blocks.gif

· GYIK
· Reptilia fórum
· Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 152 vendég és 3 regisztrált tag olvas minket.

blocks.gif

Reptilia fórum • Téma megtekintése - Mangrove Varánusz- Varanus Indicus

Mangrove Varánusz- Varanus Indicus

(Varianidae)

Re: Mangrove Varánusz- Varanus Indicus

HozzászólásSzerző: Balintix » 2018 feb. 15. csüt., 09:12

Terraristik.com is jó kiindulópont.
Balintix
Újonc

HozzászólásSzerző: bali88 » 2018 feb. 12. hétf., 21:33

jobb ötletem nincs, mint hogy nézz utána mikor van St. Pöltenben az Exotica(ha ez a neve még) és menj ki oda. Úgy tudom, ott nagyon sok eladó állat, felszerelés van, hátha akad ilyen faj is.
bali88
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: daimlerb » 2018 feb. 12. hétf., 08:58

Sziasztok, eltelt pár év és érdeklődnék, hogy még mindig nem tudunk magyarországi tenyésztőkről/itthoni szaporulatról? :D
Ha nem akkor legalább azt mondjátok el nekem, hogy merről tudok venni akár vadbefogott állatokat :?
A válaszokat előre is köszönöm!
daimlerb
Újonc

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2012 jún. 29. pén., 10:45

Én is azt mondom hogy mindenkinek szíve joga, csak nem kéne elvetni az élővel etetést se!
Szerintem a törvénnyel való tiltás egy kicsit sok! De mostmár tényleg zárjuk a vitát, mindenkinek megvan a saját külön véleménye, én ezt tiszteletben tartom! :|
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Gyikn » 2012 jún. 29. pén., 10:34

Kár ezen vitázni, de Polypterus minden hsz-ben mást írsz...
Gyikn
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2012 jún. 29. pén., 10:27

Én boalával értek egyet. :D
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: gergoo » 2012 jún. 29. pén., 10:18

Szia!
Én is azt írtam,hogy mindenkinek szíve joga eldönteni hogy élővel vagy leölttel etet.
Mindannyian próbáljuk utánozni a természetet...ez így igaz...és az is hogy a természetben nincsen fagyasztott egér...de ettl függetlenül a varánuszok nem vetik meg a dögöt se...tehát náluk az előre leölt táplálékállat teljesen természetes:)
Én is etetek élővel és leölttel is,ezért én nem foglak kritizálni:)
gergoo
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: boala » 2012 jún. 29. pén., 08:36

Mi van veletek?Tiszta baromságon megy a vita.Szerintem mindenki úgy adja nekik az eleséget ahogy akarja.Az én véleményem!!!!!Mindannyian meg próbáljuk utánozni a természetet kicsiben.Nem igaz?A természetben nincsen fagyasztott eleségek.Azért nem adnak többnyire élő kaját az állatoknak,mert mindenki attól parázik,nehogy vissza nyaljon a fagyi.Mikor megveszünk egy állatot tisztában vagyunk vele mit fog enni.Szóval mindenki döntse el,mivel és hogyan fogja etetni.Én adok nekik így is,úgy is.(jöhetnek a kritikák) :twisted: :twisted: :twisted:
boala
Tag

HozzászólásSzerző: Gyikn » 2012 jún. 28. csüt., 10:13

Polypterus írta: A halak gyilkolási módja abszolút nem véres vagy brutális, az áldozat talán "nem is érez semmit", csak egészben beszippantja és le is nyeli.

