobban tudsz esetleg változtatni a helyzetükön és ha netalán egyik-másik elpusztulna akkor is könnyebb kiszedni onnan.
Nevadakid
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: fiddler » 2013 jan. 30. szer., 19:34

Kedves fórumozók!

Szeretnék trópusi terráriumba élő növényeket ültetni. Utána néztem, hogy melyik talajban érzik a legjobban magukat, de mindenki mást ír. Kérlek titeket osszátok meg személyes tapasztalataitokat, hogy melyik talajba érdemes növényeket ültetni, ahol meg is maradnak! Az illetékes növényfajták: szobafutóka, borostyán és max. yukka. Válaszotokat előre is köszönöm!
fiddler
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: rocker11 » 2013 jan. 30. szer., 18:09

Köszönöm a válaszokat. Utánanéztem és az ugróvillásokra nagyon hasonlítanak. Akkor ezekszerint az állatra nem veszélyes ugye?
rocker11
Látogató

HozzászólásSzerző: lord » 2013 jan. 30. szer., 07:47

Szerintem az ürülék kitakarítása a műfűből minimum macerás...
Jobbára ártalmatlan
lord
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: shiro » 2013 jan. 30. szer., 02:17

Sok bútorterráriumban látni újságpapírt vagy linóleumot aljzatként,mert ugye ez könnyen takarítható olcsó stb kígyós terráriumban pl maura királysikló szerintetek hülye ötlet lenne a műfű használata?
shiro
Tag

HozzászólásSzerző: rgeri » 2013 jan. 29. kedd, 19:14

rocker11 írta:Sziasztok! A terráriumomban apró kis fehér bogarak jelentek meg, és nem tudom hogy mitől. Eddig nem voltak, kókuszháncsot használok, mindent kisütőztem mielőtt a terráriumba tettem, még a növények földjét is. Valakinek van ötlete hogy milyen állatok ezek?

Lehetnek ugróvillások is!Ezek teljesen ártalmatlanok az állatokra nézve.
rgeri
Látogató

HozzászólásSzerző: apfel26 » 2013 jan. 28. hétf., 19:05

Szia! Nekem is volt ilyen bogaram. Az levéltetü. A növény talajában él valószínűleg az gegyik növény olyan lehetett. Én kitakarítottam utána az egész terkót, majd a növnyeket lemostam és átültettem őket. Ezek után már nem volt vele baj :D
apfel26
Tag

HozzászólásSzerző: rocker11 » 2013 jan. 28. hétf., 18:22

Sziasztok! A terráriumomban apró kis fehér bogarak jelentek meg, és nem tudom hogy mitől. Eddig nem voltak, kókuszháncsot használok, mindent kisütőztem mielőtt a terráriumba tettem, még a növények földjét is. Valakinek van ötlete hogy milyen állatok ezek?
rocker11
Látogató

Következő

Vissza: Terráriumok