Nem értek a halakhoz, meg ez 1 hüllős fórum.. de nem hagyhatom szó nélkül. Szerinted mikor a halad beszippantja az élő kis halat, akkor a gyomrában puszilgatja, vagy elkezd vele társalogni? Szerintem ott még durvább a leölése az eleségállatnak, mintha 1 kígyó szétroppantja a gerincét egy egérnek és kanyec! :wink:
Gyikn
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2012 jún. 28. csüt., 09:36

Inkább hagyjuk! Tapasztalj sokat, aztán majd pár év múlva beszélünk erről a kérdésről. :)
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2012 jún. 28. csüt., 09:30

Na nekem pont ezzel van a bajom, hogy az egér az olyan aranyos, azt nem adom élve oda, a csótány az meg undorító, azt tépje nyugodtan szét! Persze ez nem rátok vonatkozik, de sokan így gondolják! Én még a halaimat is szívesen etetem legalább havonta egyszer élő hallal, de erre nem mindig van lehetőség. Én is sajnálom az eleségállatot de azért néha nem árt azzal etetni. valóban, a varánuszok kicsit brutálisan ölnek, de szerintem a kígyók még nem is vészesek. Na meg a leölés módja sem mindegy, itt a fórumon olvastam olyat, hogy zacskóba teszi az egeret és a falhoz csapkodja. Inkább fojtsa meg a kígyó! A halak gyilkolási módja abszolút nem véres vagy brutális, az áldozat talán "nem is érez semmit", csak egészben beszippantja és le is nyeli.
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2012 jún. 28. csüt., 07:14

Polypterus!
Először nézd meg, hogy hogyan eszik egy varánusz, aztán írj hasonlókat. Vagy gondold végig, hogy kb 100 fog mélyed az arcodba, szemedbe, szádba, és ebben helyzetben percekig fuldokolsz. Ugye jó esne? :D
Legtöbbször a kezdők gondolják úgy, hogy élővel etetnek, mert az a természetes, jó ha vadászik az állat. Kevés olyan kígyó van, amelyikre rá lehetne mondani, hogy aktív vadász. Így ezeknél a "hagy mozogjon" indok kilőve. Gyakorlatilag a varánuszoknál is, mert az, hogy néhány naponta etetéskor fut 30 centit, nem oszt, nem szoroz.

Tápértékben ugye semmi különbség sincs, az élő és a frissen leölt között. A fagyasztottnál állítólag van, bár erre releváns adatot nem találtam (igaz nem is nagyon kerestem, szóval, ha valakinek van ilyen, akkor küldje már el!).

A leölt eleséggel való etetés másik előnye, hogy ha valakinek több állata van, akkor nem kell figyelni, hogy "jaj, meg ne harapja a gonosz patkány a kígyómat!" Csak egyszerűen odaadom és kész. Szerintem sokkal kényelmesebb így etetni.

Nyilván kivétel, ha valamiért csak élő eleséget fogad el egy állat.

És még valami, de ezt már párszor leírtam: Európa jó néhány országában TILOS élő gerinces állattal (rágcsálóval, hallal, stb etetni).
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: gergoo » 2012 jún. 28. csüt., 00:15

Szia Polypterus!
Senki nem mondta hogy egy rágcsálót jobban kell tisztelni mint egy rovart. A leölt állattal történő etetés nem csak a takarmányálat szempontjából humánusabb,ezzel kiküszöbölhető sok esetben a ragadozó kedvenceink sérülése is.
Az,hogy a rovarokat nem ölik le megvan a jó oka amit szerintem nem kell ecsetelni.Varánuszok esetében pedig a "leölttel etessünk vagy élővel" vitát végképp feleslegesnek tartom,mert a varánuszok pont azok a hüllők amik szinte bármit megesznek amit eléjük rakunk....legyen az élő egér/patkány...leölt egér/patkány.....vagy akár konzerv macska/kutyakaj( ez csak példaként említem...nagyon ellene vagyok hogy ezzel etessen akárki is)...
Én most is azt mondom,hogy mindenkinek szíve joga eldönteni hogy élő vagy előre leölt állattal etet...mindkét tábornak vannak/lesznek pártolói és olyanok is akik ellenzik valamelyiket.
gergoo
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Polypterus » 2012 jún. 27. szer., 21:12

Szabi1437 írta:Ha már állatbarátnak tartjuk magunkat, akkor tiszteljük kicsit az eleségállatokat is. Ebben a tekintetben (is) messze vagyunk még Európától.[/color]

Hallott már valaki olyat, hogy pl. egy szakállas agámát leölt sáskával etetnek? A rágcsálókat mindenki annyira sajnálja. A rovarokat meg nem. Pedig egy kígyónak vagy varánusznak ugyanannyi joga van élő rágcsálókat enni mint egy rovarevőnek tücsköt!
---------------
<°)))))))>-< FISH
---------------
Polypterus
Fanatikus Tag

HozzászólásSzerző: Kiru » 2012 jún. 27. szer., 17:43

IMG_0097.jpg
IMG_0097.jpg (141.86 KiB) Megtekintve 9592 alkalommal.
IMG_0093.jpg
IMG_0093.jpg (127.39 KiB) Megtekintve 9592 alkalommal.
IMG_0008.jpg
IMG_0008.jpg (113.89 KiB) Megtekintve 9592 alkalommal.
Kiru
Tag

HozzászólásSzerző: Zohan » 2012 ápr. 24. kedd, 15:55

Visszatérve kérdésemhez!

Valaki tudna írni saját tapasztalatot a kézhez szoktatásról elejétől fogva az első naptól az utolsó napig hogy hogyan is kell elképzelni?!
Illetve hogy ha kézhez szokott, akkor csak a gazdájához vagy mindenkihez?
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2012 ápr. 24. kedd, 15:41

De a természetben be sincsenek zárva egy dobozba. :) Sőt ott nem is fogdossák őket. Akkor ez most hogy is van? :)

Persze a százszor lefolytatott vitát NEM kívánom újra megnyitni, de szerintem ezeken el lehetne gondolkodni.

Ha valaki FELESLEGESEN (gyengébben kedvéért, az NEM ide értendő, ha leöltet többszöri próbálkozás után sem fogad el az állat, és nem akarjuk, hogy éhen haljon) etet élő állattal azt nem tartom jónak. Ha már állatbarátnak tartjuk magunkat, akkor tiszteljük kicsit az eleségállatokat is. Ebben a tekintetben (is) messze vagyunk még Európától.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Zohan » 2012 ápr. 24. kedd, 15:14

Nem vagyok szadista:) de a természetbe sem csipeszből esznek!
Én néha szeretem nézni hogyan vadászik egy élő állatra egy hüllő:)
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2012 ápr. 24. kedd, 14:45

Miért kell mindennap megfognod??? :)

Az enyémek sem különösebben vadállatok, de ha megijednek, akkor bizony rohannak. Ez főleg akkor fordul elő, ha mondjuk vízcsere miatt behajolok a terkóba. Én sohasem csináltam velük semmit, mégis csipeszből esznek, stb. Néha még megsimogatni is engedik magukat, kivenni viszont kizárólag nagytakarításkor szoktam őket.

Szerintem az egyik legjobb módszer, ha békén hagyod őket. Egy idő után megtanulják, hogy nem jelentesz rájuk veszélyt. Kivenni úgy szoktam őket, hogy megpróbálok lassan, nyugodt mozdulattal alájuk nyúlni, így általában gond (harapás, csapkodás) nélkül ki tudom venni őket a terkóból.

Ja, és miért kell, hogy agresszív legyen az eleséggel, illetve miért élő állattal etetsz?
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Zohan » 2012 ápr. 24. kedd, 14:14

Valaki tudna írni saját tapasztalatot a kézhez szoktatásról elejétől fogva az első naptól az utolsó napig hogy hogyan is kell elképzelni?!
Illetve hogy ha kézhez szokott, akkor csak a gazdájához vagy mindenkihez?
A kézhez szoktatás után ugyan olyan agresszív lesz az élő eleség állattal?

Nehogy félre értsétek nem kezes bárányt akarok nevelni hanem egy igazi ragadozót de elkerülhetetlen lenne hogy mindennap megfogjam:D Csak ahogy olvastam nagyon megoszlik a vélemény hogy kezesre lehet nevelni illetve hogy soha nem lehet megfogni mert nagyon agresszív.Ezt a nevelésnek tudtam be!
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: gergoo » 2011 dec. 23. pén., 13:01

Szia Zsolti10!
Én hetente két-három alkalommal etetem a varánuszokat attól függően hogy mit kaptak enni.Ha kapnak egyszer rágcsálót azon a héten már csak 1szer kapnak enni.
Eddig amivel én etettem őket: egér(napostól kifejlettig),patkány(napostól a süldőig),napos csibe,csirkehús, pulykahús,csirkemáj,csirkeszív,nyúlmáj,hal,tojás,argentín csótány,perui csótány, vándorsáska.
gergoo
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: mamuth » 2011 dec. 19. hétf., 22:07

Zsolti! Tényleg nagyon szépek a dögök! Remélem te sikeresebb leszel velük!
Kiru: majd ha megint tükörreflexes gép lesz a kezemben!! :wink: A te képeid közzé nem szeretnék feldobálno silány minőségű cuccokat..
mamuth
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Kiru » 2011 dec. 19. hétf., 21:25

Szia Zsolti10.

Szépek a varik és látom téged is elkapott a gépszíj. :D Előbb-utóbb elárasztjuk a népet kicsikkel . :)

Szia mamuth.

Dobhatnál te is fel képeket és legalább pörögne egy kicsit a fórum. :)

Szia Zohan.

Az még egy kicsit odébb lesz. Szerintem inkább addig szerezzél be belőle amíg lehet.
Kiru
Tag

HozzászólásSzerző: Zohan » 2011 dec. 19. hétf., 21:12

Ha valakinek születik Baby az szóljon :)
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: Zohan » 2011 dec. 19. hétf., 21:04

Annyira szeretnék már én is egyet! :D :D
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: mamuth » 2011 dec. 19. hétf., 20:01

Sziasztok! Értem én amit írtok,és tudomásul is veszem. Mint írtam tartok több varánuszt is,igaz csak a gyakoribb fajok közül,de valamilyen szinten elsajátítottam már 1-2 dolgot. Minden varánuszomnál úgy van kialakítva a terrárium ,hogy "üzembiztos" legyen mintsem szép. Tudom ,hogy mit tudnak művelni-és mit művelnek! :)
mamuth
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Kiru » 2011 dec. 19. hétf., 19:08

Szia mamuth!
Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal. Még annyival egészíteném ki a dolgot, hogy soha nem szabad egy kicsi állatot túl nagy helyre tenni, mert elvadulhat.
Nem bántásból mondom, de szerintem te nem voltál tisztában azzal, hogy mit is fogsz bevállalni. Máskor ha ilyen gondod-bajod van, nyugodtan kérdezz minket, nagyon szívesen segítünk. (Szerintem az előttem szólók nevében is mondhatom ezt.)
Úgy látom igen rossz tapasztalatokat szereztél, de én a helyedben nem adnám fel.

Szia Giovanni!
Szerintem ha ismernéd a varikat, teljesen más lenne a véleményed és nem a hellyel foglalkoznál.
Kiru
Tag

HozzászólásSzerző: polydaedalus » 2011 dec. 19. hétf., 18:10

mamuth,

Amit leírtál az teljesen normális viselkedés egy varánusznál, pláne ha vadbefogásból származik. Ahogy Te is írtad, a varik "rombolnak". Éppen ezért a lehető legmasszívabban kell megépíteni a terráriumukat. A trionyxos indicusok nem voltak túl nagyok, fiatal állatok voltak, szóval ha a terráriumodat ilyen szinten leamortizálta egy fiatal egyed, akkor lehet, hogy nem voltál kellőképpen körültekintő a terrárium építésénél. Élő növényekkel elvétve kísérleteztem a varánuszaimnál, de értelme nem sok volt... A műnövény is lehet esztétikus, és néhány szempontból még akár praktikusabb is.
Arra én is kíváncsi vagyok, hogy milyen kábelt tépett el. Mondjuk ha a kábelhez hozzáférhet az állat, az már bajos.

A visszahúzódó magatartást előbb utóbb kinövik, ez természetes a fiatal egyedeknél, és pláne az import állatoknál. Sok búvóhely kell, és nyugalom, aztán idővel kinövik.
Az is természetes hogy a vízbe fektetik a kábelt. Ezért jó, ha megfelelő méretű műanyag ládát használsz medencének, mert azt talán picivel egyszerűbb tisztán tartani mint egy üvegmedencét.

Amúgy azok az indicus tartók akiket ismerek, mind pozitívan vélekednek a fajról.
polydaedalus
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2011 dec. 19. hétf., 16:49

Mamuth!

Az enyémek ugyanabból a szállítmányból vannak. Nem harapnak, csipeszből esznek, a nőstény már odajön a kajára. Egy kis türelem, odafigyelés csodákra képes. Élő növényt eszembe sem jutott berakni, nem linóleumozok, nem virágcserepezek, műanyag medence, terkó elején üveg és nem plexi, stb. Milyen kábelt használtál, amit el tudott tépni?

Sajnos a terrárium építésénél kompromisszumokra van szükség. Olyan terkó kell, amit nem tudnak lerombolni. Ja, a legtöbb vari (és nagyobb gyíkféle, lásd leguán stb.) a vízbe sz.rik. Szóval ez együtt jár a varánusz tartással, tudomásul kell venni, hogy nem leopárdgekkók.

Giovanni! Az enyémek is "szobai" terráriumban vannak. És tudok még olyan embert mondani, aki lakásban tartja a varánuszait, és nem is akárhogy.

A véleményemet tartom: ideális terráriumi állatok. Szerintem!!! :)
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Giovanni » 2011 dec. 19. hétf., 15:49

Szerintem varánuszok nem igazán ideálisak szobai terráriumba. Főleg a nagy helyigényük miatt.
Giovanni
Tag

HozzászólásSzerző: mamuth » 2011 dec. 19. hétf., 15:41

Legjobb terráriumi állat? Hát nem is tudom.
Én a trioban jutottam hozzá egy vadbefogott állathoz,azt mondták nagyon szelíd,impozáns,aktív terráriumi állatok,nagyon szép terkót lehet nekik építeni (nállam az összes varánusz rombol,ezen meg is lepödtem.)
Mielőtt megvettem elkészítettem a terráriumot (150x60x200 cm,azért ekkorát mert 3at szerettem volna a későbbiekben).
Nagyon szépen be tudtam rendezni, felszereltem a világításokat,kábelsíneket...stb. Elég sok munkámba volt.
Elmentem megvettem a dögöt. Hazavittem, kivettem a dobozból hogy beteszem a terráriumba.
Az első megmozdulás egy harapás volt tőle,ami nem lepett meg (annak ellenére sem amit mondtak róla), nem fájt de annál inkább kellemetlen volt a későbbiekben,mert begyulladt elégkeményen. Betettem a terráriumába,az első éjszaka alatt letépte az összes növényt(7 féle növény volt bent),a medencét telerakta ezzel-azzal. A plexit összekarcolta,letépte a kábelsíneket,eltépett 2 kábelt a 3 ból. Az egyik lámpa keretként használt virágcserepet leverte,széttört az egész terráriumban apró darabokra ezzel a mozdulattal berepesztette a medencét,amiből kifolyt a víz ,tocsogott az egész terrárium.
Telt múlt az idő áttettem egy kisebb terkóba,linóleummal az alján ,vastad ágakkal,műnövénnyel. Persze amint lehetett szédszedte azt is teljesen,feltépte a linóleumot ami körbe volt húzva szilóval...stb de ezek a dolgok még nem is idegeítettek. Annál inkább idegesített az,hogya varánusz annyira félt,hogy soha nem láttam!! Állandóan a feltépett linóleum alatt volt,képtelenség volt kiszedni onnan.Ha esetleg félig lintvolt a linóleum alól és Én abban a helységben voltam ahol a terkók ,meg se mozdult,ha közelebb mentem futott mindenfele, enni nem volt hajlandó ,csak akkor ha nem látom, mikor takarítottam össze fos@tt mindent....úgyhogy szerintem egy rettentően rossz terráriumi állat. Bár ez saját tapasztalat,egy vadbefogott állatról.
Az biztos ,hogy mégegyszer nem lesz.
mamuth
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2011 dec. 19. hétf., 13:47

Nálam 5.0 - ás van bent.

Egyébként az egyik legjobb terráriumi állat, már ha viszonylag nagy helyigényétől eltekintünk.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Kiru » 2011 dec. 19. hétf., 13:16

Szia.
Én a Repti Glo 2.0 használom náluk. Amúgy 2 fiú és 3 csajszi.
Kiru
Tag

HozzászólásSzerző: Zohan » 2011 dec. 18. vas., 20:41

Szépek nagyon:)
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: Kiru » 2011 dec. 18. vas., 18:38

Egy pár kép ízelítőnek.
IMG_0028.JPG
IMG_0028.JPG (118.23 KiB) Megtekintve 10299 alkalommal.
IMG_0024.JPG
IMG_0024.JPG (111.04 KiB) Megtekintve 10299 alkalommal.
Kiru
Tag

HozzászólásSzerző: Kiru » 2011 dec. 18. vas., 18:36

IMG_0015.JPG
IMG_0015.JPG (132.85 KiB) Megtekintve 10299 alkalommal.
IMG_0009.JPG
IMG_0009.JPG (114.11 KiB) Megtekintve 10299 alkalommal.
IMG_0007.JPG
IMG_0007.JPG (139.84 KiB) Megtekintve 10299 alkalommal.
Kiru
Tag

HozzászólásSzerző: bauri » 2011 dec. 16. pén., 19:16

Sziasztok

Ti hallottatok arról valami infót, hogy ez a varánusz képes a sós vizet meginni minden gond nélkül. Tudom hol él és ott nemcsak sós vizet talál hanem édeset is. Mit tudtok erről a kérdésről.
bauri
Tag

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2011 dec. 11. vas., 09:40

Kirunak igaza van! Arról nem beszélve, hogy ha felülről közelítesz az állathoz, az jobban stresszelheti. Szóval ne tartsd "akváriumban", hanem csinálj neki normális, elöl nyíló terráriumot.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Kiru » 2011 dec. 10. szomb., 19:06

Szia!
Én a helyedben mindenképp csinálnék tetejét, mert igen hamar meg fognak szökni az állatok. El sem tudod képzelni, hogy milyen helyeken képesek felmászni, olyan helyeken is, ahol nem is gondolnád.
A növényeket meg előbb-utóbb úgy is el fogják érni és tönkreteszik, hidd el, tudom, mert én is próbálkoztam vele. Jobban jársz a mű növénnyel, még azt is le tudják amortizálni rendesen.
Ha hátterezve lesz a terrárium, akkor mindenképp fel tudnak rajta mászni és elérik a növényeket, inkább próbáld meg simán csak felakasztani valahová. Aztán majd meglátod, hogy működik-e.
Párásítással kapcsolatban: ha elég nagy medencét raksz be nekik, akkor az szerintem bőven megoldja a kérdést.
Csináld jól szellőzőre a terkót.
A tőzeget nem ajánlom, mert bele fogják hordani a vízbe. Szerintem próbáld meg a fakérget.
Kiru
Tag

HozzászólásSzerző: Zohan » 2011 dec. 10. szomb., 13:24

Készülőbe a terrárium!Elképzelésem, hogy ne törje össze illetve borítsa fel a növényt, föntről habszivacs és cement mélyedést csinálok a párkányba a cserépnek ahonnan kúszó illetve páfrány fog lógni.Alul műnövény lesz.
A terráriumom nem zárt tér,nincs teteje!
Említetted a párásítást...elég ha néha spricolok egy kis vizet föntről?
Földnek tőzeges,kérges, kis kavicsos keveréket gondoltam.A tőzeget a párásítás szempontjából mivel megtartja a nedvességet.
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: Zohan » 2011 dec. 09. pén., 00:08

Köszönöm! :lol:
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2011 dec. 08. csüt., 09:53

Hát, a lámpák lehet, hogy igen, de a varánuszok nem. Kiássák, felborítják, összetörik, stb. Szóval, ha sok pénzed van, akkor tehetsz, és sűrűn cserélgeted a növényeket. :) Inkább tegyél műnövényt.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Zohan » 2011 dec. 08. csüt., 09:20

Érdemes élő növényeket tenni a terráriumba?Gondolom az UV lámpák életbe tartják őket
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: Zohan » 2011 dec. 06. kedd, 23:22

Köszönöm!Ebből a kommentből tudom mit kell tennem :P
Tanácsaidat megfogadom!
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2011 dec. 06. kedd, 18:53

Kedvelik a magasabb (30 fok körüli) hőmérsékletet, a lámpa alatt természetesen jóval melegebb van. Én naponta egyszer párásítok. Talajnak tőzeg és virágföld keverékét használom, ez jól tartja a nedvességet. A terrárium alapterülete és magassága is fontos. Nálam egy 150x100 - as alapterületű és 110 magasban van egyelőre a növendék pár. Sok mászóágat rakj be, és ha OSB-ből van a terkó, akkor a falat is használják. Mindkettő szeret a falon lógva aludni. Nagy vizestál, nálam a nőstény általában ebben tölti az éjszakát. A vizet sűrűn, értsd naponta kell cserélni, mert egyrészt ebbe ürítenek, másrészt az aljzatból is bőven hordanak bele.

Azt tapasztaltam, hogy inkább félénk, mint agresszív állatok. Egyszer sem tapasztaltam még nálunk semmilyen támadó jellegű viselkedést, még védekezésként sem. Egy idő után megszokják a gondozójuk közelségét, annak ellenére, hogy egyik sincs sohasem fogdosva, egyáltalán nem menekülnek, a kaját csipeszből gond nélkül elfogadják.
Szabi1437
Stabil Tag

HozzászólásSzerző: Zohan » 2011 dec. 06. kedd, 18:17

Persze..egyértelmű.!
Én is a legjobbat akarom jövendőbeli állatkámnak
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: Zohan » 2011 dec. 06. kedd, 12:40

Ránéztem a honlapjukra, nincs kép róluk.Írtam emailt tegnap előtt meg tegnap is de nem válaszoltak:/

Jól van...Írtak:)köszönöm kedvességeteket és hogy válaszoltatok.
De még szeretnélek kicsit zaklatni titeket
Varanus-ról tudok 1-2 dolgot de pont a mangrove varánuszról nem sokat.
Olvastam hogy New Guinea,Solomon és a hírhedt Marshall szigeteken találhatók meg eme nagyszerű lények.
Visszaidézve a 7.-be tanult földrajz ismereteimet egyik sem sivatagi környezet.
Külföldi terrarista képeken, sivatagnak megfelelő földfelszínnel,kütyükkel volt felszerelve a terráriumuk.
Lehet én is bele estem abba a hibába hogy sivatagi terráriumot építettem?
Zohan
Látogató

HozzászólásSzerző: Johus » 2011 dec. 06. kedd, 10:41

Jadis írta:Én láttam kicsit a kistekiben aszem...
-eW

Én is láttam tegnap, kettő is van náluk!
Johus
Rendszeres látogató

HozzászólásSzerző: Jadis » 2011 dec. 05. hétf., 17:41

Én láttam kicsit a kistekiben aszem...
-eW
Jadis
Gyakori látogató

HozzászólásSzerző: Szabi1437 » 2011 dec. 05. hétf., 12:35

Akkor várj egy pár évet. :)
Szabi1437